OPEXBARE VERKOOPIATi HLIkSEH-lFLEIDERS BRIIXKÜLEA-IIRIOLETTEA Advertentie». DRIE KAPITALE Gezondheid, kracht en levenslust. Doosjes van 25 tot 40 cents Namaaksels zijn hier van niet bekend. worden naar de nieuwste methode ge plaatst gegurandeerdbestaande afleiders beproefd. W, van Vuure, Zaadmarkt 489-492. 5071 Alkmaar. Hoiloway's Zalf cn Pillen. Grrntis en franco Dr Airy's Natuurgeneeswijze IM. Wagenmaker. Ti Heden overleed, na eene ongesteldheid van eenige dagen, mijn geliefde echtgenoot, de hoer J. H. LISCALJET. in den ouderdom van 54 jaren, na eene gelukkige echtvereeniging van 3o jaren. Wed. LISTAT.JET Amsterdam Oostermeijer. 12 September 1878. 5076 op DINGSDAG |5 OCTO- BER 1878, voormiddags 10 ure, in het REGTHE IS te Uithoorn, van: met ruim 82 hectaren uitmuntend vruchtbaar WEI- of HOOILAND en DIJKGROND, in den zoo gunstig bekenden polder de Eerste bedijking der Mijdrechtsche droogmakerij, ge meente Mijdrechtgelegen aan, en ten zuiden van den rijweg, de Mijdrechtsche Züwe; de gronden vrij van huur I Jamiarij 1879, de gebouwen I Mei daaraanvolgende, in perceelen en bij combinatiën, uitvoerig omschreven bij notitiën met kaart die van I O c t o b e r e. k, verkrijgbaar zijn, ten kantore van den Notaris BOERLAGE te Uithoornwaar de veilconditiën met uittreksels uit het kadastrale plan en den legger in tijds ter lezing en inzage zullen liggen en nadere inlichtingen zijn te be komen geven, de in algemeen gebruik zijnde Engelscb- G EZOND HEI OS-PILLEN, ook bekende ondeo den naam van ENGELSCHE GAL- SLIJM-en MAAGr PILLEN, De roem aan deze pillen gedurende 50 jaren van Europa en Amerika ten deel gevallen is reeds ge noegzaam ter hunner aanbeveling. Zij zijn vermaard door hunne zachte en toch veel vermogende working Zij reinigen het ligchaam, werkon op de huid, wek ken den eetlust op, bevorderen de spijsvertering, versterken het geheel gestel en houden de gezondheid in den gunstigsten staat als hnishoudlijk middel zijn deze pillen ten hoogste aanbevelingswaardig. Te verkrijgen bij W. A. Hazen, Apotheker te Sc hagen Amsterdam. H. H. Uloth, Apotheker Zeedij k. G. J. de Beurs, Martelaarsgr. L. 552 L. P. v. Son, Apotheker Muiderplein. Amsterdam Algemeen Verkoophuis Wiarda en Co. Spui 22. 5080 Akrnaar Ansing en Mesman Avenhorn, M. Ropps. Aalsmeer, N. van Hessen. A.P. Polder, P. Wilms. Beerwijk, D. Mijsberg. Bullewijk, J. Kranenborg. Beets, Jb. Brouwer. Barsingerhorn, J. B. Upman. Smit. Dirkshorn, J. Loder. Edam, Akkerboom. Eijerland, wed. Jegerling. Enkhuixen, Reinderhoff. Heemstede, v. d. Aardweg. Hoorn, D. v. d. Deuren. Helder, wed. Zevenhuizen. Hem. C. Water. Huizen, Adr. Kooij. Haarl meer, B. Labrein. Hoogcarspel, P. de Wit Krommenie, K. Veen enboer. Monnikkendam, K. Slot Medemblik, J. NeuveL Kaarden, H. van Dijk. Kienwedam, J. W it Oude. luis, Jh. Gootjes. O. Carapel, D. O. van Dijk. Opperdoes, J. Brouwer. Purmerende, S. J Veen Rijp, A. K. Wineke. Scbermerhorn, wed. Kienwland Vinkerv. J. B. Kemmen. Westgrafdijk, G. Kaak Wieringen, m. Koorn. Wormerv. J. W, Sckmit wed. G. Pette. WinklP. J. Rij houder. Wieringerw. Schrieken Zoidscharw P. Klingeer. I Muiden, I. J. Leijenaar.. meer dan een half milioen zielen kan schattende chinesche bewoners zijn voornamelijk uit Trotschiu, een klein gedeelte van de provincie Kanton, doch men treft er ook velen aan uit Hainan, Kanton en Siang- hai, die jaarlijks derwaarts komen en door hnnne bandels-artikelen blijven zij daar meestal van Februarjj tot Mei. Het aantal jonken, welke men in dat jaar getijde in den stroom vindt is van 30- 70 en elk heeft van 20130 man. Van eiken Chinees, die aan land komt, wordt eene belasting of hoofdgeld van omtrent 3 spaansche piasters geëischt, welke later ook elke 3 jaren wordt ingevorderd. Hierdoor ook hebben die vreemdelingen het regt gekregen naar welgevallen allen handel te drijven en elk handwerk uit te oefenen, dat zij mag tig zijn waarvoor zij ook van de halfjarige diensten vrij zijn, welke iedere an dere in Siam wonende aziatischo vreemdeling verpligt is den koning te bewijzen. Zij zijn aldaar niet slcciits de voornaamste kooplieden, maar ook du beste kuns tenaars en handwerkers. De meesten ziju tinnegieters, grotsmids en leerlooijers. Eene menigto voorwerpen van tin worden er vervaardigd. Onder de inwoners van Bancok heerst eene merkwaatdige woede voor het spel. De opbrengst van chinesche eo andere speel huizen brengt de regering aanzienlijke somme i op. Die belastingen zijn, als vele andere, verpacht en zonder bijzonder verlof is het op zware straf verboden, eenig speelhuis te openen; zelfs burgers mogen niet (al is het in hunne woning) om eigene winst spelen, maar zijn verpligt in een der openbare speelhuizen te gaan, met uitzondering van enkele tijden intusschen Belangrijk voor zieken. Al is de geest neder gedrukt en bet lichaam verzwakt door voort durende ongesteldheid, toch moet de lijder in dit jaargetijde eene laatste poging doen om zijne gezondheid te herwinnen, door Hoiloway's zui verende pillen in te nemen, die terwijl zij bet bloed reinigen, de verborgen oorzaak van hel kwaad zullen opzoeken en de zaden van de meeste kwalen uitroeijen. Geen leider kan te veel verzwakt zijn, om deze zachte behandeling veilig en inet goed gevolg te ondergaan; jong noch oud behoeft Gevreesd te zijn, dat zij eenig nadeel zullen ondervinden door het gebruik dezer pillen zij zijn onfeilbaar in maagziekten, gal aandoe ningen, misselijkheid, gebrek aan eetlust, onge steldheid der ingewande n, verstopping en de ongemakken, welke voortspruiten uit eene on geregeldheid der spijsverteringsorganen. Doosjes pillen en potjes zalf f 0.80, 1 1.85, f 3.f 6.75, f i3.— f 20.50 zijn op franco aanvragen contant te bekomen in alle Apothe ken in Holland alsmede in Hoiloway's Etablis sement te Londen 533 Oxford Street. 5o68 verzendt Richters Boekhandel te Rotterdam, op franco aanvrage, door 't geheeleRijk en naar de Overzeesche Bezittingen een i2o bladzijden dik uittreksel uit het wereld be roemde werk: Dit met vele echte getuigechriften van gelukkig genezen lijders voorziene werkje kan iederen zieke met volle overtuiging worden aanbevolen. Niemand verzuime derhalve bovengenoemd uittreksel te ontbinden. 18 Door tusschenkomst van het bureau Schager Courant worden AÜVERTEN- TlëN geplaatst in alle Binnen- en Ëuitenland- sche Dag- Week- Advertentie- en Landbouw bladen. 49^0 als de wet geschorst wordt. Drie malen in het jaar wordt een algemeen verlof gegeven om te spelen, als3 dagen met het begin van het chinesche jaar 3 dagen met het begin van het Siamesche en nog 3 dagen bij eene andere gelegenheid. Gedurende dien tijd zijn alle standen met onafgewende blikken geves tigd op het lagchen of rimpelen van het gelaat van vrouw Fortuna en dan verwisseld de rijkdom ook menigmaleu van bezitter. De lust tot spelen wordt dan onder den indruk van een in der daad algemeen voorbeeld bijna onwederstaanbaar. De chinezen hebben ook eene soort vau loterij ingevoerd, welke zeer naar den smaak des volks is. Een onbepaald aantal briefjes wordt verkocht, op welke de beteekenis van de eene of andere van 36 speelkaarten wordt gevonden; de kooper kan kiezen welke kaart hij verlangt, en de inzet is mede aan hem overgelaten. Eens in de week wordt eene kaart getrokken en hij, wiens briefjo daar mede overeenkomt ontvangt zijn inzet dertigvoud terug. De handel van Bancasev met China bepaalt zich meestal tot den invoer van bewerkte stoffen voor klee- dingstukken, en verder tot al wat tot gemak des levens dienstbaar kan zijn, alszijden waren, nankiugstoflen schoenen, zonneschermen, papier, porclein, thee euz. Sedert eenige jaren heeft de handel met Singapora, meestal door bewerking dei Engelschen. eene aan zienlijke «ithreiding verkregen en strekt die plaats thans als een entrepot tusscben acbter-Azië en Europa. Voor den laatsten oorlog was ook de handel met Cochinchina niet onbelangrijk en werden er zelfs Door deze heb ik de eer te berich- ten dat ik met de lieeren LEVF.LT en SCHWIEP te Amsterdam, een contract hel» gesloten voor den alleen verkoop der en heb ik den prijs gesteld als volgt af te halen per 5o kilo f 0.80, vrij aan huis 5o o.85. 5079 UEd Dw. Dienaar, Kleskan, (Pomineren) 3o Juli 1878. Den Heer W. H. ZICKENHEIMER in MAINZ. Met zeer veel genoegen bericht ik, dat de door U gezonden echte Rijnlandsche Druiven Borst- honigaan mijne vrouw bij hare maagziekten, uitstekende diensten heeft bewezen. DöRING, onderwijzer. DRUIVEN-BORSTHONIG is alleen echt ver krijgbaar uit de fabriek van W. H. ZICKEISHEIMER te MAINZ in flacons a f 2.a f I.cn 65 centsvoorzien van een tin nen kapsule waarop nevenstaand fabriekscempel gedrukt is. 5o5i Verkrijgbaar bij J. Groot Tzn., te Schagen. W. V. Bruinvis te Nieuwediep. J. P. Smit, Burg op Texel, W. J. Bakker, apoth. te Alkmaar. C. Schuit Jnz. te Hoorn. P. de Wit te Hoog carspel, K. H. Idema te Medemblik. De 'Jong Co., te Enkhuizen. J. Bruul te Wieringen. Benige zaken met Japan gedaan. Men ontvangt er uit Europa vooral wapenen en krijgsvoorraad, terwijl er ook wollen stoffen, enz. van opzigtige kleuren zeer in trek zijn. De uitvoer daarentegen bestaat in suiker, elpen-heen rozen-sandelhout en andere fijne houtsoorten, huiden van olifanten, rhinocerossen, tijgers luipaarden en buffels, schildpad, edelgesteenten, me dicinale planten, uitmuntend goed ijzer, enz. De voor naamste kooplieden in Bancasey zijn, behalve de Chi nezen. de koning, zijne ministers en oude vrouwen. Tentijde van Lodewijk XTV hadden de Franschen voor den handel aldaar een fort gebouwd, doch moesten het reeds weder in lt>5o verlaten. Do geheele omtrek van Bancasey wordt door ruim 1000 kanalen doorsneden welke allen uit den Menam voortkomen, even als de meeste grachten van het Europeesch Venetië met de Adriatische zee in betrekking staan. Die vaarten strek ken zich naar alle kanten uit, zijn roet vruebtboomen beplant en maken tevens de voornaamste middelen van gemeenschap met het binnenland uit, waardoor er steeds een levendige handel met die streken on derhouden wordt. Hebben deze twee belangrijke steden dus slechts enkele punten van overeenstemming gehad de verschillen zullen den lezer dan van zeiven wel in bet oog gevallen zijn. SLOT.

Schager Courant | 1878 | | pagina 3