ZOEK GERAAKT een WIT SCHAAP, G. KOSTER, M ark tberichten Injrezomlen. Vfhortenticn. Berigt uit den kleinen winkel. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 4 tot en met 7 Oct. 1878. GEBOREN: geone ONDERTROUWD: geeno Burgerl. stand der gemeente Haringkarspel Burgerl. Stand der gem. Barsingërhorn. Die het terogtbrengl zal belotrad worden Schagen Heerestraat. ingevolge art. 486 van het Burgerlijk Wetboek. karavatm' zooals die door do Afrikaan«c!]£ woestijnen trekken, hoogs belangwekkend. Het nieuwe station aan het Westerdok te Amsterdam, moet tegen i5 October gereed zijn en aan de Holl. IJzereu Spoorwegmaatschappij worden overgegeven. Met de organisatie zullen dan nog wel eenige dagen verloopen, maar den kelijk zal het station i November e. k., in ge bruik kunnen worden genomen. De dienstrege ling voor den winterdienst, aanvangende 15 Oc tober, is reeds voor de stations Oosterdok en Westerdok vastgesteld. GEHUWD: 4 Oct. Arie Koomen, weduwnaar van Jantje Broers, 49 jaren en Grietje Sijra, weduwo van Jan do Mocl. 38 jaren. Dirk Jongoblocd j. ra. 22 jaren en Antje Dekker j. d. 21 jaren. OVERLEDEN: geeno. Ingeschreven van 3o Sept. tot 7 Oct. 1878. Geboren 1 October. Gerardus Wilhelmus, zoon van Simon Meiten en Guurtje Leijding. Ondertrouwdgeene. Getrouwd geene. Overledengeene. Ingeschreven van 1 8 Oct. 1878. GEBOREN: 3 Oct. Maartje dochter van Pieter Keetman en van Diouwertje Waterdrinker; 5 Oct. Simon, zoon van Hondrik Boek en van Grietje Groet. ONDERTROUWD: 5 Oct. Gerrit Blaaubocrj j. m. on Neeltje Fok j. d. beide van Barsingërhorn* GEHUWD: 3 Oct. Louris Mosk j. m. oud 26 jaren on Dieuwertje de Waard j. d. oud 23 jaren,beide wo nende te Barsingërhorn; 6 Oct. Cornelis de Boer j. m. oud 24 jaren en Krino Magchelina Paape j. d. oud 22 jaren beide wonende te Barsingërhorn. OVERLEDEN: 5 Oct. Hilgond Goudsbloem, echt genoot van Ariën Smit, oud 47 jaren. Alkmaar 5 Oct. Aangov. 12 Paarden f 95 a 500 29 Koeien f 170 a 240, 17 nucht. Kalveren f 12 a 26 569 Schapen f 16 a 64,Lammeren af 192 magere Varkens f 10 a 18, 382 Biggon f3,a 7.— 15 Bokken en Geiten f 4 a, 15 k. Bokjosct., Boter per kop 83 a 90 ets Hoorn 5 Oct. 19 hl. Tarwe f 11.hl. Rogge f 26 hl.' Gerst f 6.10 28 hl Haver f 5 50; op monster vorkocht: Mosterd/, f 20.a 24; Karwijzaad f 18.- a f26.- Boonen: Witto f a Bruine f 15.PaardonfS. Duivenfaangevoerd 85 heet, Erwton Grauwe 17; Groene f14.Witto groote f 12 a Valo f 12.—; aangevoerd hl. 700 Aaardappclon f 3.50 a 3.80 per heet. 1660 Kop boter, por kg. f 1.40 a 1.50; 300 Kippen van f50 tot 2.20 7200 Kipcioren 4.a 5.per 100 stuks.Eenden fdito Eieren f per 100 st ks. Vee 30 Paarden 50 f a 300; Kooijen f a 2 Kalveren f 16 a 28 1700 Schapen f22 a 35. Lammeren f;a220 Yarkonsf 12 a 23. 5 Zeugen f 25 a 40; 570 Biggen f 4.a 10 Bokken f a Geiten f a Handel stug. Purmerende 8 Oct. Kaasaangevoerd 308 stapels kleine f 34.7 stapels middolbarc f31.a Boter f 1.20 a 1.30 per kg. Eijeren Kip- f 5.50 Eenden f 4.per 100 st. 343 Runderen, handel vlug cn de prijshoudend; 25 paarden; 81 vetto Kalveren f —.60 a .80 per Kilo, vlug; 55 nuchtere dito f 14 a 32 per stuk, vlug; 91 vetto Varkens 46 a 56 ct per kilo, vlug: 70 magere dito f 10 a 20 stug, 435 Biggen f3 a 5. stug, 3195 Schapen, 189 Ganzen f 3.20 handel vlug, prijzen hoog. ROTTERDAM, 8 Oct Aan do mnrkt waron gis teren en heden aangevoerd: 1387 Runderen, 295 vette en Graskalveron, 3 nuchtere dito, 583 Scha pen of Lammeren, 364 Varkous cn 204 Biggon. Do prijzen waren als volgt; Runderen le qual. f 0.88 2e dito ct 80. Schapen le qual. f ,85, 2e dito f ,80; vlekken. „Uw programma was al te fraai opgesteld, zeide deze laatste tegen hem, om het niet ten einde toe op te volgenHoud het mij ten goede, dat ik er do uit voering van aan den beul heb opgedragen en wees nu vrij en onteerd!* En hem in het vrije veld als een wild dier losla tende, draaide hij hem zijne hielen toe. Mijne heoren! dus eindigdo de redenaar, ik ben de graaif Philippe d'Amalby, en Willem Deboile, de baron d'Altoraar, de ormist Dure-Testo is de man, wien ik eene lelie op den schouder heb doen branden! Ik tart hem uit mij te logenstraffen!.... Dit bad ik u meê to deelen. Kies na dien ellendeling tot koning, als gij wilt. Hij draagt werkelijk het wapen van Frankrijk, maar hij draagt het als galei-boef! Van al de scherpe tooneelen uit het drama der Fronde was dit het treffendste, en het beslissenstc. De gansche vergadering stond als één man op, onder het slaken van een kreet van schrik en afschuw. Te vergeefs trachtten Dure-Teste en zijn aangangers, door deze algemeene teekenen van afkeuring uit hunne verdooving wakker geschud, zich te vorzetten, door uit te roepen dat het alles laster was, en door do soldaten van de Ormée te wapen te roepen! Deze getroffen door het afgrjjsseljjk nieuws, dat zich met Varkens le qual 64 ct, 2e dito 62 ct, alles per kilo. Boter: beden waren de prijzen naar qual. van 58. tot 66 per vit: aangevoerd waren: 126i8, 48[16 en 4548 stukkeu van 0.5 kg. C" De redactie vereeniqt zich niet altijd met dc gevoelens der inzenders van geplaatste stukken Mijnheer de Uitgever. Sedert geruimen tijd staan op de Laan eenige hoopen steenen en pannenzonder dat er kwestie van schijnt te zijn, dat ze weg gehaald zullen worden. Zoodoende wordt de losplaats eene bergplaats die goedkoop is. H'enschelijk is dit zeker niet allerminst ordentlijk. Het gebeurt nu reeds dat bij aankomst van vrachten, naar ruimte moet gezocht tvorden om die te kunnen lossen. IVanneer er door het openbaar gezag hier tegen geen maatregelen worden genomen, dan zal de gansche Laan, weldra eene algemeen berg plaats worden, waarvan elkeen die er nog ruimte kan vinden, zich de vrijheid zal veroorlooven, alles wat hij tehuis niet kan bergen, op te slaan. Voorziet hierin reeds eene der gemeente ver ordeningen, dan ligt de schuld aan hen die voor de naleving daarvan moeten zorgen. Is er daarentegen niet bij de verordeningen in voorzien dan ware het wensche/ijk, dat ons Bestuur begreep hoe noodig het is, zulke misbruiken niet te doen plaats nemen. Aan Mijnheern de uitgever der Schager Courant. Toen ik tJ laatst een briefkaart zond, Met het verzoek, oin mij terstond De «Schager Courant te zenden; Heb lang te vergeefs gewacht, En bij mij zeiven al gedacht Mij weer tot U te wenden. Doch toen ze Dingsdags s'morgens kwain, En 'k dadelijk pooliioogte nam, Wat daarvan was de reden Zag ik het postmerk «Schagen» staan, Den vjjfden op de post gedaan Dit stelde mij te vreden. Aan U, Mijnheer! dus niet de schuld, Heb slechts een weinigje geduld, En ik zal u bewijzen Op wat manier die Schager Courant Van U vertrok naar 't fransche land. Wie toch liet haar zoo reizen? Het is waarschijnlijk, dat dit blad Verborgen tusschen anderen zat En 'k wil U niet bedriegen Is 't zoo gekomen te Parijs, Do kruisband zend 'k U tot bewijs, Want waartoe dient het liegen? Ik zend u thans berigt hiervan, En vraag U tevens om, als 't kan, Wat korter weg te kiezen Want maakte uw blad altijd die reis Van Schagen naar de stad Parijs Dan kon men het soins verliezen. Toch sta ik er nog van verbaasd En vraag mij af, hoe met zoo'11 haast Zij toch terug kon komen; Daar iu twee dagen tijds dit blad Heen en terug naar Frankrijks stad, De reis heeft ondernomen. Leiden 8 Oct. 1878. P. Ts Wij zijn over de omstandigheid dat een Scha ger Courant per abuis naar Parijs is gereisd niet zoo verwonderd als de geachte inzender; immers vertrekken er wekelijks tweemaal 4 ex plaren naar die hoofdstad, het reizen in gezel schap van zusters is niet vreemd. Red.' bliksemsnelheid vorspreiddo, zagen elkander aan mot dat overblijfsel van schaamte en eergevoel, dat zelfs in de laagst gezonken harten nog blijft bestaan. Bovendien werd do zaal van het stadhuis door Du Val en do burger-militie die op eon teeken van Phi lippe waren binnengeijld, bezet; en toen de gansche vergadering Dure-Teste uittartte om d'Amalby de visu te logenstraffen en hij zich reods door oen honderdtal mannen omringd zag, die gereed stonden om hom zijne kleederen t j ontrukken, toen had hij nog slechts de kracht en den tijd om den aitogt te blazen, uitge leid door de beleedigenstc toeroepingen. Eenige weinigo dagen waren voldoende om het door Philippe aangevangen werk te voltooijen. „De tweedragt en daarna de ontmoediging,* zegt Frankrijk's geschiedschrijver, „sloopen in de laatste gelederen van de Ormée. De reactie word volkomen, niet meer door koraplotten, maar door auti-demago- gische opstanden.* De priesters en de vrouwen zelfs stonden tegen de benden van den galei-boef op. „Do jeugdige burgerij,* bestuurd door d'Amalby en méde- gesleept door Du Val „versloeg die beoden in ver scheidene schermutselingen en riep eene vergadering te zamen op de beurs, het brandpunt van den aan zienlijken handelsstand. Men eischte er van de prinsen, dut zjj do samenkomsten der Ormée zouden verbieden Getrouwd JAN HOPMAN en M A RG A RETI I A VELDHUISEN Slotkrdijk 6 October 1878. Heden trof mij een gevoelige slag; na een langdurig lijden overleed zacht en kalm, mijn innig geliefde echlgenoote GEHSJE REERS, in den ouderdom van ruim 3o jaren. Ruim zes jaren inogt ik met haar vereenigd zijn, waarin te mij twee lievelingen schonk, die ons ook weder door den dood werden ontnomen; geheel alleen verslagen staande, hoop ik dat God mij moge sterken in zulk een zware be proeving. Winrri,37 September 1878. 5t 6a Jb. KOOMEN. Op verlangen van de overledene zullen geene uiterlijke teekenen van rouw gedragen worden. gemerkt met een roode bles voor den kop en onduidelijke blaaime stip op het gat. Adres bureau Schager Courant. Geijkte Basculen van 5q tot iooo kilo weeg- kracht, staan tot dadelijke aflevering gereed, prijzen ongehoord laag, franco te huis, IJzeren voederbakken voor varkens in elke lengte voor handen, Cijlinder gladmangels. IJzeren Wiegen en vuurmanden, Amerikaansche waschuiachines, eclite on bevries bare ijzeren üouglaspoinpen, uit gebreide keuze in ijzeren Potten, blaauwe en vertinde Pannen, Zakvvaterketels, groote ver scheidenheid van turf- hout- euSteenkoionhak- ken. Draadnagels, Spijkers, Kruis- en Duimhengsels, Slotwerk, Engelsche bijlen, Hand- en Trekzagfen, Amerikaansche mo'lenklemmen, Lantaarns, eer ste kwaliteit Engelsche Rooui- of Melkschotels, waarin de melk spoedig afkoelt, prijzen laag. Voetenschrapers, beste Graven, Engelsche mest vorken enz. N.B. Beste Hang- of Werklampen f i.5o Fijne Eng. Handzagen, per duim 0.071 Houten Waschborden, die men aan beide kanten kan gebruiken 0.60 Beste koekenpannen met steel 0.70 Broodpannen 0.60 Beste geslagen koperen strijkijzers a.a5 akte van den 3e October 1878, is door den Heer Kantonrechter te Schagen, haudligting verleend aan ARIE ROSSEN, gedomicilieerd te Barsingërhorn, bepaaldelijk tot het uitoefenen van het broodbakkersbedrijf, het inkoopen van granen, en het ontvangen en uitgeven van gel den, betreffende dat bedrijf. De Grifjier bij het Kantongerecht te Schagen C. A. CAU. en de bevrediging zouden trachteu te bevorderen; daarna, zonder bet antwoord van hunne kooghoden af te wachten, liepen Du Val en zijne vrienden „door do straten, uitroepende: Lcvo de koning en de vrede! en haalden het roode vaandol van al do torens der stad "Weldra bereikte hot gerucht dier zegepraal de legerkorpsen vau Lodowijk XIV even «li de vijandelijke legers. De hertog do Candale veroverde een gedeelte van Guyenne op Marsin, luitenant |van Condé. De graaf du Doignou schonk Oléron en Brouage aan den koning terug. Vendóme en Duquesne betraden zege pralende de Gironde. Bordeaux, eindelijk werd aaa alle zijden ingesloten. Om kort te gaan, mevrouw do Lougueville, Mazarin en Leuet traden met de generaals van Zijne Majesteit in onderhandeling De burgerij handelde eveneens don 30sten Juli} 1653; en de hertogen van Veudömo eo van Candale namen den 2den Augustus, in naam dos kouings, weder bezit van zijne goede stad Bor deaux. Wordt vei vobpL

Schager Courant | 1878 | | pagina 3