DE PMILBMJL Gemengde berichten. liet b«Jt een duitscli café^op te zoeken. Daar heeft men den meesten kans een behoorlijke kwantiteit van goede kwaliteit te krijgen maar als men die plaatseu niet weet zjju ae vooral bij gen korf verblyf moeielijk te zoeken. Ik zal mijne lezers die voornemens zijn herwaarts te komen, daarom, Waarschijnlijk geen ondienst doen door hen, als zulk een echte duitsche »knijpe« een café* Restaurant Schuiten te noe men 110 Boulevard Sebastopol, op den hóek van de rue Blondel men krijgt daar uitmun tende waar voor billijken prijs,- voor I franc heeft men er een biefstuk, die niet behpeft onder te doen voor hunne beroemde collega's uit de Port van Cleve en als men op de kaart voor een paai francs uitzoekt heeft men een oompleet diner. - - Ku ik toch weêr aan het raadgéven ben, kan ik de verzoeking niet weêr staan nog een adres op te geven, waar mijne landgenooten bun voor deel kunnen doen. Het betreft het logies. Waar men zoo als hier, uit ruim l5o duizend gemeu- beleerde kamers en appartementen een keuze moet doen, loopt men groot gevaar er een te treffen, welke heel wat te wenschen overlaat Velen zijn hoog in de lucht, de meesten vuil, en de Hollanders, die thuis maar weinig gewend zijn aan klimmen, hebben een aangeboren alkeer van trappen, terwijl huone spreekwoordelijke geworden zindelijkheid hen totaal verwend heeft Een goed logies dan zullen zij vinden in het hotel Maleshérbes No. 26 op den Boulevard van dien naam, in een der schoonste en rustigste quartiers van Parijs. Het is een liótel speciaal geschikt voor families, uiterst zindelijk en niet duur. Men is er geheel op zijn gemak, eet er goed cu drinkt er goed- Vooral voor een langdurig verblijf is het zeer aan te bevelen, en men be hoeft niet te vreezen dat men er op een bin nenplaat kal gestopt wordenwant al de vertrek ken, groote zoowel als kleine komen uit op den Boulevard. Voóral met het oog op de aanstaande feesten zijn deze aanwijzingen wellicht niet zonder waarde, want hij de uitreiking der medailles zal liet hiér aan vreemdelingen niet ontbreken. lio- lossale toebereidselen worden gemaakt en geheel Parijs zal zich wederom, even als den 1 Mei en den 3o Juni) het geval ïs geweest, 111 feestdosch steken, terwijl het groote feest, door maarschalk Mac Malion te Versailles te geven,.geen minderp "aantrekkelijkheid zal uitoefenen,,daarna zal de teiitöonstélling nog eenige dagen geopend blijven om den IO November voor goed te worden ge sloten. Eerst dan zal Parijs beginnen zijn gewoon aanzien weêr terug te krijgen. Door den heer Jeekel, oud-adelborst 'en fabrikant te Leerdam, werd dezer dagen aan onwu vroegeren plaatsgenoot, den sergeant Rog geveen van de Koninklijke Militaire Academie, die gedurende de jóngste feesten belast is geweest 11. Dat kan zijn, zeide de Johassamiet met vasten ernst. Maar gij moet naar mij luisteren, dewijl gij mij spreken doet. Mijn vader was een leeuw in den strijd zijn moed was eene verterende vlam. In zijno jeugd was hij vorig en opvliegend; bij een beloodigoud woord kooktörhet blofci in zijne aderen. Daarin ge lijken alle Boni-Amru op elkanderik zelf maak hierop geene uitzondering. Nu gebeurde het eens, dat mijn vador met een jongeling van deu stam Zobei in twist geraakte over de verdeeling van den op een frankisch schip behaalden buit. Van woordon kwam hot tot feitelijkheden; hij werd door mijn vader gedood. De jongeling had noch vader, noch broeder, noch oom, die hem wreken kon; hij had slechts een zoon, en doso zoon groeide op onder de oogen zijner moeder, die hem het gebeurde verhaalde. De Beni-Amru waren te magtig om eene openbare wedervergelding te vreezen; maar drio maanden geleden, terwijl mijn vader op zekeren avond voor zijne teut zat, trof hem een dolk steek in den rag, en eene stem riep; Ik ben het Dftund Ibn Zobei's zoon, die zijn vader wreekt. Toen ik vol smart on woede naar mijn stervenden vader ijlde, strekte hij zijne hand naar mij uit en sprak: Cbalil! ik steif Het stervensuur van ieder meusch is bepaald. Geef u niet aan de smart over, maar hoor naar mijne laatste woorden. Ik heb lang geloofd; ik heb eene bedevaart naar Mekka gedaan en eenige wijsheid verworven; waak u mijne ervaring teu nutte met de huisvesting en verzorging van heeren Reünisten op bet gebouw, als een blijk van erkentelijkheid voor de uitstekende wijze waarop hij zich van die taak heeft gekweten, een kris tallen bierglas, gegraveerd met naam, datum en jaartal^ ten geschenke aangeboden, onder hij voeging *vaii een zeer vleiend schrijveu. De spoortrein die Vrijdag jL des middags ton 1.15 u. nit don Helder vertrok anrivoerdo t6 Behagen, in plaats van ten 1.49 u. eerst ten 3J0 u. Aan do Keins, in hot gezigt van het station Sc'nagen was do trein blijven staan, door ©en défeolf, aan do machine. Ebn tan deu Roller afgezonden locomotief bragt den trein verder. Wij begrijpen niet dat er ruim ander half nnr moest verloopon,'voor oen trajoctdat binnen het half nnr kan geschieden. Donderdag jl. geraakte te Kolhonj het 7 jarig zoontje van J. T. aldaar to water, op oeno plaats waar ruim 2 moters diepte is. Aan J. van'dór Meulon, stukadoor to Alkmaar mogt hot, mot gevaar voor eigen loven, gclukkon, het neds zinkendo kind, bo- houden aan wal to brengen. Innige dankbaarheid der ouders on algemeene toejuiching van do zijde dos publieks viol hom ton deel. In eene herberg op den Zeedijk to Amstordam hoeft Donderdag avond, bij een twist tnsschon twee vrouwen, do eene hare tegenpartij schier het geheels oor afgebeten on voor de oogon dor omstanders ver slonden. Zij is kort daarna door do politie in hech tenis gonoraen. Uit Blokzijl wordt ons gomeld: De rijks- en gomoentovoldwachter Van Vollenhovon, sedert Dondordag avond op surveillance, is hoden vermoord gevonden. Door don korkeraad der Ned. Herv. gemeente to Midwoud is besloten zich tot do Hooge Regeering te wenden met bet vorzoek, dat door haar maatrogelcn worden beraamd tor beteugeling van het misbruik van bedwelmende drankon. Ten vorvolgo op het bericht uit Atjeh in de Staats-Courant van 27 September jl., kan worden mo- degodoeld, dat, blijkons oen bij het Dopartoment van Koloniën ontvangen tolegram van don Gouverneur- Generaal van Nederlandsch Indie, Habiob Abdul Rachman zich don 13den dezer te Kottn-Uadja aan ons gezag hooft onderworpen, dddr in hot openbaar vergiffenis gevraagd en den eed afgelegd hoeft. Als .eencuriositeit deelt men ons mede dat eergisteren te Breda per spoortrein een heer passeerde, komende van Duitschland en gaande naar Parijs, die van zulk een kolosalen omvang was dat hij, hij het verwisselen van waggon te Breda, slechts met groote moeite uit en in de coupé kon. komen. Naar men verder zegt, heeft hij zich op verzoe"k van het personeèl der Staats spoorwegen te Eiudhoven laten wegen en is het alstoen géblqken dat. hij niet minder dan 218 kilo weegt. Ook zou hij in een der restauraties in de nabijheid van het station te Breda bevVijzen van goede gezondheid gegeven hébben. L| 1 Lj'-'jmh.i. rk /IRC iï- iv H ,«j _qf. J —Een "jöngè moeder nam een mih aan voor haar kindje. /Toen mén het eens was over den pijjs, zej 'icv; »ik heft dus uw vrij.hooge eischen ingewilligd; ik hoon nu, dat ge het kind niet als een vreemde zult beschouwen, maar het een weinig liefde zult toedragen»*. »Mevrouw«, ant woordde de min, »als u dat van ine vergt», dan moet u me ook twee gulden meer betalen.* *-\Vat achter-laat geweer! riep een schipper, oud vrijwilljger van 183o. —Zijn dat,tegenwoor dig soldaten! Onze jongens in '3o dachten er niet aan om. hun geweèr achter te laten! •dl iin!-" ns tfj" •''•ei aaicliiii!" tr> il i »«.i- - In de op 17 dezer te Schagen gehouden vergadering, der H. M. van Landb. werd beslo ten het hier in den loop dezes jaar gehouden laudbouwkundig onderwijs voor den nieuwe cur sus, ingevolge opgedane ervaring, eenigerinate te wijzigen, terwyl de cursus zelve zal duren van Wreek mijn dood niet door het blood van Dannd's zoon te vergieten; ik hob zijn vader gedood, on het is billjjk, levon om loven te oischcn. Hior moot do wedervergelding ophouden. Wannoer hij u den blood- prijs biedt, neem hem aan, mijn zoon, en vergeef. Wees in den strijd moedig als de leeuw; dood en maak buit; dat is het regt van waro geloovigen. Houd echter in vredestijd nwe hand verre van don dolk) want eene bloedige hand brengt geen zegen aan. Beter redden dan vernietigen. Zweer mij, mjjii zoon dezen raad op te volgen; want de Boni-Amru zijn opvliegend cu stoeds bereid om bloed te vergieten. Ik zwoer den eed, en mijn vader stierf. En gij hebt uw eed gehouden, brave jongeling Gij hebt uw loven gewaagd, om het mijne to redden. ik heb mijn vader niet gehoorzaamd: hoor mij ton eindo toe. Sedert mijne kindsheid was ik aan de schoone Aminoh, d9 dochtor van don shoik Abdalla h van het geslacht van Mohassan te Ras-el- Cheima, vciloofd. Ik zou haar binnen kort naar mijne tent voeren, to;n ik voor ongeveer zes da<*en met haar boeder handelde ovor den dolk, dien ik hier in den gordel draag. Zeyn is gierig als een jood, listic als een Hindoe; hij zwoer dat de greep van massief zilver was, en, zoo als ge ziet, is zij slechts een ver zilverd, koper. Zoodra ik het bedrog bemerkte wierp ik hem toornig den dolk voor de voeten en zeide tot hem: Zoon van Abdallah! gij hebt mij bedrogen- neem dien dolk terug en geef mij mijne tien zecWneü weder. 'Om de tien zechinen gaf ik niet veel maar ik wilde mij niet laten afzetten. Zeyn wilde mijn gold niet teruggevenhij gevoelde, 1 Nov. e. k. tot 1 Mei 1879. Voorts werd door den afgevaardigde der onlangs te Delft gehouden - algemeene vergadering verslag deswege uitgebragt 1 Tot eene volgende vergadering werd, met het I oog op de weinig talrijke opkomst van heden, 1 aangehouden de beslissing over een voorstel van het bestuur, om reeds nu te besluiten, dat de afdeeling Schagen voor 1881 andermaal zal ver- zoeken, dat die gemeente worde aangewezen als E de plaats, waar dat jaar de algemeene tentoon stelling zal worden gehouden. Daarna werd opengesneden en den leden ter beoordeeling gepresenteerd een der kaasjes, door I den heer W. Sluis gemaakt bij gelegen heid zijner alhier gehouden practische voordragt over kaasbereiding in Febr. 11. Het product, of schoon iets minder gesloten dan men dit van kaasjes, volgens het systeem Sluis bereid, ge woon is, bleek overigens, volgens het oordeel van deskundigen uitstekend van kwaliteit en smaak te zijn. De overige kaasjes zullen worden bewaard, om later ook over de duurzaamheid van dit produkt te kunnen oordeelen.» Mevrouw. »Krisje, loop eens gauw naar den dokter hierover en vraag hem hier te komen I mijne zuster Flora is in zwijm gevallen.* I Verschrikt vliegt Krisje heen, komt schier I huiten adem bij den dokter en zegt: »Of u eens gauw bij ons wilt; komen. Juffrouw Flora is in gevallen, ja, waarin ze eigelijk gevallen is, hen ik vergeten, maar er moet ver- j. schrikkelijk veel lucht bij zijn, want mevrouw r heeft reeds bijna een heele flesch eau de colo-; gne op haar zuster gegoten. Te Braeska in Hongarije was een jong advokaat met een der aanzienlijkste burgerdoch ters verloofd en den 22 September zouden zij trouwen. De jonkman werd echter voor dien tijd opgeroepen 0111 onder de wapenen te komen en trok als reserve-luitenant Bosnië in. Den strijd voor Serajewo en bij Doboi maakte hij mede en kwam er heelhuids af, doch op den 22 September den dag waarop hij, ware de oorlog niet tus- schenbeide gekomen, zou zijn getrouwd trof hem een kogel en nog denzelfdcn dag stierf hij. Des avonds nog telegrafeerde een zijner vrienden het ongeluk aan de ouders der bruid; toen deze I laatste den dood van haren bruidegom vernam, greep zij een revoh er van haren vader en schoot zich een kogel door het hart. In de Landb. Crt. van i3 dezer deelt de heer G. I. Hengeveld, van Utrecht, de uitkom- i sten mede van het voederen van paarden en run deren met maïs in verschillende vorm, op de Her- 1 tekamp nabij Haarlem. De volle maïsvoedering is doelmatig alleen bij paarden, die hard moe- ten werken en veel zweeten. Half maïs en half haver is aan te raden bij paarden, die minder •hard Werken en minder zyyeeten. Bij paarden, die weinig gebruikt worden, is het voederen van haver heter. Nu heeft onlangs de pachter van een land goed bij Julicli rijstvoederineel te Boun laten onderzoekeh. De uitkomst was, dat 80 ki logram daarvan dezelfde voederwaarde hebben als 100 kilogram maïs. De pachter nam toen proeven op het vee zelf, 0111 de taak te con- stateeren. Bij het op 15 en 16 dezer te Haarlem ge houden examen tot het hekomen van de akte van bekwaamheid als onderwijzer in de wiskunde zijn opgekomen 16 kandidaten; teruggetrokken 1, afgewezen 6, toegelaten 8, met name: J; D. 1' ranse van Haarlem, K. H. Heeroma van Huis duinen, P. Schuitemaker van Helder, C. Schouten van Kolhorn, J. Medemblik van Hoorn, T. Stiel tjes van Beemster, IL L. Henstedt van Purmerend, G. erdes van \V estzaan en als onderwijzeres mej. G. Wé Waleson van Helder. dat hij ongcljjk had, en was daarom des to onbe schaamder. Als een nijdigo hond begon hij mij to belee- digen; vervolgons nam hij don dolk woedend op, ora mij dien naar hot hoofd te werpen. Zie, zoido Chalil, den Pers op eene kloine opane wonde digt bij den slaap van hut hoofd wijzend: nu kookte het bloed Ier Bt ni-Amru in mijne aderen; Amineh's beeld ver toonde zich niet aan mijn door toorn vervoerden geest In een ongelukkig oogenblik greep ik den dolk en stiet hem Zeyn in. de borst. Hij gaf oogenblikkelijk den geest, zonder een woord te uiten. Drie dagen i lang verborgen en verdedigden mij mijne broeders; i maar de ïluhassanis zijn talrijker dan de Beni-Amru. llara de vlagt en zocht eene wijkplaats achter do moren van de stad van Imam. Ik heb u het leven gered om den dood to verzoenen, dien ik, trots mijn eed, gegeven heb. Gij zijt maar een Pers; evenwel is uw leven wel zooveel waard als dat van een nij- digen hond zoo als Zeyn Ibn Abdallah. De koopman was zoo gewend aan de verachting der Arabieren voor zijne nati9 en zijn geloof, dat hij geen acht sloog op het dubbelzinnige kompliment, het welk hem gemaakt word.' Na eeuig nadonkon zeide hij tot Chalil: Wil do familie van Zeyn volstrekt uw leven Zijt gij zeker, dat zij don bioedprjjs niet zullen aan nemen Waar zoude ik twee duizend zechinen (1) vinden om het bloed van een Mohassani te betalen Mijusi geheele familie bezit zulk eene groote som niet. (t) Een zechiue geldt 5 4 6 gulden.

Schager Courant | 1878 | | pagina 2