Johs. HONING Aflvertentien. 298c STAATSLOTERIJ. Banket- en Koekbakker TE SCIIAGLW ONVERVALSCHTE CACAO IN KOEKJES POEDER CHOCOLADE, appelbollen a 6 cents. Gebakjes a 3 cents. Bloliandsclic IJzeren SPOORWEG-MAATSCHAPPIJ. a200 GeMpkoeijen magere 160 a 240; 25 rette dito 190 a 290 Kalikocien f a 50 Vaarsen f 90 a 160. 50 GraskalYcren 50 a 100; 6 Nuchtere kalTerenfl2 a 20; Rammon f a magere Schapen f a 600 dito Tette f 28 a 36,570 Overhoudcrs f 18 a 25; Lammeren f a Bokken en Geiten, f a 30 magere Varkens f 8 a 20, idem Vette f a 40 Biggen f 2.50 a 6.20 Konijnen f .10 a —.50; 30 Kip-f 0.25 a 1.75; 30 Eenden f 0.50 a 0.70; Duiren f a Ganzen f a Zwanen f a 200 Ki'ogr. Boter f 1.46 a 1.60; 80 Kilo. Kaas f .30 a .45 1000 Kip. eieren f5.50 a 6. Eend. eieren, f a AMSTERDAM, 8 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtNoordwijker Zand f a Ilillegoramer dito f a Geld. Stoelen matters fa dito ronde Wolkaramera f 3.^- a 3.50, dito Eng. f3.—a 3.25 dito. Cardonnerg f a Frieschc Jammen f 3 30 a 3.50; dito Engelsche 2.30 a 2.40, Zeeuwscho Spuischè Jammen f 3,25 a 4.60 Flakkeosche f 2.70 a 3.Nijmeegsche blankon f a Saksische f3.50 4.—Beverwijkers f 4. 5.—, Katwijker Zand f a.Aanroer iets boter hnndclin Zccuwscheen Frieschc levendig. Gelderscho gering. yot, 3i Rue de Seine en in de meeste Apothe ken. Belangrijk is de gelnkoankondiging van Samuel Hecksvher senr. In Hamburg, welk zich in het huidig nommer onzer courant bevindt. Dit hui> heeft zich door zijn prompte en stil zwijgend uitbetaling der hier en in de omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verwor ven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidig advertentie acht te geven. Heden overleed zacht en kalm mijn ge liefde echtgenoot D. SCHRIEKEN, in den ou derdom van 62 jaar en 7 maanden, na eene ongesteldheid van eenige weken; zwaar treft mij 't verlies, maar ik hoop in Gods wijzen wil te berusten. 5370 KEELTJE BAKKER - Weduwe D. SCHRIEKEN. Habkgkabspel 29 October 1878. 3o Oetobcr, diene, dat u de gezegde circulaire gerust zonder antwoord kunt laten, aangezien het alleen eene speculatie is, om liclitgeloorigen bij den neus te krijgen, door onverwachte en ongevraagde benoemingen, tot leden van weten schappelijke gezelschappen, of tot medewerking van tijdschriften, waarvan de zetels alleen in de kamer van den alzender zijn. Het doel van dei gelijke speculanten is een voudig om zich. vooruit, het bedrag van het abonnement, of de waarde van de medaile (zoo mogelijk de dubbele waarde) te doen toezenden! Er bestaan niet alleen in Italië, maar overal dergelijke industrieelen, die namen in adreshoe- ken opzoeken, en hunne benoemingen aan per sonen toezenden, van wie zij naauwelijks het be staan kennen. Het beste dat gij derhalve doen kunt, is den brief, ongefrankeerd, onder enveloppe terug te zenden; maar zonder er iets bij te schrijven, anders loopt gij nog gevaar vernieuwde benoe mingen te ontvangen. De beroemde lioogleeraar in de chirurgie, Dr. S. Langenbeck te Berlijn, heeft aan het academiegebouw de mededeeling doen aanplakken dat hij zijn college dit jaar niet kon houden, daar het lokaal waarin hij zijne colleges gaf zoo bouwvallig was dat hij zijn leven en dat zijner toehoorders er niet aan wagen wilde. Daar nu geen ander lokaal schijnt beschikbaar te zijn, zullen de medici voorloopig althans, deze belangrijke lessen moeten, missen. Men ziet hieruit, dat Nederland er in deze nog niet het ergst aan toe is. De Amerikaansche dagbladen brengen thans de bijzonderheden van het verschrikkelijk spoor, wegongeluk, dat onlangs bij Wallaston (Massa- chusetts) plaats had. Er was een botsing ontstaan tusschen een pleiziertrein, waarin i5oo personen van den te Silver Lake gehouden roeiwedstrijd terugkeerden en een lossen goederenwagen. De trein bestond uit 10 wagens en werd door twee locomotieven gesleept. De trein liep met een snelheid van 20 mijlen in 't uur en kon daarom niet spoedig genoeg in zijn vaart worden gestuit. De beide machines sprongen uit de rails den dijk af, de wagens werden vermorseld en de brokstukken op elkander gestapeld te midden van bloedend vleesch en gebroken ligchaamsdeelen. Meer dan een kwartier gaans in den omtrek was nergens een huis, een hut of zelfs wat water te vinden. Men sneed een telegraafdraad af en met behulp van een telegraaftoestel, dat eenige personen, die aan den roeiwedstrijd hadden deelgenomen, bij zich hadden, seinde men naar Boston om hulp. Anderhalf uur later waren de talrijke bloedverwanten en kennissen van de reizigers op het terrein. Er waren 25 personen onuiid- delijk gedood en meer dan i5o gekwetst. De wagen waarin de journalisten zaten was letterlijk vermorzeld. De winnervan den eersten prijs behoorde onder de dooden, Twee zoons van generaal Bultcr vond men onder de gekwetsten. De ballon captif heeft eindelijk, na gedu rende honderd dagen eene der grootste aantrek kelijkheden voor de Tentoonstellingsbezoekers te Parijs te zijn geweest, zijne reizen gestaakt. In 't geheel is hij io33 maal opgestegen; 35ooo menschen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, waaronder er slechts 28,000 betaalden. De ontvangsten bedroegen echter in weerwil daarvan niet minder dan 840,000 francs en de ondernemer, de heer Griflard, heeft dan ook zijne kosten ruimschoots gedekt. MAEKTBERICHTF.N Sehagen 7 Nov. aangevoerd 10 Paarden f 60 a 180 Yenlens f a Ossen f aStieren III. Jenny besloot daarom, dat do eenige persoon, die baars vaders zaken goed kon regelen, haar oom "William was, een geaebt koopman in Newbampshire, die al lang voornemens was geweest haren vader een bezoek te brengen. Daarom schreef Jenny aan hem, schilderde hem den vertwijfelden toestand en de verbijsterde verstandsvermogens haars vaders en smeekte hem dri; gend zoodra mogelijk naar Alabama over te komen. Bovendien werd do heer Mackenzie van dag tot dag al ernstiger ongesteld en alle geneeskundige hulp was zonder werking gebleken tegen de vorderingen zijner doodelijke ziekte de tering, die onder de zachte luchtstreek van Alabama wel minder snel verloopt dan in het noorden, doch haar offer echter onverbiddelijk vastklemt. Daarbij kwam nog dat gees telijk lijden de kwaal nog veel verergerde, en dat de heer Mackenzie zelf niets vuriger wenschto dan zijn spoedig verscheiden. Nog was hij wel op de heen en bestuurde zelf zijne plantagie; maar eiken dag raakte hij al meer en meer met zijn werk achteruit en liet met onverschilligheid dc s anordo in zijne zaken bin nensluipen het was alsof bij zelf van dag tot dag zijn geestelijken horizon vernauwde, totdat deze zich nog slechts tot zijn graf zou beperken. Hat uiteinde HOORN, 7 Nov. Kaas: Ter waag gewogen 243 stapels, wegende 70323 kilo. Hoogste prijs; kleine Hooi-f 34.id. Gras-f Commissie id. f35.50 per 50 kilo. Uitgeest 6 Nov. Do aanvoer en bcsteede prijzen ter markt van heden waren als volgt: Koeien f a fPaarden f a nuchter Kalf f a 49 Schapen f 29.a 34; Lammeren a per stuk; 7 vette Varkens 46 ct. per halve kg 12 Biggen f 4a 10.211 koppen Boter [van 0.65 kilo] 90 a 1.05; 252 Kipeieren 6.a 7.— per 100 st. Burgerlijke Stand der gemeente Sehagen. Ingeschreven van 5 tot en met 7 Nov. 1878. GEENE. Trekking van 6 November- Nos. 6716, i335ü, ieder f i5oo. Nos. 235$ 20168, ieder f 1000, Nos. 10057, 10192, 10759' 17332, ieder f 4oo. No. 4-5o f200. Nos. 10753, 19558, 20736, ieder f100, Trekking van 7 Nov. No. 761 f25000; No. 144°° f 5ooo; No. 1366, f 1000; No. 2694 f 200. Er zijn weinig ziekten welke de daarstel- ling van zoovele geneesmiddelen heeft bevorderd als de Asthma. De meeste dezer middelen min of meer onvoldoende zijn in een welverdiende vergetelheid genaakt. De bewonderens waardige werking der teer op de longen, en de slijm- deelen in het algemeen, heeft talrijke proefne mingen uitgelokt waaruit thans blijkt dat een der beste behandelingen tegen Asthma bestaat in de aanwending d'er Teersapsules van Guyot. In de meeste gevallen geven twee of drie cap sules, hij eiken maaltijd ingenomen eene snelle verlichting, wij voegen er echter bij dat wan neer de kwaal reeds verouderd is. men gedurende eenigen tijd met deze behandeling moet voort gaan overigens, na de spoedige velichting die zij daarvan ondervinden, zijn de zieken zelden geneigd het gebruik der 1 eercapsules at te schaffen alvorens zij geheel zijn hersteld. Deze wijze van behandeling komt op zeer geringe kosten te staan, ongeveer 6 cents per dag. O111 er zeker van te zijn dat men de echte Teercapsules vau Guyot bekomt, moet men de in drie gekleuren gedrukte handteekening van Guyot eischea, die zich op elke flacon moet bevinden. Depot te Parijs in de Apotheek Gu- van dezen man, die zich zoo schrede voor schrede nit het leven terngtrok, eeleek meer op eene vrijwillige overgave dan op een doodstrijd. Taak ging hij 's avonds, nadat hij zijne bevelen gegeven of eenige rekeningen geregeld had, bleek en uitgeput onder het loof der boomen op het grasperk voor zijne woning zitten, en beschouwde de boomen, welke hij geplant had, maar niet meer groot zon zien worden, de verbouwingen, welke hij aangevangen had, doch niet meer voltooid zou zien, en zijDO schoone geliefde dochter, die hij zonder steun en zonder ver zorging moest achterlaten, te midden van dien chaos van onvoltooide pogingen en mislukte verwachtingen. Dan doorpriemde hem gewoonlijk eene ijzige siddering; hij verzamelde nog eenmaal al zijne krachten en klampte zich aan het leven vast; maar die kunstmatige op winding van levens, en wils-kracht was steeds van korten duur en had altijd eene des te diepere neer- slagtigbeid ten gevolge, zoodat de heer Mackenzie haar al hoe langer hoo meer vermeed, als nnttelooze worstelingen tfgen zijn eenmaal bepaald noodlot. Ove rigens gaat er met zulke onmerkbare doodsstrijden meestal eene soort van kwijnende ontspanning gepaard welke den zieke eene schijnbare rust vergunt en Jenny's vader gaf zich het liefst aan die matte ver- dooving over. Even als de wandelaar, die op den kruin des laatsten bergs vóór zijn doel nog eenmaal stil staat en achter zich omziet, wendde hij dan nog eens zijn blik op het leven, om naar het wegstervende gcruisch daarvan te luisteren, en zich in den doorloopen blijft zich hij voortduring aanbevelen tot het leveren van alles wat in bovengenoemd vak. voorkomt, ook levert hij a 1.20 per 5 ons, met vanille a l.5o 5 a f 1.60 per 5 ons. lederen WOENSDAG en ZATURDAG versche N.B. Bestellingen hoe klein ook worden met den meesten spoed bez.orgt. 5371 Ook kan aan het zelfde adres een LEERLING geplaatst -worden. Op den 1 December e. k.. treedt in werking: het IVe vervolg op het Tarief voor het vervoer van IJl- en Vrachtgoederen, in lokaal verkeer der Maatschappij, bevattende eene wijziging der classificatie van Oliezaad, benevens eenen nieu wen afstandswijzer voor de toepassing der vracht prijzen. Bij de invoering vau dezen laatsten heeft REGHTSTREEKSCHE bevrachting tusschen AIr- LE de voor het IJl-en Vrachtgoederen-vervoer geopende stations der Maatschappij onderling, plaats. Exemplaren van dit vervolg, hetwelk voor loopig werd goedgekeurd bij beschikking van Z. Exc. den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van 28 October 1878, No. 31afd. Handel en Nijverheid, zullen tijdig, tegen be. taling, aan de stations worden verkrijgbaar ge steld. De ADMINISTRATEUR. Amstebdam 1 November 1878. 5366 afstand to verhengen, welke zich in den zons-onder- gang zijns levens verloor. Miss Jenny verheugde zich over deze rust en verzuimde niets om haar te onder houden; zij had de zorgen haars vaders doorgrond, en trachtte zijne gedachten daarvan af te leiden. Als mijnheer Mackenzie er zich over beklaagdo, dat hij zekere bouwerijen niet zelf kon bezoeken, en dat hij bezorgd was voorden aanstaanden oogst, waarvan zijn gelnk of zijn ongeluk afhing, dan geleidde Jenny hom langs de bloeijende laurier-hagen been, en maakte hem opmerkzaam op het gezaDg der vogelen, die in do boschaadjes van de weelderige plantenwereld van dit gezegende klimaat nesteldon, wees bem op don Ala- bama-strooni, waarvan een zijtak onder de galarijen van het woonhuis doorliep en op degroote wouden welke met den horizon zamensmolton. En te midden dezer heerlijke natuur, met bare onuitsprekelijke en talloozo bekoorlijkheden, vergat de zieke zijne zorgen en be zwaren, ademde begeerig ea geurige, de koele lucht in, luisterde naar het gezang der rijstvogels en der lijsters verdiepte zich in de aanschouwing der rustig voort kabbelende wateren, der wouden en der bergen, en achtte zich rijk in zijn geluk, want te midden van zulk een weelderige natuur, omgeven door zulke ou- metelijke schatten, kan de mensch zich niet arm ga- voelen Jenny deelde volstrekt niet in de rust, welke zij haren vader inboezemde. Sedert haar gesprek met den bezitter van de plantagie Wbite-Crown nam Q^re vrees integendeel van dag tot dag toe. Zij had den

Schager Courant | 1878 | | pagina 2