VERHUIST TIMMERBAAS-STRIJKMOLENS. OPENBARS VSRKOOPING, M ark tber ich teil Advertentie». De notaris DONKER, puhltck verkoopen: de Weduwe LUCHT van dc HOEP, naar de LOET, IJERIIOIMNDE (MM LAROCHE FIJXSTE LOFODINSCHE ijzerhoudende Levertraan, stait, levert zoowel in boter als in kaas goede uitkomsten. Om de zaak met meer nadruk te bevorderen, beeft de Landwirthschaftliehe Verein. voor Oost-Friesland bel pijn opgevat te Norden, in verband met de aldaar bestaande landbouw school, eene Molkereiscbule te vestigen. Deze maatschappij heeft voor dit doel 3ooo Mark ter beschikking gesteld, en bovendien is daar ter stede in deze .dagen eene maatschappij tot zui velbereiding met pl. m. 100 koeien in het leven geroepen. Terwijl de vrouw van H. Hoppe, te Weer- dingerveen (Dr.), met hare 4 kinderen in huis waren, storte Woensdagmid dag jl de zolder, die te zwaar beladen was, eensklaps in, moeder en kinderen er onder begravende. Een knaapje van 8 jaar wist zich onder puin weg te werken en ging zijn vader roepen, die niet ver van huis aan den arbeid was. Zoo spoedig mogelijk tracht te men de ongelukkigen te redden. De moeder en 2 kinderen kwameri levend te voorschijn, maar een fijarig meisje was bezweken. Waren «r niet spoedige hulp opgedaagd, allen zouden ellendig omgekomen zijn; de vrouw was op 't vuur gevallen. De toestand van het armoedig :gezin is er natuurlijk niet door verbeterd. Aan eon particulier schrijven van een officier van het bezettingsleger op Atchin ontleent do Zntf Ct het volgende gedagteekend Olich" Jarang, 28 September 1878: „Den 18 dezer maand werd onze compagnie inge deeld bij de mobiele kolonne te Oleh Karang; dien dag maakte ik den tocht mede naar Tjot Poetoel, in do XXVI Moekim. „Ten vier uur .s morgens rukten vrij op en kwa men tegen zes uur voor de vijandelijke versterkingen, waaruit wij dan ook tor.stond hevig beschoten werden onder het zingen van la fille de Madame Angot werd de eerste benting stormenderhand genomen en terstond doorgemarcheerd naar de twoedo (Bakraraat), die eveneens in onze handen viel. „Had ik de flank niet behoeven te dekken met mijn peloton, dan zou ik het terst in de versterking zijn geweest, hetwelk mij nu door mijn lo luit. Y. D. B. werd afgesnoept, die dan ook voor een militaire belooning is voorgedragen. „Tot nog toe haddon wij slechts tien gewonden, waaronder onze commandant da kap. Z, licht aan hot hoofd; de troep ging nu tot haar lievelingswerk over, namelijk het verbranden van tweo prachtige kampongs waarin een kolossale missigit stond en nadat alles in de asch was gelegd, kregen wij een weinig rust. „Tegen negen uur rukten wij weder verder, maar kwamen niet in de versterking Tjot Poetoel; voor dio versterking was het vuur zóó lievig, dat wij terug trekken moesten; ik commandeerde nu het achtste "peloton en verschoot binnen een half uur 150 patroo- nen. „Met hoopen sleepten de Atcbineezen hun dooden cn gewonden weg, maar aan onze zjjde was het ver lies nfet minder; van mijn peleton (45 man) werden er vier doodgeschoten en een en twintig zwaar en licht gewond; op een gegeven oogenblik hadden mijn soldaten geen patronen meer en ik moot u zeggen, dat ik van schrik bijna door den grond zonk, -toen ik dit boorde, en de Atcbineezen reoda bij houderden hun aanval met de klewang begonnen. „Tot op honderd passen waren zij reeds genaderd, maar weifelden toch eenigszins; mijn soldaatjes even wel (Franschen- lieten mij op een gegeven oogenblik in den steek; maar gelukkig werd ik door de com pagnie van den kapt. d. 1. P- afgelost, die dan ook die dappere Franschen met de sabel terug liet rau- eelen. „Door het nieuwe vuur, dat de vijand nu kreeg gingen zij in hun versterking terug en wij kwamen veilig in de onze; nog nooit is hier een rioep zoo lang in het vuur geweest; hot hield eerst te drie uur op. „Waarlijk, men loopt hier tusschen do druppeltjes door, wonder dat men er van tijd tot tijd nog zoo goed afkomt." Op bet verzoek van den heer W. Sluis te Beemster, als voorzitter der voorloopige commissie tot oprichting eener school voor zuivelbereiding om een stuk gemeentegrond in vrije erfpacht te mogen ontvangen, ten einde daarop die school benevens eene kaasfabriek te bouwen, is door den raad dier gemeente afwijzend beschikt. tord, als of ze voor hem nieuw waren; thans viel hij in: „Ge zult mij toch moeten toestemmen dat al wat gij daar vertelt, alleen berust op hoeren zeggen en dat het overigens niets bewijst, als dat onze graaf een van die interessante verschijningen is, die in onze lasterende en Uchtgeloovige maatschappij tot middel punt strekken dier mvtbenvonning, die voor baar eene levensbehoefte geworden is en dat alleen daarom, omdat het menscheD, personen geldt, van welke men gelooft zich in hen te kunnen vergissen., „Mythen,, viel mevrouw Ada in, „ontstaan echter niei, zonder dat zij eenige waarheid tot grondslag hebben eu waar rook is, daar is ook vuur., „Zeker,, antwoordde de dokter' „en daarom durf ik wedden dat onze mevrouw reeds brandt van verlangen, om als een aardig- motje een weinig om dat vuur te vliegen alleen uit nieuwsgierigheid, of zij wellicht hare teadere vleugeltjes zal verbranden of niet. Men kent de gevaarlijke neigingen der vrouwen! Maar gij, jufvrouw Berwich, moet dezen inrcressantcn graai door het verhalen van nog meerdere heldendaden, niet nog gevaarlijker voor onze ecboone gastvrouw maken!, „Och,, zeide mevrouw Ada, „wat gij daar zegt, dokter, tpruit volstrekt niet voort uit bezorgdheid voor mij, maaralleen uit jaloezie op den graaf, die zul - De uitvoer van goud uit Rusland heeft een aanmerkeiijken omvang verkregen. Te Oural zijn onlangs velden ontdekt die een groote hoe veelheid stofgoud opleveren, üit de provincie Jenisseisk wordt gemeld, dal iemand in zijn mijn bij bet dorp Montvgvnx een stuk goud gevonden heeft, dat ij5 pond woog. vertegenwoordigende' eene waarde van 90,000 roebels, ongeveer f 170,000. In Finnland zijn ook goudmijnen ont dekt. De geheele nitvoer van goud in dit jaar wordt op ruim 5o millioen roebels begroot. Burgerlijks Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van i3 tol 16 Dec. 1878. GEBOREN: Arend, zoon van Bartel Visscher en van Maria Sclderbeek. ONDERTROUWD Geene GEHUWD: Geene OVERLEDENJannetje Kneppel, 74 jaren weduwe van Ariën Zwakman Gerrit, oud 11 dagen zoon van Gerrit Kant en van Maria Bos. Burgerl. stand der gemeente Haringkarsrel Ingeschreven van 9 tot 16 December 1878. GEBOREN. 10 Dec Willem' zoon van Arieo Groen en Antje de Vries. ONDERTROUWD. Geene GETROUWD. Geene OVERLEDEN. Geene Alkmaar 14 Dec. Aangev. 5 Paarden f 95 a 150 2 Koeien f 87 a 160, 16 nucht. Kalveren f 11 a 25 236 Schapen f 19 a 45,Lammeren af 75 magere Varkensf 11 al8, 360 Biggen f 4.a 6 8 Bokken en Geiten f 3a 7, k. Bokjes.ct., Boter per kop 0.70 a 82 ets. Purmerende 17 Dec. Kaas: aangevoerd 216 stapels kleine f 35.25 3 stapels middelbare f 37.a Boter f 1.05 a 1.15 per kg. Eijeren Kip- f 7. a 7.50; Eenden f per 100 st. 96 Rundoren, handel vlug en de prijshoudend; 19 paarden; 76 vette Kalveren f ,70 a .90 per Kilo vlug; 58 nuchtere dito f 14 a 30 per stuk, vlug; 102 votte Varkens 44 a 52 ct por kilo, vlug: 25 magere dito f8 a 14 stug, 230 Bisrgen f 3 a 6. stusr, 1523 Schapen, 920 Ganzen f 3.75 a 4.50; handel vlug, prijzen matig. HOORN, 14 Dec. 9 hl Tarwo f 10 1 hl Rogge f 7.—; 27 hl. Gerst f 6.50; 65 bl Haver f 5 25; op monster verkocht: Mosterdz. f a Karwijzaad a f— Boonen: Witte f16 a Bruine f 14.Paarden f 8. Duivenfaangevoerd 27 heet, Erwten Grauwe 17; Groene f13.Witte groote f 10 aVale f 14. aangevoerd hl. Aardappelen f a 4.per heet 2012 Kop boter, per kg. f 1.20 a 1.40; 100 Kippen van f 60 tot 2.Kipeieren aper 100 stuks. 200 Eenden f .75 a .90 dito Eieren f per 100 st ks. Vee 13 Paarden 50 fa 200;Koeijen f a 25 Kalveren f 16 a 28 300 Schapen f 22 a 32. Lammeren fa65 Varkensf 10 a 16 Zeugen f a 315 Biggen f 3.a 7.—; Bokken f a -Geiten f a Handel stug. te Benviisgdroek, zal bij bekomen rechterlijke machtiging, op MAANDAG 3o DECEMBER 1878, 's voorniiddags II uur, in de herberg „de Skip aan de Langereis onder Hoogwoud, DRIE HUIZEN met ERVEN, en een - en perceel WEI- en BOUWLAND, «taande liggende aan de Langereis onder Nieuwe Niedorp. samen groot Aren, 12 Centiaren. 2 Hectaren, 31 ke gekko streken kan uithalen, terwijl gij den ge- heelen dag de gekke streken uwer patiënten moet verdragen. Gij moet mjj toegeven dat het eerste amu santer en ook genialer is. Overigens dank ik u zeer voor uwe vergelijking met een aardig motje het zou galanter zijn geweest de motten ergens anders te zoeken. Men lachte en praatte voort op; dien aangenamen, gezelligen toon die bij mevrouw Ada heerschende was, terwijl aan de andere tafel graaf Bernswald zich uitsluitend door het gesprek met den musiens aange trokken gevoelde en aan dezen allerlei levens en reisavonturen vertelde. Tegen elf uur stond het ge zelschap op, gelijk dat bij mevrouw Ada gebruikelijk was, en nam afscheid. Alleen de musicus moest nog naar zijne muziek zoeken en die rangschikken en oppakkenhij stond nog bij den vleugel in de voor kamer, toen mevrouw Ada van bet voorplein terugkwam Tot daar had zjj haren gasten uitgeleide gedaan. De musicus scheen nu echter mot zijne muziek geheel gereed te zijn gekomen, hij keerde zich om en ging de weder binncDgekomene dame te gemoet en sloeg met de teederste en innigste verirouwelijkheid zijnen arm om haren bals. Wordt vervolgd. Voor de Strijkmolens der Schagcrkogge is eene betrekking van TIMMERBAAS vacant. Sollicitanten naar die betrekking worden uitge- noodigd zich schriftelijk aantemelden bij den ondergeteekende, vóór of uiterlijk den 3l December a. s. Barsingerborn IO December 1878. De Dijkgraaf der Sc/iagerkogge Strijkmolens Jb. WAIBOER. in liet huis vroeger bewoond door den Heer J. ROGGEVEEN. te Alkmaar, in het Café de Nederlanden y&'Tu aan M'ent» °P Dinsdag, 17 Decem- ber 1878, bij opbod, en Dinsdag, 24 December 1878, bij afslag, beide dagen 's avonds te 6 urenten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van de volgende te Alkmaar liggende perceelen 1. Een Huisingericht en gebezigd tot Win kel en Grutterij met Erf, op een der beste standen in den Kooltuin, met eene steeg uitkomende aan de Sliksteeg, groot 2 aren, 57 centiaren, en uitmuntend geschikt voor alle andere affaires. 2. Een Pakhuis en Erf, aan de Sliksteeg, achter bet vorige perceelgroot li are17 centiaren. 3. Een Pakhuis, aan de Spanjaardstraatgroot 35 centiaren. Alles te aanvaarden 1 Maart 1879. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van de firma DE LANGE en DE MORAAZ, aan de Breedstraat te Alkmaar. van KRAEPSLIEN on HOLM Aphotekers te Zeist, De eenige Q.UIN A LAROCHE welke door de Red. van de Geneesk. Cour. aan H.H. Ge neeskundigen is aanbevolen, tegen algemeene zwakte, gebrek aan eetlust, slechte spijsvertee- ring, zenuwziekte, in het tijdperk der herstelling na zware ziekte of kraambed, koorts en hare gevolgen. tegen bleekzucht, teringachtigheid, gr.oote zwakte bloedarmoede etc. Prijs f 1.90 per flacon bij de II. II. Apothe kers, te Schagen IV. AHttzeu, Alkmaar Luij- mens en Peereboom, Helder L. Jelgersma Gz., en verder in de bekende depóts, door 't geheele rijk. 5410 Iedere flesch, in onze fabriek bereid is van een etiquet met handteekening onzer firma iKracpclicn 4" Holmvoorzien. van 11. SARDE MA N N te Emmerik onderzocht en aanbevolen door Dr. AI. FREYTAG Professor te Bonn, Dr. M. FRESENIUS, Geheim hofrath en Professor te Wiesbaden. Deze uitsluitend voor medicinaal bereide Le vertraan is, Lij hare erkende geneeskundige waarde, vrij van eiken onaangenamen reuk en smaak en wordt vooral door kinderen gemakkelijk ingenomen en verteerd. Verkrijgbaar per flacon 5 4o cents. Een uit deze chemisch bereide door voorname Nederlandsche en Duitsche ge- neesbeeren aanbevolen tegen bleekzucht, klier ziekte, longteering, verzwakking, bloedarmoede, enz. en verkrijgbaar per flacon a 75 cents, te Schagen bij C. Bossert Hz.-, Alkmaar bij ÏFJ. Bakker Apotb.; Nieuwcdiep, IV. V. Bruinvis-, Broek op Langedijk, G. IFageman. 54o4

Schager Courant | 1878 | | pagina 3