A. KEUTER Rz. Marktberichten Ad verten tien. K. DEMJS t© Alkmaar, Op nieuw ontvangen eene partij beste YVinterboter. BERIGT uit den kleinen winkel van G. KOSTER te Schagen. Te Verviers zijn zes personen gestikt. Het vertrek, waarin* zij sliepen, werd avonds door houtskolen verwarmd. De ouders en twee kin deren, die in een andere kamer sliepen, zijn alleen over van een gezin uit tien personen bestaande. Toen de moeder de kinderen en een oude tante wilde wekken, vond zij slechts lijken Omtrent den brand van de plaats Kief- tenburg wordt ons nog nader bericht: De bewoner R. Spaans was afwezig; de knecht Pieter Van Leeuwen, maakte zich zeer verdien stelijk door zijn heldhaftig gedrag, Na eerst met moeite en gevaar de zeven kinderen der bewo ners te hebben gered, sneed hij onuiiddelijk de koeijen los en dacht er toen eerst aan zijn eigen goed te gaan redden. Toen hij zich met dit doel door de brandende woning begaf, hoorde hij een paard hinniken en ook dit werd door hem gered, 't Was hoog tijd, want de ruif stond reeds in brand. En 't was ook hoog tijd dat v. L. op lijfsbehoud bedacht moest zijn. Ruiten gekomen, merkt hij de schapen op, die in een schaapskooi bij de woning angstig blaatten. Ook hier stonden de voederbakken reeds in vlam. Ilij bedenkt zich geen oogenblik, trapt de schaapskooi stuk en de beangste dieren stuiven her- en derwaarts. Bijna was v. L. 't slachtoffer zijner daad geworden Op 't oogenblik dat hij de schapen gered heeft glijdt de brandende zijde van het rieten dak aan dien kant van 't huis naar omlaag en treft hem tegen de beenen Ge lukkig heeft hij geen ander letsel hekomen, dan eenige brandplekjes aan zijn pantalon. Volgens gerucht zal de trekking der tentoonstel- lings- mousterloterij opnieuw uitgesteld worden en wel tot Februari a.s. Voor de ongeduldige bezitter van loten mogo dit bericht onaangenaam zjjn, zij zullen zich echter troosten bij de gedachte dat duizenden ■winkeliers en handelaars door dit uitstel gebaat worden De Minister heeft nl. in overweging genomen dat, in dien de tiekking in December geschiedt, zij de ver koop van| Kerst- en Nieuwjaarsgeschenken aanmorke- lijk zou benadeelen. Tusschen Neupaka en Belobrad, stations van den Oostenrijkschen Noordwestelijken sp jorweg, stortte den 13de dezer uit een trein in volle vaart een vier jarig meisje van den schoot harcr moeder door het plotseling openspringend portier- Do moeder wilde het naspringen en een hevige worsteling tusschen haar en de overige in de coupo zittende reizigers begon. Het einde was, dat de vrouw, alle krachten inspan nende, zich losrukte en hals over hoofd van do loop plank viel. Middelerwijl reed de trein verder en het duurdo eenige minuten voordat do reizigers met schieeuwen en het wuiven van zakdoeken de aandacht konden trekken. Men hield stil. Een. conducteur liep naar het naaste wachthuisje, maar kon niets van deti •wachter te weten komen- Men stoomde verdor en van Belohrad werd naar Neupaka getelegrapheerd, boden werden uitgezonden en twee uur later kwam dotjjding dat moeder tn kind beiden geheel ongedeerd niet ver van Neupaka teruggevonden waren. Te Londen komt eerstdaags een curieus schei- dingsprocès aan do orde. Het echtpaar is schatrijk en bekend wegens zijn weelderige levenswjjze. Eischeres is de vrouw, 87 jaar oud, die na een huwelijk van 7o jaren -van haren man, Lord W., 93 jaar oud, wCnscht gescheiden te worden wegens„een ver schil van humeur.. De ware reden is echter dat Mevrouw haar man voor een valschen Lord houdt. Zij maakt zich sterk met de stukken in casu het testament van een vroedvrouw te kunnen bewijzen, dat hij de zoon is van een koetsier en indertijd voor een doodgeboren spuit werd ondergeschoven. papieren. Langs de zijmuren stonden houten banken, waarop een paar havelooze, ineengedoken mannen eu eene vrouw zaten, terwijl op den voorgrond een agent van politie met langzame schreden op en neder ging. Graaf Bernswald opende, nadat hij even een blik in dit er ver van gezellig uitziend vertrek had gesla gen, de deur en ging naar binnen. De man aan de tafel stond op on graaf Berswald stak hem met neer buigende vriendelijkheid de hand too. „Kom ik niet te vroeg?" vraagde hij. „Volstiekt niet, mijnheer de graaf," luidde het ant woord; ik ben met de inspectie van onze wachtkamer -bier gereed en geheel tot uwe dienst. Gruninger I" Do op en neder wandelende politie agent naderde een paar schreden. „"Wat is er van uw dienst, inspecteur „Wanneer de patrooille komt, laat dau die vrouw naar de hoofdwacht brengen; ze kan morgen vroeg ontslagen worden. De beide anderen gaan in arrest." De vrouw op de bank, die van tijd tot tijd met haren j zakdoek de oogen bad afgew iseht, als of ze weende, I ging rechtop zitten en stak haren zakdoek in den I Gelijk Onlangs is gemeld, zijn er in Prui- 1 sen langs de Poolvche grens een groot aantal boeren in hechtenis genomen wegens het bin nensmokkelen van Russisch vee uit besmette plaatsen. Thans echter is ook een dorpsburge meester met een zijner schepenen op die smok kelarij betrapt. Daar de eerstgenoemde op den loop ging, loste een der militairen een schot op hein en trof hem in de voet, met het gevolg dat hij zijn geforceerden wedloop moest opge ven eu met zijn medeplichtige in arrest werd genomen. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van ao tot en met a3 Dec. 1878. Geboren: Grietje, dochter van Tijs Molenaar en van Maartje Kramer, Rudolf Anton, zoon van Rudolph Anton Boes en van Geertje Jes. Ondertrouwd: Cornelis Vredenburg. j.m., 26 jaren en Aaltje Rossen, jd., a5 jaren, beiden te Schagen. Gehuwd: geene. Overledengeene. Burgerl. stand der gemeente Haringkarspel Ingeschreven van 16 a3 December 1878. Geboren: t6 Dec. Antje, dochter van Jan Strooper en Wilhelmina Snijders. Ondertrouwdgeene. Gehuwd: geene. Overleden: 18 Dec. Een als levenloos aange geven kind van Jan Bruin en Neeltjc Blaauboer, 19 dito. N'eeltje Blaauboer, oud 3a jaren, echtgenoote van Jan Bruin. 21 dito. Grietje de Jong, oud 5 maanden, dochter van Teunis de Jong en Maal tje Kroon. ging rechtop zuren en zak, daar ze eu alle verdere vertooningen van berouw I voor overbodig hield. Een der beide mannen, een jonge stevige knaap met een rossen baard, riep ech ter: „Maar ik zeg u immers, inpccteur, dat ik aan de gebeelö kloppartij volkomen onschuldig ben en wan neer ik morgen niet op het werk ben, verlies ik mijne betrekking bij raiin patroon." „Zeker gij zijt een z- er onschuldig menech, Rover, en ge doet de politie elke maand een paar keeren het genoegen uwe „onschuld" te komen constateeren, daarom kent zij u. Zij weet, dat gij het eigenaardige ongeluk hebt, bij alle kloppartijen, waar met messen gestoken wordt, of hersens worden ingeslagen, tegen woordig te zijn, waardoor ge zonder uw schuld, in zeer slechte naam zijt gekomen „Ja waarachtig, dat is het geval," viel de man hem Alkmaar 21 Dec. Aangev. 5 Paarden f 85 a 195 2 Koeien f 170 a 210, 22 nuchtfKalveren f 11 a 26 106 "Schapen f 17 a41,Lammeren af ,89 magere Varkens f 10 a 18, 250 Biggen f 4.a 6 - 7 Bokken en Geitenf3a9, k. Bokjesct., Boter per kop 0.70 a S5 ets. HOORN, 21 Dec. 9 hl Tarwe f 101 hl Rogge f 7.27 hl. Gerst f 6.65 hl Haver f 5 op monster verkocht: Mostordz. f a Karwijzaad a f— Boouen: Witte f16 a Bruine f 13.Paarden f 8. Duiven faangevoerd 27 heet, Erwten Grauwe 16; Groene f13.Witte groote f 10 a Vals f 12. aangevoerd hl. Aardappelen f a 4.per heet 2012 Kop boter, per kg. f 1.20 a 1.40; 100 Kippen van f 60 tot 2.Kipeieren aper 100 stuks. 200 Eenden f .75 a .90 dito Eieren f per 100 st ks. Vee 25 Paarden 50 fa 200; Koeijen f a 30 Kalveren f8 a 26 190 Sehapen f 24 a 30. Lammeren fa60 Varkens f 10 a 15 Zeugen f a 250 Biggen f 3.a S. Bokken f a Geiten f a Handel stug. ROTTERDAM, 23 Dec. Vlas: Op het land werd de vorige week bij vrij levendige vraag veel verkocht tot onveranderde prijzen, heden 28000 steen aange voerd ruimde goed op tot volle vorige prijzen. Lijn zaad met matigen aanvoer, iets meer vraag en prijzen nagenoeg onveranderd, eerste soort 115 a 120 stuivers. Tarwe, Winter en Zomergerst 10, Paardenboonen 20 ct. lager, overigens onveranderd. Meel stil, onveranderd Buitenlandsche Graneu flauw met weinig handel- rw* p w»—m—im heftig in de rede; „omdat ik geen schuld heb, loop ik ook niet weg gelijk de anderen, wanneer do po litie komt en zoo vrord ik altijd gegrepen alleen uit domheid en onzin.... „Domheid en onzin regeren immers de wereld, de tegenwoordige maatschappij, zoo als gij lieden dat in uwe vergaderingen u zoo grondig laat uitleggen en bewijzen, dat gij het al wel moest hebben begrepen. Gij moet u dus daarin maar schikken tot dat gij er in geslaagd zijt, die maatschappij volgens uwe geheel nieuwe beginselen in den grond te verbeteren. Goeden nacht Ro\ er!" De inspecteur had intuschen een gedeelte der pa pieren bij zich gestoken en verliet het vertrek- De g ndarme opende de deur voor hem en met ceu. lichte buiging noodigde de inspecteur den graaf uit hem voor te gaan. „Wie is die man?" vroeg de laatste, toen zij bui ten op straat waren gekomen. „Een zier lastig exemplaar van onze 'met rede be gaafde medeschepselen, in welke het dierlijk element sterker spreekt dan het menschelijke. In den regel behoort dan het dier tot de familie der herkauwende, ook komen er honden, vossen en wolven onder voor; maar de ergste zijn de verscheurende dieren, de naar bloed hunkerende „En daartoe behoort deze Röver?" „Ik weet ten minste altijd van te voren, wanneer in een der publieke localen het pleizier geklommen is tot eene algemeene kloppartij en Rover is er bij geweest, dat dan ook het mes getrokken is en er bloed stroomde. Overigens is hij bekwaam en ge trouw werkman, die zelfs veel goed aan zijne familie doet." „En hij heet Röver?,' vroeg de graaf, als of hij dien pc-rsoon wilde onthouden. „Robert Röver, arbeider in de machinefabriek van Mertens," antwoordde de inspecteur; „Maar zeg mij nu eens," ging bij voort, „Mijnheer de graaf, CORRESPONDENTIE. Onzen lezers wordt berigt dat het gewone Hoofdartikel, in ons No. van aanstaanden Zoo dag, zal worden opgenomen. Rf.d. Ondergeteekende heeft de eer zich aan te bevelen tot het leveren van diverse soorten IT/jyElV, van de Heeren BOONZAAI- JER en van 't IILLL te Groningen, uitmun tende door kwaliteit en billijken prijs. Per anker Per flesclii Bord«au f 26, o.65. Medoc 3o, 0.75. Pauillac Medoc 32, 0.80. St. Estöphe 34, 0,85. .St. Jtilicn 36, 0.90, St. Etnilion 4o, 0.95. Canteinerle 1.75. Chateait de Cantemerle 2. Spaansche wijn (Malaga) i.5o. WITTE WIJNEN. Graves Sauternes i:o5. Bergerac 1.25. CHAMPACI1NE. Aij Superior 2.3o. RIJNWIJN. Hockheimer 44» l.o5. I.- Madera d rij Punch i.3o. Meer uitgebreide prijscouranten worden op aanvrage gratis verstrekt. Verder verkrijgbaar puike kwaiteit SIGAREN van af 1.20 der 100 i TABAK van af 25 ets. per 5 ons en lcoGer- 5589 BIERKADE. 5594 ïonp- In voorraad gegoten kolomkagcheltjes van 6 gulden, verlakte Turf- en Houthakken, Tangen, Pooken, Steenkool-bakken, verschillende soorten Lantaarns, l-'ransche Deurvcerenj Draadnagels, Timmermansgereedschap, Zakketels en Zakpan- pen, ten gebruikeop kachels, koperen Zakketels, Schaatsen, Koftijmolen», Strijkyzers, Doofpotten, Vuurmakers, Puddingtrommels. Klompen, Trom mels, ijzeren en koperen Gewigten, Basculen, Maten voor natte en drooge waren, houten Strijkers, alles geijkt volgens de nieuwe wet, ijzeren Wiegen en Vuurmanden, enz. enz. N.B. De BLAAUWE PANNEN, die bij mij worden verkocht zijn gift vrij, zeer aan te hevelen voor hem die zijne gezondheid op prijs stelt. hebt gij van avond in uw gezelschap eenige ophel dering verkregen?" „Althans eene van negatief gehalte, dat ik namelijk niets onidekt heb, wat mij zou nopen van verdere nasporingen af te zien. Integendeel, eene inwendige stem zegt mij, dat ik op het rechte spoor ben, eene soort van instinkmatig gevoel, dat wij onzen man hebben gevonden; of liever uit de geheelepersoonlijk heid van dien man heb ik bespeurd, dat hij meer is, dan voor wien hij zieh uitgeeft!* „Hm," antwoordde de politiebeambte, „dat helpt ons nog zeer weinig. Met vermoedens komen wij niet verder. „Misschien kunnen zij toch dit uitwerken, dat zij ons de noodige volharding en het vereischte geduld verschaffen. Maar spreek nu ook eens, hebt gij resul- tateu „Enkele, doch laat ons eerst in uw logies zijn." „Daar zijn we spoedig. *k zie daar de twee lantaarns voor mijn hótel branden." Nadat zij de hoofdstraat weder waren ingeslagen, hadden zij deze ten einde geloopen, tot zij aan een groot hötel waren gekomen, in welks portaal zij binnen gingen. Een der bedienden snelde toe en lichtte den graaf en zijn gezelschap voor op de breede, met loopers belegde trappen, tot zij in een grooten elegant gemeubelden salon kwamen, waar een helder brandend haardvuur was aangelegd. De bediende stak eene gaslamp aan en ging heen, om, op het bevel van den graaf, punch te halentoen schoven de heeren huDne fauteuils voor het vuur en gingen op hun gemak zitten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1878 | | pagina 3