ai IIDIIH MRSMMIC M LAPPRNWEBK J 1 I Burgerlijke Stand der gemeente Schagen ONTBOEZEM ING, bij het gezigt op het onder water liggende land, in December 1878. Marktberichten Ad verten lien. V» 1b Verkoudheid lijdt, koope het JICHT EV RHEUMATIEK. BILLARTEN om fraaijc Prijs en Premie, IIML Prijs 80 cents per flacon. Verkrijgbaar hij J. GROOT Tzn. te Schagen Laiifirath >on liichen te Schagen. De gewone jaarlijksehc lap- penweek zal gehouden wor den van af ZONDAG 5 JA- MJAÏUJ tot en met ZONDAG 12 JAMJAIUJ Door den grootcn voorraad LAPPFN zullen dezelve in die weck tot buitengewone lage prijzen worden opgeruimd. II. MICkLINGHOFF. Ingeschreven van 3i December 1878 tot en met 1 Jannarij 1879. GEBOREN Christiaan en Gerbrand, zoons van 1'ietei Snijders en van Ma rijtje Hansinan Anna, dochter van Josephtis Joannes Wouden, berg en van Johanna Antonia Maria Netten. ONDERTROUWD Geene GEHUWD: Geene OVERLEDEN: Geene. Het Water op bet land, waardoor bet gras vergaat, En nog bet ijs daarbij, vermeerdert wis, het kwaad; Maar wordt men soms eens wijs, door rainp of tegenbeden, Wellicht dat in 't vervolg, bet onheil wordt vermeden. Thans geeft bet vruchtbaar land, en d' hope op gewin, Een droevig uitgericht voor menig buisgezin; De landman ziet helaas! beangstigd naar de golven, W aar zulk een groot kaptaal, zoo achtloos ligt bedolven: 13e molens wachten wind. ook hij wacht hopend meê, "ij wacht.... tot dat z.jti land verandert in een zee; Een groote waterplas, zoo als soms meerder jaren, Waar zwaan en meeuwen schier wal heen en weder varen, En 't welig groeiend land, zijn hoop, zijn lust, zijn vreugd! Is in Decembermaand een schaatsbaan voor de jeugd. Dit gaat nu ook helaas! de ramp nog meer verniet* ren, Wijl onder 't Koude ijs, de grasgroet gaat verteeren, Zoo dat die 't eerste jaar, 't ontkiemen noodig heeft, Eu ook het tweede jaar nog weinig vruch ten geeft. Wat was 't een nutte zaak, wat zou 't een voordeel geven, Als 't water op zijn tijd door stoom werd uitgedreven En wat de wetenschap, voor't menschdom heeft gedaan; Niet achtloos werd verzaakt, door blinde eigenwaan Dan zou 't een gulden tijd, van zoete wel vaart wezen, Geen wachten meer op wind, geen water meer te vrezen, M aar land dat boven blijft en van het water ▼'ij, Ten dienst voor 't wollig vee, en 't win tel jaargetij De schade jaar op jaar, door 't water te behalen Kost zeker eitid'loos meer dan goede stoom gemalen; „De schapen in den stal, de visschen op het i nd« Is rampspoed voor den hoer, en 't dijbe stuur tot schaad: Waar ieder op zijn plaats »d visschen in de slooten, En 't schrapvee op het land» dat zou 't geluk vergrooten. T. HENS. dert jaren bemin ik hartstochtelijk eene dame, die van liooge geboorte is, maar arm; ofschoon de naaste erfgename van een enorm vermogen, van eene vor stelijke positie. Do tegenwoordige bezitter dezer posi tie stelt haar echter als voorwaarde, dat zij een ander linwen zal dan mij, dat is zijn vaste, onverzettelijke wïL Deze toestand nu sou geheel hopeloos vcor mij zijn Waarom hopeloos Heeft uwe beminde geen geest kracht, geen zielenadel, bovenal geene genegenheid genoeg voor u. dat zij om uwentwil van dat vermo gen, van die vorstelijke positie afstand doen wil Dat is zeer geraak «lijk gezegd, mevrouw. Ik ge loof ook zeer gaarne, dat gij die ge. stkiaeht hebben zondt. Maar gij kent de faroilietirannij niet, welke in onze kringen hem-scht, de geweldige macht en den invloed, welke het hoofd der familie op de andere le den uitoefent wat moet een arm jong meisjp, zon- de» bulp en bijstand, in zulx een geval doen Mevrouw von Schels knikte, ten bewijze dat zij fcejn begreep, maar in stilte dacht zij, dat het.arroe* jonge meisje tot dezelfde slotsom komen zon, als de bloedverwanten. „Neen,* ging de graaf voort, „langs die 1 weg is er geene redding voor ons. Zij moet langs een ande ren worden verkregen. „En die zou zijn „Ik moet den man, wiens vrouw mijne beminde worden moet, kunnen aantoonen en bewijzm, dat bij over zijn erfgoed volstrekt niet beschikken kan, om dat er een ander, meer recht hebbend persoon bestaat, wiens op zijne geboorte gevestigde rechten hy niet SCHAGEN2 Jann. aangevoerd ter markt van heden waren heden als volgt: 10 paarden 50 a 170 venlens a ossen a stieren a gelde koeijen magere a6 vette di.o kalfkoeijen avaarsen a graskalveren a 10 nuchtere kalveren 12 a 20; rammen a schapen magere a 200 idem vette 32 a 37214 orerhouders 18 a 28; lammeren a bokken en geiten a 14 varkens 9 a 12; idem vette a 20 biggen 3a 6.10 konijnen 40 a .75; 10 kippen .50 1.75; 40 eenden .75 a .85 duiven a ganzen a zwanen f a 200 kilo. boter 1.06 a 1.20; 50 kilo kaas .30 a —.40; 1000 stuks kipeijeren 60o a 700; eendeijereu a AMSTERDAM, 3 Jann. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Noordwijker Zand fa Hillegommer dito f a Geld Stoelen matters fa dito ronde Wolkammers f a dito Eng. f2.75 a 3.dito Cardonnersf a Friesche Jammen f 3 25 a 3.60; dito Engelsche 2.75 a 2.80, Zeeuwsehe Spuiscbe Jammen f 2,50 a 2.90; pooters 1.80 f a 2.Nijmcegsehe blanke a Saksisehe f 3.ë0 4.Beverwijkers f 4.5 Katwijkpr Zand f a. Aanvoer iets beter handel in Zeeuwsche en Friesche levendig. Goldorsch gering, HOORN, 2 Jann Kaas: Ter waag gewogen 239 stapelt, wegende 613 kilo. Hoogsto prijs; kleine Hooi-f 33.id. Gras-f Commissie id. f39.— per 50 kilo. Uitgeest 2 Janu. De aanvoer en besteede prijzen ter markt van heden waren als volgt: Koeien f a f Paarden f a nuchter Kalf f a27 Schapen f 21 a 33 Lammeren aper stuk; 1 vette Varkens ct. per halv» kg 9 Biggen f 4a 6213 koppen Boter van f 0 65 kilo] 70 a 0.90; 75 Kipeieron 8.a per 100 st. Een ieder weet welk een heerlijk ge neesmiddel de teer is in geval Bronchitis, tering Catthnrren, verkoudheden en in t, algemeen tegen alle aandoeningen van Bronches en lon- gen. Vele zieken helaas, voor wie dit geneesmid del uitstekend zou wezen, gebruiken de teer met, hetzij uit tegenzin tegen de smaak, hetzij dat het hun verveelde om het tèerwater klaar te maken. Dank zij het geniale denkbeeld van den heer Guyot' Pharmaceut te Parijs, hebben al die min of meer rechtvaardige grieven van de zieken opgehouden te bestaan Het is den Keer Gnvot gelukt' de teer te omgeven met een licht hedeksel van doorschij nende Gelatine en er ronde kapsuleg van te maken ter grootte van een pil. Deze kapsulc kan men zeer gemakkelijk innemen op 't 00- genblik dat men gaat eten; ze hebben volslrekt geen smaak zoodra ze in de maag komen smelt de Gelatine en wordt de teer opgenomen. Deze. kapsules zijn zeer duurzaam, zoo zelfs, dat de kapsules van een aangebroken flacon nog na jaren te gebruiken zijn De teerkapsules van Guyot zijn een zeer rationeel geneesmiddel, dat niet meer kost dan zes of acht centen daags en tevens ontslaat van het gebruik van alle borstkruiden. De heer Guyot kan slechts instaan voor die flacons, waarop zich zijne haudtcekeiiing bevindt gedrukt in drie kleuren en die in de meeste apotheken te verkrijgen zijn. Bevallen van een welgeschapen -dochter J A. M. WOUDENBERG Nettf.n. Schagen a Januarij 1879. kan ontkennen, wiens rechten te betwijfelen zelfs niet in l*"ra zal opkomen. Zij, die ik b«.doeI, blijft dan arm :n niets staat onze verbintenis meer in den weg „En gij hebt hoop, dat u dat gelukken zal:'" vroeg mevrouw von Schels, hem verrast aanziende „ik moet u bekennen dat het denkbeeld mij zeer ro mantisch voorkomt „l)at moet wel het geval zijn,* antwoordde graaf Bernswald. .omdat gij de redenen en omstandigheden niet kent, die mij recht geven tot het vermoeden dat er zulk een man, zulk een wettige erfgenaam is- Mijne pogingen zjjn echter tot dusver te vergeefs geweest om dien man te vinden en zijne identiteit te bewijzen en diarom zeide ik zoo even, dat mijne kracht mijn hartstocht niet evenaart.* „Is die hartstocht zoo groot?* „Onmetelijk, zeide de graaf, met vuur de hand op zjjn hart leggend. Mevrouw Ada zag voor zich op den grond. Zij overlegde bij zich zelve: wanneer die man zijn doel eens bereikt had en de geheimzinnige persoon gevon den was, die zijne beminde van eene zoo groote er fenis moest berooven. maar haar daarentegen in zijne armen voeren, of dan in werkelijkheid de wensehen dezer ongetwijfeld beminnenswaardige jonge dame even zeker en duurzaam vervuld zouden zijn, of haar ge. luk gewaarborgd zou wezen, gelijk de man, die te genover haar zat, het zoo zeker scheen te weten. Doch dat was hare zaak niet; voor het oogenblik boe zemde deze graaf, met zijno wonderlijke ijdele her senschimmige hoop. haar belang in en daarom seida «jj: i\7ic aan Rheumatiek of aan werkje Dit voortreffelijke boek; dat uitmuntende, f zeer beproefde en gemakkelijk te bevolgen raadgevingen tot zelfbehandeling en genezing van Iwvengenoemde kwalen bevat, is bij alle Boekhandelaren te verkrijgen, of rechtstreeks te ontbieden aan Richter'^ Boekhandel te Rotterdamtegen toezending van 3o cents. op ZONDAG 5 JANUARIJ 1879, aanvangende des namiddags ten 3 ure, ten huize van den koffijhuishouder M. RAN, te Schagen. Alleen door jongelieden* die nimmer Prijs of Premie hebben gewonnen. tegen KLIERZIEKTE en FISTELS, in alle mo gelijke vormen. uit Mainz, gerenommeerd en aangenaam huis middel hij Hoest, Ueeschheid, Verslijming, Dorst- en KeelpijnBioedhoest, Hoest bij Kinderen duizendvoudig sedert jaren als zoodanig erkend. De DRUIV EN-RORST1IONIG van W. H. Zic- KEMibi.MER, Mamz, bekomt mijne Vrouw, als middel tegen hoesten, zeer goed. op Galenheek hij Friedl. (Mecklenb.-Stcelitz) <0. sAtlVY Alleen echt verkrijgbaar in flesschen, van twee Gulden, een Gulden en 65 Cents, voorzien van nevenstaand fabrieksteinpel. Verkrijgbaar bij J. Groot Tzn. Schagen, W. V. Bruinvis Nieuwediep, J. P. Smit, Burg op Texel, W. J. Bakker, Apotu. Alkmaar. C. Schuit Jnz., Hoorn. P. de Wit, Hoogcarspel, K. II. Idema, Medeuiblik. De Jong en Co., Enkhuizen. J. Bruul Wieringen „Gij spraakt daareven over mijnen vader en meendot, zoo hij nog had geleefd, dat hij u zou Hebben kunnen helpen hoe meendet ge dat? Wat zou mijn arme, goed»* vader voor u hebben kunnen doeu „Wanneer de man, dien ik zoek, bestaat en ik twijfel daaraan in het minst niot dan is hij de zoon eener dame, wier geneesheer nw vader langen tjjd geweest is; dan moet uw vader van zjjne geboorte hebben kennis gedragen. Men heeft die toen geheim gehouden voor de geheeie wereld, voor den dokter kon men haar niet verbergon." „Waarom niet?* vroeg movrouw von Schels zonder erg. Ce graaf wierp een doordringenden blik op haar. Was die argeloosheid werkelijk natuurlijk? Had me. vrouw Ada inderdaad nooit van haren vader iets vernomen, wat haar den sleutel gevea kon, tot de wenken, die hij haar gegeven had Een man als graaf Bernswald laat zich niet terstond geruststellen door den schijn van volslagen argeloos heid, als die van mevrouw Ada. Daarom, terwijl hij haar uitvorschend aanzag, ging hij voort: „Men zou haar wel is waar voor den dokter kunnen geheim houden, wannoer men dezen niet vertzouwde. Maar ik beb redenen om te golooven, dat uw vader een man was, in wien men veel vertrouwen stelde, dat hij met name de vertrouwde was van de dame, die ik bedoel, van de moeder van het groote levende vraagteeken, dat ik vruchteloos zoek,* Wordt ttrvolgd. y

Schager Courant | 1879 | | pagina 3