De Erfgenaam van Hoinegg. M a r k t berichten Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Op de binnenplaats van bet postkantoor te Amsterdam is heden een diefstal gepleegd, die inderdaad brutaal mag genoemd worden, omdat hij onder de oogen der policie! die aldaar post houdt, geschied is. De heer K. v. L., die een zakje met 80 rijksdaalders naast zich op den daar staanden lessenaar had geplaatst en bezig was een adres te schrijven, miste, toen hij iets later opkeek, zijn geld. Alle nasporingen bij de aanwezigen bleven vruchteloos, Door de Commissie, te 's Ilage gevormd voor de ovatie bij gelegenheid van de intrede van HH. MM. den Koning en de Koningin, werd met algemeene stemmen goedgevonden aan II. M. de Koningin Emma op den 7 den Jan. namens het Haagsche comitéeen bouquet aan te bieden De bloemen, bestaande uit de prachtigste witte rozen, camelia's, anjeneren, leliën van dalen en oranjebloesems, werden saamgevat door een wit satijnen en kanten bekleedsel, waarvan twee witzijden écharpes met gouden franje afhangeu waarop met gouden letters is geborduurd: »Huide aan H. M. Koningin Emma van het comité uit de Haagsche burgerij.» Te Amsterdam zijn den 7jdezer bij gele genheid van het huwelijk des Konings; de klok ken geluid en de carillous bespeeld. De hoofd commissie voor de zaken van bet Portugeesch Israëlitische Kerkgenootschap beeft een adres gericht aan Z. M. den Koning 0111 Hd. geluk te wenschen met zijn voorgeno men huwelijk. Volgens besluit van den Burgemeester van Amsterdam is een tenue vastgesteld voor de hh. boofdcommissaiissen en sectie commissarissen van politie. Gedurende de aanstaande feesten kunnen zij deze uniform dragen indien zij dit verkiezen; zij bestaat uit helm, degen en tenue jas, met gouden kraag en opslagen boorden. De Haagsche kroniekschrijver van de Nieuwe Groninger Courant schijnt over het besluit om dames benoembaar te stellen bij posterijen en telegraphie «Hier vertelt' men en onmogelijk is het waarlijk niet dat het damesbeslujt te danken is aanonze aanstaande Koningin. Prinses Emma zou al hebben gevraagd of ook hier te lande al dames bij de telegraphie en posterijen benoembaar waren en op de ontkennende be antwoording harer vraag, zou zij baar invloed voor bare zusteren der schepping hebben aan gewend. Natuurlijk met gunstig gevolg. Indien bet feit waar is, heeft men van onze aanstaande vorstin veel goed te verwachten.» Door den aartsbisschop en de bisschoppen van Nederland is bet volgende adres aan den Koning gericht, ter gelegenheid van Zr. Ms. huwelijk: «Sire De Aartsbisschop en de bisschoppen der Katho lieke Kerk in Nederland achten zich gelukkig aan Uwe Majesteit hunne eerbiedigste geluk- wenschen te mogen aanbieden bij II. D. huwelijk met Hare Doorluchtige Hoogheid Mevrouw de Prinses Adelheid Emma Wilhelmina Theresia van Waldeck-Pyruiont. Zij wenschen bierdoor getuigenis af te leggen van den eerbied, de trouw, de belde tot bet Vorstelijk Stamhuis van Uranje Nassau, die hen hunne geestelijkheid en bun geloovigen steeds bezielt en cal blijven bezielen. In die gevoelens roepen zij Gods vaderlijken zegen af over Uwe Majesteit en H.D. Doorluch tige Bruiden bidden den Gever aller gaven, dat Hij" dit huwelijk doe strekken tot het geluk van Uwe Majesteit, tot den bloei van H.D. Stamhuis, tot heil van bet Vaderland.» IX Daarin hebt gij gelijk, mijnbeer de graaf, dat mijn vader algemeen verti ouwen genoot en bij verdiende het!* antwoordde mevrouw Ada levendig en met warmte. „En geeft gij mij in niets anders gelijk Herinnert gij u niets uit de gesprekken of uitlatingen van uwen vader, wat u aanleiding geeft mij ook daarin gelijk te geven, dat ik zulk een voor de were d verborgen erfgenaam zoek Mevrouw vou Schels schudde wederom me t volkomen argeloosheid het hoofd. „Ik herinner mij niet ooit iets van hem gcbcord te hebben, dat op eene dergelijke gebeurtenis betrek king had, zeide zij, den graaf nadenkend in het gelaat ziende. Misschien, wanneer gij nog tene schrede verder wildot gaan in uw vertrouwen en meer zeggen, mij name* noemen wildet, doch waartcezoude het dienen? Ik ben overtuigd, dat ik u toch niets van eenig belang zou kunnen antwoorden. En een naam vermoed ik, die ik zeive noemen kan bet is de douairière, gravin Ben.s- wald, uwe tante, over weike gij spreekt." „Juist, antwoordde de gnat, met veel belangstel ling luiateierftl, „waaruit besluit gij dat „Bet is natunrijjk, dat ik tot die slotsom kom. Reeds door uwen naam herinnert gij mij aan Cene vrouw, die uwen naam draagt en ik weet dat mijn vader gedurende eene reeks vanjaren baar geneesheer was, ofschoon hjj zeker geen enkelen onder zijne pa De Joden van Rnmenië, hebben zich tot de Ruinenische Vtfrtegevvoordiging gewend het verzoek om toekenning van staatkundige rechten overeenkomstig het Berlijnsche verdrag. Een broeder van den heruchten Trompp- mann is als valsche munter gearresteerd. Te Lvon is brand ontstaan in de werk plaatsen van den sjioorweg La Moche, waardoor een schade van s millioeu franc» is veroorzaakt -De Antvverpsche Prècurser meldt uitPaiijs dat aldaar een Buitenlandch edelman vermaag schapt met een ambassadeur en verscheiden staatslieden, en die prachtige vertrekken ineen der schoonste hotels bewoonde, met de noor derzon is vertrokken, schulden nalatende ten bedrage van een millioen, en om die te betalen slechts twee reusachtige honden, benevens een neger naliet. Des avonds te voren had hij aan vele aanzienlijke personen een diner gegeven, waarvan de onvoldaue rekening 1018 francs beloopt. Een man van ongeveer zestigjarigen leef tijd, met een uitdrukking van lijden op het gelaat en in lompen gehuld was te Parijs op een bank van den boulevard des Invalides ge zeten. Nauwelijks heeft hij een elegante coupé zien naderen, of hij staat op om zich onder de pooten der paarden te werpen. Met ongeloofë- lijke krachtinspanning en behendigheid had echter de koetsier zijn vurig tweespan weten in te houden. Schier op hetzelfde oogenblik gaat het portier open en snelt de eigenares van het bet prachtige rijtuig, een schoone jonge dame, den ongelukkige te hulp, die, door den boom van de koets aan den schouder getroffen, vlak voor de paarden is neergevallen Terstond werd 1111 de grijsaard naar een naburige apotheek overgebracht, waar hem de eerste hulp werd verleend, Inmiddels had de goedhartige dame haar portemonnaie in de harden van den on gelukkige geledigd, en daar de inhoud, een paar goudstukken, haar niet genoegzaam voorkwam hield zij eigenhandig onder talrijke omstanders een inzameling, die vrijwat opbracht. Alvorens zich inet het rijtuig te verwijderen, gaf zij haar adres op. niet de verzekering dat zij zich het lot van den grijsaard zou aantrekken. Een telegram uit Sopliia meldt, dat men het zeker bewijs heeft verkregen van wreed lie den door de Tnrksche troepen gepleegd: 6to personen, waaronder mannen, vrouwen en kin deren, werden verinoord. M eer dan 3o doqien in de districten Railog, M ei111 itv en Molesliorc werden geplunderd. Er bevinden zich op die plaatsen 'niet minder dan 20,000 vluchtelingen; de overheid wendt alle mogelijke pogingen aan om die ongelukkigen ter hulp te komen. Nabij Onderdendam heeft gisteren een vreesdijk ongeluk plaats gehad. Een oppassend jongniensch; genaamd Klaas Balk, dienstknecht bij den landbouwer R. Woldringh, was bezig op den zolder te werken en tuimelde naar be neden, zoodat bij met bet hoofd Op de kant- sternen in den koestal terechtkwam. Toen men hem opnam, was hij reeds een lijkde hersenen waren te pletter geslageu. Welke zonderlinge praktijken somtijds worden bedacht en aangewend om aan.geld te komen bleek ook weer in 't laatst van de vorige week. Op eene publieke verkooping van eene Yvinkelbehuizing in een der koffijhuizen aan de Gröote Mark te Groningen, werd bet hoogste bod gedaan door een jong persoon, die zoowel wat zijn uiterlijk als kleeding betrof, weinig vertrouwen inboezemde. Hij gal voor te hcetcn J. 11. de Grv geboren te Bellingwolde, laatst wonende te Zuidbroek. De notaris, ten wiens tienten had, jegens w ien hij niiuder vriendschappelijk gezind was. „Hield hjj niet van baar, droeg hij haar geeneach- tir.g toe?" „Neen, hij noemde nooit haren naam, zonder dat er zich oen bi'teie trek <>m zijnen mond vertoonde en hij giae eerst tot baar, als zij eenige malen om hem gezonden had- Eens, toen ik hem zijne wreedheid te genover die dame verweet, zeide hjj„och, gij moet niet derken, Ada, dat zij mij nocdig hoeft, dat zij ziek is, zij wil iets anders dan „Toen hij niet meet* zeide, vroeg ik: „niets anders dan wat, vader?" en hij antwoirde: „niets anders dan zien, of ik als een gehtorzame hoi.d nog kom, wanneer zjj roept Toen ging hij, zeer uit zijn hu meur zijrde, de kamtr uit, als wilde Lij mjjne veidere vragen omwijken, ik derk, dat zij juist door hare voorname dsmesgrillen hem te zeer grërgerd heeft en zjjn geduld heeft uitgeput.IXze grillen zijn immers eindelijk Lij haar tot volkomen stoornis harer geest vermogens geklommen." Be graaf had in groote spanning raar rcevrenw Ada geluisterd: hij had lutar met zoo ver opengespalkte oogen aangestaard, dat zij de onregelmatige plaatsing dezer oogen thans eerst goed bespeurde eu zij hem daardoor Itelijk geworden voDdhare vioegt r stille twijfelingen, of de door hein aangebedeneseboone niet op sommige punten met hem van gedachten verschilde en ook een beetje rekende, terw ijl hij bew eerde alleen te gloeien van hartstoeht, keciden nu in grootere mate terufr overstaan de verkoop plaats bad, scheen even eens in dien persoon wei uig vertrouwen testel len, altlians hij weigerde hem het bodgeld af te geven, 't welk aan den hgogsten bieder vol gens gewoonte wordt toegekend, wanneer de G. geene"" nadere bewijzen omtrent zijne soliditeit kon verschaften. Daar hij alleen met het doel oin het niet onbelangrijke bodgeld te bemach tigen de verkooping bezocht, was bij hierop voorbereid, want hij vertoonde dadelijk eene borgstelling, onderteekend dooreen rijken land bouwer te Blijham. Na inzage der borgstelling, maakte de notaris evenwel nog bezwaar het bodgeld af te geven, omdat vermoedens bij hem oprezen, die hem aan valscbbeid daarvan deden denken. De G., die het nu te kwaad scheen, verzocht, den notaris zich even te mogen ver wijderen, 0111 met de tweede veiling terug te komen. Dit verzoek werd hem toegestaan, doch bij de tweede veiling was de G. niet tegenwoordig De notaris, wiens vermoedens hierdoor werden versterkt, vervoegde zich na afloop der verkoo ping, hij de politie, aan wie hij de borgstelling ter hand stelde. Nog dienzelfden avond werd de G. doör de politie in eene slaapstede iu arrpst genomen. Rij zijn verhoor bleek, dat hij niet alleen van eene valsche borgstelling had gebruik gemaakt, om hiermede bet bodgeld te bemach tigen, maar zich ook onder een valscheu naam bad uitgegeven. Zijn eigenlijke naam is W. B., schoenmaker, laatst wouende te Zuidbroek, doch sedert de laatste dagen daar ter stede rondzwer vende. Gelukkig dat dergelijke personen, die voor de maatschappij zeer gevaarlijk zijn, onschadelijk kunnen worden gemaakt. Wij vernemen dan ook met genoegen, dat W. R. naar liet huis van arrest is overgebracht, waar hem voorzeker ruimschoots tijd /.al worden gelaten om over bet verkeerde zijner bedriegelijke handelingen na te denken. Alkmaar 4 Jan. Aangev. 8 Paarden f 7T) a 250 4 Kosien f 140 a 195, 20uucht. haitertn f 11 a 32 104 Schapen f 16 a30, Lammereu a f.51 magere Varkens f 10 a 20, 140 Biggen f2.a 6 - 5 Bokkeu en Geiten f 3a 8, k. Bekjes.ct., Boter per kop 0.70 a 80 ets. HOORN, 4 Jatiu. hl Tarwe f 11 25; hl Rogge f 6 50; Gerst f 6.—a 7.hl llaver f 4 50; op monster verkocht: Mosterdz. f 19.-- a Karwijzaad 7.75 a f— Boouen: Witte f16 a Bruine f 13.Paarden f 8. Duiven faangevoerd 27 heet, Erwten Grauwe 15; Groene fl 1.Witte groote f 10 aVale t 13. aangevoerdhl. Aardappelen fa 4.per heet 13t>l Kop hoter, per kg. f 0.60 a 0 65; 120 Kipptu van f70 tot 2.900 Kipeieren 6.50 a 7 50 per 100 stuks. 200 Eenden f .75 a .90 dito Eierenf per 100 st ks Vee 25 Paarden50 fa 200;Koejjen f a 24 Kalveren f 10 a 26 200 Schap -n f 24 a 33. Lammeren fa—60 Varkens f 10 a 18 3 Xougen f 25 a 40; 360 Biggen f 3.a 6. Bokken f aGeiten f,a Handel Slug. Purmerende 7 Janu. Kaas: aangevoerd 96 stapels kleine f34.stapels middelbare fa Boter f 1.15 a 1.25 per kg. Eijercn Kip- f 5.50 a 6 Eenden f per 100 st. 86 Runderen, handel vlug en de prijshoudend; 20 paarden; 80 vette Kalveren f .70 a .90 per Kilo vlug; 79 uuehtero dito f 10 a 25 per stuk, vlug; 51 vette Yarkens 46 a 54 ct per kilo, vlug: 25 magere dito f8 a 14 stug, 230 Biggen f 3 a 6. stag, 1523 Schapen, 920 Ganzen f3.75 a 4.50; handel vlug, prijzen matig. Ingeschreven van 3 tot 6 Jan. 1879 Geborengeene. „Wat gij mij daar mededeelt," zeide hij, „is in hooge mato belangrijk voor mij en wanneer gij ook al de stemmiug van uwen vader tegen mijne taute toeschrijft aan haro grillen, dan verhindert dat mij in g. enen deele daarin eeae bevestiging van mijne vermoedens te zien." „Dat moet ik aan u zeiven overlaten, graaf; ik kan u volstrekt niets daaromtrent zeggen, ik hei inner mij grene enkele andere uitdrukking van mijnen vader, die eeuigszins op die zaak betrekking zou hebben. De graat zwei g een poos. Hij had zich voorgenomen zoodra dit onderwerp uitgeput was, tot een ander over te gaan. Nu hij tot het besluit kwam, dat mevrouw von Schels werkelijk niet het minste wist of vermoed de van de afkomst van haren vriend en verlo.fde, gelijk hij gedacht bad; nn vroor hij zich zeiven af, op welke wijze hjj voorzichtig dat tweede ondi-rw. rp zou inleiden, opdat Lij haar zijn vermoeden niet deed raden en in haar geen argwaan opwekte. Eindelijk begon hij „Nu. wij zullen daarvan afstappen. Ik mag u niet langer la.'tig vallen met mijne persoonlijke aangele genheden. Om tot een ander onderwerp over te gaan ik heb mij zeer verheugd gisteren in uwen kring een zoo uiti emend muzikaal talent te loeren kennen, als de heer Korn is; zijn spel heeft een buitengewoon diepen indruk op mij gemaakt Mevrouw Ada zag hem nitvorschend aan, als wilde zij zich overtuigen van de oprechtheid van dezen lof en antwoordde toen met een lachje: „Werkelijk, odzo muziekdirecteur speelt zeer goed.*

Schager Courant | 1879 | | pagina 2