mfebrua.ru. Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. 1 Q> I B I R 23stc Jaargang. No. 1162. 2 ZWANEN, Loting Nationale Militie. Ao. 1879. Bekend makingen. I11 Perzie. Vrij willigcrs voor de !N;itiona!e Jlililie. mum COVIANT. Dit blad verschijnt twee maal per week: IFoens- dag- en Zaturdaq avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in het eerstuitko mend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post 3.6o Afzonderlijke nummers 0.07 j. Advertentiën van een tot vijf regels f O 75; iedere regel meer f o. i5. Groote letters naar plaatsruimte. Naar volksheil zonder deugd te dingen, Is arbeid aan een rots te biên. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen' POLITIE. GEVONDEN: een gunden oorhanger cn twee schapenvellen. Begtliebbenden kunnen zich ter terngbekoining vervoegen ter Secretarie van Schagen. VERMIST: een wil schaap, (overhouder). gemerkt met roode verf op schoft en kruis. Zij d ie hieromtrent inlichtingen kunnen geven worden verzocht zich te vervoegen ter secretarie van Schagen. Ter Secretarie van Schagen zijn inlichtingen te bekomen betrekkelijk sedert geruimen tijd in die gemeente onbeheerd verblijvende. BURGEMEESTERen WETHOUDERS dor gemeente Schagen; Brengen, ter voldoening aan het tweedo gedeelte van Art. 28 der Wotop de Nationale Militie van don 19 den Augustus 1861 (Staatsblad No. 72), voor do «ersto maal ter koonisse van de belanghebbenden, dat de Loting, van de in 1878 voor de Nationale Militie ingeschrevenen overeenkomstig deontvangene aanschrn- ving van Zijne Excelentie don Heer Commissaris dezer Provincie, dato 2 Januarij 1879 No 8)3 M|S, zal plaats hebben op den 24 Februarij e. k, des voormid dags teil half tien ure, ten Raadhuize dezer gemeente en worden zij, welke daaraan moeten deelnemen, gelast, om op don bepaalden lijd aldaar, tot dat einde aanwezig to zijn, of bij verhindering, zich aldaar door zijn vader, moeder of voogd te doen vertcgenwoordi gen. Alsmede dat, overeenkomstig Art. 34 van gemelde Wet, dadelijk na de trekking van het Nummer, de redenen van Vrijstelling, weike de Ingeschrevenen mogt hebben, moeten worden opgegeven. Indien hii vermeent vrijstelling te kunnen erlangen wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige •wettige zoon, zal hij op Woensdag, den 26 Februarij des voormiddags ten 10 uur, in het Gemeentehuis moeten verschijnen, vergezeld van tweo bij den Bur gemeester bekende cn ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die de vcreischte getuigenis kunnen aflfggen en het aldaar op te maken getuig schrift onderteekenen. Wanneer bij aanspraak maakt op vrijstelling wegens broederdienst, zal hij mede Toorzien moeten zijn van zijne geboorte-acte en van de geboorieacten van al zijne nog in leven zijnde broeders. Voorts zullen door den Burgemeester bij den Kom- mandant van het korps waarbjj zijne broeders (Henen of gediend hebben, worden aangevraagd de bewijzen van werkelijke dienst of een uittreksel uit het Stam boek, mits bij zich binnen drie dagen na do loting ter Secretarie vervocge, ten einde aldaar de voor die aanvrage Doodige opgaven te doen. Schagen, den 24 Januarij 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. dit misbruik zooveel mogelijk tegeute- gaan. Gezien art. 119 cn 121 van het politie regle ment dezer gemeente luidende als volgt: 119. Het is verboden 1. zich in kennelijk beschonken toestand op de publieke straat, of op den openba ren weg te bevinden: 2. om in zoodanigen beschonken toestand een rij- of voertuig met een of meer paarden bepannen te besturen; 3. op de publieke straat of op den open. baron weg onzedelijke liederen te zingen. 121. Iedere overtreding van art. 119 zal worden gestraft niet cene boete van Óen tot drie gulden. Wij willen nogmaals zien, wat de beer D11- boussen van zijne otitiiioetingeu in Perzië mededeelt. »Na al de huwelijksplechtigheden onder de familie van mijn gastheer bijgewoond te hebben, was eindelijk liet uur van afscheid gekomen en haastte ik mij af te reizen. Ik bad daartoe des te ineer reden, omdat mij wellicht een nieuw genot wachtte, dat ik ongaarne zou gemist hebben. De Schah n. I. was zelf ook ter jacht, in den omtrek van liet nabij gelegen dorpje Keud, en n 1 1 j j l daar de vorstelijke mildheid ia Perzië medebrengt. Brengt ter algemeene kenmsse dat door hem Burgemeestermet den meesten nadruk, aan het I dal ieder. die bij dergelijke gelegenheid ontmoet verzoek uan den Heer Commissaris voornoemd gevolg zal worden gegeven, en mitsdien, gedu ren ken van sterken drank aan personen kennelijk 1 reeds verkeerende in beschonken toestand Schagen 2j Januarij 1879. De Burgemeester voornoemd G. LANGENBERG. mj De Burgemeester der gemeente Schagen; Gelet op de circulaire van den Heer Commis saris des Konings in deze provincie d.d. 2 Janu arij 1879, No. 8[3 M. S., 4e afd. verzNo. 1) waarin, met betrekking tot de aanstaande loting voor de Nationale Militie, onder meer, voorkomt het volgende: Daar overigens de ondervinding heeft geleerd, dat vele lotelingen zich op den dag der' lotiDg schuldig maken aan het misbruik van sterken drank zoo verzoek ik de Burgemeesters om al de hen ten dienste staande middelen te bezigen om Ingezetenen, welke genegen mogten zijn willig te dienen bij He Nationsle Militie, worden bij deze opgeroepen, om zich in de maand Fe bruarij, op een werkdag, des voormiddags van 10 tot 12 nur, te vervoegen ter Secretarie dezer ge meente, vergezeld van twee Ier goeder naam en faam staande meerderjarige ingecctenen, die de vereischte verklaring kunnen aflegden en het op te maken getuigschrift onderteekeaen. De vrijwilligers voor de militie moeten zijn: ongehuwd of kinderloos weduwnaar of ingezeten, ligchamelijk voor de dienst geschikt, ten minste 1.56 el lang en op den 1 .lanuatij van het jaar der optreding als vrijwilliger het 20ste jaar inge treden zijn en het 35ste jaar niet hebben vol- bragt. Zij worden, voor zoover zij daartoe geschikt bevonden zijn en er gelegenheid bestaat, ingelijfd bij het korps hunner keuze. Behalve het bovenbedoelde getuigschrift zullen zij moeten overleggen lo- het bewijs, dat zij aan de pligten der mi litie, voor zoover die te vervulleu waren, hebben voldaan 2o indien zij gediend hebben, een bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven bij den kommandant van het korps, waarbij zij laatstelijk hebben gediend. (Dit ge tuigschrift kan bij dien koinmand&nt worden aangevraagd). 3o. indien zij minderjarig zijn, een bewijs van toestemming van hunnen vader of voogd. Die voor de militie is ingeschreven wordt slechts als vrijwilliger toegelaten voor de gemeente, in welke hij ingeschreven is, tenzij hij geene verplig- lingen ten aanzien vau de militie meer te ver vullen hebbe. Schagen, den 14 Februarij 1879. Burgemeester en Met houders, G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. wordt, uit 's konings naain wordt uitgenoodigd zich aan den jaclittrein aan te sluiten hegeerde rende den dan der loting voor de Nationale Militie alhier, de voor deze gemeente geldende ,k d,t Gelakk'b'« toeval niet ongebruikt te laten verbod-bepalingen betrekkelijk de openbare dran voorbij gaan. Ik had daartoe te heter kans, daar kenschap ten strengste zullen worden toegepast een der geneesheeren, die oneen tocht iuet den IFoi dende ten slotte nog aan di. tappa- l" Vali hadden medegemaakt, tot het gevolg van herinnering gebragt art. 20 in verband met art. 3t van genoemd politie reglement, waarbij, (den »chach behoorde en mij huisvesting m zijne onder meer, straf is bedreigd tegen het verstrek- tent aanbood. Alzoo na een stevig ontbijt ge nuttigd te hebben, rolde ik mijn mantel op, koos mij een sterk paard en reed op mijn gemak langzaam den weg op naar Kend, een bevallig vlek aan den ingang van een rotsachtig landschap gelegen. Hoe dichter ik naderde, des te leven diger en schilderachtiger werd het tooneel. Al de rijksgrooten waren in't gevolg van den vorst, en hunne tegenwoordigheid gaf aan liet kleine dorp een ongewoon aanzien. Elke woning en hut had hare gasten. De rijkste eu hooggeplaatste heeren vergenoegden zich gewillig 0111 hunne legerstede te hebben op eene met kleed bedekte bos stroo in den eenen of anderen stal uitge spreid. Zij vonden niettemin middelen genoeg 0111 het zich zoo aangenaam mogelijk te maken* Bovendien, de Pers is inet weinig tevredenzijn tapijt en zijne kalean zijn bij hem hoofdzaak, en ten overvloede voert bij overal alles mede wat hem slechts eenigzins zou kunnen te pas komen. Een sleep van bedienden, voor allerlei behoeften aangesteld en allen bestuurd door een hofmeester, voorkomen de meest verschillende wenschen van hun meester. Het nomadenleven blijft den Pers eigen, al heeft zich zijne maat schappij ook grootendeels in steden gevestigd. Voor dezen kleinen uittocht, bijkans onder de poorten van Teharen, telde men niet minder dan tweeduizend kaïueelen in gebruik om de kouin!._ lijke bagage te vervoeren. Men zou den trein voor een leger hebben kunnen aauzien, dat op weg was om een naburigen staat te veroveren. Mij.. vriend de docter had de beleefdheid mij niet aan het toeval over te laten, maar van mijne tegenwoordigheid kennis te geven aan den vorst. Het duurde dan ook niet lang of een officier van 's konings huis kwam mij op bevel van Zijne Majesteit plechtstadig voor de jacht uitnoodigen, onder alle blijken van vorstelijke gastvrijheid en hoffelijkheid. De jacht zou trou wens eerst den volgenden dag een aauvang nemen en ik had dus tijd in overvloed om mij daarop behoorlijk voor te bereiden. Wat mij dien dag bijzonder opviel, was het ongelooflijk aantal

Schager Courant | 1879 | | pagina 1