m iMiT. - Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. ZONGI4S Uitspraak van den Militieraad. Ao. 1879. 23ste Jaargang, No. 1170. Bekendmakingen. Jagt en Visscherij. Gemeente Schagen. Marktwezen. Mijn diamanten knoopen. SdUER COIIANT. Dit blad verschijnt twee maal per week: Woens dag en Zaturdag avond. Bij inzending tot 's mid dags 12 ure worden advertentiën in het eerstuitkomend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar J 3.Franco per post f 3 6o. Afzonderlijke nummers J O.07L Advertentiën van een tot vijf regels ƒ073; iedere regel meer /"o.l5. Groote letters naar plaatsruimte. Naar volksheil tonder deugd te dingen ls arbeid aan een rots te bién. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. De Burgemeester der gemeente Schagen, brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de aanvragen ter bekoming van jagt- en vischactcn en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der vis scherij, voor het seizoen 1879/1880, ter secretarie voor de belanghebbenden ter invulling verkrijg baar zijn, dagelijks Zon- en Feestdagen uitge zonderd, des voormiddags van 9 tot 12 ure. Schagen 7 Maart 1879. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBEBG. Herijk. Burgemeester en IVethouders van Schagen; Gelet op het besluit van Ileeren Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland, van den 8 Januarij 1879, no. 5, {provinciaalblad no."x); Gezien het Koninklijk Besluit van l December 1878, staatsblad no. 173), waarbij is bepaald dat in het jaar 1879 aan den herijk zijn on derworpende maten en gewigtcn Brengen ter kennis van de ingezetenendat die herijk binnen deze gemeente zal plaats hebben, voor de qewigten, voor fijnere wegingen op Zaturdag 29 Maart as, des namiddags van 2 tot 4 ure voor de overige gewigten en de maten op Maandag 3i Maart, van des voor middags 8 tot des namiddags 4 ure, en op Dingsdag 1 April, des voormiddags van 8 tot 10 ure, alles in het lokaal «de Posthoornvan Johs. de Beurs, Wijk B, no. 64. Schagen den 7 Maart 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBEBG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gelet hebbende op art. 205 der Wet van 29 Junij 1851(Staatsblad no. 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vastgestelde k'ohier van den Hoofde- lijken Omslag en dat voor de belasting op de honden, voor bet loopende dienstjaar, gedurende acht dagen, en wel van Dingsdag den 11 Maart 1879 tot en met Dingsdag den 18 Maart a s., ter Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk, is. Schagen den I 1 Maart 1879. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, G. LANGENBEBG. De Secretaris, DENIJS. LIGTING 1679. Lotingsn. 1. Schut, Hendr. Jobs-Francs te klein vrij. 2. Kok, Reijer eenige zoon vrij. 3. Thijn, Levi Jacob van aangewezen. 4= Swart, Maarten eenige zoon vrij. 5. Zomerdijk, Johannes Broederdienst vrij. 6. Brak, Cornelis Aangewezen. 7. Brügemann, Josepb id. 8. Dieperink, Ant. Herm. Mar. Berns- N is broederdienst vrij. 9. Hoogeboom Dirk 10. Roggeveen, Jan 11. Rob, Dirk 12. Haan, Jacob de 13. Bras, Pieter 1 4- Schenk, Jan i5. Boes, Arie aangewezen, eenige zoon vrij. aangewezen. id. broederdienst vrij. id. vrij. gebreken vrij. 16. Tekke, Albert uitspraak 2e zitting. 17. Roggeveen, Leendert aangewezen. 18. Meiten, Jacob gebreken vrij. 19. Meijer, Simon aangewezen. 20 Zeeman, Jan broederdienst vrij. 21. Wit, Gerrit aangewezen. 2t. Bosman, Arie broederdienst vrij. 23. Ketel, Hendrik Johannes aangewezen. 24. Bakker, Cornelis id. 25. Krnijer, Simon eenige zoon vrij. 26. Reijer Nicolaas broederdienst vrij. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis, van de lotelingen dat het aandeel te dragen iu de ligting der Nationale Militie van 1879, door Ileeren Gedeputeerde Staten voor deze gemeente is bepaald op 9 man. Schagen den 12 Maart 1879. G. LANGENBEBG. De Secretaris DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schaden, brengen ter kennis van be langhebbenden, dit door het bestuur der landbouw socicleil. „Ceres" alhier, het lokaal „de Koornbeurs" kos «doos is opengesteld, tot het houden der wekelijksche KA AS-EIJERE N- en BO TERMARKT, en wel ietleren Donder dag, van des morgens 7 tot 104 uur. I)e plaats waar lot beden die markt werd gehouden, blijfl niettemin ven als vroeger daarvoor beschikbaar. Schagen IA Maart Is79. Burgemeester en Wethouders voorn., C. LANGEN BERG. De Secretaris, DEM.IS. Hf. mij, dat hij mij iets te zeggen had. Op zijn lessenaar lag een klein étui van driekanten vorm. Van bet oogenblik af dat ik de kamer betrad, was ik overtuigd dat het voor mij be stemd was en ik vrees dat mijne aandacht ge durig afdwaalde, van de wijze en liefderijke rede, welke mijn vad«:r, die behagelijk in zijn leuningstoel lag uitgestrekt, tqjeo mij hield. Hij sprak veel over de uitbreiding van zijne zaak, en boe gelukkig bet hein maakte, een zoon te hebben, die later zijne plaats ZOU kun nen innemen. Hij deelde mij mede dat ik van dien dag af als jongere deelgenoot in de zaak zou treden, en een aanzienlijk deel van de jaarlijksche inkomsten zou ontvangen. Eindelijk nam bij het «Hui en verzocht mij het, als een bewijs zijner vaderlijke liefde, aan te nemen. Ik opende het en mijn oog viel op een garnituur prachtige diamanten knoopen. Elke steen was «sen brillant van het zuiverste water en had ongeveer de grootte eener erwt. Ik was overtuigd dat ze ten minsten drie bouderd guinjes van uw Engelscli geld waard moesten zijn. Een oogenblik was ik vol verrukking en verbazing en kon nauwlijks een woord van dank uit stamelen. «Toen lachte mijn vader en vertelde mij de geschiedenis. Tot dien tijd had ik er nog geen woord van geboord! Ik kende alleen het algemeen door de stad verbreide gerucht dat mijn vader, voordat bij zich in Rusland nederzette, «*m zeer groot koopman in het Oosten was geweest en dal bij voor vele jaren een kostbaren diamant aan Keizerin Catharina bad verkocht. Was ik vroeger reeds verwonderd, nu was ik het nog veel meer en ik luisterde als in een drooui naar bet verbaal mijns vaders. «En nu lieve zoon«, dus besloot inijn vader «Gij hebt mij nog niet gezegd, sprak ik, wat zult gij wel reeds geraden hebben dat deze uw vader met de drie kleine diamanten de«*l?« diamanten de drie overgeblevenen zijn, die ik. «Daar zal ik terstond op neer komen ant- 1 voor zestig jaren uit bet kussen van uw groot vader nam. Van dien tijd af leidde ik een benijdenswaardig woordde de vreemdeling." «Hij boog en wachtte geduldig" «Na de school, bezocht ik de universiteitleven. Ik bezat de schoonste rijtuigen, de heer- en daar de stand van inijn vader mij van die lijkste paarden en den kleinsten tijgerhond uit der jongelieden uitsloot, reisde ik naar Duitsch-gansch Petersburg. Mijn pleiziervaartuig was land en studeerde vijf jaren aan de universiteit bet fraaiste van allen die aan den oever der te Heidelberg. Newa lagen. Mijne loge in de Opera was naast «Pater zeide mijn vader, bij bet afscheid, I die van den jongen graaf SkampsikofF, de bootd- vergeet niet boe dierbaar uw leven ons is. 'aanvoerder der mode en der dwaasheid en tegen Hoed u, mijn lieveling, uwe gezondheid doorover die van Vorst Buffantoff die des tijds overmatig studeeren te schaden. j voor een der invloedrijkste edellieden doorging «Nooit werd eene goede raad nauwkeuriger en Overste generaal van het Russchische leger opgevolgd." Mijne studiën in Heidenberg waren was. Skainpsikoff en ik werden weldra groote meer van aangenamen dan van ernstigen aard vrienden en voor dat zes maanden verloopen en bestonden hoofdzakelijk in drinken, leven waren, \%as ik wijd en zijd bekend als de los maken en vechten. Ten gevolge van bet strenge handigste, rijkste en ligtzinnigste verkwister in in acht nemen dezer pligten, verdiende ik den de stad. naam van Veteraan en ik durf wel bekennen j «Toen was het dat mijne oogen voor het dat ik het Beijersche bier alle eer aan deed i eerst de onvergelijkelijke Catharina aanscbou- en vrij wat sabelhouwen uitdeelde den." Eindelijk bereikte ik mijn acht en twintigste De vreemdeling hield een oogenblik op als jaar en keerde juist op mijn geboortedag naar verwachtte hij dat ik verrast zou zijn, daar hij St. Petersburg terug. Bij deze gelegenheid gaf echter bemerkte dat ik hein slechts niet beleefde mijn vader eene reeks van dinés, bals en soupés. opmerkzaamheid aanhoorde, keek bij op zijn Op den morgen van mijn geboortedag riep horMoge, streek met de vingeren door zijn dik mijn vader mij in zijne studeerkamer en beduidde baar, schraapte zijne keel en vervolgde zijn

Schager Courant | 1879 | | pagina 1