XVordt gevraagd Marktberich ten. Ac! verten tien. jf Lees tilt! j. TI ES. SPAANS Comp Singer- en andere hand en trapnaai- machines. Schagen TX Kruit. VEERTIGJARIGE ECIITYEREEMGIVG ff w ff DIBKSTB0BK. Westfriesche Bank Timmerman, Bluauboer en Co., t© Schagen, Kapitaal f 400 000, f 16 h f 17 <le 5o KG., de boter 35 a |o ct de lialve kilogram. Iets zeldzaams kan men zien op de boerderij van den Heer Geertzema in den Waardpolderen wel eenc koe met twee kalveren kinderen dartelen en stoei jen om hunne moeder heen, zij zullen zich in de weide wel vermaken en voor den toeschouwer een vrolijk gezigt zijn. De geepenvisschers te Kolhorn vangen tot heden nog niets van beteekenismen hcopt dat 'f weder spoedig wat verbeterten 't dan wel zal gaan; daar de wind in de laatste dagen zeer gunstig is, maar de koude oorzaak is, dat de geepen in diep water blijven, waar men ze niet kan vangen; de prijs is thans aan 'f Nieuwediep 25 Ct. per stuk, dus 5o,00 per tal dat zeer hoog kan heeten. Menigmaal wordt gevraagd en gedacht, hoe komt t toch daj men alleen in April, Mei en Junijgeepen vangt. H'aar blijven ze dan toch? Geep is een visch tehuis behoorende aan de kusten van Noorwegen en Denemarken. De zeebodem aldaar zeer rotsachtig zijnde zoo is dezelve ongeschikt voor 't eijerleggen, instinctmatig nu laat de geep.zich in het voorjaar met den noordewind mede drijven naar onze kusten, in zand schieten ze hunne kuit, en tn Junij vertrekken oude en jonge wéér van hier. Men vroeg iemand: wat denkt gij, wanneer gij niets denkt? Hij gaf ten antwoord: ik bedenk dan, hoe ik hem antwoorden zal, die mij niets vraagt Rij de verbaring van 204 koeweiden werd een som van f 9712 geboden, zijnde f 2000 minder dan liet vorige jaar. De prijzen ver schilden van f 54 tot f 4° pc koeweide. In liet afgeloopen jaar kwamen te Oerlijn volgens een olïicieele opgaaf, ruim 4°° zelf moorden voor. Burgerlijke Stand der gemeente behagen Ingeschreven van 25 tot en met 28 April 1879. Geboren: Sophia, dochter van Ilndolf Gerard van der Wal en Geertruij llonigh. Ondertrouwd: Geene Gehuwd: Simon Friedrich Kramer jtn. 4° jaren te Hoorn en Maria Geertruida Ligthert j.d. 23 jaren. Overleden: Casparis Abbes oud 39 jaren echtgenoot van Aagje Kroone Maria Marga- retlia Wilhelmina, oud 8 maanden, dochter van Hermanus Petrus Gaarls en vau Elisabeth Geertruida Maria Micklinghoft. Burgerl Stand der gemeente Barsingerhorn Ingeschreven van i5 29 April 1879. Geboren: i5 April. Dirkje, dochter van Pieter Rezelman en Guurtje Butter. 23 dito. Trijntje, dochter van Cornelis Kooij en Gornelia Kwast. 27 dito. Maartje, dochter van Aris Zwaag en Maartje Prosper. Ondertrouwd: 19 April. Arie Schenk, jm.en Antje Johanna Blaauhoer, jd. wonende te Wie- ringerwaard. 19 dito. Cornelis Bakker, weduw naar van Grietje Kooij en Geertje Tijsen, jd. wonende te Nieuwe Niedorp. 19 dito, Pieter Bakker jm en Antje Tijsen, jd. wonende te Nieuwe Niedorp. 2.5 dito. Arie Boontjes, jin.cn Guurtje Kok jd. wonende te Wieringerwaard. 26 dito. Dirk Geel, jm. en Maartje Krans, jd. wonende te Schagen. Gehuwd: geene. Overleden: 20 April. Elisabeth Wardenaar, 11 jaren, kind van wijlen Cornelis Wardenaar en van Jannetje Horn. Grietje, dochter van Klaas Koemeester en Trijutje Schilder. Ondertrouwd 24 April. Dirk Kuiper, j. ni., en Siehke dc Boer, j. d. Getrouwd24 April Cornelis Ilenncman, weduwnaar van Jannetje Groenveld oud 42 jaren, wonende te Schoor! en Grietje Driessen. weduwe van Cornelis Boekei, oud 4'- jaren, te llaringcarspel. 2.5 dito. Simon Kok, weduwnaar van Inimetje van Dam, oud 62 jaar en Marijtje Bakker, weduwe van Arien Bruin, oud 54 jaren, beide wonende te llaringcarspel. Overleden: 27 April. Geertje Boon, oud 5l jaren, weduwe van Reijer Bakker. Alkmaar 26 April. Aangöv.Paarden f a 14 Koeien f 170 a 225, 40 nucht. Kalvertn f 4 a 19 1075 Schapen f 23 a 36, 56 Lammeren 8 a 12 111 magr~e Varkens f 10 a 16,350 Biggen f 4.a 7 16 Bokken en Geiten f 4 a 11, 18 k. Bokjes 40 ct, Boter per kop 0.65 a 0.80 ets. Purmeiende 22 April. Kaas: aangevoerd 176 stapels kleine f33.1 stapels middelbare f 18a Boter f 1.08 a 1.15 per kg. Eijeren Kip- f 3. f 3.50; Eenden f 3.85 per 100 st. 188 Runderen, handel vlug en do prijshoudend; 21 paarden; 202 vette Kalveren f .60 a 0.80 per Kilo vlug; 199 nuchtere dito f 4a 16 per stuk, vlug; 87 vette Varkens 38 a 52 ct per kilo, vlug: 40 magere dito f 10 a 18 stug, 454 Biggen f 3 a 50.stug, 2360 Schapen, Ganzen fa handel vlug, prijzen matig. HOORN, 26 April. Tarwo f9 a 10.Rogge f6.- a 7.Gerst f6--- a 7..— Haver f 4.50 a 5 op monster verkocht: Mostordz. f 18.a Karwijzand 17.a f Witte Erwton f 10 a 12-—Groene dito f 12 al4. Grauwe f 14.a 16.-; Vale dito f 12 a 14. Bruinobooneu f 11 a 13.15 Paarden f 60 a 200; Kooijen f a1280 Schapen f 22 a 33.300 Liinmoren f9at560 Kalveren f 7. a 20.200 Varkens f 9.a 20.9 Zeugen f 20 a 35; 425 Biggen f 4.a 7.Kipp.n van f tot 16300 Kipeieren 2.90 a 3.10; 9200 dito Eieren 3 65 per 100 stuks, 1295 Kop boter per kg. f 55 a 63. Hl. Aardappelon f a Ontvangen een grootepaitij GEROOKT VLEE3CH a 30 pents de 5 on?, winkeliers genieten rabat. Winkel. 29 April 1879. 6a53 "Ai De PlattelandschDan kvereen iging gevestigd te BARSINGERHORN, onder de firma SPAANS Comp. neemt voortdurend gelden in deposito tegen 4, 4 en 4 »/4 PCt rente 's JAARS al naar gelang der voorwaarden welke bij het depo neren der geiden worden overeengekomen. Zij belast zich ook voordurend met het koopon en verkoopen van BINNEN- en LUITENLANDSCHE effecten, eonpons enz., het disconteren van handels papier, het verschaffen van voorschotten enz. Het Kantoor wordt gehouden te Barsingerhorn, eiken werkdig van 10 tot 12 uur, en op den we- kelijkschen marktdag to Schagen ten huize van don heer A. KNIKKER, van 10 tot 12 uur. 6240 Ontvangen de nieuwste stoffen voor HKEREN- cn KINDERGOSTÜMES, DASSENBOORDEN MANCHETTEN, HOE DEN en PETTEN. De nieuwste modellen ZOMERMANTELS, I van af-f7.tot f3o.62.59 Goederen volgens maat worden spoedig goleverd. Burgerl. stand dor gemeente Haringkarspel. Ingeschreven van 21 28 April 1879. Geboren: 21 April. Jobannes Jocobus, zoon van Jobannes Zul en Keeltje Bruin. 24 dito. over do zaak te spreken wilt gij dat doon „Zou dat niet gevaarlijk zijn bracht Max daartegen in. „Uw broeder, de ambtman, is inet don vorst zoo bevriend, dat hij het wellicht wedir voor zijn eersten plicht zal houden, deze over do zaak Ie onderhouden en dat zou toch volstrekt niet raad zaam zjjn, dat zou vooruitloopen wezen en wellicht wreed zijn. Do onterfde, de verborgene die ik zoek, kan sedert lang zijn gestorven, God weet op welke wijze te gronde zijn gegaan men kan den vorst niet over hem spreken, voor men hem werkelijk gevon- deu heeft De fabrikant knikte „Zeker, zekerviel hij in.' „Ik begrijp dat zeer goed. Maar in dit opzicht hebt gij niets te vreezen. Mijn broeder in Hornegg zal dat even goed begrij pen als wij en aanleg tot onbescheidenheid beeft nog nooit iemand in hem ondekt. En daarom zal ik met hem spreken. Ik zie aan u. dat gij het liever niet zaagt. Maar ik bid u, stel u eens in mijne plaats. Het is een zeer groot onrecht, dat geschied, eene groote misdaad, die gepleegd zou zijn en terwijl gij mij zulks mededeelt, zegt gij Uw eigen over leden broeder heelt de hand daarin gehad, heeft wellicht haar alleen mogelijk - gemaakt. Moet ik dat niet zeer ernstig opvatten en ben ik aan den le venden broeder niet schuldig, hem daarmede bekend te maken en met hem te raadplegen, wat ons in dezen te doen staat? „Voorzeker,, zeide Max, die deeon afloop niet had M G. BRUIN 6255 en M. GROENVELD. llunne dankbare kinderen en behuwd kinderen. S. BRUIN. St. Maarten 28 April 1879. Getrouwd S. F. KRAMER van Hoorn. en M. G. LIGTHERT. SCHAGEN 6248 27 April 1879. zoo spoedig mogelijk eien BURGER DIENST BODE, op een half uur afstand van Schagen. Te bevragen bureau Schager Courant. verwacht, een 'weinig zachter, „ofschoon ik mij over tuigd houd, dat het resultaat uwer beraadslagingen alleen dit eene kan zijn; het besluit, om mij in mijne navorschingen to ondersteunen, omdat zij ten doel hebben, het begane, onrecht weder te herstellen „Laat ons daarover niet disputeeren. Ik kan u alleen zeggen, dat mijn broeder mij het nooit zou vergeven, wanneer ik, in eene zaak van zóó groot gewicht voor bet aandenken van den gestorvene, iets gelaan of besloten had, zonder hem." Daarbij bleef de heer Hagen en Max moest, omdat de avond reeds lang gedaald was, afscheid van hem j nemen, zonder hem van zijn plan te kannen afbren gen en zonder tot eenig verder resultaat te geraken. Dc fabrikant gaf hem alleen de verzekering, dat hij hem den volgenden dag schriftelijk antwoord zou zenden op zijn vei zoek. Intusschen kwam Ludwig weder binnen en maakte daardoor een tinde aan het gesprek Hij verklaarde zich bereid, om, indien Max or toe gereed was, den terugweg naar huis aan te nemen. Het werd trouwens tijd, daar het reeds dui ster werd, en beiden vertrokken. De heer Hagon be geleidde de jonge mannen tot aan einde der ou e klcosterlaan, maar zonder dat hij er in geslaagd was, een ander onverschillig gesprek, gelijk hij het be proefde, aaa den gang te krijgen. Hij nam daarom spoedig met een stommen handdruk afscheid vau zijnen bezoeker. Toen Max weder op het slot was en eea uur later beneden in den salon kwam, om thee te driukeu, ONDER DE FIRMA Directeuren: P. TIMMERMAN Dz. J. M KOELMAN J. RLAAUBOER Jbz. K. E. NUMAN Aansprakelijk voor het geheel. De Vennootschap WESTFRIESCHE- ANK, onderde firma TIMMERMAN, RLAAU BOER en Co. te Schagen, neemt geld in depót tegen eene rente van 4. «41 en 4' pCt., ver schillende naar mate van den tijd en de voor waarden bij de overeenkomst vast te stellen. Plaatst geld onder borgtogt, hypothecair ver band enz., belast zicli met den in- en verkoop van effecten en in het algemeen met die werk zaamheden, welke tot het Bankiers- en Kassiers vak, kunnen gerekend worden te bebooren. De Directie. Het Kantoor wordt gehouden aan de markt te Schagenen is geopend iederen werkdag van 9 12 uren. 6241 hoorde hij, dat de ambtman Hagen jnist zich bij zijne Doorluchtigheid had lalen verontschuldigen onverwachte dringondo bezigheden beletten hem op het gewone uur aan de trik'raktafel te verschijnen, zoodat de vorst hem niet moest verwachten. „De fabrikant is ons spoedig herwaarts gevolgd," dacht Max getroffen„wat heeft die zaak hem aan gedaan Zoo was het werkeljjk. Nadat Max vertrokken was, had Hagen er geen gras over laten groeien hij had te huis voorgewend, dat hij den avond ging doorbrengen in de kleine sociëteit, welke de notabelen van Hornegg na afloop van de dagelijkscho bezigheden, in het logement der plaast bijeenbracht en was toen met haastige sch.-cden in den donkeren avond uit gegaan. De ambtman Hagen had juist zijne pelsmuts op het witte hoofd gezet en het spaansehe riet uit den hoek genomen, om de wandeling te aanvaarden naar het slot en de gewone avondpartij mot zijnen vorste lijken partner te gaan spelen, toen de deur van zijn ambt- en woonvertrek werJ geopend en een vreemde gestalte binnentrad, die zwijgend naderde tot de andere zijde van de groote tafel en door den ambt man niet werd herkend, omdat de groene kap, die over de lamp hing, juLt hare schaduw op het gelaat van den vreemde wierp Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 11