KOFPIJ kTHEE. Sïc BAZAI1. Wordt gevraagd; f Lees «lit1f M ark tber ich ten Door stugheid in den h ndel prachtige stoffen S. REKT Dz., Magazijnen van Galante- riën, kristal, Glas, Franschc Forceleinci» Ordinair en Wedgwood Aardewerk, Hang en rafellampen, Turf- en kolenbakken etc. een BOBRFJVKNECHT Singrer- en andere hand en trapnaai- machines. Scha gen IX Kruit. Achrrtentien. J TIES. TABAK, Hl. IV. SCHRËUDERS, binnenviel en vervolgens met ongebroken lading in weinige uren naar Amsterdam opstoomde. Heden morgen te acht uren kwam het stoom schip Madurakapitein Jaski, het kanaal binnen en ging het de sluizen door. waarna het, ver gezeld van een sleepboot, naar Am>terdain ver trok. Door de zorg van commissarissen der stoom vaart maatschappij Javawaaraan dit schip in eigendom toebehoort, vertrok te half acht uren van het Westerdok een passagiersboot, waarop zich een klein aantal genoodigden bevonden, en voer het kanaal op om de Madura te verwel komen. Omstreeks 12 uren kwam men het groote schip, dat de spoorwegbrug te Velsen reeds was gepasseerd tegen. Een vrolijk gejuich begroette de passagiers en de equipage aan boord der Madura en ver volgens gingen alle genoodigden met de dames op de Madura over om aan boord van het stoomschip de reis naar Amsterdam terug te maken. Kapitein Jaski, de gezagvoerder der Ma dura, begroette allen, en daarna werd er prettig kenois gemaakt met de passagiers en met den eerewijn »hun behouden reis« geklonken. Intusschen was beneden in den longroom een voortreffelijk luncheon gereed gezet en gingen de passagiers met de directeuren der Maatschappij en hunne gasten aan tafel. Hier werd door een vader, die zijn dochter met hare kinderen kwam verwelkomen een heildronk gebracht aan ka pitein Jaski den alom geachten gezagvoerder, wiens hartelijke, vaderlijke zorgen voor de pas sagiers spreker het dank te wijten had, zijn kind en kleinkinderen hier zoo flink, zoo te vreden en welvarend terug te zien. Verder kon Spr. in naam van alle passagiers verzekeren, dat zij te vreden waren over de be handeling aan boord der Madura en bracht daarvoor zijn hulde aan de aanwezige directeuren Met een kort mannelijk woord zeide kapitein Jaski den passagiers dank voor den eerbied en de vriendschap hunnerzijds op deze reis onder vonden, en wijdde den Heer J. Boissevain een heildronk aan de passagiers. Hij wenschte hun geluk dat zij de hoofdstad des vaderlands langs den nieuwen waterweg direct bereiken, wijzende op de belangrijkheid van dit feit, waaronder de band tusschen Indië en Nederland zooveel nauwer werd toegehaald. Met ingenomenheid hadden directeuren de tevredenheid van de passagiers vernomen, want voor eene Maatschappij als deze is het passa giersvervoer eene hoofdzaak. Spr. beval ten slotte de passagiers aan hunne gunstige meening ten voordeele dezer Mij te doen gedijen en heette hen verder welkom in het lieve vaderland. Een Jder passagiers bracht daarna een heildronk aan de Maatschappij Nederland en hare direc teuren. Intusschen was Amsterdam bereikt. Twee schoten te half twee uren van de Madura voor het Westerdok gelost, verkondigen de hoofdstad dat voor het eerst de Koningklijke mail direct van Java's hoofdstad naar die van Nederland overgevoerd was. Aan het bassin inde Rietlanden dat een half uur later bereikt werd, had ver volgens het altijd aandoeulijk tafereel plaats van het aankomen van een mailboot, de drukte en dankbaarheid van elkander weerziende be trekkingen en van zooveel, wat in den korten tijd van het eerste half uur dat zulk schip aan wal ligt, doorleefd wordt. Te Napels ontving de Madura order koerste zetten naar IJmuiden in plaats van naar Nieuwe diep. De reis duurde 46 dagen. Jl. Maandag werd het 4 jar'G zoontje van den gemeenteveldwachter te Hei en Roeicop door de moeder schijnbaar dood uit] het water gehaald. De voorschriften door de Maat schappij tot redding van drinkelingen gegeven, msikon. Hij had een ontzachelijke begeerte om van bic weg te komen naar de residentie/..,, .Dat kan het geval zijn. Maar ook die vrouw begeerde hier van daan te komen,, .Toen, denk ik, nog niet; eerst later! Noen, neen, indien Arnold in de strikken dier vrouw was gevangen geweest, zou hij er weinig over gedacht hebben, om de plaats waar zij zich bevond, te verlaten. En toch was zijn eenig streven, zijn eenigste wensch juist die, welke hem zijne eerzucht in gaf, om te kunnen schitteren in eene meer aanzienlijke sfeer! Maar zeg mij nu, waarom doet gij mij die vragen? Wat drijft u er toe, om den naam van onzen broeder en het woord misdaad in éénen adem uit te spreken?, Daartoe drijft mij een bezoek, dat ik heden ont- ving., ,Ludwig is bij u geweest, met dien jongen geleerde, doktor Ritter?. ,Met hem. En deze Ritter...., .Een goed kenner van oorkonden, maar een slecht diplomaat, Waarom zegt gij dat?. .Omdat hy zooveel voorzichtigheid niet bezit om zijne verliefde bewondering veer de gravin Leonore ook maar in zoover te onderdrukken en te maskeeren, dat de vorst haar niet ontdekt, die, naar ik vrees, hem spoedig zal wegzenden en het zeker reeds zoude gedaan hebben, indien hij de vrouwen niet te goed kende, om vrees te koetseren, dat voor de gravin de bewondering van zulk eeu man, zonder stand of werden dadelijk en stipt tncjppa-i én niette genstaande het knaapje meer dan een uur ge heel levenloos scheen, kwam hij weldra weder tot zich ze!ven, en thans is l ij volmaakt wel. In hel bri/fn dezer we k ontstond brand ten huize van den landbouwe" M Ie Kat wonde jemi\. De bewoners hadden zich ter ruste begeven, na de petroleumlamp uitgeblazen te hebben. Door het onrustig worden der koeien ontwaakte men en zag toen dat een gedeelte der keuken in brand stond. Spoedig werd door de bewoners het vuur gebluscht Men vooronderstelt dat de vlam der lamp naar binnen geslagen en de bol gesprongen is, waardoor later het vuur zich verbreidt heeft. Burgerlijke Stand der gemeente Scliagen Ingeschreven van 29 April tot 1 Mei 1879. Geboren: Maria Martna, dochter van Jan Huiheris en van Trijntje Zuiddain. OndertrouwdGeene Getrouwd: Geene OverledenMaria oud I jaar, dochter van l'ieternella Reljaars. SCHAGEN, 1 Mei. aangevoerd tor markt waren boden als volgt: 10 paarden f 30 a 450; veulens a 12 ossen 160 a 180; 10 stieren 60 a 190 186 gelde koeijon magere 80 a 170, 40 vette dilo 210 a 280; 50 kalfkoeijen 160 a 230; 70 vaarsen 110 a 130; 25 graskalveren 70 a 95; 50 nuchtere kalveren f 4 a 14 rammen a 774 schapen magere 22 a 30. idem vette a overhouders a lammeren a—; 20 bokken en geiten 1.a 6. 35 varkens 9 a 15; idem vette a 45 biggen 3 50 a 6.50; 10 konijnen .10 a .75; 30 kippen 0.50 a 1.50; eenden a duiven a ganzen a zwanen f a 50 kilo boter 1-00 a 1.13; 45 kilo kaas 30.a 35 - 8000 stuks kip"ijoren 2.50 a 2.60; 6000 cendeijrcn 3.70 a 3.75 KOORNBEURS ..CERES"' Geene granen aangevoerd. AMSTERDAM, 2 Moi. Do prijzen der aardappelen waron heden als volgt: Geld. ronde Wolkammers t a dito Eng. f a Zoouwsche Spuischr Jammen f 3 50 a 5.20 Zeeuwsche Flakkeescho dito f 2.20 a 3 90, Zoeusche Franscho dito f 2.20 r a 2.30, dilo Pooters f 1.50 a 1.90, Friesche Franeker Jammen f 2.90 a 4.10; Friosclio Dokkummcr dito f260 a 2.80, dito Engel«oh(.f2 50 a 2 75, Bovonmaafsche Blanke f a Saksische f 3.50 a 3.70; Handel weinig. HOORN, 1 Moi. Kaas: Ter waag gewogen 173 stapels, wegende 57490 kilo. Hoogste prijs; kleine Flooi-f 33.—; id Gras-f Commissie id. f per 50 kilo. en daardoor ophooping der goederen in de fabrieken heb ik tegen lage prijzen a contant een massa gekocht die ik tegen een kleine winst weer spoe dig gemaakt en onge maakt en ook per elle- maat van de hand wil doen. KLEERMAKER te SCHAGEN. 6261 Firma J. BRONGERS Gz. Verdronkenoord Alkmaar; van de I». G. die GOED KAN MELKEN. Adres: lett. P. bureau Schager Courant. Ontvangen de nieuwste stoffen voor HEEREN- en K N D l£RCOSTU MES, DASSEN BOORDEN MANCHETTEN, HOE DEN en PETTEN. De nieuwste modellen ZOMERMANTELS, van af f7.tot f3o.6274 Goederen volgen3 maat wordan spoedig geleverd. I tv Ontvangen een groote partij GEROOKT VLEESCH a 30 cents de 5 ons, winkeliers genieten rabat. Winkel. 29 April 1879. 6273 vermogen, gevaarlijk zou kunnen worden ,Dat is,, antwoordde de frabrikant, „de zaak van den vorst; laat ons bij onze zaken blijven, bjj die van onzen broeder. Deze dokter Ritter heeft mij de mededeeling gedaan, dat de vorstin Le>poldino aan een zoon van dea vorst bot leven zoud.v heb ben geschonken, maar hem verduisterd hebben om dat is de eenige reden ter verklaring uit dat kind niet een hinderpaal te latou ontstaan voor hare geweuschte scheiding van den vorst. E11 dat onze gestorven broeder Arnold niet alleen dio misdaad zou hebben geweten, maar haar in de hand gewerkt zoa hebben dat hij als geneesheer het kind ouder zjjne verpleging heeft opgeuomen. „Och wat praat gij die dokter Ritter ver telt onzin 1" riep de ambtman Ragen uit en trok zijne zware weukbrauweu te zamon en zag zijnen bri eder zoo toornig aan, als wilde hij dozen op het naaste oogenblik te lijf gaan. „Wanneer hij onzin praat, geschiedt dit toch m-ït zekeren samenhang, dien gij niet kunt loocbeuen, wannrer gij mij ton einde ton gehoord hebt," aut woordc de fabrikant- Friedrich lfagen vertelde nu aan zijn b oeder al les, wat Max hem had medegedeeld van de wijze, waarop hij zijne ontdekking had gedaan en hoe deze de bevestiging er van in het veerhuis had gevonden, zooals hij pas een uur goleden had vernomen. De ambtman zag hem daarbij met dezelfde toor nige en strakke blikken aan en toen Fricirieb had WtT ,5'j den ondergeteekende te verkrijgen a* k» \an af f 12.tot f 80.per mille. van af f 0.20 tot en met f\.per halve kilo en echte kwaliteit iu de HOE? B, 118 te SCHAGEN. uitgesproken, sprong hij op en de handen op den rug elkander in leggende, ging hij dwars door de kamer naar een vensterraam, om daar zwijgend voor te blijven staan en op hot donkere voorplein to staren, waar Ce oude pomp onder de geweldige schaduw der hooge linde stond. „Wat zegt gij op dit alles vroeg de fabrikant I na eeni- poos. Wat wilt gij, dat ik er van zeggen zal Wat kan ik er anders van ze/gen, dan dat het eene in famo geschiedenis is, die ik wenschte, dat ik nooi' of nimmer had vernomen. Was het noodig mij daar imede lastig te vallen Gij denkt misschien, omdat ik hit hoofd dor politie alhier ben, dat het nu mijn plicht is, om door gendarmen en politieagenten de zaak te laten onderzoeken, nadat ik eerst den vorst er van i heb verwittigd! Doch dan hebt gij buiten den waard gerekend; ik zal zelfs mijn piuk niet uitsteken voor Idie zaak... wanneer die dokter Ritter het raadsel wil nasporen, waar die zoon der vorstin gebleven is ik mag het lijden; ik zal niets doen wat ten slotte slechts eene duistere schaduw kan werpen op den goeden naam vau Arnold en voor ons geen andere uitkomsten oplevert., - Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3