«PORIE IEMN Msmmi t mm BEHANGSELPAPIER 175 Hectaren UITMUNTEND BOUWLAND, ALLERLEI. Tot heil der stad. Een treurig voorgevoel. Op zee. Jammer. Burl. Stand der gemeente Haringkarspel Burgerlijke Stand der gemeente Schagen- Ingeschreven van 3o Mei tot en met 2 Junij M ark tberich ton Advertentie». Wed. Iv. W. Rakker Verdronkcuoord. Alkmaar. t© Schagen, op Donderdag 12 JGNIJ 1379 Rij Wed. Beekman op de H00GZIJDE, naast de R. C. KERK te SCHAGEN in grooten voorraad voorhanden droogmaking van plassen in de ronde veenenonder Mijdrecht Zaterdag 28 Juni 1879, des middags 12 ure, in het gebouw van KUNS T en WETENSCHAPPEN te UTRECHT, ten overstaan van den te Mijdrecht geves- tigden Notaris II. J. II. van der HEIJDEN, Toen zich twee reizigers in het logement van een stadje bij Weenen te bed legden, be merkte de een, dat zijn makker zich niet laarzen aan ter ruste begaf. Stevanus, wat doet ge? Gaat ge met uwe laarzen te bed Ja, was het antwoord; ik heb gisteren te Weenen zoo'n naren droom gehad: ik droomde, dat ik inet mijne voeten in glasscherven liep, het kon mij dezen nacht wel weer eens gebeuren. Een zieke lei in de badkuip pillen te slikken. De dokter kwam en riep verbaasd «Drommels wat doe je in de badkuip? «Hebt ge dan niet voorgeschreven, dat ik de pillen in water moest nemen vroeg de zieke. Een schoen makersgezel, van bijzonder grooten eetlust, hoeste geweldig aan tafel. Wat scheelt er aan? vraagde de meester. Er is mij iets in het verkeerde keelgat gekomen, ant woordde de gezel. Gij moet uit mijne dienst vertrekken, hervatte de meester, iemand met twee keelgaten kan ik niet gebruiken! Een reiziger, die in een overvol logement het bed inet een ander moest deelen, verzon op een middel, om dezen de lust, om met hem in één' bed te liggen, spoedig te benemen. Hierom hing hij zijn rok over den stoel, en zette zijn hoed daar boven op. Dezen laatste sloeg hij met een stok, dien hij met beide handen vast hield, meermalen van den rok. Wat moet dat beteekenen vroeg de andere. Ik oefen mij maar een weinig, hervatte de eerste, ik ben scherp rechter en moet morgen iemand ter dood brengen? Naanweiijks had hij deze woorden uitgesproken of de andere was reeds uit de kamer verdwenen. Mevrouw: „Dat kan ik u zeggen, professor, sinds mijn man lid van den stedelijken raad is geworden, doet hij 's nachts geen oog meer dicht//. Professor: „Trekt hij zich de belangen der stad zóó levendig aan?// Mevrouw: /rNeen, ik geloof dat hij gedurende de zittingen slaapt.// Een hoerenjongen, die als knecht op het kas teel in dienst was gekomen, was een ware dui velstoejager; niets kon er gebeuren, of hij kreeg er de schuld van. Zoo kwam het, dat toen mevrouw bevallen moest, hij werkelijk doodelijk verschrikte en in allen eenvoud des harteu uitriep'k Ben een beest, als ze mij daar niet weer op zullen aankijken I Kapitein (hij een hevigen storm.) Domino, als dat nog een half uur zoo aanhoudt, dan zijn we spoedig in den hemel. Dominé i Mogen we daarvoor bewaard worden Vrouw /rNiet waar, lieve Henri, je zoudt me voor geen honderd duizend gulden willen missen, wel lievert Man #Ik moet je eerlijk verklaren zoo'n verleidelijke propositie is me tot dusver nog niet gedaanu Ingeschreven van 26 Mei tot 3 Junij 1879. Geboren 29 Mei Trijntje, dochter van Arie beide regelen in den vorm van een geurig, sierlijk geschreven, volle twee bladzijden lang briefje. Doch toen Leonhard tot geheel gelezen had, liet hij de hand met con zwaren zucht van outgoocholing en onbevredigdheid zinken. Op ai wat hij uit zijn vol hart aan Ada hed geschreven, kwam zij met geen enkel woord terng. Zijn dooi ©en waas van humor omgeven beschrijving, van zijn eerste ontmoeting, met zijn leerlinge en zijn nieuwe omgeving, had haar mishaagd. Zij vond, dat zijn woorden bewijzen droegen v an harteloosheid en ondankbaarheid jogeus menschen welke hem zoo welwillend te gemoot waren getre den Over tiaar eigen leven schreef zij weinig meer dan dat haar vrienden cou avond of wat te voren bij haar op een partij waren geweest en dat die avond zich door bijzondere opgewektheid e 1 door een reeks van de levendigste, opgewekste onderwerpen van ge sprek had onderscheiden. Met geen enkele regel.met geen syllabe zelfs, gaf Ada's brief te kennen, dat zij hem,Leonhard, in haar dagelijkschen kring minste. Dairontegen had zij wel vermeld, dat er tusschen hun beider karakters toch een groot contrast bestond Zij nam op haar manier alles veel opgeruimder op, zooals het viel. Ontevre denheid met haar toestand, met hetgeen nu eenmaal niet te veranderen was, flauwhartig klagen en smach ten, was haar onbekend. Zij kon iets ontberen maar zij li«t hot gevoel van iets te ontberon niet zoo sterk en smartelijk worden, dat het haar den lust en het genot ontnam van dat wat zij bezat en 't geen, het tegenwoordig haar aanbood. Leonhard gevoelde zich door deze brief even diep getroffen, als hij door den ganschen daarin heerschen- deu tooa vertoornd werd 't Was immers alsof zij al wat hem de smart, van haar verwijderd te wezen, al wat hem zijn smachtend verlangen naar ha a r we zen ingegeven had. enkel en alleen had gelezen om daarover te berispen en alsol er van een beantwoor den dezer gevoelens harerzijds in t geheel geen sprake zijn kon- Verscheiden dagen verliepen voor dat Lconharu de Zeeman en Grietje Stam. 1 Junij Simon, zoon van Jacob Burger en Brugje Ligthart. OndertrouwdGeene Getrouwd: Geene Overleden Geene. '879- GeborenGeene Ondertrouwd: Geene Geh uwdGeene Overleden: Jannetje Gladpootjes, oud 44 jaren echtgenoote van Willem MosI'ieter Voortbuij- zen oud 5 maanden Alkmaar 31 Mei. Aangev. 9 Paarden f 75 a 340 23 Koeion f 160 a 275, 43 nucht. Kalveren f 4 a 26 607 Schapen f 18 a 34, 940 Lammeren 5 a 15 226 magere Varkens f 10 a 16 ,350 Biggen f 6.a 10 19 Bokken en Geiten f 5 a 17,16 k. Bokjes 30 ct., Boter per kop 0.75 a 0.90 ets. Purmerende 3 Juni. Kaas: aangevoerd 138 stapel8 kleine f 32.50 stapels middelbare f a Boter f 1.15 a 1.25 per kg. Eijoren Kip- f 3. f 3.25; Eenden f 4.per 100 st. 351 Runderen, handel vlug en de prijshoudend; 18 paarden; 216 vette Kalveren f ,70 a 0.90 per Kilo vlug; 74 nuchtere dito f a 12 26 per stuk, vlug; 56 vette Varkens 42 a 52 ct por kilo, vlug: 40 magere dito f 10 a 20 stug, 414 Biggen f 3 a 6.stug, 1345 Schapen, Ganzen f a handel vlug, prijzen matig. HOORN, 31 Mei. Tarwe f 9-25 a 10.Roggo f a 6.Gerst f 4.a 6.50; Ilaver f 4.a 6 50; op monster verkocht: Mosterdz. f 18.a Karwijzaad 18.a f Witte Erwten f aGroone dito f14 a 15. Grauwe f 12.a 16. Vale dito f 10.a 12. Bruineboonen f 10.a 13.15 Paarden f 60 a 225; 200 Koeijen f 160 a 270; 62ê Schapen f 22 a 30.1470 Lammeren f 6 a 14.20 Kalveren f 6. a 16.90 Varkens f 9.a 2ü.6 Zeugen f 25 a 40; 275 Biggen f 3.a 7.Kippen van f tot 16300 Kipeieren 2.50 a 3.5900 dito Eieren 4.per 100 stuks. 1638 Kop boter per kg. f 55 a 65. 111. Aardappelen f a lieden overleed zaclit en kalin mijne geachte vrouw ANTJE van Git AFT, Wed. D. de JONG, in den ouderdom van f19 jaren, slechts 15 dagen mogt ik met haar in den echt ver bonden zijn. Hensbroek 6.(13 3o Mei 1879. J. P. GROOT Handel in Boter, Hammen, gerookt Vleesch, Saucise de Boulogne, boterhammen Worst, ge rookte Zaiin, fijne Zuren, verduurzaamde Groen ten in blikken Engelsche bieren, waaronder vooral liet voor de gezondheid zoo heilzame Stout, minerale Wateren enz. innorljjko, door dezen hartoloo/e brief teweeggebrachte vernedering was tc boven gekomon. Wij zouden mo gen vragen of hij het opmerkelijk contrast waarnam, dat de oplettendheid, do bijna zich kinderlijk 0[>en- barende lust tot leeren van Clotildo maakte met de zelfverheffing van Ada. Merkte (hij die niet op en maakte hij al niet rechtstreek beschouwingen daar over, dan moest hij toch in elk geval hot weldadige dat voor hem daarin gelegen was, gevoelen. Het was niet mogelijk dat de ongehinderde omgang mot een zoo schoon, zoo rijk begaafd en iu haar uitingen hom zoo dikwijls oorspronkelijk voorkomend moisjo geen bijzonder'groote aantrekkelijkheid voor hem had moeten krijgen. Had men hom gedwongen over deze met den dag toenemende aantrekkelijkheid na te den ken, door hem daaromtrent rcehtstreek vragen te stellen, dan zou hij hot zieh zelven woldra hebben moeten bekennen, dat hij in die gravin Clotilde een eigenaardig belang stelde; dan zou hij er mogelijk nog wel hebbeu bijgevoegd, dat hij een met hem verwante geest, een met haar samengaand genie in haar gevoelde, dat zij inderdaad iets zusterlijks voor hem had. En zulks kon ook werkelijk zeer goed zijn, want in elk geval was gravin Clotilde een openhartige, bij uitstek, oprechte en eerlijke natuur met den zelf den oenvoud in haar karakter, als hij bezat. Doch had Leorhard in de deelneming en de belangstelling die zij hem als leerlinge betoond mogelijk ie's zus terlijks mcenen te zien, dan had hij zich toch daarin bedrogen, of de oorzaak van haar gedrag jegens hem ton minste volstrekt niet gegist. In de ziel van Clotilde had hetgeen zij hem on middellijk bij zijn komst openlijk had bekend, veel te vast wortel geschoten. Zij kende het karakter van liair broei t veel te goed om aan te nemea, dat hij uit teederheid voor haar alleen zulk een onderwijzer genomen en voor haar derwaarts gebracht had. Deze overtuiging liet zij evenmin varen, als de onwoderstaanbare zacht om het geheimzinnige, dat voor haar over Leonhards verblijf in haar huis lag s middags ten 12 ure, in liet koffijfiuis de Posthoorn,* aan de Marktplaats, ten overstaan 'van den te Schaqen gevestigden Notaris BOON ACKEIl, van: Een JRBEIDERStTOMNG met het ÜJmIVi regt van OPSTAL, aan den Ouden West- friescben dijk te Schagen, kad. sectie F. No. 79. Behoorcnde aan de minderjarige kinderen van wijlen ARIE WIJBRANDSZOON DEKKER Onmiddelijk daarna zal worden verpacht het regt van huur van een gedeelte van den West- frieschen dijk, van den Hoogendijk tot het Burghorner Sluisje, eindigende Kersmis a.s. 6417 ZEGT HET VOOHT. Alsmede: 6396 VAN ongeveer gelegen Linnen den kring der in den hoven polder beoosten het Hoofdkanaal te houden op 6418 De te veilen perceelen, met combinatiën en verkoopsvoorvvaarden, zijn behoorlijk aangeduid en vermeld bij gedrukte nolitiën, welke van af 14 JUNI a. s., ten kantore van bovengenoemde!! notaris tegen franco, aanvrage te verkrijgen ziju. uitgespreid, to doorgronden- En nu moeit zij hom vriendschap en vertrouwen inboezomen om het oogenblik spoediger to doen na deren, waarop hij zelf haar zon bekennen, wat hem er toe had gebracht op den Raudonburg een toe vluchtsoord voor deu winter te gaan zoeken. Intusschon sloeg ze hem gade. Zij bespiedde de uitdrukking van zijn gelaat; zij gif, zelfs als hij met haar over do meest alledaagsehe onderworpen sprak, op de onbevangen uitingen van zijn gedachte acht Voor iemand uit eene groote stad en voor een kunstenaar bovendien, legde hij een opvallende belangstelling aan den dag in alle toestanden van het leven op het land, in het beheer van groote grondbezittingen, in al die verhoudingen, welke ius- schen den grondeigenaar en den aa i dezen voorheen onderhoorigen, thans vrijgemaakten opgezetene be stonden. Met het beste gevolg trachtte hij met die bezigheden, welko op don Kandenburg een hoofdrol speelden, vertrouwd te worden met rijden en ja gen b- v-, waarbij graaf Albrecht met buitengewo nen ijier zijn leermeester was. En daarbij ontging het Clotiide niet, hoe graaf Albrecht bij deze taak een ijver aan den dag legde, die hij voor een ander, ook zelfs voor een met hem in stand en rang gelijkstaan- den man, bezwaarlijk zou hebben over gehad. Wan neer zo met hun beiden van een kleine in den na middag geiouden jachtpartij op klein wild huiswaarts koerden en ieder iets in de weitaseh meebracht, ont stond er tusschen hen beiden, bij hot laten kjjken van het geschotene, ste« ds een combat do géne- r o si té. Albrecht hield vol, dat Leonhard de ge lukkige schutter was geweest, terwijl Loonhard dui del ijk to kennen gaf, dat hij aan zijn jachigcluk en aan zijn behendigheid twijfelde en stellig erzekerde, dat 'ze beiden tegelijk op het ongelukkge haasje ge- schoten hadden en dat het Albreehts vaste hand en zeker oog dus wel zouden geweest zijn, die het had_ den neergelegd. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3