GEWASSEN. gewassen J. Noe Senior J'o. Molenaar Jbz. K. de Beurs, 800 Hectaren Advertentiën "WS Burgl. Stand der gemeente Haringkarspel- M a rk tberich ton Ad vertention. Kiezers! Kiezers Kiezers!!! (wit stembriefje.) Tafel en Theeserviezen, Granieten Tafelserviezen De iuzir J, Bron^ers Gz. VEILING Dingsdag 15 Julij 1879 Dingsdag 22 Julij 1879 in veiling brengen: Winter-RoggeHaver, Zomer- Tarwe, Gerst, Winter-Koolzaad Düivenboonen en Aardappelen. voor dc Schager Courant worden aangenomen tot ui terlijk WOENSDAG- en ZA TERDAG MORGEN 12 uur. betaling der kosten van dit proces en andere schade, welke door den staat worden vastgesteld. Op verlangen der winnende paitij zal dit vonnis, alsmede de bepalingen en gronden van dit vonnes, in 4 bladen worden bekend gemaakt, en wel naar de keuze des eischers en op kosten van de veroordeelden. Minachting voor kooplieden is zeer mis plaatst in deze dagen, nu ieder in zekere mate koopman is. Alles, zelfs de hoogste en onschatbaarste, wordt met geld betaald, en dit laatste dikwijls het slechtst! De daglooner verkoopt als kracht zijne handen, de dichter en de kunstenaar de voort brengselen van hun vernuft, de advocaat zijn talent en raad, de rechter zijn oordeel, de geleerde zijne wetenschap, en de ojjicier zijn leven. Wie doel of geeji iels voor niets? Zelfs de meest opofferende dienaar der menschheid, de arts, laat zich het menschenleven betalen dat hij redde en ook datgene hetwelk hij niet redden kan; ja zelfs de geestelijke, de gewijde dienaar Gods, verruilt het goddelijk woord voor geld, en iedere zedepreek, elk troostwoord aan een sterfbed, geeft eene bepaalde belooning, Waarom zouden de kooplieden zich dan moeten schamen, als zij voor de vlijt en moeite, waarmede zij in de behoefte der menschen voorzien, ook eenige vergoeding en eenige winst vorderen Aan den hoofdonderwijzer H. D. Sluiter te Beverwijk is door de Jury in de 46e klasse van de internationale tentoonstelling te Parijs de eervolle onderscheiding toegekend voor de inzending van een dertigtal 'prachtige granen, zaden en gewassen, gekweekt in den Wijker- mcerpolder, op landen die 3 jaar geledennog door het water overstroomd werden. Delfshaven steekt Kampen naar de kroon door de volgenden waarschuwing, die van ge meentewege aan beide zijden van een brug is geplaatst, terwijl de. voetgangers er voortdu rend gebruik van moeten maken: Deze brug is gevaarlijk J* De directeur van het Stads- Armen- of Ziekenhuis te Haarlem is in hechtenis genomen. Naar men zegt, wordt hij beschuldigd van vatschc handleekeningen gemaakt te hebben. Naar aanleiding van bet hoofdartikel: «Misschien tot behoud van een menschenleven voorkomende in liet N. v. d. D. van Maandag jongstleden, wordt ons van bevoegde zijde me degedeeld, dat een jarenlange ervaring op de polit eburcaux der hoofdstad beeft aangetoond, dal bet döm vooroordeel, alsof geen hulp aan drenkelingen of schijndoden zou mogen verleend worden, alvorens de politie er bij is geroepen, bijna uitsluitend gekoesterd wordt door de streng geloovigen onder de Katholieken en Protestanten. Een voorbeeld dat een Israëliet eene dergelijke dwaling toegedaan bleek te zijn, is nooit voor gekomen; dit zij ter eere van de Joden gezegd, liet zou dus zeker niet ongewenscht zijn indien bij den krijg tegen maatschappelijke dwalingen op de Zendingsfeesten dit dom vooroordeel ook bestreden werd. -De Kies vereen iging «Schagen en Omstreken'' zal, zoo voor belangstellenden als Leden eene openbare vergadering bonden, op Donderdag tu Juli 1879, des morgens ten elf ure precies, in een der lokalen van den heer A. Knikker te Schagen, ter bespreking van een Candidaal voor de Provinciale Staten in" Noordbolland, voorde verkiezing op Dinsdag 22 Juli as., in de plaats van wijlen den heer I'h. Hulst, voor het Kies district Schagen. moot worden behandeld, dat getiranniseerd wil zijn. Dat hadt ge moeten inzien. Ge hadt u den eerbied, dien zij toch aanvankleijk voor u had, niet moeten laten ontnemen, door haar van een woekelijk idea lisme, een dweepen der ziel, te spreken, waarvan zulk een karakter toch niets begrijpt of verstaat Geloof mij, een vastberaden man verliest eene vrouw nim mer. Hij hoeft daarvoor te veel overwicht op haar. Hij heeft op den grooten oceaan, den poel, als ge wilt, dien wij het leven noemen, door zijn gansche ontwikkeling, door zijn ondervinding leeren zwemmen, de vrouw niet- Hoe zou zij zich dan niet, als iedero:-n met de golven kampenden sterveling, aan hem vast- klcmment Gij hebt u niet als de koene zwemmer weten te toonen^ „Niots van dat alles kan ik u toegeven;11 gaf Le- ODhard hoofdschuddend ten antwoord. „Ik heb integen deel een taaie hartstochtelijke eDergie getoond onder omstandigheden, die duizenden reeds in de eerste weken zouden hebben afgeschrikt. „En geeft ge mij zelfs op dit oogenblik gesn be wijs van dat gebrek aan energie. Ge zijt in smart verzonken en miakt op mij geheel en al den indruk, alsof ge n nog jaren lang aan een genotvol zwelgen in deze smart zult overgeven Het lot zal, hoop ik, toch meer voor u doen, dan gij voor u zelven doen wilt, om n van die slepende hartsziekte te genezen. Het zal u, hoop ik, eene taak geven, die Clotilde hield op eens op. „Wat wildet ge zeggen Ge gaat niet voort Ingeschreven van i5 3o Juni 1879. Geboren: 3o Petronella, dochter van Jacobus Keizer en Elisabeth de Lang. Ondertrouwdgecne. Gehuwd: geene. Overleden 3a Juni. Reijer Spaans 01118 jaar SCH \GEN", 3 Julij. aangevoerd vco ter markt was heden als volgt: 12 paarden f 50 a 250; veulens a ossen a 5 stieren 100 a 170 25g"lda koeijen magero 140a 190,15 volte di.o220a 300; 20 kalfkocijcn 160a 240; 12 vaarsen 110 a 1C0; 10 graskalveren 70 a 90; 18 nuchtere kalveren f 12 a 20 rammen a 200 schapen magere 16 a 24 100 idem vetto 29 a 37; overhoudors a 200 lammeren 8 a 12; 10 bokken en geiten l.a 6 15 varkens 9 a 15; idem vetto a 40 biggen 4a 8.30 konijnen —.10 a .50; 2j kippen 0.50 a 1.eenden a duiven a ganzen a zwanen f a; 300 kilo boter 1.06 a 126; 200 kilo kaas 25 a 40.- 4500 stuks kipeijeren 3.a 3.25; 3500 eendoijren 3.50 a 3.90 HOORN, 3 Juli. Kaas: Ter waag gewogen 441 stapels, wegende 134101 kilo. Hoogste prijs; kleine Ilooi-f 34.id. Gras-f Commissie id. f29.50 per 50 kilo. AMSTERDAM, 27 Juli. De prijzen der aardappolen waren heden als volgt: Katwijkor Zund f 8.50 a 11.50; Noordwijker Zand f8.a9Westlandseho Zand f 9 60 a 10.— Katwjjkor Kloi f 6.50 a 7.50. Westlandsche dito (in manden) f 7 50 dito dito (losse^ f 7.-— 11 7.50; Rijnshnrgors f 6.a 6.50. Aanvoer 2000 HL., handel zeer levendig. Zeker zal tic tlag vao i5 Juuj a. s, een dag zijn. die voor ons hoogst gevvigtig mag genoemd worden. Op dien dag moeten wij voor hem, die voor zijne goede en opregte handelwijze als burger en vertegenwoordiger aftrad, een ander stemmen Wij moeten daarvoor een ander hebbel), tlie gelijk aan hein ons zal vertegenwoordigen en wij steingeregtigden hopen op dien dag, als één man op te treden en te stemmen den lieer (rosé 3tembri3fje.) en voor de periodieke aftreding, de Heeren 6570 EN Zeker zal elk burger met ons instemmen dat er nooit eene keuze beter gedaan kan worden dan deze, al zijn zij in hunne burgerzaken mannen, die niet onafhankelijk zijn, zullen zij als zij geroepen worden bun mandaat uit te voeren bet goede verdedigen en trachten uit den weg te ruimen datgene waaronder ouze gemeente te lang gebukt gaat. Daarom kiezers! komt allen op en vergfeet niet uw belang en stemt niet ons deze mannen. Eenige kiezers die het wel meenen. zei Leonhard. „Och niets, volstrekt niets,' antwoordde zij,.met oon blik ter zjjdo. „De gedachte vloog mij door het hoofd, naar welk een ander, hooger en waardiger doel ik streven zou, in plaats van in het boudoir eener potite maitresse mijne wereld te zien, als ik een mau was.' „Door die woorden bewijst ge slechts, dat ge adelijk bloed in de aderen hebt, gravin Clotilde,' antwoordde Leonhard. „Ous is een andore wijze van denken ge leerd. Ik hen arm mijn talent is gering de beido armen, waarmee de mensch naar zijn geluk grijpen kan, mis ik derhalvemij is niets moer gegeven dan de gelatenheid, die bet leven met zijn harde school bij ons plebejers al zoo vroegtijdig ontwikkelt „Houdt op 1' viel Clotilde hem in de rede Ik' kan dat niet langer aanhooren. Een man op dien toon van zich zeiven te booreu spreken, vind ik ver schrikkelijk „Mijn talent is gering' waarom Een talent is steeds groot, als het een vast karakter tot steunpunt beeft. Eu hoe is 't mogelijk, dat een man zich gelaten in de gelederen der plebejes scha ren kan. Elke fiere mannennatuur moet zich, zoo dunkt mij ten minste, geroepen gevoelen, met zege- pralenden voet de hoogste sporten van de ladder van het leven te beklimmen, die hij aan den horizont van zijn bestaan voor zich ziet. Breek toch eindelijk eens met de philosophic der berusting. Yat het leven aan, zooals men ecu stier moet aanvatten bij de horens dc wereld Lclioort hem, die ze zich verovert!1' in fijn Frnnsch Porcelein, als ook keurige KOPJES en SCHOTELS zijn in het wit ontvangen.. kompleet in vier modellen. Losse stuks zijn steeds verkrijgbaar. 6557 te ALKMAAR. De DIRECTIE DER MAATSCHAPPIJ TOT DROOGMAKING DER LEGMEERPLASSEN. zal op in bet koffijhuis «HET DORSTIGE HERT« TE AMSTELVEEN, cn op in HET REGTHUIS TE UITHOORN, beide des voormiddags ten 11 ure, ten overstaan van de Notarissen G. D. BOERLAGE en J. F. HERBSCHLEB ongeveer te veld staande in het drooggemaakte gedeelte van den Legmeerpolder onder de gemeenten Nieuwer-Amstel en Uithoorn, en bestaande in De perccelen zijn door slooten en greppels afgescheiden, en door nummerpalen behoorlijk aangewezen terwijl verdere aanwijzing geschiedt van af Maandag 7 Julij, 's morgens tusschen 10 «ai 12 ure, uitgaande van bet Stoomgemaal nabij de Roode Paal, onder de gemeente Nieuwer A instel. De notitiën met Yeilingsvoorwaarden zijn van af 8 Julij ter lezing en te bekomen ten kantore van de Maatschappij tot Droogmaking van de Legmeerplagsen te Amsterdam, Kal verstraat E 5g, en ten kantore van de Notarissen G. D. BOERLAGE te Uithoorn, J. F. HERBSCHLEB en 11. W. SMIT te Nieuwer Amslel, J G. II. TER HORST te Amsterdam en P. LEDEUOEU te Aalsmeer. 656o Leonhard zag haar bij die woorden hoogst verwon, derd aan. Zij sprak met zulk eon hartstochtelijk hef tigheid, dat hij in 't geheel niet begreep wat haar zoo opgowonden maakte en nog veel minder begreep hij, waarom daarbij zelfs in haar oog een glans kwam, alsof zij tranen van toorn over hem schreide. Dat laatste scheen hem ton minste zoo toe, zeker van zijn zaak was hij niet. Zij had het hoofd van hem afgewend. Tegelijkertijd greep zij echter plot seling zijn arm, legde deu hare daarin en na eens diep te hebben ademgehaald vervolgde zij „Laten we nii omkeeren en huiswaarts gaan - en dan over andere onderwerpen pi aten. Wij kannen elkander niet begrijpen. Kom la en we tcrugkee- ren Wel keerden zij om, doch dat over andere onder werpen praten, ging niet, al gaf Clotilde zich daartoe ook de meeste moeite. Haar oogeu zwierven zoekend in 't bosch rond, alsof zij een voorwerp ontdekken wild dat het onderwerp tot een onverschillig ge sprek kon zijn. Doch het bosch was eenzaam en woest en had zijn bladeren afgeschud en 't geen bet eenmaal had verlevendigd, was niet meer daar. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3