funk bigahkn KOPPIJ k THEE. ÏA3AK, DE BAZAR. üwTAdvertentiën Burgerlijke Stand der gemeente Sohagen Burgl. Stand der gemeente Haringkarspel- De erfgenaam van lloruegg. IdX. Burgerl. Stand der gemeente St Maarten Openbare terechtzitting van het Kan tongerecht te Schagen van 10 Juli 1879. M ark t "berichten Adverteutieii. Al. W. SCI III LIJ DEUS, in de HOEP is, 118 te SCHAGEN- Uolloway's Pillen. Ontvangen eene ruime sortce- ring in Blocmeiistaiidaarris, Bloemenmanden, Standaards voor Bouquctteuin brons, verguld en gesneden hout, Vazen, Beelden, Salon en Rooktafels, Waterstellen en Artikelen in JapanschGelakt, als Bladen, Handschoen- en ZakdoekdoozcnThee- en Koflij kistjes etc. J. BRONGERS Gz« voor de Schager Courant worden aangenomen tot ui terlijk WOENSDAG- en ZA- TtJR DAG MORGEN 12 uur. °P" Een staaltje van ongehoorde brutaliteit moet Zondagnacht te 's Graveohage geleverd zijn, als het volgende bericht van bet Haagschei Dagblad met de waarheid overeenkomt: »In den nacht van Zondag op Maandag werd, door eenige liefhebbers van een rijtoertje, uit bet koetshuis van den stalhouder W. v. S., in de Koningstraat, een rijtuig gehaald, waarmede zij zich «aar een dienzelfden huurkoetsier toe- behoorend en in de nabijheid gelegen stuk land begaven, daar een paard opvingen, dat voor bet rijtuig spanden en toen naar Scheveningen reden. Hiermede niet tevreden, waren zij balda dig genoeg, het rijtuig een eindwegs zee in te rijden, waarna ze het paard, vermoedelijk na het eerst te hebben afgespannen, in de duinen lieten loopen. *De eigenaar, die bij vermissing aangifte deed bij de politie, vernam dat hij het rijtuig op de zoo even aangeduide plaats kon weghalen. Het paatd werd door hem aan den Hoek van Holland teruggevonden -De Javaansche prins Hario Gondo Siwoyo heeft, bij gelegenheid zijner receptie op het Loo, namens zijn vader, den onafhankelijken vorst van Solo, aan Z. M. naar Oostersch gebruik eenige geschenken aangeboden Die geschenken bestaan in: I een Balineesch zwaard in gepolijsten gouden scheede, waarvan het handvat bestaat uit een massief gouden afgodsbeeld, omzet met eenvoudig geslepen edelgesteenten van verschil lende kleur (in het Javaansch mira genoemd.) Dit zwaard heeft een lengte van ongeveer zeven decimeter2 Een Solosche kris met recht handvat, en scheede van gepolijst vv-.t sandelhout met brillanten omzet. Deze kris is ongeveer zes decimeter lang. 3 Een piek van letterhout. waarvan het bovenste gedeelte bedekt is met een groot aantal brillanten in zilver gezet. Om het stalen uiteinde is een gedreven massief gouden dop. Van alle drie deze wapenen is het staal van de fijnste soort en met figuren en goud geïnkrusteerd. Men meldt uit Apeldoorn, dd. 18 dezer: De heeren Fransen van der Putte en Cremers zij» heden middag van 2 tot half 4 met Z. M. den Koning in conferentie geweest. Aan Fransche bladen is dezer dagen het bericht ontleend van de aanhouding te Parijs van een voortvluchtigen Amsterdamscben kan toorbedienden, door een inspecteur van politie uit Amsterdam. Bij de Amsterdamscbe politie is van dit feit niets bekend. Ingeschreven van t5 tot en met 17 Julij 1879 GeborenGeene OndertrouwdGeene Gehuwd: Geene Overleden: Pieter Thomasz oud 18 maanden. Ingeschreven van 3o Junij tot 16 Julij 1879. GEBOREN: 5 Juli. Dirk, zoon van Simon Kuilboer en Jantje Hoogeboom6 dito. Aatje dochter van Arie van Ophem en Neeltje Bijwaard 9 dito. Cornelis, zoon van Jan Bruin en Maartje Kok ONDERTROUWD: Geene GEHUWD: Geene OVERLEDEN: 12 Julij. Trijntje de Bakker, oud 1 maand, kind van Klaas de Bakker en Trijntje Heertjes; t5 Julij. Leentje Sloteniaker oud 5 maanden kind van Pieter Slotemakeren Maart je de Jong. „Ik zie, dat je mij hebt verstaan," viel Clotilde hom in de rode. ,In een herhaling behoeven we dus niet te vervallen. Ook een langwijlige uit elkander zetting, hoe mij dat geheim bekend geworden is en wat mij in staat stelt, dat zoo stellig uit te spreken is overbodig. Mij dunkt, dat je mij dat alles wel kunt schenken. Daartegenover wil ik je tot je gerust stelling wel zeggen, dat mijn broeder Albrecht en ik, en mogelijk nog de een of andere vertrouwde van den eerste, de eenige ingewijden zijn." Blijkbaar had Korn behoefte aan frische lucht. Zwaar, bijna krampachtig haalde hij adem. Met bui tengewoon rood geworden oogen Clotilde aanstarend, fluistezde hij: „Mijn God, weet u dat! Is dat bekend?" En daarbij sloeg hij als besefieloos de handen in elkander en herhaalde stamelend: „Dat weet u dus!" „Ik Veet het eu het doet me vóór alles pleizier, dat je dadelijk zendor tegenstand te bieden voor het feit uitkomt. Des te spoediger kunuen wij elkander nu verstaan „Voor het feit uitkomen?" riep menheer Korn, weder vol ontzetting in elkander krimpend; „ben ik voor iets uitgekomen; heb ik iels bekend?" riep hij en een siddering, zooals de innigste zielsangst alleen die kan teweegbrengen, voer hem door de leden. Hij wilde opspringen doch zonk weer krachteloos op zijn stoel neder, om met ten hemel geheven armen en dwalenden blik te mompelen „Wat heb ik bekeud? Wat heb ik bekend? Niets, volstrekt niets, geen syllabe heb ik bekend Al die teekenen van innerlijke geweldige ontzetting en naamloozen angst nam Clotilde met scherpe, on- bewo°eu blikken waar. Daarop zei ze koel. Ingeschreven van 8 tol 17 Julij 1879. GEBOREN g Julij. Cornelis, zoon van Jan Dekker eu van Grietje Doekes; 9 dito. Gcrrit, zoon van Jacob Bruin en van Antje Nieuwland. ONDERTROUWD: Geene GEHUWD: Geene OVERLEDEN Geene V eroordeeld: H. W., A. S., W. B., K. S., C. de G. en W. O., allen wonende te Barsingerhorn wegens: afwezigheid als spuitgast bij een plaats' gehad hebbenden brand binnen de gemeente Barsin- gerborn op 23 Maart 1879 ieder tot eene geldboete van t 3.subsidiair één dag gevan genisstraf, en in de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. G. L. te Onde Niedorp wegens: nalatigheid in de vervulling der verplichting tot het ten uitvoerbrengen der hevelen, gegeven aan een dienstdoende bij de brandspuit te Oude Niedorp door een hevel hebber of opzichter bij de brand weer in de gemeente Oude Niedorp, tot eene geldboete van f 1.subsidiair één dag gevan genisstraf en in de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. SCHAGENj 17 Julij. aangevoerd veo ter markt was her!en als volgt: 8 paarden f 50 a 150; 3 veulens 100 a 140; ossen a 10 stieren 60 a 150 25 gelde koeijon magere 110 a 170,15 vette dito 220 a 290; 20 kalfkocijen 150 a 250; vaarsen - a10 graskalveren 60 a 100; 20 nuchtere kalveren f 10 a 25 rammen a 60 schapen magere 10 a 24 120 idem vette 24 a 34; overhouders a lammeren a 5 bokken en geiten 3.a 7. 15 varkens 10 a 16; idem vette a 40 biggen 4a 6.30 konijnen .05 a .75; kippen 0.a 0.eenden a duiven a i ganzen a zwanen f a; 200 kilo boter 1.20 a 1.33; 30 kilo kaas 30.— a 40.— 2000 stuks kipeijeren 3.25 a 3.50; 1000 eendeijren 3.75 a 3.90 HOORN, 17 Juli Kaas: Ter waag gewogen 375 stapels, wegende 106019 kilo. Hoogsto prijs; kleino Ilooi-f 35.id. Gras-f Commissie id. f32. per 50 kilo. AMSTERDAM, 18 Juli. Deprjjzon dor aardappelen, waren heden als volgt: Katwjjkor Zand f 4.a 6.60; Noordwijker Zand f 3.50 a 5 50; Westlandsche Zand f 5.60 a 5.80; Katwjjkor Klei f 3.a 5. Wostlandsche dito (in manden) f 4-50 dito dito (losso) f 4.a 4.25; Rijnsburgors f 2.75 a 3 50. Aanvoer 3000 HL., handel zeer 'ovondig. sss- Bij den ondergeteekende te verkrijcen van af f 12.tot f 80.per mille. van af f 0.20 tot en met f 1.per halve kilo en echte kwaliteit „Als je 't noodig oordeelt, het feit nog een tijd lang te loochenen, dan zal ik je dat verder niet kwalijk nemen en je laten praten, ondor voorwaardo dat je dan later aanhoort wat ik jo te zeggen heb. „Het noodig oordcelen bet feit te loochenen schreeuwde Korn; „ik moot dat loochenen; ik bon dat verplicht; ik heb dat gezworen! Maar de hemel sta mij bij, de waarheid is sterker dan ik," stamelde hij daarop in zich zeiven en de handen op do knieën leggende, terwijl hij als het ware geheel vernietigd voor zich uitstaarde, voegde hij er bij „Ik voel slechts aan een enkel ding behoefte, in eiken hamerenden polslag voel ik den drang het uit te gillen, uit te gieren, dat het waar is, dat het een feit is, wat u zegt, want nog langer loochenen en liegen zou oiij doen stikken. Clotilde greep hom geroerd bij de hand. „Wees bedaard," sprak ze medelijdend en droevig, „door de waarheid te spreken, doe je niemand on recht, niemand schadeintegendeel help je daarmee een onrecht, een ongeluk, mogelijk we! je eigen ver derf voorkomen Met om hulp smeekende blikken keek hij tot haar op. 't Was alsof hij haar smeekte, hem meer Tan die troostwoorden te schenken. „Ben je voldoende van je ontsteltenis bekomen om mij, bij 't geen ik je thans heb mede te deelen, volkomen te volgen? Wacht even; ik zal je een glas water geven; dat zal je goed doen." Ze stond op en haalde een glas water van de waschtafel in haar alkoof, In twee teugen dronk hij het uit en daarop zei hij fluisterend: „Dat heeft me wat lucht gegeven. Maar gaat u voort, ik zal mij zeiven trachten te beheerschen en ik zal mijn best doen om al wat u zegt te ver staan spreekt n maar tegen mijHoe is het mogeljjk dat u weet, dat 1* „Ik heb je reeds gezegd, dat wij onzen tijd ver- Gedrukte Weersgesteldheid Warm, koud of veranderlijk weder, is allezins geschikt om de gezondheid te ondermijnen, tenzij de maag in haren hoogsten staat van spijsverteringskracht gehouden wordt. Holloway's Pillen verbeteren den eetlust en bevorderen zoozeer de spijsver tering, dat na ieder maal een groote toevoer van nieuwe stoffen het bloed verrijkt, waardoor aan ieder orgaan nieuwe kracht en werkzaamheid geschonken wordt, en aan het gestel het ver mogen om ziekte te weerstaan. Deze Pillen zuiveren het bloed volkomen, als het door mist, ongezonde dampen, ongeschikt voedsel of andere onzuiverheden is bedorven. Geene medicijnen evenaren deze Pillen in het verdrijven van galziekten, het overwinnen van ongesteldheid der maag; het tegengaan van winderigheid en in hare werking als zachte en toch krachtige purgeermiddelen, die voor iedere sekse en ou derdom geschikt zijn. Doosjes pillen en potjes zalf f 0.80 f 1.85. f 3. f 6 75, f i3.f20.50 zijn op franco aan vragen contant te bekomen in alle Apotheken in Holland alsmede in Holloway's Etablissement te London Oxfortstreet 533. 6625 6626 VERDRONKENOORD—ALKMAAR. spillen zouden, wanneor je daaromtrent ophelderingen verlaugdot. 't Is voldoende als ik je zeg, dat wij, Beruswald, de naaste rechthebbende bloedverwanten van het vorstendom ven Hornegg zijn. Derhalve is het zeer natuurlijk, dat wij ons, aan 't geen er op het slot te Hornegg gebeurt, laten gelegen liggen en juist do belangstelling he-ft mijn broeder op het spoor gebracht van het voorgevallene, heeft hem doen combineeren cn napluizen en heeft voor hem allen twijfel doen ophouden." „Allen twijfel doen ophouden! herhaalde de heer Korn, met bloedelooze, grijsblauwe lippen. „Msar nu moet je weten, dat er over de stappen, die er in dezen moeten gedaan worden, tnsschen mijn broeder Albrecht en mij een groot verschil van opinie bestaat," ging Clotilde voort. „De een wil, 't geen geschieden moet, op zoodanige wpze doen ge schieden, dat gij, als de hoofdschuldige bij deze verduistering van een kind, bij slot van rekening het slachtoffer wordt van eene daad, die je mogeljjk meer uit opoflering en verkeerd geplaatsten dienstijver dan uit eigenbelang pleegdet. De andere wil je, 't ga zooals 't wil, redden. En die andere ben ik!" Deze verklaring was in geenen deele berekend om Korn zijn nauwelijks gedeeltelijk herkregen zelf beheersching te doen behouden. Met oen even ang- stigen blik als te voren keek hij weer tot Clotilde „TTit eigenbelang is iots gedaan uit baatzucht ik?! O, stellig niet, gravin, waarachtig niet. O, als u mijn leven kendet/ Als u mijn leven kendet „5 ertel mij dan daar eens iets van." „Yan mijn leven? Welnu zie: Ik was een arme jongen, de jongste van de vier kinderen van een wachtmeester, die uit Duitschland herkomstig, in Nederlandschen dienst gegaan was en op Java don dood gevonden had. Mijn moeder leefde van ean zeer gering pensioen in een kleine Hollaudsche stad,

Schager Courant | 1879 | | pagina 4