KINDERMEISJE PETROLEUM KOORTOESTEL "Openbare terechtzitting gehouden door het Kantongerecht te Schagen. op 21 Au gustus 1879. M arktberichten. Burgerlijk e Stand der eraeente Schagen Ingeschreven van 22 tot en met 25 Aug. 1879 Geboren: Jacob, zoon van Cornelis Meur» en van Neeltje Bood CORRESPONDENTIE. Ad verten tien. Mevrouw GOUVERNEte Bergen, <T. IPh.. van Beemen OOSTEARIRGERYOÖRSTRAAT ÜM AMSTERDAM Zij die GOEDKOOP een solied Rembrandtplein 60, Amsterdam. PETROLEUM KOOKTOESTELLEN i vlam, netjes gelakt en KETEL met Koper gemonteerd 5 f 2.40dito met 2 vlammen 3,4o. dochters moed genoeg zullen bezitten om het voor beeld va i Yera Sassoelitaj to volgen." Na dit gezegd te hebben, verliet do gravin de zaal. Dezer dagen zoo lezen wij heden in „de Leidsche Gids" werd Leiden, zooals in dit seizoen natuurlijk meermalen geschiedt, door een vreemdeling bezocht Reeds vroeger had hij vernomen, dat die gemeente met éen tram zou voorzien worden, en wijl het besluit daarto9 roeds zoo lang geleden gevallen was, kon hij zich niet voorstellen dat deze er nog Diet was. Daar hij er nochtans niets van ontdekte, begon hij to verondorstellon dat na de vele nieuwer- wetsche constructies men hier de allernieuwste had toegepast, en zette hij zich, na eene wandeling door de stad, voor het Café „Die Port von Clévo" neder, met hot doel den tram dien hij gehoord had dat daar ook zou voorbijkomen af te wachten, om er zich mede naar het station te begeven. Den kellner, die hem het gevraagde glas bier bracht, vroeg hij hoelang hot nog duren zou eer do tram kwam. ,.Woudt u daarop hier wachten, meneer? Dan zal de patroon, het zeker wel met u schikken. Wil u de kamer eens zion?" Do vreemdeling verwondorde zich, waarom hij voor een rit met do tram kamers moe9t gaan zion en gaf dit den kellner te kennen. „Maar meneer 1 1 u kunt toch zoolang niot op de stoep blijven zitten Neem u een kamer bij de maand, dan is de prijs bil lijk, en u kunt er altijd nog oen maandje bij huren, als 't noodig is." Do vrcomdeling lachte cu wandelde nnar het station. Betreffende een diner, gedurende de belegoring van Parijs, heeft de Zoölogische acclimatisatie maat schappij aldaar een vorslag uitgegeven, dat veel in teressants bevat. Hot diner had 17 November 1870 plaats, lom de levensmiddelen in hot belegerd Parijs al hoogst on voldoende aanwezig waren en vleesch een grooto zeldzaamheid was; lodon van do bovengenoemde maat schappij wilden door hun voorbeeld de bevolking dor hoofdstad tot hot gebruik van vroeger min of meer verafschuwde vleeschspijzen brengon en daardoor het weerstandsvermogen van Parijs zooveel doenlijk ver- meerdere Zij liotcn daarom oen diner gereed makon, waarvan hot curieus menu als volgt luidde: 1. consommé do cheval au Millet. 2. Brochettes do foio do chien h Ia maitre d 'hótel. 3. Emincé de table de chat sauce mayonnaiso. 4. Epaulcs ot filots do chien braiscs, sauce tomate. 5 Civot da chat aux champignons. <5. Cótelettes de chiens aux petits pois. 7. Salmis do rats, sauce Robert. 8. Gigots do chien flanqués do Ratons, sauce poi- vrave. 9. Bégonias au jus. 10. Plumpudding au rhum et a la moello de cheval. De dischgenooten waren over de bereiding van 't menu recht tevreden on hebben d.o, voor elk gerecht afzonderlijk, aan eon kritische beschouwing ondorwor- pen. Zij willen thans pogingou aanwenden om deze spij zen in te voeren Wij kunuon niets anders zeggen als: smakelijk eten!" Tot en met Zondag is, gedurende deze mnand, volgens noteerirg op hot meteorologisch observatorium to Den Helder, 76.0 mm. regen waargenomen. In Juli eu April viel nagenoeg ovonvoel regen als in dezo maand De grootste jeneverstokerij is do Monarch dis- tilleryvan Kit Francis on Go., te Peorsa, in den Noord Araorikaanfchon Staat Illinois. In dezo fabriek worden dagelijks 5000 bushels graan in 590 vaten spiritus verwerkt. Van den afval worden 3500 stuks vee gevoederd. Do Russische grootvorst troonopvolger is j 1. Zondag ten ruim 2 u ro te Stockholm aaugekomen. Hij werd door den Koning met militair govolg bij don ingang van het paleis ontvangen on op do hartelijkste wijze begroot. mot nadruk kon doen gelden en dus zei hij ein delijk lachend „Bij slot van rekening was 't nog de beste oplos sing van do qnaestio, als jij do vorloren prins waart, zooals jo gelooft „En zooals andere mcnschen dat ook al wel go- loovcn moeten," viel Anton hem in de rede. „En wie dan alzoo?" „Heb ik u niet verteld, dat een vent, die blijkbaar een spion was, in het veerhuis is komen opdagen en dat ik bem de deur gewezen heb?" „Ja, dat heb je me verteld, Anton en 't is moge lijk, dat jo aan zijn verschijning een uitlegging weet die lang niet van allen grond ontbloot is. Eu zooals ik je reeds zei, is mij je canditatuur voor den troon bepaald welgevallig. Laten wij met vereende krachten daar eens voor gaan werken. Ik zou je bij mevrouw von Schels introdneeeren, vroeg je mij „Ja, dat deed ik." „En waarmee wou je dan haar hart vormnrwen?" „Met de waarheid, do oenvoudigo waarheid, denk ik." „Ha zoo je zoudt haar dus willen zeggen, dat jij, dat je zelf „Daaromtrent heb ik mij een klein plan do cam- pagno gemaakt; maar ik kan dat laatste eerst vast stellen, nadat ik die dame gezien heb en nadat ik baar een beetje heb lecren kennen. Zondt n mij mor gen al dadelijk willen meenemen? „Wel waarom niet? En waar blijf je nu van nacht waar heb je een logement gekozen?" Anton noemde een hotel van den dorden of vierden rang, dat niet ver van de woning van Max verwijderd lag en werwaarts deze laatste zijn bezoeker bracht, toen deze een tijdlang daarna opstapte Hier scheiden de beide mannen, nadat het uur was vastgesteld, waarop zij de beminnelijke weduwe een bezoek zouden brengen. Toen Max daarop huiswaarts keerde, gevoelde hij dat bij geheel en al uit de richting was geworpen Veroordeeld: P. v. d. O, wonende aan 't Zand, gemeente Zijpe, wegens: uitoefening van de lange jacht op een dag, waarop die verboden is, tot eene geldboete van f 10subsidiair één dag ge vangenisstraf en in de kosten. P. S. te Schagen. wegens: het laten loopen van vee op eens anders bezaaide of in den oogst staande gronden, tot eene geldboete van f3. subsidiair één dag gevangenisstraf, en in de kosten, benevens tot eene schadevergoeding van f5.aan de benadeelde partij. P. O. te Zijpe, wegens: het laten weiden van een paard, op den openbaren weg te Zijpe, tot eene geldboete van f 2.subsidiair één dag gevangenisstraf en in de kosten. M Z te Petten, wegens: bet verrigten van openbaren arbeid op Zondagzonder eenige noodzakelijkheid en zondei schriftelijke vergun ning van bet gemeente bestuur, tot eene geldboete van tien centen, subsidiair één dag gevangenis straf en in de kosten. G. L. en D, P. beiden te Petten, wegens bet als koopman, des Zondags verkoopen van koop waren op eene openbare plaats, elk tot eene geldboete van tien centen, subsidiair één dag gevangenisstraf en in de kosten. J. V te Barsingerborn, wegens: bet rijden in een wagen bespannen met bonden in de gemeente Schagen, na veroordeeling voor eene dergelijke overtreding binnen bet laatste jaar, tot eene geldboete van f 6.subsidiair één dag gevan genis.straf en in de kosten. De kosteD zijn allen invorderbaar bij lijfsdwang. Alkmaar 23 Aug. Aangov. 2 Paarden f 140 a 300 16 Koeien f 180 a 220, 21 nucht Kalveren f 12 a 20; 134 Schapen f 17 a 40, 30 Lammeron 12 a 16; 8q magere Varkens f 12 a 20, 228 Biggen f 4.a 8 4 Bokken en Geiten f 6 a 9, 3 k. Bokjes 40 ct., Botor per kop 0.90 a0.95 ets. Purtnerende 26 Aug. Kaasaangevoerd 305 stapels kleine f32.3 stapels middelbare 26 50 a Boter f 1.10 a 1.20 por kg. Eijeren Kip- f 2.60 a 3.40; Eenden f 3.por 100 st. 392 Runderen, handel matig on prijshoudend; 35 paarden; 170 vette Kalveren f .60 a 0.80 per Kilo vlug; 80 nuchtere dito f 14 a 28 per stuk, vlug; 76 vette Varkens 38 a 51 ct per kilo, stug30 magere f 10 a f 16, 260 Biggon f 3 a f 6, 1546 Schapen, vette duurder, vlug; magere lager stug. HOORN, 23 Aug. Tarwo f 12.aRogge f a ;Gorst f 6 50 a 6.Haver f 5a 5 op monster verkocht: Mosterdz. f 19.75 a - Karwijzaad 19.50 a f Witte Erwten fa Groene dito f a - Grauwe f a Vale dito f a Bruinoboonen f a 25 Paarden f 60 a 190; Koeijen f a125 Schapen f 23 a 30.Lammeren f a 10 Kalveren f 18. a 28:75 Varkens f 9.a 18.4 Zeugen f 25 a 35; 190 Biggen f 3.a 6.Kippen van waarin hij zich tot nog too mot zijn veronderstellingen had bewogen on waarin zijn gedachte en voorstollingen waren werkzaam geweest. Antou erfgenaam van Hornegg! Maar waarom ook niot? Dat hij dezen vermomden prins in een zijner onwaardigo omgeving, in een ondergeschikte positie vinden zou, had Max zich da delijk kunnen voorstellen. En kon het vorstelijk huis zich op slot van rekening niet gelukkig achten, dat zijn toekomst thans op zulke sterke ledematen, op zulke brcede schouders rusten zon? Daarbij was Anton een knappe kerel, met een kop vol uitdrukking. Hij had in zijn gelaatstrekken iets van het type der Horneggs, die Max uit een ontelbaar aantal portretten van v oorzaten op het kasteel Hornegg in zijn geheu gen had kunnen prenten volkomen was de gelij kenis met dat type niet; maar men kon ook evenmin geheel ontkennen, dat zijn gelaatstrekken iets aristo cratisch hadden en zijn mooie, bruine, volle baard was stellig een vorst waardig. Daarbij kwam een zeker iudrukwekkend zelfver trouwen een stem der natuur, een innerlijk zelfbewustzijn. Waarachtig! Max zou al zeer dom geweest zijn, als hij do stelling van zijn vriend uit het veerhuis „aan de Qualm" met een overdreven ongeloof had bestreden en als hij niet liever alle moeite was in 't werk gaan stelleD, om bem in alles de behulpzame hand te leenen wat dezen in zijn plan ten opzichtte van mevrouw ton Schels bevordclijk zijn kon. „Maar." zei hij dan bij zich zelf, „als Anton's veronderstelling juist was waarom had do oude vrouw dut dan niet open en eerlijk gezegd. Waarom had zij niet eens oen enkele maal te kennen gegeven, dat Anton de bewuste persoon was?" Deze bedenking deed Max twijfelachtig het hoofd schudden. Maar 't was ook mogelijk, dat zij er reden voor had, aldns to handelen; dat zij, zoo lang niets te bewijzen viel, bang was voor een waanzinnige of een leugenaarster te veerden gehouden, die baar kind f fot 0.—; 4300 Kipeieren 3 50 a 4. dito Eieren 3.90 per 100 stuks. 1907 Kop boter per kg. f 70 a 80. 50 Hl. Aardappelen f 4.a5- Ondertrouwd: geene Gehuwd: Klaas Kossen, j.m. 28 jaren en Trijntje Schermer, weduwe van Klaas Buij, 28 jaren. Ov erledengeene. Uit 's Hertogenbosch geen stuk ontvangen. Red Bij vonnis der A rrondissements- Rechtbank te Alkmaar, van den 26 Augustus «879, is met ingang van den 22 Augustus jl. verklaard teverkeeren instaat van faillissement G. MEURS, Winkelieren Koop man in ijzerwaren, vroeger wonende te Schagen thans te Barsingerhornmet benoeming van den Edel Achtbaren Heer Mr. J. W. VAN ÜOSTERZEE, lid der gemelde Rechtbank, tot Hechter Commissaris en van den ondergeteekende tot Curator. De eerste bijeenkomst ter verificatie van schuldvorderingen in genoemden boedelwaarbij alle schuldcischers (pand-, hypotheek- en voor rechthebbenden daaronder begrepen) worden opgeroepen, zal worden gebonden op Zaterdag den 6 September e.k., des namiddags te 2 uren, in een der localen der Arrondissements-Reclit- bank te Alkmaar. De Curator voornoemd A. P. DE LANGE. verlangt met 1 NOVEMBER een katholiek flink niet beneden i5 jaar. handel in NAAIMACHINES, met de laatste verbeteringen. Soliede HANDMACHINES van af f 25.— dito TRAPMACHINES f 4o.— ook bij wekelijksche termijnen, met deugdzame garantie en gratis onderricht. Werktuigkundige inrichting voor reparatiën aan alle kleine macberiën. willen koopen, vragen franco een Prijs Courant met teekeningen aan B. II. LINSCHOTEN Jr. Fabriek en Magazijn van PETROLEUM KOOK-, TOESTELLEN eu alle VERLICHTING door PETROLEUM. in de wereld eene positie bezorgen wiido, welke trouwens menige moeder voor haar zoon zich voor- tooveren of wenschen mag, zonder daarom, nog zulke waanzinnige verzekeringen te durven uitspreken! Voor het maken van eene visite bij mevrouw von Schels had Max de beste aanleiding. Hij had haar voor de hem verleende permissie tot het doorzoeken der papieren haars vaders nog piet eens bedankt; en derhalve was het niet meer dan een plicht van hof felijkheid als hij haar een bezoek bracht om haar te bedanken. Doch voor Anton's komst was moeilijk een grond te vinden; maar terwijl ze don volgenden dag naar Ada's huis togen, zei Anton„Laat do zorg daarvoor maar aan mij over; hebt u alleen do goedheid mij als uw vriend Anton Stciner begrijp me goed: uw vriend tot dio daad van zelfverloo chening zult u moeten komen voor te stellen dan ben ik al ver genoeg. Eenmaal op dat standpunt staande, zal ik me ook wel daarop bandhaven!* „Eigenlijk benijd ik jou je koelbloedigheid, Anton," zei Max. „Daarvoor heb ik het pleizier gehad soldaat te zijn," antwoordde Anton. Max had alle reden om deze koelbloedigheid van zijn vriend nog verder te bewonderen, toen hot twee tal reeds tegenover de dame in quaestie in het salon zat. Dat hij wel een beetje ruw en onbeholpen was, scheen Anton ook zelfs in deze elegante omgeving in geenen deele verlegen te maken en evenmin schenen deze omgeving ot het voornaam koelo en terugge trokken air de damo eenigen indruk op hem te weeg te brengen. Mevrouw von Schels wist wel is waar, dat Max en Leonhard vrienden waren, doch hoe ver Leonhard dezen zijn vertrouwen geschonken had en of bij haar engagement met dokter Spongier daarom mogelijk niet stilzwijgend afkeurde, wist zij niet; en deze gedachte maakte haar terughoudend en minder spraakzaam. Wordt ccrvobjd.

Schager Courant | 1879 | | pagina 3