m ggtobsb. Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. 1 Q> i B i És 1 Ao. 1879. 23ste Jaargang. i\o. 1232 Rckciirimakingcii. Vermist; A chtergebleven De GIFTDRANK, v. Gemengde berichten. SCMGE Dit blad verschijnt twee maal per week. Woens dag en Zaturdag avond. Bij inzending tot 's mid dags 13 ure worden advertentiën in het eerstuitkomend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag vroeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.6o. Afzonderlijke nummers 0.07!. Advertentiën van oen tot vijf regels O 75; ieder regel meer ƒ0.15. Groote L-tteis naar plaatsruimte. Naar volksheil tonder deugd te dingen Is arbeid aan een rots te bitn. Postdirecteuren en Boekhandelaren aangenomen. op de Markt te Schagen, op Donderdag den a October 1879, een WIT LAM, met een rood merk op het schoft. Zij die hieromtrent inlich tingen kunnen geven, worden verzocht zich ter gemeente secretarie aldaar aan te melden op de markt te Schagen, den 16e October 1879 een WIT SCHAAP. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter gemeente secretarie aldaar. De medicijn is ongetwijfeld heilzaam, want Bonnet is een knap dokterdie mijnen toestand beter inziet dan anderen. Toch gevoel ik mij van morgen ineer afgemat dan gisteren. Mogelijk komt het door dat ik slechts een leepeltje vol van den drank gebruikte. Eiken morgen en avond moet ik er een theelepel vol van nemen, dat schijnt mij te weinig. Het is een erg dure medicijn, die niet eens in alle apotheken kan bereid worden; dit heeft Bonnet mij gezegd. Men heeft het recept in de Pelikaan apotheek en men is daar den geheelen dag bezig geweest om den heilzainen drank klaar te maken. Ik weuschte echter wel, dat dokter Bonnet spoedig kwam, want ik moet hem noodzakelijk over verschillende nieuwe eigenaardige verschijnselen in mijne ziekte navragen. Hij zeide gisteren, dat hij eerst om vijf uur heden middag terug zou komen, daar hij een ver van hier wonenden patiënt moest bezoeken.» «Ja, ja; dal is waar ook, ik herinner het mij ook! hij is een begeerd man die fransche dokter en men behoeft niet bevreesd te zijn dat de zware geldstukkeudie bij zich voor zijne bezoeken laat betalen, weggeworpen zijn. Is Lionel te huis?. «Neen. Hij is gisteren avond met dokter Bonnet uitgegaan en is den geheelen nacht uitgebleven.» «Hij maakt het waarlijk te erg! Hij heeft ook weder schulden gemaakt. Er zijn, naar ik hoor veel wissels van hem in omloop. Maar hij is toch geen kwaad meusch zoo als gij gelooft, Harriet, neen hij is liefderijk gezingd jegens zijn armen zieken oom, wat hij bewezen heeft door dezen knappen franscben dokter bij mij te brengen, aan wien, ik, naar ik hoop, spoedig mijne volkomene genezing zal te danken hebben.» «God geve het!» zuchtte de jonge dame zacht. «Mocht gij in uwe hoop niet bedrogen worden lieve oom!» In stilte dacht zij echter geheel anders. De vertrouwelijke vriendschap tusschen Lionel en den fraDschman had haar steeds met argwaan vervuld. Nu wil ik toch eerst de medicijn nemen eer ik de warme melk gebruik, zeide deHeerScott na rijpe overweging. Haal de flesch uit de kast, waarin gij ze later weder kunt wegsluiten, want op de gebruiksaanwijzing staat, dat ze altijd op eene donkere plaats moet bewaard worden. Harriet knikte, legde een zilveren theelepeltje gereed en schonk water in een glas wat op een tafel naast den leunstoel stond. Toen ging zij naar eene kast in den muur en haalde de 111e- dicijuflesch, die eene naar melk gelijkende witte vloeistof bevatte en tot op de helft met eene etiquette beplakt was. Zij trok den stop van de flesch en goot voorzichtig een theelepel vol van den inhoud. Er verspreide zich een lichte, reuk van bittere amandelen in het vertrek. Bij deze bezigheid viel haar oog op het etiquette opschrift der llesch Daar ontdekte zij naast het zwarte opschrift, flinke donker blaauwe letteren die noch zij, noch Z.irvis Scott zelve, den avond te voren, toen Bonnet de medicijn gebracht had ontdekt had. Zij las onwillekeurigZij be greep op het eerste oogenblik de bedoeling niet toen echter greep haar een donker, vree- selijk vermoeden aiu en zij stiel een kreet van ontzetting uit* De lepel ontviel aan hare hand. «He, wat beduidt dal, llarriet?» riep de bijppochondrist toornig. Gij verspilt den kostbare vraag, op wien dat vermogen zal overgaan. Zijn grootouders van moederszijde beweeren, dat zij er recht op hebben, volgens ecu wetsartikel, waarbij bepaald wordt, d.it, «als twee of meer personen door hetzelfde ongeval het leven ver loren hebben en men niet bepalen kan wie hel eerst ges'torven is, er moet worden veron dersteld, dat zij gelijktijdig gestorven zijn. Maar de voogd der stiefbroeders en zusters houdt vol, dat het vermogen zijn pupillen toe komt, omdat de zoon eerder gestikt is dan do vader en beweert dat dit op geneeskundige gronden kan worden bewezen. Als dat het gevat is, dan heeft de vader van zijn vooroverledene zoon geërfil, en komt het geld toe aan de erf genamen van den vader, de kinderen uit het tweede huwelijk Nu moet dus bewezen worden dat de vader werkelijk de zoon heeft overleefd. I11 een bij het Departement van Koloniën ontvangen telegram van den Gouverneur Gene raal van Ncdcrluudsch Ind ie van 16 dezer wordt bericht dat in Atjeh de politieke toestand zeer gunstig is en zich in den laatsten tijd een groot aantal voorname en mindere hoofden onder worpen hebben; dat den gden dezer de eerste steen werd gelegd van de Missigit Raja, omlei den toevloed van ongeveer 6000 inlanders en in de tegenwoordigheid lau de hoofden der oos:., noord en westkust en der drie Sa gis, en dat den loden dezer de nieuwe Iladja van Pedir in Kotta Iladja bevestigd is. medicijn. Hoe komt het dat gij zoo bleek ziet? Mevr. Fanny Godard is zoover hersteld, Wat beeft gij? wat scheelt u?« «Vergif! vergif! gilde de jonge dame. «O mijn God oom! uien wil u vergevenen ik ongelukkige, heb u gisteren avond op order van dokter Bonnet een lepel vol daarvan ingegeven! O wij moeten terstond om dokter Heijes zenden Er is vergif in de flesch! oom! daar, daar staat het geschreven!» «Zijt gij waanzinnig, Harriet?» steunde de heer Scott.» Hoe is het mogelijk, wat gij zegt? Wat staat daar geschreven? Heer God, waar is inijn bril, Zonder bril kan ik niet lezen!» «Hier oom!» zeide Harriet en zette hem haastig de bril op. Lees en oordeel zelve! Is dat niet vieesel ijk? Gij zoudt het offer van een schau delijk misdrijf worden De oude heer las langzaam en aandachtig de door den provisor uit de pelikaan apotheek ge schrevene woorden, volgens welke de vermeende heilzame drank, een vreeselijk vergif, namentlijk een kunstig vervaardigd blaauwzuur preparaat zou zjju. «Ik begrijp dat niet!» steunde bij Hoe koint dat schrift op het papier, gisteren avond toen ik het opschrift bestuurde was er niets van te zien. «Is dat tooverij?» dat zij naar Parijs kan terugkeeren. Zij heeft aan haren reisgenoot, den lieer Kehrer, daarvan keunis gegeven bij een brief, waarin zij hem voorstelt in het volgende jaar, als hij niet is afgeschrikt, weder een tocht te ondernemen, waartoe de directie van het paleis voor Volks* vlijt haar medewerking zal verleenen. Men deelt ons mede: Wil men de aard appelen goed bewaren, dan berge inen ze niet in kelders of kuilen, die meestal vochtig zijn, maar legge ze in een dunne laag op zolder, omgeven door een band van turf. Die drooge ligging doet den aardappel goed en verbetert de quuliteit. Men dekke ze daarna met een laagje zeegras tegen de vorst (slechts 5 kilo pet- vierkante el is voldoende.) Te Dreumel hebben zich in den laatsten tijd enkele gevallen van krampvuur onder het vee, sommige met doodelijken afloop, vertoond. Jongcneelen uit Nispen, beschuldigd van den moord gepleegd te hebben op den onbe- zoldigden rijksveldwachter Koremans aldaar, en die den 7deu October gearresteerd werd. heeft zich in'de gevangenis te Breda door ophanging van het leven beroofd. Hij had daartoe gebruik gemaakt van koord uit zijn hangmat. Men schrijft ons uit de Prov. Groningen De kermis te Wildervauk, eene gemeeute van 7000 bewoners, zal naar het zich laat aanzien spoedig afgeschaft worden. Een gemeentebesluit zal daartoe niet noodig zijn, als men in aan merking neemt, dat in andere gemeenten staan geld, somwijlen vrij hoog, betaald moet worden, maar te W. geld uitgeloofd wordt voor een groote tent of kraam eene premie van f 2.00, voor kleineren f I. Niettegenstaande die aanlokkelijke voorwaarden hadden jl. Dinsdag de echte kermisdag, zich slechts 3 liefhebbers aangemeld. Niet veel plaatsen verkeeren in zoodanig geval. Nu het tientallig stelsel algemeen bij maten, munten en gewichten in gebruik is, de Te Berlijn komt eerstdaags een proces in behandeling, dat zeer tnoeijelijk te beslissen zal zijn. Omstreeks een half jaar geleden kwamen al daar op zekeren nacht door het inademen van gas eenige leden van een huisgeziu 0111 het leven namelijk de man, zijn tweede vrouw en zijn zoontje uit zijn eerste huwelijk. De kinderen begint men er van le spreken het ook op van de tweede vrouw, die in een andere kamer tijd verdeeling toe te passen, sliepen, bleven gespaard. Een zekere Heer Roll, te Brandenburg heeft, Het knaapje had van zijn eerste moeder een reeds eenige jaren geleden voorgesteld, den dag vrij aanzienlijk vermogeu geërfd, en uu is de^in 20 uren en het uur in 100 minuten en de

Schager Courant | 1879 | | pagina 1