Algemeen Nieuws-, Advertentie Landbouwblad. Bekendmakingen. Vermist .Aangifte "bij verhuizing, en van dienstboden. Gemengde berichten. Ao. IS79. 23ste JaArgan^. IVo. 1243 SCRAGER COERASIT. Dit blad verschijnt twee maal per week. Woens dag en Zaturdag avond. Bij inzending tot 's mul dags ia ure worden advertentiën in het eerstuitkomend No. geplaatst, ingezonden stukken een dag \roeger. Abonnementen op dit blad worden door alle Vrijs per jaar f 3.Franco per post f 3 6o. Afzonderlijke nummers f 0.07 j. Advertentiën van een tot vijf regels f 07Ó; ieder regel meer 0.15. Groote I tteis «aar plaatsruimte. Postdirecteuren en Boek hand-laren aangenomen. Naar volksheil «onder deugd fc dingen Is arbeid aan een rots te uitn. Hevolkirig. AMKE HENDRICKS. wordt In baar belang aangemaand, zich zoo spoedig mogelijk ter Gemeente secretarie van Schagen aanteinelden. op dc Markt te Schagen, den 20 November j.1, een WIT SGHAAP (ram) meteen roodaardmerk op den bek. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich ter gemeente secretarie aldaar aantemelden. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen Gelet hebbende op art263 der IVet van 29 Junij 1851 Staatsblad No. 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door den Baad vastgestelde suppletoir kohier van den lloojdelijken omslag en dat voor de belasting op de Hondenvoor hel loopende dienstjaar gedurende acht dagenen wel van Woensdag den 19 November tot en met Donderdag den 27 November aanstaande, ter Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter lezing is neder- gclegd. En zal deze worden afgekondigd en aange plakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen, den 19 November 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat eerdaags aldaar zal worden nagegaan le Of bij verhuizing in de gemeente daarvan de verplichte aangifte is ge daan ter gemeente secretarie. 2o Of aldaar, door de hoofden der gezinnen, zijn aangegeven de bij hen inwonende dienstboden, welke aangifte bij elke wisseling van personeel ver plichtend is, onverschillig of de dienst boden van elders zijn ingekomen, dan of zij reeds in de gemeente woonachtig waren. Zij die bovenbedoelde aangiften niet mochten hebben gedaan, worden aan gemaand dit verzuim alsnoch, ter koming van bekeuring ten spoedigste te herstellen. Schagen, den 25 November 1879. Burgem. en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG, De Secretaris, DENIJS. Onze lieve vrouw van Partenkirch. IV. ■En al is dit zoo, hier blijven kunt en inoogt gij niel!« riep Hans. »Dal kunt gij mij niet aan doen Resi Resi weet gij daa niet of wilt gij niet weien, dat ik meer van 11 houd dan van alles op de wereld Had ik niet vader moeten helpen, zoolang als alle broers cn zusters* in huis waren, zoo zeidc ik nu reeds, bij mij is uw te huis en niemand als ik heeft iets over u te zeggen. Maar het zal nog wel twee jaren duren eer ik zoo veel overdiend beb om aau trouwen te denken dan echter Resi Hij wilde baar ombelzen; zij maakte zich echter haastig los. Hier is misschien de dood in buis Hoe kunt gij van trouwen spreken, zeide zij op verwijtenden toon. Niet alleen er over spreken, doen zou ik bet als ik niet zoo arm was!» riep Hans, er echter op onderworpen toon bijvoegende: Wees slechts goed op mij ik doo alles wal gij verlangt, en wil u niet plagen voor dat mijn tijd gekomen is. Zeg slechts dal gij mij lief hebt en op mij wilt wachten. »Resi ik weet dat gij van mij houdt Hij wilde haar weder naar zich toetrekken, maar op het zelfde oogenblik sloeg boven het venster digt. Alois!» fluisterde Resi en Hans bad groote lust om te vloeken, hoe goede kameraden ze ook altijd geweest waren. Hjj bedwong zich echter en riep zoo natuurlijk mogelijk, terwijl hij achter uit trad en naar boven keek: Zeg eens, Alois. ik heb een brie? voor u. Seppel van den rechter heeft hem gebracht, terstond na dat gij vertrokken waart. Ik kom dadelijk,» antwoordde Alois, en te gelijk riep de zieke: Wat is dat daar toch buiten?» ik wil lust weten Zoo kwamen zij dan allen in de kamer. Resi stak het licht aan en Hans haalde een brief van een groot zegel voorzien uit den zak die aan Alois Berghuber de uitnoodiging bragt zich den volgenden voormiddag om elf uur, in Gar- misch, ten huize van zijn overleden bloedverwant Heinrich Alois Berghuber te bevinden, bij ge legenheid van de opening van diens testament! ■Oho, gij zult nog r^jk worden riep Hans terwijl hij de haud van Alois schudde. «Het zou tnij zeer veel genoegen doen.» Toen zetten zij zich ingevolge de oitnoodigiug van de zieke aau den avondmaaltijd en Hans at en dronk voor twee, terwijl Alois inet moeite een paar beten naar binnen dwong.. Hans voerde ook bijna alleen bet woord. Rest was niet op haar gemak, Alois scheen in gedachten verzonken en staarde voor zich uit, terwijl hjj het hoofd in de hand liet rusten. Ik geloof waarlijk, dat uw geld u reeds zorgen geeft,» zeide Hans eindelijk op een goed aardig spottenden toon. Wacht ten minste tot dat gij het in den zak hebt, Alois! Op dit oogenbiik trad de oude Rerghuber het vertrek Linnen nog rooder en waggelerider dan voorheen. ■Zeg Alois» riep hij met een dikke tong, het is uit en voorbij met neef Lois. Alois wordt nu dokter, want hij heeft drie duizend gulden geerfdeen flinke dokter met een bordje aan de deur, waarop dokter Alois Berghuber staat. En trouwen.,., trouwen zal bij ook..t- met Resi met onze Resi het is alles in orde. ■Joseph, Joseph riep de zieke, vol angst, dat hij nog meer zou zeggen Hij waggelde naar haar toe, terwijl Hans zich met een kort lachje verhief. ■Ja als dat zoo is, heb ik bier niets meer te doen,» zeidc hij, nam zijn hoed en ging de deur uit, Resi, die bij de woorden van haar oom gloeijetid rood was geworden, wilde hem volgen, maar de zieke riep haar, en zij gehoorzaamde als altijd, getrouw aan haar plicht. Slechts een «ogenblik bleef zij in het voorbij gaan, bij Alois staan en greep hein bij den arm. Ik bid u volg hem, zeg hem dat het niet waar is!» fluisterde zij. Resi, waar blijft gij riep de zieke weder, het jonge meisje haastte zich naar binnen te gaan en Alois door haar smeekenden blik getroffen, volgde den toornige. Maar reeds bij de omheining 'van den tuin bleef hij staan. Hij kon den snel vooi tloopende Hans niet meer inhalen, en had hij het kunnen doen, wat zou hij tegen hem zeggen? Was de bewering zijns vaders, dat alles eene uitgemaakte zaak was, tot nu toe valsch, zoo zou zij het niet lang meer blijven. Alois had eensklaps begrepen, dat het leven zonder Resi, geeno waarde meer voor hein had en het was hem eene on mogelijkheid haar in de armen van een ander te denken. Het beste zou zijn de zaak nog heden met haar in orde te brengen, mogelijk was zij nog bezig de kamer op te redderen en kwam r.e bij hem als hij haar riep: Hij ging in huis, maar bij de deur ontzouk hem de moed. Ik zou moeder hinderen,» zeide hij in zich zelven als om zijne aarzeling te verontschuldigen. Hij ging naar boven naar zijn kamertje en leunde uit het opene raam. Ver op den straatweg, zag hij eene zich snel verwijderende gedaante; dat was Hans, Alofs stelde zich levendig voor, hoe het hein te moede moest zijn, hij die altijd zoo vol zelfver trouwen te werk ging, als of niets hem kon mislukken, ook nu weder..,. Het ging Alois heet en koud door de aderen, als hij zich den toon herinnerde, waarop Hans dc woorden gezegd had: «Resi ik weet dat gij van mij houdt!» En als zij nu werkelijk van hem hield? Schooner dan de zwarte Hans was niemand uit den omtrek en dapperder en flinker ook niet. De eerste bij het werk en bij den dans, bij 'tbet schijfschieten en in den bierkroeg. En hij daarentegenEen stille, ernstige, bleeke knaap, en zoo slecht ter taal, dat velen hem voor onnoozel hielden. -*Door Z. M. den Koning zijn o. a. benoemd tot surnumenair bij de posterijen, na afgelegd examen, de heeren A.H. M. B. Vis Dieperink te .Schagen en P. Rentmeester te Alkmaar.

Schager Courant | 1879 | | pagina 1