De Bedrieger bedrogen. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen M ark tber ich. t en Als een staaltje van 'tpeen tegenwoordig van oen spoorwegdienst wordt gevorderd, kan t volgende strekken: Aan de stations van den OoetenMomveaMtiisscliea Zotphen rtr~$Histerdajn bevonden zich 2:« December i 4$o volgeladen wagens met goederen uit het buitenland en de noordelijke }HroV:nciëu, allen voor Amsterdam bes(e:ndj Daarvan bevonden zich op de goederen station _aar> ji^t 1' itiien te .Vm-teicLuii fl"0 wagen-, die nog gelost moesten worden. rDe gemeente veldwachter Valk, te Broek in Waterland, is op een noodlottige wijze om bet leven gekomen. Bezig zijnde de biljetten voor de volkstelling rotxl te brengen, is bij dooreen der wieken van de poclmofeus in dc nabijheid van Monnickendam zoodanig getroffen, dat hij op de plaats dood bleef. Onvoorzichtigheid moet aanleiding tot dit ongeluk geweest zijn, daar hij. zich naar dien molen willende begeven, gewaarschuwd werd te wachten, totdat men den molen stil had laten staan. Toen hij op deze waarschuwing geen acht gaf, had het on geluk plaats. Te Galata kwamen onlangs vijf Engelsche zeesoldaten hun inkoopen doen, en kregen op de markt twist met een Turk. die hen uitschold voor al wat leelijk was. Toen zij hem met gelijke munt betaalden, maakte de man zulk een misbaar, dat zijn landgenooten van alle kanten kwamen aansnellen en op de Engelscben aanvielen. In het gevecht, dat nu ontstond, wondden de En- gelscnen a5 Turken, maar werden zelf gedood. Er zijn wegens dit voorval joo Turken in hechtenis genomen, en do Engelsche gezant eischt dat de 4oo gevangenen hoeten zullen betalen voorden moord op de vijf Engelsche onderdanen gepleegd. Het zoogenaamde nièuwjaarschioten kostte te Amsterdam aan een I7jarige knaap een ver brijzelde hand, door het springen van liet pistool. Een vinger der hand werd letterlijk afgerukt. Een Amerikaan heeft weer een nieuwe manier van adverteeren uitgevonden, nl. om op koekjes van witte suiker van verschillenden vorm en grootte, met een onschadelijke vqrf korte aankondigingen te drukken. De koekjes zijn bestemd om gratis uitgedeeld te worden, iu winkels aan de klanten gegeven, enz De uitvinder stelt zich voor, dat deze geheel nieuwe geclame bijzonder veel opgang zal maken. Te London was onlangs een voerman voor het gerecht gedaagd, omdat hij met zijn wagen te wild gereden en daardoor de voorgangers in gevaar gebracht had. Hij erkende dat hij, zooals de gerechtsdienaar getuigde, in wilde vaart voorhij een koffiehuis gereden was, en zijn paard gedurig had aangezet, maar gaf de schuld daarvan aan het dier. De vorige eigenaar van het paard was gewoon in dat koffiehuis iets te gebruiken, en bel dan aan het paard, terwijl het buiten stond te wachten, bier te drinken geven. Daardoor was het dier zoo verzot geworden op dien drank, dat het niet dan met geweld voorhij liet koffiehuis kon worden Redleven. Zijn verklaring bleek waarheid te zijn: liet paard ging op de achterpooten staan en dronk hier als een man. Onder die omstandigheden was men van oordeel, dat de matige eigenaar van een aan den drank verslaafd paard veeleer beklaagd, dan gestraft verdient te worden, en de voerman werd vrijgesproken. 'Maandag ochtend werd op eeu land in de gem. Koog aan de Zaan het lijk gevonden van een a6jarige dienstbode, beroofd van haarsieraden en beursje. Het geval doet een zware misdaad onderstellen. Nadere bijzonderheden ontbreken Men verneemt, dat gisteren reeds een persoon in hechtenis is genomen. De heer Allende te Londen zegt eene nieuwe methode gevonden te hebben om boter IV. „Dat verheugt mij! antwoordde de bandiet met een valschen blik. „Daar is mijne hand. Sla too!" De smid sloeg too met zoo viel kracl t, dat de andere bijna was omver gevallen. „Vel verduiveld, gij hebt eene krachtige vuist!" bromde Tom eu weder toekende zich tene uitdrukking van vrees af in zijne trekken. .Het geschiedde uit hartelijkheid zeido Makkenzie „Vilt ge nog dezen nacht op reis?" „Ja, dat aal het beste wel zijn. Het zijn maar vijf mijlen tot de bewuste plaats." „Maar dan moet go u eerst versterken met wat eten en drinkeu. Kom in huis. Ik zal u aan mijne vrouw voorstellen en zeggen, dat ge een goed ka meraad zijt." Beiden gingen in de woonkamer, waar Suzanne juist den avondmaaltijd, maisbrei met spek, opdroeg. Haar man zeidc haar, dat hij met den vreemdeling ongeveer 24 uur van huis moest voor zaken, om eeDige dollars te verdienen en zij had daarin geen argwaan. Het viel haar ook niet bijzonder in het oog dat de vreemdeling er zoo vuil en in lompen gekleed uitzag. Alle kolonisten in het losch waren min of meer sihooierig in hunne uiterlijke gedaanta Na het eten pakte de smid eenige levin-middelen in een zak, dien hij ever den schouder wierp eu stak heimelijk zijn geladen revolver bij zich. ongezouten laqg goed te kannen bonden. Proeven genomen met zijn ongezouten boter, die 3 maanden was bewaard, hebben bewezen, dat IC- nog even goed en zoet was als bij borinslaan m het vat. De beer Jb. Bqeke, Ie Groningen, Vraagt in de Landbouw Courant nadere inlich tingen omtrent deze ontdekking. In den laatsten tijd is in> Amerika, 'eene nibuwe vervalschingsintlüstrie" bekend geTvorden oiu namelijk, de kaas in plaats van uit room of melk, van kunstboter te fabriceereu of te voor een groot deel er bij te voegen. Daarop is echter een zware straf gesteld, wanneer zulke vervalschte waar voor echt, en niet uit drukkelijk als Oleomargarinkans verkoebtjwordt. Dat heeft nu tengevolge dat het buitenland met dit product van Amei ikaansche vinding overvoerd wordt. Men zij daarom op zijn hoede. In de maand November zijn, volgens Veritas, i3o zeilschepen vergaan waarvan guit Nederland, eu 18 stoomschepen, waaronder I uit ons land. Terwijl in China alom gebrek wordt ge leden, geelt men in her keizerlij k paless jaarlijks ontzaglijke sommen uit voor overtollige weelde. Iu 187b werden voor 's keizers hofhouding allerlei soort van zijden kleederen geleverd, tot oen bedrag van f 770.000—. Up de lijst komen o. a. i5oo stuks zijden kleederen voor. ten gehruike der Eunukenen keizerlijke steeldragers. Natuurlijk wordt een groöt gedeelte van dat alles door de bedienden gestolen en beleend of verkocht. Ouder de genoemde som is de kleeding der keizerinnen en hofdames niet begrepen, wier gewaden soms duizenden kosten; een der kei zerinnen b, v. heeft een kleed, dat geheel met paarlen bezaaid is. Bij den dood van iedere vrouw in het paleis, van de hoogste tot de laagste, worden al haar kleederen verbrand. Als een waarschuwing voor dames, die de gevaarlijke gewoonte hebben, van hij het werken met de naaimachine, wanneer de draad gebro ken is, het spoeltje aan den mond ie brengen, 0111 door het inzuigen der lucht, de afgebroken draad te voorschijn te doen komen, deelen wij mede, dat een dame te Berlijn daardoor een naald, welke toevallig in het spoeltje was ge taakt, in de keel heeft gekregen en die niet dan uiet groote moeite kou verwijderen. De waarde van hetgeen iederen morgen aan afval pp de stiaten van Parijs wordt geworpen schat men op i5.ooo franken dat is dus de laatste 1 f dagen ruim 200.000 franken, die in de sneeuw verloren zijn gegaan. De voddenrapers wonen 111 den regel ver van hel hiiddelpunt der stad verwijderd en vooral iu de omliggende dorpen. Men telt er ongeveer 3o.ooo, waarvan er 7000 met verschillende medailles gedecoreerd zijn, en die ongeveer ij k 3j franken daags verdienen. I11 de stad bevinden zich 200 werk plaatsen waar de gevonden vodden worden ge sorteerd, en waar een personeel werkt van 700 mannen en 9000 vrouwen. De mannen hebben eene verdienste van 5 6 franken dagelijks de vrouwen worden naar gelang vau den verriglen arbeid betaald. De politie te Groningpn heeft eene bende gepakt van niet minder dan >4 jongens van i4 «i t5 jaar oud, die voor het meeiendeel reeds herhaaldelijk met haar kennis maakten wegens gepleegde diefstallen. Thans hadden eenige man den en kisten met wijn eu cognac, neergezet in den gang van hel concerthuis, de aandacht ge trokken. Te 4 uren in den namiddag van Dinsdag werd door een deel van het gezelschap het eerste bezoek gebracht en, aangemoedigd door het goede succes, was langzamerhand de geheele bende piesent en werd voor en na die Toen gaf hij zijne vrouw ceu hartelijken kus, liet baar zonder vreeze achter iu de schamele but en ging niet den vreemden gezel op reis. Eono mijl ver vorvolgden zij den eenzamen groofon weg toen gingen zij in oostelijke richting de wildernis in eu kwamen na twee uren in een dal tusscben rotsen, waar geen ander geluid gehoord werd, dan het murmelen van eenige daar ontspringende beekjes. Rondom was alles overigens doodstil. Het zou onge veer middernacht wezen. „I'ier heb ik mijne vangst verborgen," zei Tom Parker. Ik hoop niet, dat bier in de laatste drie weken iemand langs gekomen ia. Hij verkende het terrein en haalde toen uit de holte van een ouden wilgeuknot een hrnin lederen porte feuille, die in een stuk van eeo wollen deken gewikkeld was. „Dat zijn de greenbacks," zeide hjj, „ru wordt het zaak mijn huid in veiligheid te brengen. Wilt ge terstond uw aandeel hebben?" „Neen Tom," zeide de smid bedaard, „nu zal ik troef bekennen." En zich op den verrasten bandiet werpend, wierp hij hem op den grond en bond hem met een sterk touw, dat hij uit den zak baalde, do handen op den rug. „Hel en verdoemonis!" brulde de ellendeling. „Is dat nwe gastvrijheid? Houdt gij zóó uw gegeven woord P" „Aan een schork van nw gehalte, behoeft men zijn woori riet te hcuden," antwoordde Eobert. voorraad aangesproken, tot eindelijk nadat reeds 8 flesschen wijn en 3 flesschen cognac waren gestolen, een der jongens een flesscli liet vallen en door bet geraas de kastelein |oescboot en ben verjoeg bi den vooravond had de politie eenigen van hen beschonken zien ioopen en deze om standigheid leidde, toen de aabgifte tot haar kwam, spoedig tot opsporing van het nette gezelschap. Sommige bengels werden smoor dronken op bed gevonden. Uttecht. 2 Januari. Door den directeur generaal der Maarschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen zijn op oudejaarsdag aan ver schillende ambtenaren bij die Maatschappij traktementsverhoogingen toegekend. Die ver hoogingen zijn ditmaal grooter dan vroegere jaren, maar zullen dan ook minder dikwijls worden toegestaan dan vroeger het geval was. Heden (3i Dec. 1879) is het huwelijks geschenk, door de hoofdstad aan HH- MM. den Koning en de Kouingiu aan te bieden, gereed ten raadhuize ter verdere verzending overgedra gen. Beloofde de teekeuing veel, het origineel overtreft de sterkste verwachting. De beelden zijn keurig eu aesthetisch. Het zijn hielden, geen poppetjes; de schoone vormen, de edele gelaatsuitdrukking, de fijne afwerking zijn hoogst lofwaardig. Sierlijk en smaakvol is de lijn van het geheel. De acht gouden zeepaarden, <1 ie de wagen met de allegorieën van Handel Zeevaart, Kunst en Wetenschap trekken, maken legen het stille mat en oxvde der andere figuren en tegen het hier en daar aangebrachte émail een uit muntend eifect. Het stuk is onder leiding van den heer Van Santen, te Amsterdam, van den heer Van Kempen te Voorschoten, die met dit kunststuk de eer onzer vaderlandsche nijverheid op dit gebied weder waardiglijk hebben gehandhaafd. Eer gisterennacht heejt in de li. K. kerk te Dongen een brutale diejstal plaats qehad. Het ontvreemde bestaat hoofdzakelijk uit linnen kerkgewaadter waarde van f 25o. Een treurig ongeluk vond heden avond ten half tien te Haarlem plaats. Ten gevolge van eene ontploffing in de zuiveringsstoven der Haarlemsche gasfabriek, sloeg een arbeider daar werkzaam, naar beneden en was onmiddelijk dood. De brave huisvader laat eene weduwe en volwassenen kinderen na. Op oudejaarsavond is te Schiedam een bejaard man door den sterken wind in de Lange Haven geworpen en verdronken. Er wordt in navolging van Parijs, Ie Amsterdam een feestavond voorbereid, waarvan de opbrengst geheel ten goede zal komen van de algemeene armen, daar de kosten aan van lokaalhuur enz. door eenige belangstellenden worden gedragen. Dit weldadigheidsfeest zal worden gehouden in het Park op een later te bepalen dag. De toegangsprijs is bepaald op tien gulden voor een heer met of zonder dameelke dame meer vijf guldenen reeds nu zijn een niet onaan zienlijk getal kaarten genomen' Hel plan omvat een muzikale uitvoering door dubbel orkest, een tombola vnn voor werpen, die voor dat doel ten geschenke zullen worden gegeven, een bal, enz enz. Ingeschreven van 3o December 1879 tot en met 1 Januarij 1880. Geene. HOORN, 27 Dec. 11 hectol Tarwe f 11.hl „Ieder middel is geoorloofd, om zulk een fielterig lid der maatschappij, als gij zijt, mot list in handen te krijgen en onschadelijk te maken. Ha, in uwe domheid hebt ge gemeend, dat ik ook een schurk was eu nu heeft ge bij 't ontwaren dat ik een eerlijke kerel ben." „Hoe kon ik denken, toen ge eerst zoo bereidwil lig „O, dat was een list I Ik moest u, uwen buit af handig maki-n het bewijs in handen hebben, dat gij de moordenaar waart en do 1500 dollars Terdienen, die op nw hoofd zijn gezet. Nu heb ik u Hij raapte de portefeuille op, wierp er een vluchtigen blik iu, en stak haar in den zak. „Neem de helft van het geld ea laat m'j aan mijn- lot over!" bad Tom „Neen." „Neem dan den gohcelen bnit en laat mij loopen." „Neen, ik zal n naar Columbus brengen en u daar behoorlijk afleveren. De rest gaat mij verder niet aan. Met het aanbreken van den dag, gaan wij op reis, Tom. Zoolang kont ge slapen, zoo goed als ge wilt." Met deze woorden strekte hjj zich op een bemost plekje uit naast zijn gevansene, stennde bet hoofd met de hand en hield zoo de wacht. De voortvluchtige moordenaar hoopte langen tijd, dat zijn bewaker zonde inslapen en had dan zeker zich die gelegheid ten nutte gemaakt, om, ondanks zijne geknevelde armen, weg te locpen in ce wildernis. Maar voortdurend, wanneer zijne schuwe oogen

Schager Courant | 1880 | | pagina 2