MUZIEK k DANS, A. REUTER Rz. OPENING Abr. SLOOS, 'GOlDERin, Alkmaar. Houttilstraat. Katknuppelen M arktberichten. Advcrtentien. Zondag 1B April 1BBO. bij l)k. SCIIOORL publick verkoopen LAAGZIJDE. B 61, le SCHAGEN. op Donderdag 15 APRIL. Tapijten, Karpetten, alle soorten van Waschdoek, In dische Matten, Rehangselpa- pieren en liet geen verder tot het vak behoort. J. VELLINGA. Wegens kwiteerin<r der zaken. H. B. VOORMAN. sj Ontvangen de nieuwe patronen van Brusselsche Ta- pestrv, Schotsche en alle andere Tapijten, van de fijnste tot 111 de goedkoopste dessinsGobelin, Velvet en Laken- sche TafelklcedenOost-Indische Fantasie- en andere Matten, geschilderd Vloerdock enz. SMYRNASCHE TAPIJTEN worden tegen fabrieksprijs geleverd volgens teekening. Tot nu toe is de oorzaak der ontploffing niet bekend. Is de ramp veroorzaakt door de onvoor zichtigheid van een werkman, door het ontsteken eener springmijn of dvor de luchtdrukking Men zal het misschien nooit weten. Het is de eerste maal, dat eenc dergelijke romp plaats heeft in de kolenmijn te Anderlues, die sedert ongeveer 20 jaren geopend is. De put, waarin de ontploffing is voorgevallen, had een goede ventilatiedoch, naar men verzekert, had men reeds sedert eenigen tijd grauwvuur bespeurd en heeft men een fout begaan door niet meer aandacht te schenken aan ecnige afzonderlijke ongelukkendie onlangs in de mijn hebben plaats gehad. De onlplojjing moet verschrikkelijk geweest ngeheelc waggons zijn in kleine stukjes verbrijzeld, en in verscheidene gaanderijen hebben groote instortingen plaats gehad. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. - Twee vrouwen met een vierjarig kind, die van Wolvega naar Oldeinarkt gingen, hebben bij vergissing een verkeerd pad ingeslagen en dientengevolge den ganschen nacht omgedoold. Eerst met het daglicht kwamen zij op den rechten weg, half verkleumd en zeer vermoeid. Ieder uur van den nacht konden zij den torenklok liooreu slaan en toch niet uil liet doolhof gerakeu. zij Burgerlijke Stand der gemeente Schagen Ingeschreven van 9 tot en met 12 April 1880. Geboren: Elisabeth Jacoha Martina Maria, dochter van Thomas Nicolaas Dorbeck en van Johanna Maria Lottisa Ilekl.ing. Theodnrus Leo zoon van Ilertnanus Josephus Urugeman en van Johanna Keet. Dirk, zoon van Cornelis Vries en van Trijntje Waiboer. Ondertrouwd: Gerardus Zomerdijk, j.m., a5 jaren en Guurtje Itaatgers, j.d. aj jaren Cornelis Schoen, j.m>a8 jaren en Cornelia Sloets, jd. a4 jaren. Heijer Kok, j.m. 21 jaren te Hariogcarspe! en Aaltje Stroet, j.d. a5 jaren. Lourens van Dam, j.m. a8 jaren en Ant|e Brügeinnnnj d. 19 jaren te Moordscharwoude. Getrouwd: l'ieter Lute en Grietje Borst. Overleden. Jan Bakker, oud 3 maanden. Alkmaar 10 April. Aangevoerd 10 Paarden f150 a 550 15 Koeion f 180 a 270, 60 nucht Kalveren f 5 a 16 1068 Schapen f 18 a31, 8 Lammeren 7 a 9.—; 92 vette Varkens f 16 a 30 250 Biggen f6.— a 13 Bokken en Geiten f 4 a 8.kleine Bokjes f 0.40 a 0.60; Boter per kop 0.70 a 0.80 ets. Purmeretide 13 April. Kaas: aangevoerd 47 stapels kleine f 40.50 stapels middelbare f a Boter f 1.20 a 1.30 per kg. Kip Eijeren f 2.75 a 4.—; Eendon f 3.75 per 100 st. 256 Runderen, stug hoog. 15 paarden; 124 vette Kalveren f 0.90, a 1.per pond vlug; 265 nuchtere dito f 4 a 12 per stuk, stug; 40 vette Varkens 56 a 64 ct per pond, vlug: lömagore f 16 a f 28, 258 Biggon f 6 a f 10, Schapen en 1678 lammeren, stug laag. HOORN, 10 April. 7 hectol. Tarwe fll.4. hl. Rogge f 7.50; 11 hl. Gerst f 6.50; 9 hl. Haver 1 5.20; Mosterdzaad f22.Karweizaad f 14.50; 29 hl. Boonen: bruine f 17.witte f 15.Paarden f 8.50; 6 hl. Erwten: valof 15.hl. groene f20. hl graauwe f 20.—; hl. witte f 15.—; alles per hectl. 1345 KO. Kopboter f 1.25 a 1.45 per K.G 6500 Kip Eijeren f 3.25 a 3.50; 2000 Eend-Eijereu f 3.75 aO.beiden por 100 stuks. 13 Paarden f 70 a 200; Koeijen f a Een blik van den Vico doge deed Beatrice ver stommen „Zeg dan, waarom gij wildet vluchten zoo sprak Sagredo gebiedend en dreigend tot don Spanjaard Of moet do pijnbank uwe tong losmaken „Ik vluchtte uit vrees," stotterde Alvaroz en viel op de knieëen „Uit vrees voor wien?" „Voor U, voor Mauro Bembo, voor vergif en dolk en voor het water der lagune," voer toen don Alvarez -voort en dikke tranon biggelden hem over de bleeke wangen. Hoe vele geheimen van het menschenhart de Vice doge ook reeds had aanschouwd, zulk een openhartige bvkcutenis van eigen lafhartigheid was voor hem bij eenen man nog nieuw en zachter voor bij voort: „Gij waart gewond door wien ook? „Door Mauro Bembo, dien ik op uw bevel trachtte te dooden.' antwoordde Alvarez ademloos. „Door Mauro Bembo? Dat is leelijk!" vei klaarde Sagredo, „leeiijker, dan wannt er gij hem getroffen hadt. M.n zeide ons dat Savina eene misdadige litfde in baar hart gevoelde en u door eenen moordenaar had laten overvallen, toen gij in plaats van naar haar, naar eene harer vrouwen sloopt. Zoo ware het beter geweest voor uwe veiligheid, veel beter, want wij moesten dan niet aannemen, dat gij, onze bevelen trotseerde gemeene zaak ff gen ons gemaakt hadt met Bembo en hem naar Sf.vina hadt gebracht, terwijl bij u, om ons te misleidoo, licht met den dolk schampte. Veel beter ware het voor u, als een door Savina geroepen bravo u gewond had....* Zoo lang waf i Beatrice, hoezeer bevend van aandrang om iets te zep gen, door vrees weerhouden. Maar nu trad ze weer vooruit en riep „Het was juist zoo Silvia zeide juist hetzelfde. Mijne meesteres heeft hem bemind en hem uit jaloerschheid willen laten vermoorden. Slechts Savina beweerde dut het Mauro Bcmbo geweest is, die hem 85 Kalveren f 6 a 16; 1150 Schapen f 20 a 30; - Lammeren f a 0.25 Varkens f 14 a 25; Zengen f a 115 Biggen f 7.a 12"! VAN DEN Overleden 10 April j I.in den ouderdom van 4° jaren, de Heer WILLEM POTT, plaatselijk geneesheer te de Rijp. L. POTT en familie- Eenige en alqemeene kennisgeving. Op den 11 April 1880, overleed in de Bijp, mijne behuwdinoeder A. M. J. NOBBE, wed. H. BOONACKER, in den ouderdom van bijna 80 jaren. C. BOONACKER. Eenigealgemeene kennisgeving. ALSMEDE des middags ten 2 ure LAGE LIJK, gemeente SCHAGEN notaris te Winkel, zal op Maandag, 19 April 1880, des avonds te 7 uren, in de herberg »de Kroonvan A. DOORNBOS, wed. A. Strij ker, te Nieuwe Niedorp, Een HUIS, ingericht tot Winkelhuis, uitnemend geschikt tot alle neringen en bedrijven, met BOET en BOOM GA AR I) gelegen op een der gunstigste standen aan tle laagzijde van het volkrijke dorp Nieuwe Niedorp kadaster sectie D, no. 539, groot 16 Areu, 4y centiaren. De ondergeteekende heeft de eer het geacht» publiek te berichten, dat hij op bovengenoem- den datum eeo winkel zal openen in: Zich minzaam in ieders gunst aanbevelende heeft hij de eer te zijn, Hoogachtend UEd. Du>. Dn., c u O O x. van alle voorhanden als: Tapijten. Karpetten, wollen en andere Kleedjes, Rolmatten. Voetmatten, Touw- werk, zeer geschikt voor winkels en kan toren, allerhande Tnigenals Tilburry, Wagen, Werk en voor de PloegLeidzels, Bitten, Dekken, Touw en Borstelwerk enz. NOORD, Wijk A, No. 64, SCHAGEN. hooft aangevallen maar vraag slechts Silvia, als gij vernemen wilt, dat het slechts Savina's door tooverij opgeroepen booze geesten geweest zijn, die Alvarez naar bet leven stonden.... Zij was altijd jalocrach op mij....* De Spanjaard wilde spreken, maar Boatrice plaatste zich vóór hem „Geloof hora niet hij kan immers niet weten, wat er met hem gebeurd is, daar hij door Sauna's tooverkunsten verblind was.. Tevergeefs snakte Alvarez naar lucht, om een woord uit te brengen. Eer hem dit nog gelukte, begon Sagredo weder: .De verklaring dezer vrouw stemt met andore berichten overeen. Bedenk u, don Alvarez! Zoo ware het beter voor u geweest, veel beter," voegde hij er veelbeteekcnend bjj. Met slap neerhangende kinnebak en wjjd openge sperde ronde oogen had AJTarez toegeluisterd. Toeu zeide hij onzeker: „Het kan ook zoo geweest zijn en als ik 't mij goed herinner was het werkelijk zoo. Ik dacht wel, dat het Mauro was, die uit Savina's kamer op het terras kwam, maar het zal zeker een bravo geweest zijn. En Silvia en Beatrice m. enden bet ook. ofschoon hare meesteres beweerde dat het Mauro geweest was. Ik ben nu overtuigd dat de bravo slechts gelijkenis in gestalte met hem had cn dat zijn gezicht ecu j gebeel ander was." „'t Is goed dat gij u dit herinnert," zeide Nicolo Sagredo ernstig, „en als gij uit onetie wildet vluch ten voor Savina's omgekochte moordenaars, zoo mag n dat vergeven zijn." Zoowel de verklaringen van deD Spanjaard, als die van Beatrice, werden door den nn geroepen secretaris opgeschreven. Toen liet men het paartje gaan met de strenge vermaning, zich niet uit Venetie te verwijderen en omtrent bet verhoor het stipste stilzwijgen in acht te nemen. Ook de secretaris giDg heen en de Doge kwam uit zijnen schai h ek te voorschijn. Opmerkzaam zag Nicolo Sagredo hem aan. „Begrijpt gij nu, doorluchtige Doge, waarom mij ook do komst van die dwazen welkom was?" „Niet geheel," antwoordde Donato Yenier mot een schouderophalen, dat bewees, dat hij niet meer vreesachtig tegen de wijsheid van Nieolo vermocht op te zien, gelijk voor weiuige uren „Niet geheel 1 Doch wij hebben immers vastenavond en het volk zal bet als een aardige grap beschoaweu, dat de dochter van eenen Doge dieu laffen melkmuil uit jaloerschheid beeft willen laten dooden!" „üwe wijsheid dwaalt, doorluchtige Doge!" ant woordde Sagredo. „Het volk zal van de vorstendochter gelooven, wat hare dienstmaagden van haar vertellen en haar slechts des te barder veroordcelen, hoorneer het de buitenlanders veracht. Savina's naam en leven is in onze maebt en bet staat aan uns den koopprijs te bepalen „Valerio," mompelde de Doge en zocht zuchtend zijne slapelooze legerstede op. - Den ganschen nacht kruisten de galeien van den Raad der Tien aan de ingangen van het Groote Kanaal, om elke gondel, die do stad zou trachten te verlaten, aan te houdeo. In elke muurnis rondom het palazzo Pesaro verborg zich een spion. Maar zij wie dat alles gold, zat, met het bloeke voorhoofd op de hand geleund, in de studeerkamer haars vaders en wachtte te vergeefs of fra Celestiuo, die ia het sterrengewemel boven haar hoefd, de toekomst zou moeten lezen, welke Savina, zooals zij meende, zonder hoop en doelloos tegemoet ging. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3