1>E SCHILDEK VAN CHICAGO „Ja." 4 en ongeluk als het bovengenoemde, óf eene •'.asontiiloHing voor. Daarentegen kan bet niet sluiten van de hoofdkraan hoogstens tengevolge hebbendat een glasvlam, die vergeten werd gedurende den nacht doorbrandt, waaraan toch geen gevaar verbonden is Bij het uitbreken van een brand is de hoofdkraan in negen en ne gentig van de honderd gevallen nog wel te sluiten. De gemeenteraad te Ziezen bij Bazel deed met de schoolkinderen een uitstapje. Toen men 's avonds terugkeerde, waren sommige der geleiders be-chonken. Dit was niet genoeg, innar fn den trein gekomen, kregen onderwijzers, schoolcom tnissie en Wethouders, die allen meegegaan waren, onderling twist, welke op slagen uilliep waarvan, ook de jeugd haar deel kreeg. Eindelijk kwam het publiek lussclicnbeidenzoodat met moeite aan liet schandaal een einde gemaakt werd. Te Montreal is een kind geboren met aan iedere band zeven vingers en twee duimen welke door een vlies aan elkander verbonden waren, als bij een eendepoot. De geneesheer, die de vingers van elkander losmaakte, is van oor deel dat het kind ze later allen zal kunnen gebruiken. De verjaardag van Koningin Emma werd Maandag voor 't eerst te 's Gravenhage gevierd. De talrijke vlaggen gaven een feestelijk aanzien aan de straten, die bovendien het tooneel van groote levendigheid boden door de aanwezigheid vau vele vreemdelingen, die uit de omliggende plaatsen en met de pleiziertreinen uit het Zuiden en bet Noorden waren aangekomen, juist nog bijtijds om de parade in de Maliebaan bij te wonen. Het veld was aan alle zijden omzoomd door een digte schare. Alle wapens van bet garnizoen namen aan de revue deel, vereenigd onder kommando van den kolonel der huzaren van Rappard. De generaal Qneysen trok, gevolgd door een talrijken staf, waarbij zich de hoofdofficieren der schutterij hadden gevoegd, langs de gelede ren, tot liet houden der inspectie. Gedurende het défilé passeerde Princes Marianne in een open rijtuig. De troepen maakten eene front verandering, presenteerden de wapenen, en liet geschal van 't Wilhelmus weérklonk. Alles liep in de beste orde af Er waren voorzorgsmaat regelen genomen tegen gevaar met den stoomtram. De oprijlaan van het Bosch zag er in haar feestgewaad bekoorlijk uit. Aan eiken boom van den lommerrijken weg was een vlag ontplooid, waaronder ook de Waldeck Pyrmontscbe De Koning heeft zijne gemalin een paar fraaije Hongaarsclie paarden als verjaargeschenk doen toekomen. Den igden Juni van bet vorige jaar werd te Aken een jonge Rus, Georges Kauscbine, die aan de Polytechnische school (aldaar zijn studiën voltooide, dood in zijn kamer gevonden, met bet hoofd door twee kogels doorboord. Het onderzoek tiaar de oorzaak van dezen onverklaarbaren dood bleef langentijd vruchte loos. totdat men, een paar maanden geleden, ontdekte, dal Kauscbine het slachtoffr van valsch eergevoel geweest was. Hij had een uitdaging van een Nederlander lot een Amerikaanse!) duel aangenomen, en toen het tot dat, zooals men weet. bij dit soort van duel beslist, wie van beide partijen ziclizelven doodeu moet. liern daartoe aanwees, aan die verplichting voldaan. ii „Welnu? En dan, madame?' vroeg ze. Wellicht zoo dacht ik kondet of zoudt ge mij mogelijk wel voor u willen laten arbeiden.' ,1» 't voor u zelve madame?' „'t Is waar, dat ik meer bestellingen krijg, dan ik bij machte ben af to leveren." Zjj hield op en een zweem van verdenking kwam in baar donkere oogen op, doch 11a een oogenblik voer zij voort „Intussclen, neem mij niet kwalijk, madame, maar dan zou ik eerst eens iets van uw werk moeten zi< n, anders weet ik niet welk lorduutwerk ik u kan toevertrouwen." De bezoekster baalde een stukje linnen uit haar zak te voorschijn. Terwjil zij let losroldo rn het ponder een woord te spreken aan madame Tourlerotte overreikte, kleurde een blos baar wangen. „Is dat geheel en al uw eigen werk?" Mevrouw Rossiter knikte toestemmend. „"Wel dat is lang niet kwaad gedaan. Ja; ik kan u gebruiken. Hoe lang is het geleden sinds ge dit borduurdet? vroeg de Fr meaise, die het werk nog eens door haar vingers liet gaan. „Zeven jaar," stamelde de arme vrouw. Te waarheid was, dat die borduursels een gedeelte van haar uitzet hadden uitgemaakt. Hoeveel gelukkige herinneiingen en zinnige, hoopvolle verwachtingen hadden haar gemoed hij het verrichten van dien arbeid vervroolijktZij had zich altijd voorgenomen de mooiste, beste stukken zoo lang zij leefde te bewaren, doch de nood had baar gedwongen het eene stuk na het andere in gebruik te nemen, omdat haar de middelen ontbraken, baar voorraad van minaer fijn goed door nieuw te vervangen en tbans diende een der door haar gemaakte borduursels zoowel tot een bewijs van haar kunstvaardigheid als van haar De vader van den twintigjarigen studen t heef1 als ten herinnering aan deze treurige gebeurtenis, een som gelds geschonken aan de Polytechnische school te Aken, onder voorwaarde, dat daar alle jaren, op den tgen Juni, een redevoering tegen het duel gehouden zal worden, die later in druk zal verschijnen. De eerste van die redevoeringen is den 19 Juni II. gehouden. De twee orang oetanqs van den Zoölogi sche tuin te Parijszullen in het begin van September van daar vertrekkenom den winter in hit zuiden van Frankrijk te gaan doorbrengen. Door dien voorzorgsmaatregel hoopt men deze dieren, die qedurende de vier maanden van hun verblijf in den zoölogischen tuin zeer gezond zijn geweestlangen tijd in het leven te behouden. x Onze dieven dus schrijft men uit Petersburgzijn zeer geloovig en godvreezend Elke dief zend, eer hij de hand slaat aan eens anders eigendom, een gebedje ten hemel en smeekt om bijstand, hulp en bescherming. 't Komt evenwel ook voor. dat een dief steelt met het voornemen, om 't gestolene terug te qeven, wanneereen heilige zich leentom een wonder te verrichten, zulk een qeval werd voor eenige dagem openbaar. De ontvanger der Bank van Jaroslaw had zich 70.000 roebels, wtlke partikulieren in staatspapieren in de Bank gedeponeerd hadden, toegeeigend. De diefstal werd ontdekt, en zoowel de ontvanger Schutschkow als ook de beide directeuren Tratujcw en Apachow ter verantwoording geroepen. De laatste werd vrijgesproken, de eerste tot verbanning naar Tobolsk en terugbe taling der gestolen som veroordeeld. Tratujcw werd bij vonnis van zijn ambt ontzet, en bovendien is hij verplicht, de 70.000 roebels terug te gevenals Schutschkow hiertoe niet in staat mocht zijn. Bij het nazien der kas vond men in het pakje, waaruit, de gedeponeerde staatspapieren gestolen warendrie loten van de binnenlandse/ie leening en 'f volgende door Schutschkow geschreven gebed Heilige wonder doener Nikolaas! Maak, dat deze biljetten een prijs trekken, en help mij uit mijn ingewikkelden tóestand; denk vooral aan mijn gezin. Als gij mijn gebed verhoort, zal ik u al mijn leven dankbaar zijn!De wonderdoener Nikolaas heeft ditmaal 'f gebed niet verhoord, misschien wel enkel, omdat hii door andere schelmen reeds meermalen bedrogen is geworden In het Italiaansche Parlement heeft men een curieus middel uitgedacht om aan geld te geraken. Men heeft namelijk besloten eene belasting op te feqqen aan titels en ridderorden, en wel zoo dat men voor den titel van prins 3o,000, voor dien van hertog 25,000 voor dien van markies 2'0,000, voor dien van graaf 15,oOO, voor dien van baron 10,000 voor eeni- gen anderen tiltjl frs. 5ooo betalen moet. Foor het dragen van vreemde orden frs. 90. Maar wat het ergste van de zaak is, onder al die getitelden treft men er een groot qetal aan die niet kunnen betalen, terwijl anderen die betalen kunnenzich daaraan zullen onttrekken. Men heeft een nieuw middel uitgevonden om boter te conserveerennl. meta phosphorzuur. Een Enqelschman heeft deze methode gebreve teerd. Hij gebruikt een vierde pet. van het zuur en beweert voortrejfelijke resultaten ver- armoede. Was het to verwonderen, dat het hart haar wee deed en dat het weinig scheelde of de oogen hadden hun tranen niot meer kunnen weerhouden „Welnu dan," zei de Fran^aise levendig, „hier hebt u een pukjo zakdoeken om letters op te bordu ren. En daar hebt u wol en naalden. Laat me au eens kijken wat u daarvan terecht brengtEn dan nu ja!" besloot zij het hoofd op eigenaardige wijze achterover werpend. Het was oen aangename afwisseling, van het uit- stukken van oud afgedragen kindergoed tot fijn bor duurwerk over te gaan En als zij dan 's avonds zat te naaien, deed liet weder opvatten van haar in lange jaren niet gebruikt talent van borduren, haar aan de sclicone, eerste dagen van baar huwelijksleven denken. Zij wensebte, dat baar man ook thans weder hardop voorlas, zooals hij dat toen ten tjdo bijna dagelijks deed. Het was zoo vermoeiend, avond op avond; zonder een woord te spreken, te zitten werkea buiten haar kii.deren had zij somwijlen den ganschen dag niemand gezion. „Wat lees je daar, Karei?" vroeg zij eens op een avond, toen haar man een oogenblik ophield, om zijn pijp te stoppen. „Een werk over het bovenzinnelijke in de kunst." Mevrouw Rossiter aarzelde een oogenblik. „Je leest tegenwoordig nimmer meer hardop voor," waagde zij eindelijk aarzelend te zeggen. Haar man streek een lucifer aan en hield die boven zijn gestopte pijp. „Och, mijn beste kind," sprak hij, onder het maken van verscheiden kleine pauzes, waarin hij den tabaks rook vior zich uit blies, „daar moesten we wel mee ophouden toen de kioderen er steeds tusschen begonnen te schreeuwen en je ten minste alle tien minuten eens niet luisteren kon." Hij wierp het overschot vau de lucifer weg en greep weer naar zijn boek. „Zou je van avond niet eens een beetje hardop kunnen lezen? vroeg zij beschroomd. kregen te hebben, door onmiddelijk na het karnen de vermenging van het in water opge loste zuur met de boter te doen plaats hebben. Gedurende een hevig onweder is bij het dorp Schalkenmehren de bliksem in een kudde schapen geslagen, waardoor 102 dezer dieren gedood werden en de herder zijn gehoor kwijt raakte. -- Benoemd: tot hoofdonderwijzer aan de school voor m. u. I o. te Lekkerkerk G. Veenman hoofdonderw. te Burg op Texel. Eenige dames hebben in Philadelphia een asyl voor losloopende honden en katten opgericht. Dal instituut bevat op dit ooqenblik met minder dan 3514 kostgangers, die onder leiding eener oude dama een makkelijk leventje hebben. Oude en gebrekkige dieren, waarvoor geen herstel meer te hopen ft, worden op de zaschtst mogelijke wijze met morphine om het leven gebracht. Liefhebbers van honden en katten kunnen tegen afgifte eener schriftelijke verklaring, dat zij goed voor de dieren zullen zorgen, enkele exemplaren van die rijke verza melingen uitzoeken. Te Brussel heeft een ontaarde moedor die zich van haar kind wilde ontdoenhet wichtje op de rails van den tram golegd, juist toon er ecu wagen kwam aanrijden. Gelukkig hadden een paar jongens gezien wat zij deed. Zij maakten door hun geschreeuw don koetsier van den tram opmerkzaam op bet kind, zoodat hij nog in tijds kou stilhouden. De moeder werd onmiddelijk in hechtenis genomen, evenals haar echtgenoot, die modcpltchtigo is. De arme kleine en do twee andere kinderen van het onwaardige echtpaar dat, tot ons leedwezen zij het gezond, van Hollandsche afkomst is zijn door de openbare liefdadigheid in bescherming gonomon. Dr. Tanner was Zondag den 35en dag van zijn vasten, ongeveor hetzelfde als do voorgaando dagen. Ilij wordt gaandowog zwakker, maar blijft vol ver trouwen op den goeden uitslag van zijn proefneming. In Italië is een opstand ouder de gevangenen uitgebroken en wel in de bagno te Civita Vecchia. Zij gaven voor dat de hun toegediende levensmiddelen van slechte hoedanigheid waren en daarbij zeer gering. Moer dan 1000 veroordeoldeu wierpen zich op do cipiers on trachten de deuren met gewold open to breken en alzoo te ontkomen. De hulp dor gowapende macht werd ingeroepen en werd van de wapens gebruik gemaakt. Drie gevangenen werden gedood en zeven zwaar gowond, terwijl 3 soldaten eenige kwetsuren bokwtimor, Men schrijft ons uit Peij (Echt): Ruim twee maandeu geleden begaf zich zekere jongedochter Ziraraorraan, als dientsmoid wonende in hot naburige Waldfeuclit 'Pruisen), op reis naar hare ouders te Harkun, bij Heinsberg, ten einde hun kennis te geven van haar voorgenomen huwelijk met zekeren Storms, oud 17 jaar, zoon van eon landbouwer en koopman te booket, gemeente Waldfeucht. Het meisje (dat naar het algemeen gerucht zwanger was) kwam echter nog bij hare ouders, noch ergens anders terocht. Allo nasporingeu bleven vrucht-loos. l)e justitie liet Storms voorloopig arresteeren, op vermoeden dat hij liet meisje op geweldadige wijze had doen ver dwijnen, hetgeen hij echter steeds hardnekkig ont kende Een brief, door hem aan een ander meisje te Aken geschreven en waarin o. a. voorkwamdat hij haar zoudo trouwen, doch dat er hem eene (dojonge dochter Zimmerman) in den weg stond en deze eerst van kant moest", had tot genoemd vermoeden niet weinig bijgedragen. Toen nu onlangs de om-treken van Waldfmcbt door hagelslag geteisterd werden en de eigenaar van een „Nu ja ach ja; dat zou ik wel kuuneu," zei hij zichtbaar verstoord, „maar," hier sloeg hij een blad zijde of wat om, „ik ben juist midden in het boek en bovendien ben ik bang, dat het onderwerp je geen belang inboezemen zal." „Ach, ik ben dat zwjjgen zoo moe; als ik je stem maar hoor bon ik tevreden." „O, is het alleen dat!" En hij begon oogenblikkelijk to lezen. De arme, kleine vrouw gaf zich bijzonder veel moeit) om allos te begrijpen, doch telkens kwam er een zinspeling, waarvan zij volstrekt niets begreep. „Ik ben bang, dat hot je volstrekt niet interesseert, vrouwlief," zei haar man, terwijl hij het boek dicht sloeg en het vroeger dan gewoonlijk ter zijde legde. Zij glimlachte eens flauw en gedwongen. Zjj had wel graag gezien, dat hij een boek gekozen had, dat een product der verbeelding was, of wel dat een reis beschrijving behandelde, in plaats van een voor baar onverstaanbaar, aethetiscbe verhandeling. Doch zij had den ganschen kleinen voorraad moed, dien ze bezat, uitgeput, met het verzoek om bet gemeenlijk avonds heerschenJe zwjjgen nu eens af te breken. „Het was erg vriendeljjk van je, dat ge u om mijnentwil met voorlozen hebt vermoeid, antwoordde zjj ontwjjkend. Zjj vroeg hem ook nimmer weer om haar den in houd van een boek med te deelen. In stil gepeins verzonken, bleef zij de lange winteravonden door zitten borduren. Haar werk was mooi en leverde haar goede verdiensten op. Kleine versnaperingen voor de kinderen, zoowel als andere geriefelijkheden, bewezen dat er weder eens een dollar of wat meer in het huishouden kwamen. Wat haar man aangaat; verwonderde hjj zich over het plotseling ophouden harer beschroomde verzoeken om geld, dan deed hj dit toch slechts zwjgend. Nadat zij echter ongeveer zes weken aan haar nieuwen arbeid was bezig geweestmoest hij hot toch onwillekeurig opmerken. ■Mmaan

Schager Courant | 1880 | | pagina 2