DE SCHILDER VAN OtliCAGO. 9 dezer, is de prijs behaald door bet paard van J, Boot Az de ie premie door dat van \V, Hoek, de ae premie door dat van W. Vader en de derde premie dooi dat van den beer K. van der Oord; bij die te Akersloot, op den 10. is de prijs behaald door liet paard van J Dam, te Alkmaar, de premie door Goliath, van K. Akkerman, beiden bereden door de eigenaars. De ontvanger der registratie en domeinen en bewaarder der hypotheken te GoesA. R. oud 70 jaren, is Dingsdag morgen naar het huis van arrest te Middelburg overgebracht. Weer is in Engeland een ernstig spoor wegongeluk voorgevallen. Op den Midlandspoor weg is een trein van Leeds naar Carnforth bij bet station Setlle ontspoord, waardoor een aantal waggons verbrijzeld, zeven personen gedood en twintig gewond werden. Vesscheidenen dei- gekwetsten verkeeren in bedenkelijken toestand. Aan tabak wordt in de Vereenigde Staten jaarlijks meer geld uitgegeven dan aan brood. Men heeft uitgerekend dat het aantal lucifers dat dagelijks verbruikt wordt, in Fiankrijk 6, in Engeland 8 en in België 9 per hoofd bedraagt. De Brusselsche huurkoetsiers zijn overeen gekomen, geen dienst te doen dan van's morgens 9 tot 's middags 5 uren. Toen een paar dagen geleden de eerste trein uit Ostende 's morgens te 6 uren aan bel Noor derstation aankwam, vonden de talrijke passagiers die er met allerlei bagage afstapten geen enkele vigilante staan. De stationschef telegragheerde naar het Zuiderstation om een aantal rijtuigen maar kreeg ten antwoord dat ook daar geen enkel te zien was. De spoorwegdirectiën zullen zich met de huurkoetsiers omtrent een bijzonder tarief moeten verstaan. Als eene bijzonderheid kunnen wij ver melden, dat op de bouwplaats van den heer K, D. Bakker, aan den Sloterweg in de Haar lemmermeerreeds den 9 dezer de eerste tarwe in dit jaar uit dien polder gedorscht is met de stoomdorschmachine van den heer J. Lanser. Opbrengst en kwaliteit waren zeer bevredigend. Den 10 dezer werd deze tariue reeds in den handel gepresenteerd. De briefschrijver uit de hoofdstad klaagt in de Arnh. Ct. oa. over het feit, dat de spoorreiziger op de tusschenstations vaak een zoo schrikbarend lang oponthoud ondervindt. Ook onze Duitsche naburen weten over dit euvel te praten, en ik meen niet beier te kunnen doen dan het woord te geven aan een humo ristisch schrijver, die op satirieke wijze over zekere spoorweglijn in Duitsland praat. Toen wij aan den trein kwamenzegt hij. stond ik met weinig verbaasd, toen ik zag, dat voor de locomotief twee ezels gespannen waren, en dat op ieder ezel een gezweept berijder zat; de stationschefdie mijn verbazing had opgemerkt, vertelde mij, dat ik met eene Esel Kraft«-machine te doen had en dat de diertjes moesten dienen om de locomotief bij het bestijgen van hoogten een handje te helpen, na welke explicatie ik instapte én den trein wegreed. Nadat we een poos gereden hadden, hoorde ik een verschrikkelijk spectakel en bemerktetoen ik het hoofd uit het portierraam stak, dat de hoofdconducteur druk aan het oreren was tegen een paar boeren, die op de buffers van de waggons V „De enkele schilderijen, welke tot op ditoogenblik naar dit land zijn overgebracht, onderscheiden zich door hare reinheid en kleurenpracht. Er worden enorme prijzen voor betaald. Als meester in de kunst van bet verdeelen van licht en schaduw, behoort Rossiter ontegenzeggelijk tot de eerste schildeis van den te- genwoordigen tijd. Op den Zaterdag, welke de tentoonstelling van. ,Het ontvluchten tan de ziel"' voorafging, hield Mrs. Bassett op baar weg naar het hi is van mevrouw Rossiter voor het magazijn -van schilderbehceften. enz. van Jesse en Almini stil. Zij zoebt daar een verfdoos voor haar geliefden Fiank nit en boorde een winkelbediende zachtjes tegen een anderen zeggen „Hij ziet er nit als een gewoon stervelingwaarbij zijn oogen zich op een eveneens in het magazijn aanwezigen heer richtten. Een oogenblik later veranderde de vrouw van den grossier van plaats en toen zij zich omdraaide zag zij den heer. van wien gesproken weid, in hare nabijheid Hur.ne blikken enttmoeten elkander. „Mr. Rossiter„Ha Mistress Bessett i" riepen bcicen tegelijkertijd. Mogelijk zag hij er een weinig ouder uit dan vroeger roch overigens hadden de jaren Lem zoowel in licha- melijken als in geestelijken zin slechts voordeeliger ontwikkeld "Wat zijn manieren aangaat zoo sprak daaruit het bewustzijn van zijn succes, zoowel als eene hoogere mate van kalmte en rust, die men alleen door den omgang met de groote wereld verkrijgt Ook Mrs. Bassett kon zich, al wekte die man hare sympathie slechts in zeer geringe mate, aan de verborgen too- vermacht van zijne stem en manieren niet geheel onttrekken. ,'t Is niet coodig u te vragen, wanneer gij zijt waren geklauterd. wDat doen die boeren uil den omtrek haast alle dagen schreeuwde hij. »Ze springen onder het rijden tegen de waggons op om gratis een eind mede te rijdenmaar ik zal het ze wel afleeren. Er af, zég ik jullie!» Een der boeren gaf op deze boetpre- dicatie laconisch ten antwoord: wSchreeuw maar zoo niet. we gaan er uit eigen beweging wel af, want als we loopen zijn we veeleerder te huis,» en hij sprong met zijn makkers van den voortrollendcn trein af.» Mijn schrijver vertelt verder, dat de weg aan weêrzijden bezaait was met grafmonumenten en gesteenten, alleen, naar een conducteur beweert, ter herinnering opgericht aan de nu en dan voorkomende spoorwegrampenen ook deelt hij mede, dat een ingenieur van den weg zijn coupé betrad met de vraag: »of een van de heerren ook pleizier had om eenige aandeelen in de onderneming van hem over te nemen en ivaarvan hij nog vijftig stuks over had.» Een medereiziger was onvoorzigtig genoeg om te zeggen, dat hij wel vijf stuks wilde hebben, wanneer hij tien gulden per stuk toekreeg, waarop de ingenieur hem de stukken plus vijftig gulden ter hand stelde met de opmerking: »Nu zijn er ten minste wéér vijf naar de maan,» en de' medereizigers hun verwondering te kennen gaven, »dat men zulk een strop kon koopen.» Niet minder vermakelijk is de medcdeeling, een paar jaar geleden door een Duitsch blad gedaan dat een zwarte tuinslak met den machinist van den sneltrein van Berlijn naar Potsdam de weddenschap had aangegaan, dat hij eerder dan de trein, die een kilometer vóór zoude hebben, te Potsdam zoude arriveeren. Onze reporter seint,» zegt hit blad. dat de slak zooeven aangekomen en in een boom ge klommen is om naar den sneltrein uit te kijken, die nog steeds op zich laat wachten.» Jl, Dingsdag nacht ten 12 ure viel te Utrecht een treurig ongeluk voor. De zoon van den heer H., die zich gisteren in jt huwelijk zou begeven, had Dinsdag avond een partijtje aangelegd, waar hevige twist ontstond, tenqevolge waarvan der bruid de deur werd gewezen. Deze had zich nauwelijks verwijderd of de bruidegom ging haar na, om zijne bruid terug te halen, maar kon haar niet vinden; tehuis komende ondervond hij weêr onaangenaamheden en gaf daarop zijn voornemen te kennen, zich te verdrinken. Hij voegde de daad bij het woord en liep in allerijl de Bregittinstraat uit, de trap af en het water in. De bejaarde vader liep hem zoo snel mogelijk na en stortte zich ook 111 het water, waarschijnlijk met het doel zijn zoon te redden, maar beiden moesten het met den dood bekoopen. Hulp was onmid- deli-k bij de hand. De inspecteur van politie Goelst en eenige nachtwakers en agenten deden ernstige pogingen om de levensgeestsn wéér op te wekken. Het kistje met middelen daartoe was aanwezig en in goeden staat. Dr. Onnen kwam toesnellen, maar kon alleen den dood constateeren. Fan de bruid heeft men tot heden niets nader vernomen. Men schrijft ons van Texel, dd. 11 de zer: »Het jeudiqe weesmeisje, dat eergisteren op zoo wanhopige wijze haar leven wilde doen eindigen, is gelukkig bijna hersteld, en bestaat de hoop, dat zij van hare noodlottige poging teruggekeerd. De couranten deelden ons dit alles mede 1" zei ze lachend. „De couranten maken al wat uw gezondheid, uw komen en gaan betreft, wereld kundig." Rossiter maakte een lichte buiging. „Wanneer ik eene der schoonheden van Chicago ontmoet, nadat ik in de modejournaals van haar zegepraal heb gelezen, kan ik er altijd nog aan toe- Toegen, dat de bladen mij slechts de helft hebben meegedeeld mrs Bassett hlrs. Basset herrinnerde zich de vleiende toespe lingen, welke in de „Ladies Column" van den laatstcn „Sundaij T,inesa op haar waren gemaakt en lachte welgevallig. Op dat oogenhlik reikte de winkelbediende haar het pakje over, dat de verfdoos voor Frank bevatte. Mrs Bassett kwam in de zware veizoeking met een enkel woord op Rossiter's vrouw eu kinderen te zinspelen zij had de woorden leeds op de lippen; doch een blik op des schilders gelaat schrikte haar af: zij maakte eene buiging en verliet de winkel. Terwijl zij op het trottoir voortschreed ontwaakte haar moed weder. „Die schurk sprak ze in zich zelve. „Ik won; dat ik gedaan had, alsof ik bem niet kecde. Ik erger me, als ik bedenk, dat ik het niet gewaagd heb, hem mijn opinie te zeggen Op de plaats barer bestemming gekomen, vertelde zij het gebeele geval natuurlijk aan mevrouw Rossiter. Deze hoorde haar zwijgend aan. „Beoordeel hem naar zijne scheppingen alleen sprak zij bedaardik ben het eenige menschelijko wezen, dat bet recht heeft, hem in zijn hoedanigheid van echtgenoot en vader te beoordeelen. En ikklaa» niet." 0 Welk een heerlijk, trouw, braaf vrouwenhartElke annonce; waarin van Rossiter melding werd gemaakt bew aarde zij- De nit de dagbladen geknipte, op hem betrekking hebbende reclames borg zij zorgvuldi» in haar wcrkmaLdje, om die van tijd tot tijd over° en geen nadeelige gevolgen zal ondervinden. Algemeen gaat het gerucht, dat men de kinderen in het Algemeen Weeshuis het ffefxls van eigen vader en moeder wat al te duide lijk doet gevoelen, en schijnt men hierin ook de reden te zoeken die haar tot dit besluit heeft geleid. Wij ziin wars van ziekelijke nhilantropie, doch indien bovenstaand gerucht waarheid bevat, is het wcnschelijk, dat daarnaar streng onderzoek worde ingesteld. Trouwens wij vernemen, dat reeds heden avond door burgemeester en wethouders onzer gemeente eene vergadering is belegd ten einde deze zaak te bespreken.» Iedere plegtigheid in het menichelijk leven, indien die slechts van éénig belang is, stelt zijne eischen, en indien hieraan wordt te kort gedaan kan dit nimmer geschieden dan ten koste van den ernst en het indrukwekkende dier zaak. Hulde daarom aan den heer S van der Wijk die dat op zoo edelaardige wijze heeft begrepen en op eenvoudige wijze getoond voor de vervuling van het waarlijk schoone iets veil te hebben. Heden was de begrafenis van den kapitein der alhier gestrande Frunsche schoener, die ver van eigen vaderlandalleen gevolgd door hein vreemde personen en, zooals gewoonlijk bij dergelijke gevallen, zonder klokgelui, ter laatste rustplaats zou worden geleid Welnu, geheel vrijwillig en uit eigen bewe ging bood de heer van der Wijk aan om voor den hem vreemden man ten zi/nen koste de klok te doen luidenten einde aan deze sombere plegtigheid in geen enkel opzigt zou worden te kort gedaan. Wij vinden dat idee schoon; en was 'f voor ons allen een aangename voldoening toen de treurige stoet heden zijne schreden naar het kerkhof rigtten de oude bekende klokketoren zijne sombere toonen deed hooren, niet minder zal die voldoening voor den heer van der Wijk geweest zijnt en wij brengen hem daarvoor onzen opregten dank.» De wetenschap, dat een tand getrokken en mot succes woor ingozet worden kan, dateert n et van heden. Reods Ilippocratcs hoeft dozo mogelijkheid aanpenomon en Ainorikaanscho chirurgen hebbon haar praetisch bewezen. Hunter, A. Cooper on Philippeaux hebben zelfs tandon in do huid van dieren geplant on die tanden hebben wortel geschoten. Men heot't op dozo wijze ratten mot tanden op den rag on konijnen met tanden op de ooreu verkregen. Voor do behandeling der menschel |ko tanden volgt hieruit, dat men de zieke wegnomen, schoonmaken, van de schadoljjke gedeelten bevrijden en bedaard weor inzetten kan, hetgeen onlangs door een Fransho physioloog beproeft 011 in 57 vah de 62 gevaEon met eon gunstigen uitslag bekroond is. In een geval werd een overtollige tand uit do onderkaak in plaats vau een slechten land in do bovenkaak overgeplant. In tion dagon tjjds was hij geheel vastgegroeid. Zoo zijner ook gevallen, dat eeri getrokken tand op een ander individu werd overgeplant on de tanden zullen ten stotto oven goed een handelsartikel worden als thans te haren. Op den Schevoningschen weg heeft gisteren een botsing van drio achter elkaar looponde stoom trams plaats gehad. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gebad. Met den pleiz-erfrein van Arnhem en Utrecht naar Rotterdam werden heden 1598 reizigers vervoord. nog eens over te lezen. Zij had reeds eenig gold overgespaard om er don entréo prijs van de kunst galerij voor haar en haro kinderen van te bc-talenook had zij voor e'k harer lievelingen voor die gelegenheid een zondagspakje gi reed gemaakt. Niet dat zij voornemens was reeds den eersten dag derwaarts te gaan, neen als bet godrang dor rijke kunstvrienden voorbij was, zou zij baar kinderen roet zieh nemen om hun het beroemde werk huns vaders te laten aanschouwen. Thans waren die beiden oud genoeg om iets vau ht:n toestand te begrijpen. Mamio was eon groot meisje van twaalf, Frank een jongen van tien jaar, en zii konden zieh zeer goed den tijd herinneren, toen hun vader was heengegaan. xv'aaat Mrs. Bassett Miaette had verteld, dat zij haar echtgenoot had aangetroffen, lag mevrouw Rossiter den ganschen nacht wakker, vervuld als zij was met de gedachte, van met haar men in één en dezelfde stad te zijn. Zij vroeg zich zelve af, waar hij nu wel zijn kon eti nu eens vreesde, dan weer hoopte z;j hem te zullen ontmoeten. Des Zondags ging als Tan ouds, met de kinderen naar de kerk en naar de zondagsschool, doch hare gedachtun dwaalden go* stadig rond en droomde van den man. dien zij liefhad Des avoDds dankte zij God voor het succes, dat haar echtgenoot behaalde eu nadat zij in haar waken aan hem had gedacht, was hij ook weder het voorwerp van haar droomen, Wat Rossiter aangaat, had het zien van Mrs. Basset geen enkele gedachte aan ziju verlaten kroost in zijn geest doen opkomen. Toen hij haar zes jaren te voren verliet, was de vrouw van den grossier Diets meer voor zijne vrouwdan eene welgesteld dame, die zijne' vrouw werk verschatte, zijn gansede denkvermogen had zich op zijne groote schilderij samengetrokken en juichte over de schitterende ont vangst, dio hein vau de zijde van de dagbladen en van het kunstminnend publiek ten deel was gevallen, het levca bad voor hom geen vieugdo. geen smart,

Schager Courant | 1880 | | pagina 2