VERLlWfi G4SPRIJS. BOUWLAND, Depothouders. GAZ-COKES. PUBLIEKE VERHURING VAN Y.W' GIJN en Co. Burgerlijke Stand der gemeente Schager. M ark tberich ten Ad verten tien. Gearaagd voor een net artikel van da- gelijksche behoefte. Tengevolge eener UITBREIDING der Gasfabriekzal ondergeteekendo van af 1 October 1880, den GASPRIJS van 15 op 12 centen per kubieke Moter verlagen. GEZELLEN. gelegen in aen GROOTEN IJPOLDER. Ter Boek- en Courantdruk kerij van Firma DIDFRICH, op de Laan te Schagenkan dadelijk een JONGEN ge plaatst worden, niet heneden de 12 jaar. Te Arnhem is dezer dagen door de politie een colporteur van boek-n gearresteerd, die voor een uitgever tegen een bepaald honorarium por inteekeuing werkzaam was. De man vond helechter gemakkelijker om eenige namen van solied bekend staande personen op zijn lijst te doen zeilen, waarvoor hij dan het bedongen loon ontving, terwijl later bij toezending bleek, dat de personeu zelve ni'ts daarvan wisten. De man zal nu ter zake van oplichterij terecht staan. Wederom en ditmaal te Leidenis iemand de dupe geworden van het in omloop brengen van bons voor sigaren in den vorm van een bankbillet Een koopman to V Hage kooht op den 15 Julfj jl. bij vrouw L., aan de Langebrug to Leiden, voor vijf gulden komkommers, en betaald» een paar dagen later met een briefje, hetwelk do w inkelierster aannam voor een bankbiljnt van f 60, en hetwelk lij in haar k»- binet sloot. Deze dagen wilde zij het bankbiljet tiaar de spaarbauk btengeu, en hot bleek toen, dat het niets anders was dan een bon voor zestig sigaren waarop de woorden „Ntxierlandsche Bank" voorkwa men De naam van don koopman is bekend en er is reeds procesverbaal tegen hem opgemaakt. dr. Tannor eenmaal begounên to eten is er geen houde i aan; hjj zegt dat hij voortdurend honger heeit en eet bijna den geheelen dag, zonder zich aan de raadgevingen van zijn collega's te storen. Al do be richten omtrent hem zijn nu bet omgekeerde van vroeger, en verhalen hoeveol hij eet, en hoe hij aanhoudend in gewicht toeneemt. In 30 uren is hij acht pond zwaarder geworden. Uaar dat is geen wonder als men nagaat wat hij alzoo eet en drinkt. Zondag b.v. gebruikte hij drie meloenen vier kan melk, 3 eu oen half pond biefstuk, ruim een kan bouillon, een kan Hongaarscho wijn, een glas of wat Bass'sAlo oen goede portio aardappelen, geroosterd brt od, drie appelen en een perzik. Zijn maag kan dat alles zeer goed verdragen. Gewoonlijk wordt geen geloof geslagen aan hot verhaal, dat baaion soms hun jongen een schuilplaats in hun maag verleenen, om hon aan een dreigend gevaar te o.ittrekken. Maar dezer dagen moet bij Long Islang oen vangst gedaan zijn, waardoor dat verhaal bo- vestigd wordt. Men heeft daar oen wjjfjeshaai gedood, in wier maag tien jonge haaien gevonden werden. Een natuurkundige te New York, aan wien men het dier gegeven had, heeft het zeven uur nadat hot gedood was, onderzocht en in do maag, die hom bij zonder opgezet voorkwam, de tien jongen ontdekt. Zij waren allen even groot, omstreeks 3 voet, verkeerde in goeden staat, en zouden blijkbaar, waro de moeder niet gedood, hnn gevangenis verlaten hebben zoodra het gevaar voorbij was. Ten gevolge van do stijging der theeprijzen, zijn belangrijke hooveelheden „beschadigde" en „2e quatiteit thee" naar Engeland verzonden uit China. Daar intusschen bij onderzoek bleek, dat de „bescha digde" thoo grootendeels uit aanvoogsol en slof bestond, en do „2e qualiteit thee" reeds de Chineosehe ver hemelten gestreeld had daarna gedroogd was geworden, werd do invoer op bevel der Eugelscbe regeering verbonden Welke vastelandshaven nu tot mikpint van do bedriegerij zal genomen worden is onbekend, doch in elk geval zij men op zijn hoede. Bij de te 's Gravenhage gehoudon harddraverij met paard eu chais, vanwege de landbouw afdooling, behaalden den ln prijs, f 500, het paard van den heer J. Barondrecht, to Maasdam, pikeur J. Smits do eerste premie f 200, dat van den Heer G. Kees te Dordrecht, pikeur A. de Koning; de tweedo premie f 13Ó, dat van don Heer P. Smit Jr. te Slikkerveer, j ik ur P. van Santen. Er waren 31 mededingende paardeu. - In tegenstelling met den vermaarden hongerlijder Dr. Tanner, heeft nu een New Yorksch Heer een taak op zich renomen, dio zeker nog veel nadeeliger voor zijn gezondheid zijn zal, namelijk om 40 dagen lang onophoudelijk te eteu en te drinken, natuurlijk met uiizonderiug van een paar uren per dag, die hij geeu herrinneringea en geen hoop, waar het niet de schepping van zijn genie gold. Zijn vroeger huiselijk feveu, met zijn beslommeringen, zijn mocielijkheden, zijn armoede, zijn aileenstaan op maatschappelijk gebied, was voor hem slechts een gebaat beeld uit het verleden Hij wilde daaraan niet denken Hij verbande steeds elke herinnering die daaraan hij hem mocht opko men. Intusschon naderde het noodlot Chicago met rassche schreden. Evenals alle inwoners van dio stsd, legde Rossiter zich op den voor eeuwig gedenkwaardigen Zóndagavond van den 8u October 1871 rustig te bed in zijn geest vorvuld met eene laatste gedachte aan den zoo kort op handen zijnden triomf van zijn schilderstuk. Hij verzonk in diepen slaap, want hij was door de reis en door do zenuwachtigheid en op gewondenheid der laatste dagen voirnoeid. Te uiiddou vau al het geraas op straat, van het luien der klokken en van deu outzettonden schrik van dien voor Chicago zoo veel bettekeuenden nacht van don brand, sliep hij vast door, tot men hem, evenals de a.idcre bewoners van 't hotel, kwam wekken. Zijne eerste gedachte was aan den afgod zijner ziel aan zijn schilderstuk gewijd. Op zijn vraag „Wat er brandde?" luidde het ontzettende antwoord: „Alles de gansche stad wordt vernietigd Woest stortte hij het huis uit, de door de vlammen hel verlichte straat op, te midden van de golvende mensehenmenigte. De huilende wind dioeg grooto brandende stukken op zijne vleugelen door de lucht en de vonken vielen Z'~o dicht als sneeuw vlokken neder. Het prachtige opera gebouw stond in vlammen. Rechts en links, zoowel voor als achter Rossiter, brandden gevels van huizen Alleen in het zuidelijk gedeelte van de Was- hingtonstraat waren nog eenige blokken huizen on gedeerd gebleven, alhoewel het vuur ze van drie kanten tegelijk bedreigde. Hij rende de statastraat door tot hjj de Academij noodig heeft om te slapen De man zal deze proef, die natuurlijk ook .weten schappelijk' is, uitvoeren onder geneeskundig toezicht en hoopt de kosten der onderneming ruimschoots vergood te rifn door het publiek, dat zal worden uitgenoodigd den „eetkunstonaar te komen bezoeken. Ingeschreven van io tot eo met ia Aug. 1880. Geboren Aagje, dochter van Pieter Floor en Maria Roosch. Ondertrouwd Geene. GetrouwdGeene. OverledenGeene. SCHA GEN, 12 Aug. Het aangevoerde vco ter markt was als volgt: 12 paarden f 60 a 2 60; 10 veulens 45. a 75; ossen 0.a 0.5 stieren 70 a 180 18 geldo koeijen magere 100 a 160,25 vette dito 200 a 280; 20 kalfkoeijen 190 a 260 15 vaarsen 50 a 70, graskalveren a 1 2 nuchtere kalveren f 10 a 21; rammen f a 250 schapen magere f 12 a 18; 320 idom vette 20 a 28; 0.overhouders f a 0lammeren f a 6 bokken en geiten f 1.50 a f 5.00, 13 magero varkens f 14 a f 24_ idem vette a 25 biggen 9a 12.20 konijnen 10.a 60.30 kippen 0.40 a 150; eenden a duiven a ganzen a zwanen; a 200 kilo boter 1-40 a 1.53 150 kilo kaas 0.40 a .50; 2500 stuks kipeijeren 3.50 a 3.75, oendeijeren HOORN, 12 Aug. Kaas: Tor waag gewogen 435 sjapels, wegende 93777 kilo. Hoogste prijs: kleine Hooi 37.50 Commissie id. f 33.50; Gras f ZAANDAM, 12 Aug. Heden waren alhier ter markt aangevoerd50 stapels kleine kaas. Hoogste prijs der Hooikaas f3 35 AMSTERDAM, 13 Aug. Do prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Pruisische blanke f3.75 a f 3.80j Zocuwsche Jammen f a f Wcstlandscho zand f 0.a f 0.dito klei f 0.a f 0.dito Amerik. f 0.a f 0.Katwijker zand f 4.10 a f 5.60; dito klei f af Rijnsburgeis zand f 0.a f 0.Noordwijkor f2.00a f3.50; Haarlemmer zand f 2.a f 3 25; Geldorscho Kralen 2.75 a f 3.Hillegotnmer zand f 2.a f 4.80 Saksische f 1.75 a 2.50. Aanvoer 3800 HL. Handel levendig. Adres met tranco brieven onder letter H.C. O. aan het algemeen Advertentie Bureau van NIJGH en VAN D1TMAR, Rotterdam. 0 f Design kon zien. Daar stond ze nog ongedeerd. Zijn hart klopte zoo hevig, dat hij meende te stikkeu Daarop scheen zich van oen gebonw, dat er op eenigen afstand van ver wijderd stond, een vlammentong vlak voor zijn oogeu te verheffen en naar do Academie overtovliegen. Een vuurregen volgde de vlam on binnen weinige minuten was het gansche gebouw één vlammeuzuil. Alles ging in vuur en rook als zijdepapier op. Een dof gesteun ontsnapte Rossiters borst. Hij had een gevoel alsof het leven hom op dat oogenblik verliet Wat er nu verder volgde wist hij niet meer. De razende mensehenmenigte voerde hem met zich meé, zooals een golf een blad of een tak sou mefdra- gen. Toen hij weer tot besef van zijn toestand kwam, vond hij zich met duizende andere vluchtelingen op, den oever van het meer Michigan uitgesterkt liggen terwijl het asch en vuur op hen regende, bot onver- zadeiijke vuur achter ben raasde en alleen het voor hen liggende meer do vlammen stuitte. Terwijl hij in een toestand van volslagen zinsver bijstering naar bet afbranden van een stoomschip stond te staren, spoorde iemand hem aan op een der havendammen mee naar buiten te komen. Hij was door den, hem door het verlies van zijne schilderij toegebrachten slag, zoo volkomen verdoofd, dat hij de vraag niet eens geheel begreep Hij dacht, dat hij de speelbal van een ontzetteuden droom was. In den vroegen morgen van Dinesdag daaraanvolgende kwam een sfeepstoomboot oindelijk aan do haven- dam nam een lading passagiersvan daar mede en voerde die door verbrande bruggen en langs tooneelen van vernieling en verwoesting naar het behouden gebleven gedeelte der stad Door vasten en overspanning uitgeput en vermagerd dwaalde Ros siter, die al dien tijd niet geslapen had. doelloos rond. Eindelijk zette bij zich met nog eenige audere op de trappeu eener kerk, juist aan den zoom van het af gebrande gedeelte, neer. Iemand vroeg hem of hij al Bestellingen tegen uiterst billijke prijzen en conditiën, franco langs den wal ter plaatse, of uit zeeschip te Nieuwediep te ontvangen wor den tot einde AUGUSTUS aangenomen door N1EUWEDIEP. SchagenAugustus 1880. jr. De Makelaar W. C. H. VAN DIJK, op MAANDAG 16 AUGUSTUS «$nK*£^l88o, des middags na ia uur, in het lokaal de Brakke Grondaan de Nes te Ain- sterdam omuiddeiijk na afloop van de veiling der perceelen Bouw- en Weiland in den Buik- sloterhamten overstaan van den Notaris J. G. TER HORST, PUBLIEK VEIRHTTB/ETNT» No. 1. Twee perceelen BOUWLAND onder de gemeente Sloten, te zamen groot 7 Hectaren, j5 Aren, 5o Centiaren, vroeger uitmakende kavel 1 van Afdeeling A 5l. No. Twee perceelen BOUWLANDonder de gemeente Sloten te zamen groot 7 Hectaren, (5' Aren, 5o Centiaren, vroeger uitmakende kavel 1 van afdeeli ng B De perceelen zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd worden aangeboden. Beide perceelen zijn thans in huur bij den Heer JAN KOOYMAN Jr. te Winkel, tot 1 September 1880. De pachtcondiliën zullen vier dagen vóór en op den dag der verhuring des voormiddags, ter visie liggen len kantore van den Notaris J- G. 11 TER HORST; te Amsterdam, Keizersgracht hij de Utrechtse-bestraat 741. ontbeten had. Ue rnau moest de vraag twuemaal her halen, voor dat Ros -Her die in zijn verdooving begrijpen kon. „Neen ja toch," antwoordde hij dof. „Wanneer?" vroeg de andere. Rossiter dacht een oogenblik na. .Gisteren morgen. Een man op don havendam gaf mij een paar stukken beschuit." Ondanks do ontsteltenis on hot tooneel'van ellende dat hen omgaf, begonnen onkele omstanders ooi den man te lachen, die meer dan vier ea twintig uur geleden had ontbeten. Zonder een woord te spreken nam Rossiter het brood aan, dat men hen gaf en at het op. De doffe vertwijfeling, waarin hij vorkeerde, had gemaakt, dat hij geen honger voelde. Daarop wieiqt hij zich, tot sterveng toe uitgeput, op deu steenen vloer van de kerk neder, maakte bij wijze van kussen van zijn arm gebruik eu verzonk in een diepen slaap, wa-.rin geen enkele droom hem stoorde. Na verloop van eenige uren ontwaakte hij en begon zijne wande ffng door de opgepropte volle straten opnieuw. 't Was gloedheet in de lucht en do zonneschijn was geweldig sterk en verblindeud. Voor de duizenden wier woning in de asch lag, waren de kerken tot een onderkomen, open gezet Lusteloos zette Roësiter zich op een brok muur iu do Wabash avenue neer keerde zijne zakken om en bevond, dat hij slechts eenige centen klein geld hij zich had. Zijn portemounaio had hij met zijn horloge in het hotol onder zijn hoofd kussen laten liggen. Ook zijn koffer was in het hotel gebleven en met dit tegelijk tot een puin en aschhoop vergaan Langen tiji bleef hij op die enkele, op zijn hand liggende muntstukken zitten staren. „Dit alleen ligt nog tusschen mij en den bedelstaf Dit is al wat ik op do gansche wereld bezit Zijn hoofd zonk in ziju handen- tt'ordl vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3