OPENBARE VERKOOPING. Ecu perceel BOUWLAND, Feestviering te Schagen. M ark tber ich ten Advertentien. te SCHAGKN, Notaris Boonacker. Notaris Boonacker. kwaad deed door die lantaarn weg te nemen om er zijn tuin mee te versieren. »De stad», zei hij, »is rijk genoeg en voor mij is een lantaarn een groote uitgaaf De politie had echter minder liberale begrippen omtrent den eigendom en heeft den man tn verzekerde bewaring gehouden. Thans heeft de werkstaking der huurkoetsiers, of liever der Terhuur ders Tau rijtuigen te Brusssel, voor- loopig een eind genomen. De rijtuigen hebben hun gewonen dienst hervat tegen de vroegere prijzen. Maar dat zal voor niet langer zijn dan vjjf da gen, gedurende welken lyd de Ter huurders zullen trachten het eens te worden met het gemeentebestuur orer een nieuw tarief. Het gunstig bekende circus Tan Paul Dassie zal, naar wij Ternemen gedurende de aanstaande Alkmaarsche kermis, eene reeks voorstclliugen ge- veu In de Landman wordt medege deeld dat eieren Terzameld tussclicn 15 Augustus en 8 September, het meest geschikt zijn om lang bewaard te wor den. Tot 14 Augustus zjjn te Sclieve- ningen in dit seizoen aangekomen 3223 badgasten met 228 dienstboden. Op dien dag waren er nog 2160 gasten met 132 dienstboden. Te Oberadelsdorf, bij Goldborg is een boerenarbeider onder het eten Tan zijn middagmaal plotseling gestikt, doordien tegelijk met de spijs een wesp in zyn mond kwarn. Ofschoon hy de wesp dadelyk uit den mond spoelde, had deze hem toch reeds in den hal gestoken. De keel zwol dadelijk op en na een Treosclijke benaauwdheid stierf de ongelukkige, in bjjz'jn van zyn verschrikte kameraden, binnen tien minuten. Op de Dusseldorfsche tentoon stelling is een ontploffing veroorzaakt door een vaatje mo.-terd. Dit onschuldig goedje geraakte in gisting en ontplofte met een hevigen knal, waardoor de voorwerpen ver in het rond met de bruine zelfstandigheid bespat werden. Burgerlijke Stand der gemeente Schagen. Ingeschreven van i3 tot en met l6 Aug. 1880. GEENE. De feestviering te Schagen werd a eene kleine pauze en een uitvorsohenden Mik op Minette, liet zij er cp volgen: „Mogelijk is u wel familie van menheer," Gelukkig voor de arme Minette werd er op dit oogenblik ecu binnendeur geopend en riep een item: „Julia 1" De vrouw gaf aan die roepstem gehoor en bleef eene poos weg. Daarop vernam Bien hot geluid van schreden en een zacht gefluister aan de andere zijde j van de deur. Minette's hart werd als met eeu lood klomp bezwaard, toen zij in kleine kamer rondkeek. Blijkbaar was bet huis in twee appartementen verdeeld en vórmde bet dak tevens de zoldering. De koude wind joeg er door heeu en op enkele plaatsen was de sneeuw zichtbaar, welke dien zelfden namiddag was gevallen. In de kamer stonden een bed en een kachel De muren van het huis waren nit plankon samen gesteld en do spleten daartusschen van binnen met latten bedekt. Op de tafel stonden een stok of wat leege schotels. Het vertrek werd slechts door één enkele kaars verlichtdie in een als kandelaar dienstdoende raap gestoken was Alles was even armoedig en somber Liet was slechts eene beschutting in den nood, eigenlijk niets meer dan een aidak 1 Terwijl de vrouw van den schilder deze bijzonderhedeo opmerkte, werd er aan de buitendeur geklopt en kwam de vrouw des huizes opeu doen, „Ha, docter, wat ben ik blij, dat n komt!" De dokter schudde de sneeuw van zijn mantel cn vroeg: „Hoe gaat het met hem?" „Oeb, ik geloof altijd nog zoo wat hetzelfde." Hij trad binnen en sloeg een uitvorschenden blik op de bezoekster. „Deze dame kwam Mr. Rossiter bezoeken," zei de vrouw. „Ha, zoo; dan znllen we toch eerst eens dienen te 'kijken hoe het met hem gaat." Slechts een minuut of wat bleef hij in de andere kamer, daarop kwam hij terug en begon op fluisterenden loon niet de vrouw te spreken, Minette wist stellig deo 17 dezer, door het prachtigste weder begunstigd. Aan de harddra verij opgeluisterd door de Schager Harmonie kapel, onder directie van den heer Otto, die precies ten 12 ure een aanvang nam, namen 12 paarden deel, zelden ging alles zoo ordelijk toe als by deze gelegenheid eere dien aangaande aan de pikeurs, maar bo venal aan heeren keurmeesters, die de orde zoo meesterlyk wisten te hand haven. in vollen ernst kan men zeggen geen enkel paard, geen enkel pikeur maakte een mispas. Even over drie ure liep de harddraverij ten einde, de prys 25 gouden illems werd behaald door Wilhelmina, bruine merrie, Tan den beer H. van llaaren te Amsterdam, pikeur de heer P. J. Koek, de premie een zilveren Kotfij garnituur in schild pad étui, benevens een met zilver ge monteerd inktstel niet pendule w^rk door Susanne, bruine merrie, van den heer C. Paarlberg te Zijpe, pikeur de heer J. Koster. Onder een gepaste toespraak van den Burgemeester, werden prijs en premie den overwinnaars uitgereikt. Het vuurwerkvervaardigd door den heer Gall te Rotterdam, was prachtig, wjj zouden haast zeggen, prachtiger dan in Torige jaren (lui zende toeschouwers waren op debeen. jammer is het dat er c<?n ongeluk by gebeurde, een kind van 10 a II maan den door de moeder op den arm ge- dragen, kreeg een nedervallcnde vuur peil op het lioold, aan de gevolgen bezweek het wicbje heden namiddag ook ging er door dezelfde ooi zaak op het slotplein een rijlii'g in brand, gelukkig dat een der stalkuechts het dadelyk merkte. Alkmaar 14 Aug. Aangevoerd t Paard f 80 a f 0,—0 Veulens f a ,29 Koeien f 120 a 280, 14 uucht Kalveren f7 a 18, 111 Schapen f 10 a 24, 22 Lammeren f 12 a 16; magere Varkens f 16 a 30. 160 Biggen f 8.a 13 50, Bokken en Geiten f4. a 8.1 kleiu Bokje f 0.70, Boter per kop f 0.95 j f 1.05. HOORN, 14 Aug. 2 hectol. Tarwe f 10.50, 0 hl Rogge f 0.-; 3 hl. Gerst f 6.20; 8 hl. llavej 5.20, Mosterdzaad f 21 Karwci/.aad f 15.37, 1 hl Boonen: bruine I 12.witte fPairden f 0 3 hl. Erwten valo f 12 50, hl. groene f hl graauwe fhl. Witte f alles per boctl. 899 KG. Kopboter f 1.45 a 1.65 per K.ü 4300 Kip Eyeren f 3.75 a 4.Eend Ejjeren f 0.a 0.beiden per 100 stuks 14 Paarden f 70 a 220 Koeijen f a 4 Kalveren flOa 20; 60 Schapen f 22 a 28; 45 Lammeren f 14 a 0.17 65 Varkens f 16 a 28; 3 Zeugen f 40 a 60; 60 Biggen f 7 a 12. Purmtrende 17 Aug. Kaas: aangevoerd 335 stapels kleine f 35 25 stapel middelbare f a Boter f 1.35 ,a 1.50 per kg. Kip Eijeren f 3.75 a 4.50 Eenden f 0.per 100 st 347 Runderen, ring hoog. 23 paarden; 166 vette Kalveren f 0.60 a 0.80 per pond, vlug; 89 nuchtere dito f 8 a 22 per stuk, vlug; 85 vette Varkens 56 a 66 ct per pond, vlug50 magere f 15 a f 30, 191 Biggen f 7 a f 11, 1963 Schapen en lammeren, duur ving. AMSTERDAM, 14 Ang. De prjjzen der aardappelen waren heden als volgt: Pruisische blanke f2.50 af 3.r Friescbe Jammen f 4.a f Wostlandsche Kind f 0a f 0.dito klei f 0.a f 0.dito Amerik. f 0.a f 0.Katwijker zand f 4.80 a f 5.50; dito klei f a f Rijnsburgera zand f 0.a f 0.Noordwijker f 1.80 a f3.50; Haarlemmer zand f 2.25 a f 2 60; Geldersche Kralen 4.a f 0.Hillegommer zand f 2.50 a f 4.80 Saksische f 1.75 a 2.50. Aanvoer 2500 HL. Handel gedrukt. CORRESPONT1E. Het stuk van den lieer v. d. nummer te laat ontvangen. S. voor dit dat zij hooide zeggen: .dat hij niets meer onderschei den kon Daarop gaf de doktor een wenk en zachtjes sloop zij, door Frank gevolgd, do audere kamer binnen. Het tweedo vertrek was even als het eerste inge richt, alleen stond er gten kachel en lag er hier cd daar sneeuw op den door nie:s bedekten grond. Bij het hoofdeinde van het bed stond een groenenhouten stoel, die nimmer met de verfkwast had kennis ge maakt, met eeu iu een aardappel vastgezette kaars er op. Een man, die Minerte later mededeelde, dat hij do eigenaar van het huis was stond met een m> de- cjjnfleschje iu de band bij het bed. Eu in dit laatste lag Rossiter, zoo veranderd, dat zijne vrouw hem een oogenblik niet herkende, Hij liet eeu dof gesteun hooren en bewoog het hoofd rusteloos op bet kussen heen en weer. „Heeft inj veel gesproken vroeg de dokter fluis terend. Zonder den blik van het gelaat van don zieke af te wenden, schudde de man bet hoofd. „Kunnen we dan volstrekt niets meer voor hem doen f" vroeg hij zacht. „Neen; niets „Hoe lang ton et nog duren, denkt u Niet lang Tot morgeo misschien." Al dien tijd stond Minette bewegingloos aan het voeteinde van het bed. Na zooveel lange jaren van arbeid scheiding en zelfopoffering, was dit dus het eindeDaar lag de man, voor wiens geluk zij zooveel lichamelijk en zedelijk lijden had verdiyird! Thans was dat alles gedaan Daar lag hij te midden van vreemden te stervenen hulpeloos stond zij hem met haar kind aan te stareD. Na ecnigo oogenblikken ging de dokter heen. De man bracht stoelen voor Minette en Frank; zoo bleven die beiden naast het sterfbed zitten wachten. „Is bij lang ziek geweest vroog Minette* „Zoo wat een week of vijf ongeveer van den dag vau den brand af. Dat rondzwerven zonder dak ten verzoeke van den eigenaar J. VAN AKOOIJ, op DONDERDAG 16 SEPTEMBER .880, des middags ia urein liet Kotfij huis »DE BEURS*, bij den heer \V. ROGGEVEEN Cz.van: in de Halerkaag. aan het Halerwegje, onder Schagen, kadaster, sectie G, No. a6i, groot 0.40.40. Te aanvaarden Kersmis 1880. Ten verzoeke van de Erf genamen van wijlen GUUR- TJE NEEFKES, zal op DINS- DAG ai SEPTEMBER 1880, des morgens 10 ure, in de herherg van P. WIT, aan den Valkoogerdijk gemeente SINT MAARTENin het openbaar ten verkoop worden aangeboden lo Een HUISMANSWONING met ERF en eeuige perceelen WEI- en BOUWLAND op Groenveld gemeente Sint-Maarten kadaster Sectie A, Nos. 63i, 63o, 3aa en 370, te zamen groot 6.85.90. ao. Een WOONHUIS en ERF, op de Stroet gemeente Sint-Maartenkadaster Sectio A No. 7,o5, groot .04. heeft hem, mot gebrek aan voedsel en zenuwachtige overspanning, de koorts bezorgd." „En zijt u familie van bem „O neen. Wij waren een jaar in Duitschland samen. En omdat hij niet wist waar hij blijven zou, nam ik hem op," „Niet wist waar hij blijven zou!" Die woorden herhaaldo mevrouw Rossiter in stilte; cn met een traan in het oog, dacht zy aan haar bescheiden en toch zoo gezellig, aan haar zoo dierbaar thuis. Door bet tooneel om hora heen. zoowel als door die onheilspellende stilte verschrikt, greep Frank zijn moeders hand vast. Zijn kinderlijke phantasie had zich zijn vader steeds als een rijk, sterk, beminnelijk moei mensch voorgesteld. Maar daar lag zijn vader nu, met vermagerd, doodsbleek gelaat, terwijl het lange bruine haar verward op net kussen lag, met groote, donkere kringen om de diep weggezonken oogen in dat bed. In plaats van rijkdom en roem te bezitten had hij geen cent en was bijna vergeten; en dat ellendige onderkomen, dat armzalige bed, waren gaven der milddadigheid. Het verbijsterde kind kon dat smartelijke raadsel niet oplossen. Langzaam ging de nacht, waarin het flink gevroren had voorbjj en «loop het konde, grauwe licht der schemering de armoedige kamer binnen. Rusteloos lag de stervende man te woelen en in zichzelf te mom pelen. „Het was verkeerd. Ik had dat niet moeten doen." Een flauw gesteun volgde. „Hier geef me een penseel." Alsof hy aan 't schilderen was, zoo bewoog hij flauw de hand. „Het is te laat," fluisterde bij mat„bet wordt te donker. Ik zie niets. Ach 1 Hij deed de oogen wijd open en keek om zich heen. Die groote, heldere, lichtende oogen hadden de uitdruk king die men bij stervenden waarneemt. „Ik wilde de ruimte bevolken," zei bij, „welnu, die is thans met zielen gevuld Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3