HET TiïNm UK. SOIIÏEËlïlisrCALE. GOEDE STBBNEN. Tc KOOP: Hotel „de Toelast", Liedertafel „Arion'\ eenige partijen P. THOMASZ, te SCHAGEN, J. M. OTTO. Solo-Violist. S. Corn3. Timmers, Burgerlijke Stand der remeente Schagen. Marktberichten. Ad vcrtentifïii HST.A-BIJ" HEIT SPOOB. in de HOEP te SCHAGEN. B. VROON VANIBOOLWERFF VERWACHT BINNEN KORT op Zondag, 17 0CT0BER 1880, IN DE LANDB00W-S0C1ÉTEIT ,,CERES" met medewerking van den Hoer steenfabrikant te Kolhorn. jaar volkomen mislukt is. Men had bijzonder goede verwachtingen, want de hoornen zaten vol vruchten; maar thans leggen de onrijpe appelen bijna op den grond en kunnen niet gebruikt worden. Volgens de berekening zou de oogst dit jaar een millioen kisten sinaasappelen opgeleverd hebben. Onlangs kwnm te Philadelphia een elfjarig knaapje aan, dal door zijn ouders, die in Texas wonen, als bestelgoed naar genoemde slad was verzonden. Hij had een bagnjebriefje aan zijn kleedcren vastgemaakt en op het bestelkantoor was een recu voor hein afgegevenals voor een kist. Er hing een taschje met geld om zijn hals, en als de spoorwegbeamte het aan zijn zorg toevertrouwde goed wat te eten wilde geven nam hij daaruit zooveel geld als hij noodig had om het te koopen Zoo reisde de knaap t8oo Kng. mijlen ver en kwam behouden op de plaats zijner bestemming aan Die manier van reizen voor kinderen is zeker nieuw en echt Amerikaansch. De diligence van Balk op Heerenveen is aan de llaskerbnrg te water geraakt, door het schrikken der paarden. Hoewel min of meer gewond, kwamen de passagiers gelukkig allen levend voor den dag. a— Thans weten wij welke namen de jeugdige prinses van Spanje bij den doop gegeven zijn. Zij beet .Maria de las Mercenes Isabel Teresa Cliristina Alfonsa Jacinta Anna Josefa Francisca Carolina Fernauda Filomena Maria de todes las Santos. Anders niet. Zondag avond had de huisvrouw van J v. d. S., ivonende aan de Boogjes te Dordrecht, het ongeluk van de trap harer woning te vallen, met het noodlottig gevolg, dat er weinig hoop op het behoud van tiaar leven bestaat. Een ongehuwd werkman te Montfoort, die Zondags geregeld tweemaal verschrikkelijk dronken was, is eergister avond weder in een dierlijken toestand naar huis gegaan, en half in half buiten zijn huis gevallenwaar hij den volgenden ochtend dood werd gevonden. In een der volkrijkste buurten van Parijs kon men voor eenige dagen een ontzettend schouwspel gadeslaan. Een blceker wierp zich in woedt onstoken met een mes -gewapend op zijn 19 jarige dienstbode die bij hem op den wagen zat en bracht haar acht steken toe, waarvan de mcesten doodelijk. Een voorbijganger, die. het arme meisje te hulp gesneld was ontving van den woesteling een steek met lietzelfderwapen,zoodat hij zieltogende neerstortte. De aanleiding tot den moord was een gesprek tusschen den jmiroon en de dienstbode over het verdwijnen van waschgoed. —-Dezer dagen kwam te Keulen een jong 'man met een bedelbrief aan de deur van een huis, en verzocht het dienstmeisje dat hem binnen liet komen, dien aan den vrouw des huizes te geven', hizon op antwoord wachten. Het meisje voldeed aan zijn verzoek en kwam weldra terug met de brief en twee mark. die zij den blijkbaar verlegen jongenman ter hand stelde. Een uur daarna wilde mevrouw zich aan kleden. en verzocht het meisje een étui te haleji, dat in een kamer bij de voordeur op een tafeltje moest slaan. Het étui was echter was. Hij zocht haar gezelschap, hij sprak roet haar, nu eens zoo luid, dat elk zich omkeerde, dan weder zoo zacht, dat elk zich afvroe?, wat bij daarvan moest donken. En Luha was sedert schitterender, prachtiger dan ooit te voren. Zij nam graaf Surto ten laatste werkelijk schijnbaar gevangen. Maar het refrein zijner gedachten was toch steeds „Misschien wordt Dolfi jaloersch En zoodra zij eenmaal jaloorseh is, begint zij mij ook to beminnen.* En inderdaad werd gravin Dolfi stiller en stemmiger en schuwer dan vroeger. Zij sloot zich met eiken dag vrirndschappelijkcr bij Elim Guleski aan. De beide eenvoudige en toch zoo diepe harten verstondeu el kander zonder dat zij het wisten. Maar zij spraken huifoliik met elkander. Het was hun alsof zij recht waar mochten zijn in bun gevoel en dat deed aan <3c heide krachtige karakters goed. Elim Gtilcski gevoelde den scheidsmuur die hem van zijne viouw scheidde, niet meer zoo duidelijk. Er bestond wel gcene koelheid en geen verzwijgen tus schen hen, maar bij gevoelde steeds, dat zij den weg tot elkaar moesten zoeken, zoo dikwijls zij open en hu rt el ijk wilden worden. Bij de kleine, blonde gravin É-urte behoelde bij niet ecr6t den weg te zoeken Op een schoenen winterdag reed Luba Guleska met graaf Surte in het Prater, zooals gewoonljjk 's mor gens, wonneer bet ganscbe hof zich naar het pa viljoen in het Prater pleegt te begeven op de schoonste paaiden der vorstelijke stalUn eu m smaakvolle eos- tumes van fluweel en pelswerk, Bij deze vroolijke cavalcade, die geene orde en geen dwang ken» en toch uitsluitend bij elkander blijft, sloten zich graaf Surte en Luba Guleska gaarne aan. Elim placht dan zijne vrouw tegen den middag in het paleis Surte met zijn rijtuig af te halen, daar nergens te vinden, en na lang zoeken kwam men tot de overtuigingdat de bedelaar het opgemerkt en, meenende een goede vangst tc doen, in zi/n zak gestoken had. De dame was in qroote verlegenheidmaar de teleurstelling van den dief is zeker nog grooter geweest. ITant in plaats van een kostbaar stel juwcelen, bevatte het étui mevrouw's gebit, dat juist van den tandmeester, die het gerepareerd had, was teruggekomen, Gisteren ochtend reed te Amsterdam een vigilante, waarin een heer en een bediende waren gezeten, door de Amstelstraat bij het J. D Meijer plein op het oogenblik dat de Israëlieten hun synagoge verlieten. In plaats van stapvoets te rijden, reed dc koetzier vrij hard, waardoor een oude man viel, doch geen letsel bekwam. Het rijtuig was dadelijk door vele Israëlieten omringddie op zeer luidruchtige wijze den koetsier bedreigden, waaronder zelf de woorden nsteenigt hemV werden gehoord, en den onthutsten man dan ook eenige slagen werden toegebracht De toegeschoten politic deed het rijtuig naar haar bureau rijden, alwaar procesvei baat wérd opgemaakt, waarna verder kon worden gereden De heer was in dien tijd rustig in het rijtuig blijven zitten en had een half uur oponthoud verkozen boven den gang door de opeengepakte menigte, want hij hadongeveer zeventien duizend gulden in papieren bij zich Omtrent het zinken van de Zniderzee- stoomboot de ysse! wordt ons nog medegedeeld, dat de passagiers eerst overgingen op de Amstel. en alzoo in de lichting van Amsterdam terug moesten. Kort daarna praaide men een praam, die de ongeveer 3o passagiers van de Yssel overnam en naar Kampen bracht. Zij roemen zeer de voorkomendheid van hun nieuwen schipper, S. Mannen, van de Dedemsvaart. Ingeschreven van a4 tot en met 37 Sept. 1880. Geboren: Maria en Chris'iaan, D en Z- van Piefer Snijders en Marijtjo Hausinan. Ondertrouwdgeene. Getrouwdgeene. Overleden Maart je Zvvaag, oud 68 jaren V AMSTERDAM, 27 Sopt. Do prjjirn der Aardappelen waron h;do'n als volgt, Frieselto Jammen f 3.10 n f 3.25; Pruis, blando f 0-a f 0.Prusiscbe Fran ken t halers f 0.— a 0.—Pruisischo Roode f 2.90 a f 3.Fricscbe Eng. 2.2.20 Zceuwsche l'oo- ters f 1.80. a 2.20; Zecuw.Spnischo Jammen f 3.40, f 3,80 Zeouwscho Flakk. Jammen f 3.a 3.50 Zeeuw- sche Blauw0 f 0.— a 0.—Hamburgors 3.75 a 4—. Aanvoer 5000 Hl. flauw. IIOORN, 25 Sep. 4 heetoL Tarwe f 10.—, 2 hl. Rogge f 8.—; 32 hl. Gerst f 6.20; 2 7 hl. Haver 4.60, Mosterdzaad f 20.—Karweizaad f 14.75,50 1,1. Boonen: bruine f 14 witte f Paarden f7.50; 25 hL Erwten va!o|fl3 hl. groene f 14. hl graauwe f 16 hl Witte f alles per hectl.1551 KG. Kopbotor f 1.30 a t.50 per K.O 3300 Kip Eijeron f 4.00 a 4 50; Eend Eijoren f 0.— a 0.beiden per 100 stuks. 45 Paarden f 50 a 260 2 Kooijen f 170 a zijn nmbt aan de hofkanselarjj hem hoogst zelden veroorloofde, de cavalcade mede to maken. Heden vindt Elim Gulcski de ruiters nog niet t'huis Alleen gravin Dolfi is daar en ontvangt hom. Hij is daarover niet bedroefd, want met niemand kan men zoo good praten, als juist met deze lievo. jonge dame, die zoo frisch en gezond derkt, ofschoon zij niet zoo verblindend schoon is'als zijne oigene vrouw en nist zoo donker en vermoeid en zoo verachtelijk nederziet op alles wat zij niet verstaat. Het is een dag waarop men zoo gaarne aan den haard zit. Op den haard flikkert een klein vriendelijk vuur en gravin Dolfi wiegelt zich in haar rijk ge plooid wit huisgewaad op haren schommelstoel. Zij en Elim zijn reeds zoo goed bekend met elkander, dat zn geeno frazen over het weêr gebruiken. „Van daag zijt ge dus nog altijd alleen, gravin „Maar gij immers insgelijks,* glimlachte zij. „Nu wij verzuimen niets. Apropos, hebt gij het opstel over den kunstenaar Nesper uit Meiningen in het Dagblad voor de Kunst van gisteren gelezen „Neon.* „Jammer. Het zou u verblijd hebben. Gij kent hem immers persoonlijk „Ik ken bcm en hond veel van bom. "Want hij is niet slechts een onzer geestigste kunstenaars, maar ook een uitmuntend ruiter voormalig officier en van zeldzame wetenschappelijke beschaving. Wat werd in dit opstel gezegd „Nu men zegt daaiin ten slotte tot hem, wat rechtvaardig is, dat hij de eerste en eenige tooneelheld van Duitscbland is, dien men gelooft „Zijt gij zco streng jegens de overigen?* „De overigen Ik ken er geenen buiten Nesper.* „Deze voorliefde!* glimlachte Guleski. „Als ik het 6 Kalveren fl9a 23; 290 Schapen f 23 a 32; 160 Lammeren f 16 a 22. 95 Varkens f 14 a 279 Zeugen f 35 a 60 370 Biggen f 5 a 9. Purmerende 28 Sep, Kaas: aangevoerd 270 stapels kleine f 43 50 4 stapel middelbare f 37 a Boter f 1.40,a 1.50 per kg. Kip Eijeren f 5. a f 0Eenden f 0.per 100 st. 338 Runderen, vlug hoog. 37 paarden; 131 vetto Kalveren f 0.60 a 0.80 per pond vlug; 42 nuchtere dito f 12 a 25 per stuk, vlug; 62 vette Varkens 56 a 64 ct per pood, vlug: 60 magere f 20 a f 36, 276 Biggen f 6 a f 10, 2181 Schapen en lammeren, duur ving. Alkmaar 25 Sept. Aangevoerd 2 Paarden f 80 a f 150, Voolens f a ,12 Koeion f 70 a 190 14 nncht Kalveren f10 a 17, 252 Schapen fl2a2S Lammeren f 0 a 137 magere Varkens f 17 a 24 192 Biggen f 8.— a 14, 7 Bokken en Goiten f5. a 10.k! Bokjes f Boter por kop f0.90 a 1.00. een twee h dricpaards DORSCHMACHINE met VERVUERKIIOSvoor billijken prijs, bij te SCHAGEN. De ondergeteekende bericht dat bij 1 hem zijn te verkrijgen geluk ban uw gemaal te zijn. gravin, ;k lloo m er do winter naderde, des to meer bomerkc t de wereld dat graaf Surte en Luba Guleska in el kander een bijna reeds in 't oog loopend vriendschap pelijk welgevallen vonden. Luba Guleska was inderdaad DÏet meer to kennen. De trotsche, koele modedamo was nu eon lachende, door vrooljjke geestigheid schitterende vrouw geworden. Was haar geest vroeger pikant geweest, nu was dio verblindendwas zy vroeger eone fiere, donkera schoonheid, nu was zij waarlijk een schitterend ver» schijnselwas vroeger steeds do groote dame van- de wereld on uitermate beminnenswaardig, nu was zij bijna hartelijk jegens iedereen. Zij beschouwde zich als een gelukkig schepsel. Zoo kou slechts een vrouw zijn, die zich in do Dabijheid vau een» geliefden man verkwikt, zoo sleehts eene vrouw glimlachen, in wier hart duizend onbepaalde, namelooze verwachtingen leven. Luba Guleska was iu haar voordeel veranderd. Zij was schooner dan zij zelve, door de levensvreugde, die bij haro schoonheid uitblonk. Zoo ziet de krijgsman midden in den strijd, wanneer hij zeker is vau do overwiDiiing. En graaf Surte Want van Luba Guleska wendde zich den blik der groote wereld steeds ou»erwijldop haren partner Gra TFerdinand Surte maakte, zooals da oudestiftsdame zeile, formeel ecu „duet* met haar. Ilij maakte baar in 't oogloopend het hof. Dat moeston zeKs de zachtzinnigste dames bekennen. Want hij was enkel om Luba Guleska heen, drukkpr, galanter, dan men dezen trotschen man ooit tegenovor zijne kleine vrouw gezien had. Voorzeker vermoedde niemand, dat daarbij in zijn binnenste de gedachte was: „Als Dolfi toch maar eens jaloersch word. Och, werd zij het maar ffordt vervolgd.

Schager Courant | 1880 | | pagina 3