PRIJSBILllRTEN. GELD IHIIfilllllt. WASCHPOEDER, LATERE BERICHTEN. „DS DAGBLADSCHRIJVER" Na afloop BAL. Advertentie» I11 het logement nBE ROOS" TE SCHAOEF, bij den heer RAN, GOUWE. der rederijkerskamer „de ROOS1' t© Schagen. mei welwillende medewerking derllarmonif kapel „Het Graf onder den Meidoorn." „Eene kleine Vergissing.*' J VELLINGA, Ondergeteekende houdt zich beleefdelijk aanbevolen voor de levering van drukwerken. kunsttanden en gebitten. J. N. DE LANGEN WENDELS. NIEUWEDIEP Weststhaat L 91. kent batert f 3 60 a 0.Pruisische Roode f 1.50 a f 3.— Friesche Eng. 2.15 a2.30; Zceuwsche Poo Ier' f 1.75. a 2.20; Zeeuw. Spuische Jammen f 3.5o a 425. Zeeuwachc Flakk. Jammen f 3.50 a 3.70 Zeeuw, sehe Blauwe f 3.a 3 25. Hamburgers f 3 90 a 4. dikken Knuppel rerraderlijk ren slag op bet AFtriftilir FIT FA Til II' hoofd toebracht, zoodat men voor zijn leven I l K I K I- I ll||j|li|l|| vreest. I! et-Os zijn den gekwetste de sacramenten U I LilJ'.tllL Lil I vLIlIilw Zondagavond half acht ure, had in het Poolland, onder de gemeente Barsingerhorn eene brand plaats, by de gebroeders A. en G. Bui. De bewoners lagen reeds op bed en alles is dan ook verbrand behalve het hooi dat men behouden heeft. Tot nog toe weet men niet hoe het aangekomen is De eigendommen waren ongelukkiger wijze laag geassureerd. HAARLEM, i4 December. In verband met den aanleg van den 'spoorweg Haarlem Zandvoort worden ar g-roote plannen voorbereid, om zoo mogelijk van Zandvoort eene tweede groote Nederlandscbe zeebadplaats te maken, vooral nu de afstand door de Amsterdammers binnen drievierde uur zal kunnen worden afgelegd. Onder anderen is besloten eene passage aan te leggen, uitgaande van bet station te Zandvoort, en eindigende aan bet badhuis. Gronden zijn aangekocht door de firma Ozinga en consorten te Amsterdam, waarop voorloopig tien villa's zullen worden gebouwd, en dagelijks worden door particulieren gronden aangevraagd en gekocht, mede voor villa's, zoodat Zandvoort eene schoone toekomst te gemoetgaat. Het Hoofd bestuur der Friesche Maat schappij van Landbouw beeft besloten een practisch ontwikkelde vrouw uit Denemarken te laten komen, tot bet geven van onderrigt in de kaasmakerij volgens Deensche Methode. Tot viering van Itel eeuwfeest harer onafhankelijkheid, wilde de stad New York in 1883, op den a4 Nov., den datum waarop zij voor IOO jaren voor goed vau de Engulsche heerschappij bevrijd werd, een groote «wereld kermis* houden. Maar het plan voor dte onder neming is in handen van eenige speculanten geraakt; de kapitalisten willen niets er mede te doen hebben en de overheid weigert Central Park voor de kermis af te staan. Het Congres zal (echter aangezocht worden, het plan in andere handen te geven en zoo de wereldstad in de gelegenheid tej stellen het vrijlieidsfeest op de voorgenomen wijze te vieren. Een boerenhofstede in 't Meer, Heerenveen, bewoond door B. Groeneveld, is gisterennacht I door brand vernield, met den geheelen inboedel; f alleen hel vee is gered. Alles was verzekerd. De Tentoonstelling te Melborne ts den i October geopend in het hijzijn van 7000 be jtoekeis, met een orchest van 100 insttumenten een koor van 9X10 stemmen en r devoeringen van den secretaris der Tentoonstellingscommissie en den Gouverneur der Kolonie. Er waren ai5o volontairs onder de wapenen en 15o 000 inenschen op de heen. Al de schepen in de haven paradeerden. De buffetten en vertering waren zeer slecht. Een oppassend jongeling te Scliijndel is» terwijl hij zich 's avonds naar huis begaf, door zekeren V. aangevallen, die hem met een vreest. Reeds zijn den gekwetste de sacramenten der stervenden toegediend. De dader is geboeid naar 's Hertogenbosch overgebracht. Naar het N. v. d- D. verneemt is het welbekende verkooplokaal de Brakke Grond te Amsterdam aan eene combinatie van bankiers verkocht; men noemt den prijs van f 5oo,ooo. Omtrent de bedoelingen der koopers werd nog niets bekend. Gisterennaniiddag beeft op bet Groot Heiligland, te Haatlein, een wagen van de heeren de Haan en Raven, bestuurd door L. J.. bij ongeluk een ladder van 5o sporten omvergereden, waarop een loodgktersknecht stond, die door dei. val zijn linkerbeen beeft gebroken en bovendien met een belangrijke verwonding aan liet hoofd naar zijne woning moest vervoerd worden. zal op ZONDAG 19 DECEMBER 1880. gebillard worden om fraaije PRIJS en PREMIE. De COMMISSIE belast met de WERKVERSCHAFFING in 1880, aan armen en hulpbehoevenden in deze gemeente noodigt bij deze alle belangstellenden uit, 0111 aan te hooren verslag van hun gehouden beheer en werkzaamheden. Tevens zullen in deze ver gadering pogingen worden aangewend om op nieuw tot dergelijke werkverscbalfing te kunnen geraken I De vergadering zal worden gehouden op ZA- TERDAG den 18 DECEMBER 1880, des morgens ten 10 ure, in het kofbjbuis van den Heer G. BOUMA. De COMMISSIE. Schagenden 14 December 1880. KLEINE en GROOTE sommen tegen tste Hypotheek op solied onderpand en zeer billijke voorwaarden, ten kantore van den te Alkmaar gevestigden Notaris op ZONDAG, den 26 DECEMBER 1880 in bet lokaal van Mej.de Wed A. KNIKKER. MtSSfltASSSA* 1. met begeleiding van KOORZANG. en III Aanvang 7J uur precier. Entree 50 cents Ploatsen kunnen aan bet lokaal besproken worden 5 10 cents extra. uit de fabriek van de Heeren VAN ESTA Co. te Harlingen. Door deze WASCHPOEDER met het water te vermengen, wordt het zeepverbruik minder en het water veel zachter. Verkrijgbaar bij te Schagen. Laagzijde B 61. Wederverkoopers genieten rabat. Schagen Firma DIDERICH, koel glas wijn zal n goed doen. Gij zijt door het rijden kelder!" riep hij luid .Foei! ik mag geen bloed verhit." I drinken! Drink ook dat nog, Kaïn, gij weet hoe bloed .Waar zjjt gij geweest, Frits vroeg de baron smaakt!" bedaard. I Daarop wierp hij het volle glas don baron voorde .fn het boscb, lieve vader en oom! Daar is eene voeten, zoodat de scherven en de wijn in het rond schoone plek, een afgelegene, stille plek in het bosch, spatten. tnsschen donkere dennen en slangenkruid, lieve ojm. De baroiies viel met een gil in zwijm. De dames Gij kent zeker de plek, links van het eikenboschje, een honderd schreden ongeveer? Gij weet het wel, den bemosten steen, die zoo bloedroud nevens is Daar viel een boem te middernacht, Hij viel en ligt gebroken Dat hieft de booze storm volbracht. De dames waren stil gewordeu en zagen verlegen naar den grond. Frits hieid op, zag haar donker aan en ledigde zijn glas snel, met etnen teug. zich zoo ontioerd door het tooi.ee!, dat zij zoo even .Maar gij lacht immers niet, dames en dat is toch had bijgewoond Zij ging. door Margareet vergezeld, waarachtig recht grappig. Ook gij lacht niet schoone naar den tuin en daar zij reeds gewoon was, zich in en de baron sprongen toe. De dokter en de gasten pakten Frits onder de armen en brachten hem gauw weg. Rachel stond alleen, verlaten en radeloos in dio verwarring Eer.o der vleemde datn.s trok zich harer aan en geleidde haar op haar verzoek de zaal uiten liet in den gang Margareet komen. Met deze ging Rachel naar hare eigene kamer. Maar hier kon zij het ook niet uithouden. Het wa> baar zoo eng, zoo zoel en drukkend tnsschen de rier muren. Zij gevoeldo vioolspee'ster Sci erts en lach toch, wij willen recht vrolyk en lustig wezen, eer de tijd voorbijgaat. Wacht n voor zwaarmoedigheid en treurigheid dat maakt vroeg oud en gij zult rimpels en grijze haren hebben, eer gij den tweeden man krijgt. Schenk ïiiij een in schoone vioolspeelster 1 O, gij spee'detj wat mij scheelt, mijn leed gij woet bet nauwkeurig ik dank u het overige is leugen. Klink met mij 1* De dokter en de beide gasten stonden met hunne glazen op. .Klink met ons, jongeheer, de dames drinken niet, drink met ons." .Ziedaar, ook gij, mijn charmante heer dokter. De dames drinken niet, zegt gij en de wijn is goed de brei.de schaduwrijke lanen alleen te bewegen, zond 2ij de orde vrouw weg, mei verzoek over een uur terug te komen, om haar naar bet slot te geleiden. Margareet ging en Rachel wandelde langzaam de lindenlaan op en neèr. De lucht was heerlijk warm en bet was zoo plechtig stil iu dc hooge alléo. De zont eschijn, de stille, zachte adem des winds, die met den geur van bloemen en lii.debloesein vervuld, om haar speelde, legde zich geruststellend, vertroostend aan haar hart Het zachto gonzen der bijen en het gezang van de vogels, hare lieve vogels, klonk als een zoete groet van huis, uit haar arm dorpje, om haar heen. Zij waren ook bier reeds met haar bevriend geworden, die lieve vogeltjes, zij hadden baar opgezocht, de roodborstjes en merels De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het vervaardigen van vervaardigt uit COLODIÜM COUTCHOE,eene geheel vernieuwde uitvinding, de welke alle maaksels te boven gaat en niet alleen zelfs uit vindt, maar ook zelf vervaardigt, daar er slechts weinige zijn die kunsttanden vervaardi gen en ik ondergeteekende de eenige hen in dit Noorderkwartier die die werkzaamheden bewerkt stellig zoo kun ik dit werk veel minder leveren daar ik zelfde maat neem en de stukken maak en een volkomen resultaat oplever, beveel ik mij tevens aan tot het maken van regulateurs, tot het regtgroeijen van kinderlanden en ben voor bo vengenoemde werkzaamheden te spreken, des DONDERDAGS voor den middag, in de Post hoorn, op de Markt te Schagen, en ben ook voor genoemde werkzaamheden per brief of briefkaart te ontbieden. 8370 hot hof. Misschien, dat zij van hare verwanten en en vrienden in het dorp bericht en last hadden ge kregen, om zieh wat met haar te bemoeien. En toen Rachel nu langzaam op en neer wandelde, fladderden de vogeltjes reeds heel vertrouwelijk om haar heen over haar heen, en zij kon niet anders, zij begon met hen te praten, zooals zij vroeger gewend was, en praatte zich allengskens onrust en bangheid uit het hart weg. En de vogeltjes namen hare bangheid, hare onrust op hunne luchtige wieken en vlogen daarmede oiphoog ee droegen ze weg, hoog in het groene loofdak en nog verder in de blauwe zonnige lucht des hemels. Sle.hts één ding bleef in haar, dat was demelodisuhe, boeienden klank eenerstero. Wanneer zij aan deze stem dacht, dan trilde het diepste mede gevoel in haar, zoodat zij moest blijven staan, totdat de klank in haar bad uitgeklonken. En toch bleef hij in haar. De warme nagalm hechtte zich in haar vast en 7ij meende schier, dat het jammer zou wezeu, als zij de melodie dezer stem nooit gehoord had en dio missen moest. Zoo wandelde zij op en neer in de laan, droomende, peinzende, vol gedachten aan het weker en het nu, en bleef staan. Zij stoad stil, want zij hoorde een langzamen tred, eenen tred, die haar bekend voorkwam. Zij voelde haar bloed snel naar haar hart stroomen en wilde weg en kon toch niet en was als door tooverkracht geboeid avn de plek, waar zij stond. De voetstap kwam langzaam steeds rader en zij stODd vol onuit- sprekeltjken angst en bangheid. En nu was de voetstap nevens baar en hield op en de melodische stem begon te spreken. ffordt vet volgd. en rood ha, zoo rood als bloed uit mijn vaders 1 de vinken en de kwikstaartjes maakten haar ijverig

Schager Courant | 1880 | | pagina 3