DANKBETUIGING. ÏÏEI- k HOOI». LATERE BERICHTEN. COURANTEN Te IlUUIt: Advcrtciitifm C. MEIJHS. J. van Oost veen. Algemeen Advertentie-Bureau te Alkmaar. worden ADVERTENTIEN ABONNEMENTEN BENOEMINGEN M a rk t berichten St. Anna straat WijkC, No- 8 zonder verhooging der kosten Men schrijft van Texel: De Kap'tein der stoomboot A«la van Holland de heer T. Mets, te Texel, heeft den in Januari den dag mogen herdenken, waarop bij, veertig jaren geleden, als postse hipper tusschen Texel en hel Nicnwediep in dienst trad. Vele blijken van belangstelling en waar- deering vielen den jubilaris, wien ook reeds vroeger welverdiende blijken van hulde werden geschonken, ten deel. 1 waalf postdirecteuren en commiezen, vroegere en tegenwoordige chefs van kapitein Mets, boden den jubilaris prachtige geschenken aan. Weg"ns trouwe ambtsbediening en hel redden van tal van inenscbenlevens, werd de heer Mets voor eenige jaren door Z. M. den Koning tot broeder in de Orde van den Rederlandschen Leeuw benoemd. Opmerkelijk mag bet heeten, dat ook de vader en de grootvader van den jubilaris ieder meer dan 4«> jaren belast waren met het brievenveivoer tusschen Texel en den Helder, zoodal dit ambt reeds 120 jaren door de familie Mets wordt vervuld. HH. MM. de Koning en de Koningin hebben op Nieuwjaarsdag de gewone leceptie verleend tot het ontvangen der gelukwenscheu. De heer Chouwer, een vroeger dagblad correspondent is voornemens een wetenschap pelijke reis te ondernemen van Aleczandrie naar de Kaap en alzoo dwars door de binnenlanden van Afrika. Haarlem, 4 Januari. Naar aanleiding cn in verband met den nieuwen spoorweg van Haarlem naar Zandvoort, hebben dezelfde ondernemers in vasten eigendom verkregen eene groolo uitgestrektheid duingrond langs het strand, ten noorden van den vuurtoren der gemeente Zandvoort. Zij hebben deze gronden aangekocht, met het doel die onder de benaming Bouwgrondonderneming Zandvoort" te slechten er wegen op aan te leggen, gebouwen op te plaatsen of den bouwgrond te verkoopen. De plannen der straat verdeeling zijn ontworpen door den architect J, C. Van Wijk, te Rotterdam In het jaar 1880 zijn van het Koloniaal Werfdepot naar Indië 'uitgezonden l492 mili. tairen, waaronder 861 Nederlanders, 44o Duil- schers, 61 Belgen, 4 Franschen, 56 Zwitsers, 20 Oosierijkets, 1 Rus, 1 Deen I Afrikaan en 47 Luxemburgers, In de registers van Men Burgerlijken Stand der gemeente Nieuwe Niedorp, zijn gedurende het jaar 1880 ingeschreven: 16 huwelijken, 5g geborenen, waaronder 1 tweelingen 42 ovei ledeneu waaronder 3 levenloos aangegeven. Haast u! In het N. v. d D. vau gisteren tnaken twee gefortuneerde dames, van 17 en 18 jaren, bekend, dat zij in kennis wenschen te komen met heeren. tusschen de 20 en 3o )aren. om na wederzijdse!» goedvinden een huwelijk aan Ie gaan. Heeren ingenieurs van den Water, slaat en reizigers in parapluies genieten de voor- keur. Uit goade bron zegt de N- R C- te kunnen meriadeclendat mot Mei a. s geen garnizoms ver anderiugou bij do infanterie zullen plaats hebben- zijn lfchamelflken toestand een gunstigen invloed ge had. Do openhartige bekentenis van zijn kant was van de zijde der ouders gevolgd door eene blootleg ging van ahe omstandigheden tot in de kleinste bij zonderheden. Daarmede was alle grond tot langer wantrouwen, tot verdenking hunner bedoelingen op geheven en een einde gemaakt aan zijne zich zeiven kwellode droefgeestigheid. De vreugde over de daar door begonnen gunstige ommekeer in den huigelijken kriüg was zoo groot onder degenen die daarin deel den, dat zelfs de bloedige gebeurtenis »n de daarme- do in verband slaande stoffelijke verliezen minder smartelijk warden gevoeld. De zon der in inwendige harmonie was klaar en warm over den familiekring opgegaan en sloot bem steeds nauwer aanéén. Maar één bart scheen door het warme gevoel van bijeen te behooren minder dan vroeger getroffen, dat was Rachels hart. Het verlies van haren vader was hot DÏet, dat kon het niet zjjn wat haar ned»rdrukte. Zij had immers bij zijnn leven nooit als kind tegenover bem gestaan en bad zich wel zijne leerlinge, maar niet zjjne dochter gevoeld. E11 al troffen zijne laatste onbepaalde aanduidingen over de ongelukk go verhouding tegenover eene moe der die Rachel zich ook slechts door vreemde oogen «11 door liet geheugen van vreemden herrinnerde, en hot bloedige slotbediijf van dezen echt haar diep en smartelijk, toch scheen daarin geone dringende aan leiding, om zich ïoo terughoudend en koel te betoo- ueu tegenover den voortreffelijken lamiliekring, zooals xij dat in den jongsten tijd had gedaan. Het waren geen traren over bet verleden, die zij weeude, maar de droevige tranen OTer de toekomst. De barones kwam haar overal met de grootste openhartigheid met moederlijke teederheid en vol vertrouwen te ge- moet. Het was op eene namiddag. De barones zat in het salon dat op den tuin uitkwam op den sofa, zoo als gewoonlijk een weinig vermoeid en mat. De baron ging achter iu de zaal met onhoorbare schieèen op Als de aanleiding niet te treurig ware. zon men kunnen schertsen met de volgende, pnblicatie" van B. en W. van Hoosden „Gelet op den hoogen waterstand .Verzoeken de ingezetenen dringend zoo weinig mogelijk water te gebruiken, dat aanleiding kan geven tot verhooging van het binnenwater in deze gemeente-" Z M heeft benoemt! tot rechter in de A- rondisvetnents Rechtbank te Alkmaar Mr F A van Leeuwen thans subsi: GrifF bij de Arrondisse nients Rechtbank te Rotterdam tot Kanton rechter te lAlkmaar Mr. M. Büchner thans kantonrechter te Helder. Purtner ende: 4 Jan, Kaas aangevoerd 77 stapel' kleine f 40 50 0 stapels middelbare f a Boter f 1.35 ,a 1.45 per kg., Kip Eijeren f5.50 afOEenden f 0.per 100 st. 101 Runderen, ving hoog. 39 paarden; vette Kalveren f 0.90 a 1.per pond vlug; 89 nuchtere dito f 10 a 28 per stok, vlug; 54 vette Varkens 54 a 64 ct per pond, vlug:10 magere f 16 a 23, 117 Biggen f 8 a 12, 1461 Schapen en lammeren, duur ving. HOORN. 31 Dcc. 13 hectol. Tarwe flO.— 1 hl Rogge f 8.29 hl. Gerst f 6..29 hl. Have f 4.50. Mosterdzaad f20.Karweizaadf |15.39 hl. Boonen: bruine f 14 1 f Paarden f8. 7 hl. Erwtenvalo f 13.groene f 14.50; hl Graauwe f 15 hl. Witte f 14.alles per heet 1060 KO. Kopboter f 1.40 a 1.60 per K.G. 070 Kippen f 0 70 a f 2.en 200 Eenden f 0.80 a f 1.10 per stuk 500 Kip Eijeren i 6.a f 0.0. Eend-Eijeren f 0.a 0.beiden per 100 stuks 20 Paarden f 40 a 250; 0 Koeijen f 0a 0. 20 Kalveren f 17 a 30; 70 Schapen f 24 a 38200 Lammeren f 17 a f 25 35 Varkens f 16 a 205 Zeugen f 30 a 45 190 Biggon f 6 a 11. ALKMAAR 3 Jan. Aangevoerd 4 Kooien f 200 a 25048 vetto Kalveren f 45 a 1509 nuchtoro dito f 14 a f 22, 228 Schapen f 18 f a 32; 72 vette Varkens 60 u 66 cents, por kilogram, 3 magere Varkens f u AMSTERDAM, 3 Jan. De prijzen der Aardappelen waren h don als volgt, Friesche Jammen f 3.a f 3.30; Pruis, blanke f 0 a f0.Pruisische Fran kent balcrs f 0 a 0.Pruisische Roode f 1.50 a f 3,10; Friesche Eng. 2.20 a 2.25; Zoeuwsche Poo- ters f 1.75. a 2.20; Zeeuw. Spuische Jammen f 3.50 &4.30 Zeeuwscho Flakk. Jammen f 3.50 a 3.70 Zeeuw scha Blauwe f 2.70 a 3.25 Witte id. f2.70 a 2.75 Saksische 3.10 a f3.30; Hamburgers f 3.90 a 4 Aan mijne geachte begunstigers familie vrienden en hekenden, vvenscht de ondergetee kende een hartelijk Nieuwjaar toe. G. KOSTER. Schagen 1 Januari] 1881. het tapijt op en naêr- Beiden schenen m«or dan ge woonlijk opgewekt door een gesprek, dat juist werd afgebroken, toen Rachel met eenig borduurwerk stil binnenkwam en naast de barones aan do tafel ging zit- ten. .Dat is eens goed, ma chêre, dat gij'gekemen rijt,* zijde de barones. .Ik beb u eene mededeeling te doen, die ons noodig voorkomt wegen de bewijzen van lief. de en gehechtheid welke wij van u ontvingen. Wij meenen aan n, onze lieve huisgenoote, eene opene verklaring schuldig te zijn betreffende het vroeger gedrag vau onzen zoon ,lk bid u, geëerde barones,* antwoordde Rachel ernstig, ,0, laat dit hedou later misschien. „Neen nu, ma chere. Nier om uwentwil, maar om onzentwil. Laissei-rooi- Wij stellen er belang in dat ook gij, wier empression voor ons huis wij keu- nen, de laatste evenements juist beoordeeldt. De hou ding van mijnen zoon tegenover ons is u bekend» Wij danken, naast Gods voorzienigheid, grooterdeels aan uw moedig besluit, aan uw beleid ons geluk, ons leven, aan uwen invleed op Frits. dat de sombere wolken van zijn voorbootd zijn verdreven en dat van ons buis eindelijk is weggenomen, wat ons zoo lang en zwaar drukte. Gij hebt zijne accacations tegen ons gehoord, wij weten het uit zijne mond, boor nu ook onze rechtvaardiging. „Het valt ons niet licht, mon enfant cherie,* ging de barones, voort, „maar wij weten dat wij voor u geenc geheimen behoeven te hebben,* „O, mevrouw „Gij weet, hoe mijn man zijn leven eindigde. Maar gij weet niet niemand dan ik en mijn echtgenoot en Frits wi ten hel, wat hem tot dien afgrijzehjken zelf moord had gedreven. Het was dat wij geruïneerd waren, 't jammerlijke gevolg van inèvitables pertes Hij wilde het niet overleven, wist zich niet in bet onvermijdelijke te schikken. In zjjn laatste schrijven sprak hij het uit. En gelijk het zijn laaaiste weu«ch was, dat Frits nimmer, nimmer zou vernemen, boe Het is ons een aangename pligt onze geéer Je begunstigers en mede burgers een gezegend nieuwe jaar toetewenschen. Dat het u allen welga in 18S1. Aanbevelend en hoogachtend, FIRMA DlDF.RICIl. Schagen, 'I Januarij 1881. De ondergeteekende wen«oht aan vrienden en begunstigers een gelukkig Kieuwjaarbedankt voor het genoten vertrouwen en beveelt zicli opnieuw beleefdelijk aan. P. DEKKER Jz., Schipper te Schagen Onder innige dankbetuiging voor het geuotene roept de ondergeteekende een hartelijk vaarwel toe aan alle vrienden en bekenden, waarvan hem bijl zijn vertrek naar elders de gelegenheid heeft ontbroken, zulks persoonlijk te doen. Schagen, 1 Januarij 1881 De ondergeteekende voelt zich gedrongen, door deze. zijnen oprechten dank te betuigen, aan allen die er zoo krachiig hebben toe bijgedragen en hulp verleend hebben, om zijn huis voor het VUUR te VRIJWAREN, bij gelegenheid van den brand op maandag den?7 December 1880. Schagevi, 4 Januari 1881. DOOR TUSSCHENKOMST VAN HET geplaatst in alle est met beleefde aanbeveling tot het sluiten van op deze en alle andere Dag- en Weekbladen. oenige perceeelen WEI- en HOOILAND, gelegen te Wierinqerwaardalwaar op no, 114; buurt A. van 's uiorgens 10 tot 11 ure, verdere mondelinge inlichtingen zijn te verkrijgen. hij aan zijn einde was gekomen, wilden wij ook da Frits nimmer zou weten, om welke beweegredenen zijn vader don dood had gezocht en dat hij te «eniger tijd zijn erfgoed alleen aan do edelmoedigheid en de edele piëteit van zijnen oom, mijnen lieven man zou te danken hebben. O, de best bedoelde plannen, met wonder veel wijsheid opgevat, richten hunne spits dikwijls tegen denqene van wien zij uitgaan. Nog heden is, dank zij den slaklengang van onze recb terlijke collegies. de regeling van de zaken die het vermogen betreffen uiet geheel in orde. Tot heden toe wachten wij te vergeefs op de documenten, vol gens welke d~ goederen alleen aan hem moeten ten doel vallen, alleen hem tocbehooren.* De barones zw-ej. Zij was uitgeput .De onbekendheid met en het Terkeerd uitleggen van d'se omstandigheden, dat was het. mon &mie, wat in Frits die onzalige sonpcon dat wantrouwenden onze sentiments heeft op gewekt en gij begrijpt-—* .O, ik versta het sprak Rachel, de hand der baro nes aan hare lippen brengende, „ik heb aan uwe goedheid, aan uw edel bart nooit getwijfeld o twijfel ook niet aan mij ook als ik Zii zweeg en worstelde tevergeefs om woorden te vinden, om tot bedaren te komen. Eindelijk sprong zij haastig op en verliet zwijgend bet vertrek. De baron en zijne vrouw zagen haar verwonderd na en kiken elkauder getroffen aan. De baron glim- lachte en vatte teeder de hand zijner echtgenoo te. „Gij zult het vernsmei, mijne waardste, dat ik gelijk gebad heb. Ik weet wat haar beweegt en drijf» Op dit oogenbbk trad Frits, van oenen rit naar eene pachthoeve te Bielan teruggekeerd, in de kamer en de baron brak haastig af. B.j het druk geprek over landhuishoudkundige zaken, werd aan Rachel niet verder gedacht. Hordt vervtlgdl I I

Schager Courant | 1881 | | pagina 3