LATERE BE1ICETEN. De blinde geliefde. M ark tberich-ten. Openbaie terechtzitting gehouden door het Kantongeregt te Schagea cp 27 Jan- uanj 1881 es hondeid meter ver tot het hun gelukte hem door eene andere opening uit het water te hel pen. Zaterdag j|_ te middernacht is btj Elmira rip den Eriesponrweg de as gebroken van eene locomotief, die niet 35myl«vtart per uur een trein tinnr New Vork bracht L)e middenste wagens werden van de rails geworpen en rolden cenige malen oni. Ongelukkyj ontstond 'brand in den pö«twageii en eer de passagiers redding konden brengen waroti vier beambten en de posidirec leur in de vlammen omgekomen Van de andere passagiers werden elf inin of meer ernstig ge wond. Volgens telegrafisch bericht beden ochtend te Veert» u't Magate (Engeland) ontvangen, is aldaar in het hospitaal opgenomen de matroos Klaas Vermoeien, de eenig overgeblevene van de vischsloep „De vrouw Clazina.» Bij deze ramp verloren 5 vrouwen hun echtgenoot en betreuren l(a kinderen het verlies van hun vader. LONDEN 27 Januari. Uit Dtirban wordt heden bericht dat eene patrouille uit Pretoria een legerkamp der Boeren veroverde na leven- digen strijd. Van de zijde der Boeren sneuvelden er 27 en werden velen gewónd. Zij gingen op de vluchtmet achterlating van hunne levens middelen, Van de Engelschen sneuvelden er 4 en werden er 5 gewond. Te Pretoria gaat alles goed. Van de Leek (Groningen) schrijft men: Een al jarig rn.esje, bij haar oom inwonende, werd heden ochtend dood in huis gevonden. Bij nader onderzoek is gebleken; dat zij doodelyK gewond was door een revolverschot* Men schrijft ons uit Den Helder: Een Rotterdamse!» inenschenvriend heeft voor de armen dezer gemeente t 20 gezonden. Het bericht in de N. 11, Cl. omtrent de menschlie- vendheid van den lieer S. v." G'. alhier, heeft ook elders de mededeelzaamheid opgewekt. Te Kaatsheuvel zijn twee personen, eene oude vrouw en een schoenmaker; vader van 7 kinderen, dood op hun bed gevonden. Men ver moedt dat zij ten gevolge van koude en gebrek zijn bezweken. -Git de te Waardenburg en Neerijnen aanwezigen gasthuisgoederen. onder beheer van den Heer H: \V. baron van Aylva van Pallandt, worden de armen dier dorpen op milde wijze ondersteund- De diaconie fondsen zijn daar betrekkelijk gering. Die buitengewone bulp is dus zeer welkom. -- Van verschillende kanten wordt gemeld, dat met den strengen winter het wild veel te lijden heeft- Niet alleen sterft hel van kou en gebrek, maar een aantal slroopers rigt ook onder de bazen en konijnen eene ware verwoesting aan; een ge weer hebben zij daartoe niet noodig, want met een slok gewapend sporen zij het w;ld op en daar dit in de sneeuw niet gemakkelijk kan loopen, keeren de stroopers niet zelden inet een goeden buit naar buis. SL0TEBD1JK, a5 Jan. Aan een heden van wege de IJsclub gehouden hardrijderij met paard en nai reslede werd door 8 mededingers deelge nomen de prijs gewonnen door F. Blauwboer en de premie door G. van staveren beiden uit deze gemeente. Het schijnt met de hardrijders onder He menschen te gaan als met de harddravers onder de paarden: zij blijven niet vele jaren de eersten op de baan li' het noorden schijnt dezen win ter de familie van den Berg, van Itijperkerk- een tweede rol te znllen spelen en Dirk Postma van Eernewoiide, naar den eersten rang te, dingen. TOT"-"-"*-*™""®*1*' 1 Een vertelling. Vrij raar het H' «pduitseh door JAKOBHAGENAAR II. Zijn harisfockt den hoogsten graad bereikt. Hij voer hevig *ePcn *9" bediende uit, toen deze hem een patiënt aankondigde en gaf hem to verstaan dat hij voor nitnia'lt' spreken was. Als de wereld mij niet eenmaal den lijd tot beminnen gunt," riep hij, „dan heelt zij ook van mij gceDe opoffering te wachten. Zestig jaren beb ik voor haar geleefd, nu wil ik voor mji en mijn gevoel leven. Eleonora is de prijs, dien ik van baar verlang!" Hij hield zÜn eor aan b®* narwork dat op de tafel lag ea luiferde of het nog ging. Zijn ongeduld groeide van minunt tot minuut. Kooit had hij den tijd zoo langzaam voorbij zien gaan als heden, nu het de gewichtigste dag van zijn leven was; nooit had hij zijn hart zoo sterk voelen kloppen; nooit had hij gróoter wantrouwen in ziji e bekwaamheid gesteld, en bij waagde het niet de gedachte voet te geven, dat hij zijne schoone en zachte E: in ra te vergeefs met do hoop gevleid had dat Zij de bron der godheid, het Hebt, zou zien. „Komt zij riog niet!" riep hij vol ongeduld. Hjj rad aan bet venster opende het en wierp een blik j Meermalen hinderde het ons, te moeten lezen of schrijven, dat een braaf man zijn leven in gevaar stelde om dat te redden van een dronk, aard, die in het water liep, of van een kwa jongen, die er door roekeloosheid in viel. Met zekere voldoening vermelden wij dan ook het volgende Een melkboer wilde naar »het overzij>v, d. i. te Amsterdam over het IJ, en nam daartoe den korsten weg, de regte lijn, Pas op! riepen eenige schippers: dat slop is"*pa* opengehakt geweestloop een eindje om kerelJawel boertje liep door We laten je verdrinken, boor Jawel, boertje stonrde er zich niet aan en.... plompte met melk en al er door. Nu was er aan hulp roepen geen gebrek, en de schippers Kwamen den stijfkop toch maar te hulp; doch toon ze hem stevig aan den haak geslagen hadden, lichtte een der schippers hem eerst even in. dat hij. melkboer, eigenlijk niet waard was gered te worden uit het element, dat hij zoo vaak gebruikt had, en terwijl de hoer hartroerend verzekerde, dat dit zoo erg niet was en hij 't nooit weêr doen zou. werd hein toegeroepen, dat hem toch zou verleerd worden goede lessen in den wind te slaan, zoodra hij op 't drooge kwam En inderdaad, zoodra was hij uit het ijs getrokken en onder het bet eik van de gesfjierde knuisten zijner redders, of Hij werd over de knie gelegd en aigestreft dat het klonk als een klok. En toen klonk men er nog eens dunnetjes over heen in een wijnhuis. In de gemeente Hahften is Zondag bij ge legenheid van het «ijsvermaakvrij erg gevoch. ten, waarbij een der aanwezigen diepe wonden over aangezicht en handen bekwam, terwijl nog een ander een vingerlid werd afgesneden. Te St Etienne du Piouvray heeft zekere Arsène Sevaiste zijn broeder in dronkenschap doodgetrapt. In de gevangenis ontnuchterd, wist de misdadiger zich niets van het voorgevallene te herinneren. BELG IE. Het watersnoodfeest, Zondag in het Paleis du Midi gegeven, heeft, zegt men ongeveer 35.000 fr. opgebracht. De dames, die. boeketten en andere snuisterijen verkochten hebben voor haar aandeel alleen 8000 fr geïnd. Aartshertog Rudolf had 1000 fr. vooruitgezon. den. Een bedelaar te Berlijn gaf dezer dagen eens een klein staaltje van zijn brutaalheid. Hij kwam met zijn houten been aan eeu woning en vroeg om een kleinigheid. De bewoonster, die medelijden met den armen stumpert had, gaf hem een groote schaal erwten en zuurkool welke de bedelaar zich goed liet smaken Toen hij zijn maaltijd geëindigd had, klopte hij we. derom aan om de schaal terug te geven en vroeg meteen of de jufvrouw ook niet nog een kluifje of iets dergelijks voor hem had daar hij, hoewel gaarne erwten en zuurkool lustende toch liefst iets anders had, omdat hij reeds drie maanden lang niets anders dan deze spijs had gegeten- Om van den man af te komen, gaf de vrouw hem het gevrapgde, maar pas had de man het op, of hij stond met een derde verzoek voor de deur; nu zou hij gaarne wat geld ontvangen om iets verwgrmends te drinken daar men dit bij deze kon best kon gebruiken-De echtgenoot der vrouw die zich reeds over de onbeschaamdheid van den indringer hoos had gemaakt, vertelde hem nu dat, zoo hij niet spoedig vertrok de politie gewaai-schuwd sou wórden- Met „Nu maak je maar zoo dik niet, mannetje# ging de bedelaar lachend de trapaf om waarschijnlijk elders zijn geluk te beproe! ven- De liedertafel Alkmaars Mannenkoor Arion,« te Alkmaar, gaf den 2.5 dezer een concert, ten voórdeele van de slachtoffers van den water- op de lange straat, waarin zjjne woning gelegen was Maar er was geene groote slanke gestalte met don kere, kantanjebruine lokken te zien; hij wierp het venster weder dicht, bracht voor de vijftigste maal zijne instrumenten in orde, keek weder op het uur werk. zette zich op de sopha en drukte het gezicht in het kussen, als wilde hij don gloed afkoelen die door zijn gansche lichaam brandde. „Hoo is het mogelijk," vroeg hij zich zelve af, „dat een oud man nog zoo hartstochtelijk als een jongeling beminnen kan. Maar toch. ik weet hetEloonora heeft mij lief, zij heeft het mij duizendmaal gezegd, als zij mij de handen drukte en mij met zoete woorden verzocht baar den blauwen hemel, de bonte bloemen, dé groene lente en de gouden sterren te toonen.'Zij heeft mij duizendmaal gezegd, dat ik eigenlijk de eerste man was, met wien zij dikwijls en veel gesproken heeft en dat zij geen andere wil leercn f kennen dan mij. die baar de oogen openen zal en dien zij eeuwig beminnen zal." In dit oogenblik hoorde bij zachte schreden op de trap; een koude rilling overviel hem. Snel sprong hij van de sopha. wierp een in den weg staander, stoel omver en ijlde de kamer uit. „Ik gevoel vrees," zeide Fleonora, toen zij door den arts in de kamer gevoerd werd, „hoop, liefde vreugde en kommer. Allerlei gevoelens en gedachten kruisen zich in mjjn brein „Moed gevat, mjjne gelitfdo," antwaordde hij en haalde tst^ gordijn op, dat bij te voren in sjjne verstrooidheid had laten vallen. „Voelr gij het lieht?" snood Als voorloopige opbrengst is reeds f$<j- aan de hoofdcommissie overgemaakt. SOHAGEX,-27 Jan. Aangevoerd vee ter markt w-, heden als volgt? 2 paarden f 40 a 60veulen* f a1ossen - a f 0 stieren f0a Os— 2 Golde koeien (daagere) f 100 a f 150, 6 idem (vette 170 a 270, Kalfkocien 0.a 0.Yaarsen 0.Gras kalveren 0.-12Nuchtere kalv 6 a 18.Rammen 0 Schapen (magere) 0.—, 0— idem (vette/ a 0— Overhouders a Lammeren 0.0 Bokken en Geiten 0.a 0.22 Varkens (magere) 12 a 18, idem vette) a 25 Biggen 9 a 12, 10 Konijnen 4O a 60 20 Kippen f0.90 a 1 50 70 Eenden 75 a 125 Duiven a Ganzen a Zwanen a 200 kilogram Boter f 1.33 a f 1,60. kilogram Kaas f 0.a f 0.1500 stuks Kip ij eren f 5,50 a f 6.Eend Eijeren faf AMSTERDAM, 26-Tan. De prijzen der Aardappelen waren hiden als volgt, Friesche Jammen f 3.60 a 3.70; Pruis, blanke f 0 a f0.Pruisische Fran kenthalers f 0.a 0.Prnisischo Roode f 1.60 a f 3.20; Friesche Eng. 2.60 a 2.70; Zeeuwsche P00 ters f 0.a 0.Zeeuw. Spnische Jammen l 3.70 a 4.80 Zeeuwsche Flakk. Jammen f 5.80 a 4.Zeeuw" sche Blauwe f 2.25 a 3.25 Witte id. f3,a 0.—0 Saksische f 3.25 a 13.50; Hamburgers f4.—a 4 10 Veroordeeld: J- S, P- B, J. K, D K, J- P B, M K, H. de B, H. S, allen te Barsingerhorn, en J- K. to NiouweNie- dorp., wegens het maken van nachtelijk burengerucht ieder tot eene geldboete van f 6subsidiair één dag gevangenisstraf en in de kosten dez.er invorderbaar bij lijfsdwang. J B- te Tutjehorn, gem. Haringcarspel wegens, het laten losloopcn van een hond op den openbaren weg te Haringcarspel, na voor gelijke overtreding binnen het laatste jaar te zijn veroordeeld, tot etne geld boete van f2-— subsidiair 2 dagen gevangenisstraf en in de kosten invorderbaar bij lijfsdwang" P M. te Zijpe. wegens het laten loopen van vee op den Hondsbosschen zeedijk tot eene geldboete van f 3subsidiair één dag gevangenisstraf, en in de kosten verhaalbaar bij lijfsdwang. C. S. aan de Oude Sluis, gem. Zijpe, wegens: openbare dronkenschap te Anna Paulowna, na binnen het lnatsto jaar voor gelijke overtreding te zijn veroordeeld, tot eene geldboete van f 12. subsidiair 3 dagen gevangenisstraf en in de kosten invordsrbaar bij lijfsdwang J. B. te Oudcarspel, beklaagd van zijn hond te hebben laten losloopon op den openbaren weg te Oudcarspel, zonder dat die hond voorzien was van een van ijzerdraad gevlochten muilkorf, vrijgesproken met veroordeeling van den staat in de kosten. Te Assen heerschen de mazelen zóó algemeen dat bijna alle scholen aldaar ontvolkt en tijdelijk gesloten zijD. Bij het bouwen van de Rijkskweekschool te Deventer is men tot de ontdekking gekomen, dat in het bestek de noodige schoorsteen-,n zijn vergeten-'t Is meer gebeurd- Te Cherbourg heeft een treurig ongoluk plaats gehad. Twee booten, ieder met aehtien man, kierden in den vroegen morgen naar den wal terug met de duikerklok die bij de havenwerken gebruikt wordt, (Oen een der mannen, door een plotselinge beweging vmeg i.y, oen de stialeu der zon op de schoone Eleonora vielen. „Het maakt mij warmer en bevalt mij wel, maar, het verdrijft de zwarte duisternis, die om mij is, niet in het minste. Geef mij uw hand, dat ik een stoel kan krijgen. In welke kamer ben ik nu?" „In mijne spreekkamer." „Ik voel geen tochtje waaien, maar bet is mij, als hoorde ik om mij de jubelstemmen, die mij toeroe pen: verheug u, gij zult nu spoedie kannen zien. Het zijn zeker de geesten der gelukkigen, die n geholpen hebbeD. Ach, zien kunnen, wat mo-t dat niet heerlijk zijn!" „Ik moet uwe band kussen, Eleonora!" riep d< arts. „Zeg mij tocb," hernam de schoone blinde, als de zon ondergaat, waar gaat zij dan heen?" „De diebters zeggen, dat zij in den schoot der zee zinkt." „Die wonderlijke dichters. En zou de vloed liaren gloed niet dooven? Gij hebt mij dikwijls gezegd, dat het vuur in het water sterft." „Bekoorlijke onschuld!" riep E, wiens wangen zoo rood als die van eeu jongeling werden. „Eleonora, ik bemin ui" „Dat bebt gij mij zoo dikwijls g/ez-gd!" „En hoort gij het niet gaarne?" „O, zeer gaarne," antwoordde Eleor.ora. -He' woord liefde is het schoonste, dat ik ooit geboord heb: het klinkt als muziek in mijne ooren. Maar voel eens, hoe mijn hart klopt." Zij nam zijne hand 00

Schager Courant | 1881 | | pagina 2