b Te ISIIUli Huwelijks-Kaarten Buitenlandsch Nieuws. Hofrouw in Japan. Armoede in Parijs. KUNST NIEUWS Gmeeente Schagen. BELANGRIJK Gemengde berichten. 1 Ondertrouwd Firma Diderirh. T. J. C SCHOKFR. op de LAAN, Wijk D, No. 5, te SCHAGEN. niees'p melk en van de beste boedanigheid gevende. ie prijs, Vergulde medaille en 25o franken- ae Zilveren aoo 3e Bronzen 15o 4e ioo "No. 3a. Bijgevoegde wedstrijd. VAARSEN met a tanden ie pr Vergulde zilveren medaille en aoo franken. ae Zilveren b ioo No. 4a. Bijgevoegde wedstrijd. VAARSEN met meer dan a tanden ie prijs, Vergulde medaille en aoo franken, ae Zilveren ioo Voor BOTER, mededinging voor alle landen 3e prijskamp. Verscbe boter (licbt gezouten) voor de onmiddelijke verbruiking in stullen (stuk ken) van ten minste a Kilo's ie prijs, Zilveren medaille en 5o franken. ae 3e 4e 5e 6e 7e Bronzen 45 4o 35 3o a5 ao 4e prijskamp. Toebereide boter voor den wintervoorraad (Inlegboter) in kist, pot of vat, van ten minste 7 Kilo's, ie prijs, Zilveren medaille en 100 franken, ae Bronzen b 75 3e 5o 4e B B 25 5e prijskamp. Boter voor den uitvoer in kist, pot of vat, van ten minste 3 Kilo's. ie prijs. Zilveren medaille en ico franken, ae Bronzen «75 3e ho Voor KAAS, mededinging voor alle landen 6e- Prijskamp. Vier stuks of 10 Kilo's Kaas gemaakt van niet ontroomde melk. ie prijs, Zilveren medaille en 5o franken. ae 3e 4e 5e 6e Bronzen 45 4o 35 3o a5 45 4o 35 3o 25 wegen'en omringd van talrijke nomaden stammen van minder sterkte kan zijn. In de nacht van den i4 op den l5 April werd het fransche Spoorweg station Oud Meli door Arabiren overrompeld, een inlandsche wachter werd gedood, het overige personeel j vluchtte naar Sorit El-Arba. Twee Amerikaanscbe fregatten zijn op de reede aangekomen. LONDEN, I9 April. Heden ochtend te 5 uren is Beaconsfield overleden. Het grootste deel is reeds voltooid van den spoorweg, die het noorden met het zuiden van Australië zal verbinden. Hel belangrijkste resul taat, dat met deze groote onderneming zal worden verkregen, zal hierin bestaan, dat de reis van Engeland naar Seydney er dertig dagen door verkort zal worden M ark tberichten. ALKMAAR 19 April. Op de Voorjaarsvee markt zijn aangevoerd 1749 Runderen, PURMEHEND 19 April. Aangevoerd 9 Paarden, 19 Koeien, handel stug, 142 vette kalveren f 0,60 a 080 per P., 295 nucht. dito f 4a 14, handel stug, 507 Schapen, prijshoudend, handel matig, 18 vette Varkens f o,54 a 9,62, 192 Biggen Kipeieren f 3 a 4 Per D°ler l M5 I,3o. Kleine kaas f 43, aangevoerd Ho st. EDAM 16 April. Kleine kaas t ao a 34, aan gevoerd Jo st vvegende I56o P. KROMMENIE 14 Apr, 343 koppen Boter f ','7 '-35, 2375 Eieren f 3 a 4 Per '°°- 7e Prijskamp. Vier stuks of 10 Kilo's Kaas, gemaakt van ontroomde melk ie Prijs, Zilveren medaille en 5o franken, ae Bronzen 3e n 4e 5e - n b 6e B B B N.B. De officieële uitlegging van de vragen 4 stuks of 10 Kilo's Kaas luidt: Men mag 10 Kilogrammen tentoonstellen in zooveel stuks als men wil. Het Hoofdbestuur noodigt al de Leden der Maatschappij uit om deel te nemen aan boven- genoeinden Prijskamp, opdat de Nederlandsche landbouw te Gent waardig vertegenwoordigd zal zijn Het geeft de verzekering dat het van zijn kant, alles wat in zijn vermogen is, zal doen om de inzending goed te doen slagen. De meest mogelijke zorg zal voor het vee en de voortbrengselen worden in acht genomen, doch het Hoofdbestuur stelt zich niet verantwoorde lijk voor onverhoopte schade. Een Engelsch blad geeft een middel aan de hand om schapen le beletten den bast van vruchtboonien af te knagen. Men moet daartoe zeep nemen van de minste soort en een zeer sterk zeepsop maken. Daarin lost men dan Blevertraan zeep (whaleoil »oap)« op, een kwart pond op 6 gallons (een gallon is circa 4è liter), roert dat mei een schuier of stok dooreen, totdat het zoo dik is als goede witte was, en bestrijkt mei dat mengsel de hoornen tot op eene hoogte die buiten het bereik der schapen is. Er zal dan geen schaap aan raken in minstens twee maanden, maar dikwijls in veel langer tijd, al naarmate van de hoeveelheid regen die er valt. uien moet het iniddel maar bij de hand houden en hel gebruiken wanneer het noodig is. Dikwijls zal tweemaal ineen zomer voldoende ziju. Schapen, die in de nabijheid van vruchtboonien rondloopen, moeten altijd overvloed van goed versch water hebben, 't Is door dorst, dal zij het eerst er toe gebracht worden om aan den bast te knagen, maar als zij hem eens beproefd hebben, eten zij er van omdat zij het lekker vinden. Het bovengenoemde middel zal hen afbonden van den boomen en is daarenboven zeer goed voor de boomen zei ven, daar het den bast zacht houdt en alle insecten doodt die er mede in aanraking komen. Dagelijks vinden Europesche gebruiken in Japan meer ingang zoo heeft de Mikado ter ge legenheid van den dood van Alxander II een 20 dagige rouw u'tgeschreven voor het hof van IJeddo. Dit is de eerste keer dat iu Japan het aan denken van een vreemden vorst officieel her dacht wordt, uitdrukkelijk heeft de Mikado er nog bijgelast dat in dit geval de rouwkleur zwart zal zijn en niet geel zoo als de gebruiken van het land medebrengen. -r'. -r- Bij een decreet van den President der Republiek is het budget d^r Assistance publique op de enorme som vqn 37 515 172 frs, bepaald. Het aantal personen dat ondersteuning krijgt bedraagt 3o5.ooo. In de laatste 10 jaren is de armoede ontzettend tóegenomen. Mejufvrouw Cornelia van Zanten uit Dord recht thans verbonden aan de opera te Breslau viel het bijzonder voorregt ten deel dat haar eeo engagement is aangeboden aan bet Scala Theater te Milaan. BUtlGERLIJKU STA.\I>. Ingeschreven van i5 18 April 1881. ONDERTROUWD: Dirk Stam, wed. van Jantje Konijn, oud 39 jaren, en Maaltje Keij. zer, wed. van Tbeodorus Lindeboom, oud 4° jaren beide wonende le Schagen.JanJougejan j.m. oud 26 jaren- wonende te Zijpe, en Anna Breed, j- d. oud a3 jaren, wonende te Schagen Reijer Koeten, j. 111. oud 24 jaren, wonende te Héér Hugowaard, en Gerritje Groet j. d- oud 22 jaren wonende te Heer Hugowaard, ged te Schagen. Jacob Heinstman, j. m. oud 20 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp ged te Schagen, en Simontje Fijnheer, j. d, oud at jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. Willem Rood, j m. oud 26 jaren, wonende te Barsin gerhorn, en Neeltje Kuiper, j. d. oud 21 jaren wonende te Schagen. van al dadelijk gemaakt is, vergroot, worden met een nevenstaand aangekocht perceelwaar door de localiteiten met eene gezelschapszaal en. 5o slaapkamers zullen vermeerderd worden, Te Krögelstein, bij Hollfeld (Beieren), is dezer dagen een rotsblok nedergestort van ongeveer a5 kub. meters; het verpletterde een vrij hecht huis, waarin een gezin van zeven personen woonde. De moeder en een kind waren onmiddellijk dood, vier kinderen waren erg gekwetst; alleen de vader bleef ongedeerd. Het kostte veel moeite hen onder de puinhopen weg te halen. Hiermede maken wij bijzonder opmerkzaam op de advertentie van de Heeren KAUFMANN SIMON in HAMBURG, in ons blad van heden.Het handelt zich hier om Originele loten in eene Verloting die zoo ruimschoots met prijzen voorzien, dat ook in onze stteek eene zeer talrijke deelneming te vooizien is- Deze onderneming verdient des te metr nog het volste vertrouwen, daar de beste waarborg door den staat gegeven wordt, en bovengenoemd huis door zijne strikt leëele handelwijze en hel uitbetalen van talrijke prijzen alom bekend is Klots, een rijke slager, vooral bekend we gens zijn dilicieuse worst, had veel te liplen van de lievelings kat zijns buurman». Op zekeren dag viudt laatstgenoemde de kat dood; liet is niet twijfelachtig, wie de kat vermoord heeft en de buuiman besluit zich te wreken. Als 's avonds de winkel van den slager vol klanten is, komt bij eensklaps binnen, met de doode kat onder den arm; hij werpt het dier op de toonbank, met de woorden: bDaar, Klots, heb je numeio twaalf de andere ze ven breng ik je. zoodra ik ze heb." Voordat Klots van zijne verbazing bekwam, was de winkel door de kldnten hals over kop verlaten. Ruim 4° personen hebben dezer dagen weer het eiland Texel verlaten om zich in Noord-Amerika te gaan vestigen. Eerlang zullen nog eenige gezinnen volgen. De meeste landver huizers zijn boerenarbeiders. Het is zoo goed als zeker, dat het te Vlaardingen thuis behoorer.de loggerschip Willem Barends, Schipper W. Verbruggen, in de stormen, die in Maart geheerscht hebben, met man en muis is veigaan. Door deze ramp kwamen ia fiksche zeelieden in de kracht des levensom en zijn een aantal weduwen en weezen in rouw ge» dompeld. CORRESPONDENTIE. Het feuilleton in een volgend nummer. is het geluksaankondiging van SAMUEL HEK- SCHER senr. in Hamburg welke zich in het huidig nommer van dit blad bevindt. Dit huis heeft zich doorzijn prompte en zwijgende uitbe taling der hier en in de omstreek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidig ad. vertentie acht te geven. TUNNIS Volgens een telegraphisch bericht uit Philippeviile hebben verschillende Stammen zich met de Krhoumirs vereenigt en kunnen de bondgenooten over 3oooo strijders beschikken en zullen dus de fransche troepen nog heel langzaam voortrukken en eene versterking afwachten. En al is ook die opgaven overdreven zoo is het niet mogelijk dat een aanvallend leger in een bergachtig land zonder gebaande Voor de weduwe en 6 kinderen van den postconducieur Soppe, die te Zwolle in dienst door een trein gedood werd, is ruim f 6000 bijeengebracht. le Lekkerkerk maakte zich en 2jarig Jon gentje, toen hem door zijne zieke moeder iets verboden werd, zoo boos, dat het dood bleef. Een schooljongen te Munchen werd onlangs door een zijner kameraden met een'potlood in dc hand gestoken zoodac de pnnt afbrak en in de wond bleef steken. Hij telde eerst de kwet suur zeer licht, maar stierf een paar dagen later aan bloedvergiftiging. Het volkskoffiehuis, logement en vergader zaal „de Vrede," op bet Rapenburg te Amster dam, zal, wegens het druk gebruik dat daar Advcrtentien IJ. BRUIJN EN S. GROOTES, van Schagen. Warmenhuizen, 15 April 1881. Heden nacht overleed onverwachts mijne geliefde echtgenoote M. BORST, in den ouderdom van 3 7 jaarmij nalatende vijf kin deren die nog te jong zijn om het verlies te kunnen beseften. II. P. BERKHOUWER. Haringcarspel19 April 1881. - r Een net en goed ingericht WOON - HUIS, op de Bieriade te Sc/ku/ch- te bevragen bij J. C. NAGELHOl f op 't Jalleical. EN worden spoedig en netjes vervaardigdter boekdrukkerij van

Schager Courant | 1881 | | pagina 2