ET1IT1E» DONDERDAG LMDBQiOWiMi. 28 APRIL. Ao. IM1. 25ste Jaargang. No. 1393. Bekendmakingen. AANGIFTE VAN VERHUIZING. De wraak der Jakobijnsche. Lcvallois. xx. Gemengde berichten. SlllUfll ('01'RAAT. Dit blad verschijnt twee maal per week Woensdag- en Zaturdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure worden Advertenticn in liet eerstuitkomende nummer geplaatst. Inc/ezonden stukken een dag vroeger. Prijs per jaar 3.Franco per post 8.60 Afzonderlijke nummers 0.05. Advertcntiën van een tot vijf regels f 0.75; iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. POLITIE. GEVONDEN: In de gemeente Schagen, een SLEUTEL. Inl iehtingen worden verstrekt ter gemeente «eeretniie aldaar GEVONDEN, in de gemeente Schageneen ROZEKRANS. Inlichtingen zijn te bekomen ter Gemeente Secretarie aldaar. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk liet doen van aan gifte ter secretarie, bij verhuizing binnen de gemeente, der ingezetenen in herinnering, de volgende artikelen van het politic-reglement dezer gemeente, als: Artikel 11. In geval van verhuizing binnen de gemeente, zal daarvan binnen acht dagen, behooren te worden kennisgegeven ter secretarie der ge meente, op den voet, als hierna is bepaald, te weten: Voor een geheel gezin, inwonende dienst en werkboden, daaronder begrepen, door het lioofd van dat gezin. Voor afzonderlijk levende personen door hen zclven. Artikel 12. Overtreding van het vorig artikel, wordt gestraft met eene boete van één gulden. Schagen, 23 April 1881. Burgemeester en Wethouders voorn G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen; Qdien de Dispositie» van Zijne Excellentie, den heer Commis saris des Konings fn Noord-Holland van den 9en April 1881 Nog 118(2803 en 2806 (Provinciaal Blad No, 33(34) Gelet op onderscheidene bepalingen der Wetten op het reg-t van patent en op de peraoneele belasting. Brengen door dexe ter kennis van de IngexetencndeierGemi-ents 1 Dat de uitreiking van de Beschrijvingsbilletten betrekk-lijk de belasting op het personeel tal aanvangen ,op den 4 en Mei Historische novelle uit den tijd der Revolutie. van LUDW. HABIGHT. aanstaande: 2. Dat, overeenkomstig 2 van art- 29 der wet op depersoneele belasting, benoemd zijn om als tegenschatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen, ingeval van herziening, achtervol- gens het bepaalde bij art: 32 2 der wet, van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardste den de heereu: 1, DIRK ROGGEVEEN Senior 2. KLAAS BLOM. 3. Dat de uitgifte van de verklaringen van aangifte voor het regt van patent tal aanvangen op den 5 en Mei aanstaande en dat met de weder bijeenverzameling dier verklaringen op den 16 en Mei daaraanvolgende tal moeten begonnen zijn: een en ander intnsschen met uitzondering van de patentpligligen vermeld onder No, 37 tot 40 van Tabel 14 (Tappers enz.) aan welke de bedoelde verklaringen, welke binnen drie dagen na de uitreiking tullen worden opgehaald, afzonderlijk en onverwijld bij den aanvangdes dienstjaar» tullen afgegeven worden. 4. Dat tij die bij de uitreiking of ternghaling van verklarin gen betrekkelijk het patentregt, mogten overgeslagen zijn, zich daarop niet rullen kunnen beroepen, maar integendeel vcrpligt zijn zorg te dragen, dat de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaringendoor hen worden ingediend; hetwelk zal behooren te geschieden, ten kantore van den ontvanger van 's Rijks Directe Belastingen waartoe de Gemeente behoort, onverwijld nadat den uitersten dag voor dc terughaling der verklaringen tal verstre ken en dus van dc omstandigheid van vergetene uitreiking of wederophaling zal gebleken zijn, aan welk kantoor tevens de vereischte billetten kunnen worden verkregen. 6. Dat de dag waarop de patenten voor de patcntpligtigcn ver meld in No. 37 tot 40 van Tabel 14 (tappers enz.) ter afhaling gereed zullen zjjn, nader en in tijds zal worden aangekondigd, doch dat deze (latententen, ingevolge art 2 der wet van 24 April 1843 (Staatblad No 17) niet mogen uitgereikt en de bedoelde pa- tentpligtigen (tappers enz,) deze hunne beroepen niet mogen uitoe fenen alvorens bun vcrschuldigden aanslag wegens het patent regt dier bcroejien, over het vorig dienstjaar ten volle en dien over het nieuwe dienstjaar voor de helft te hebben betaald, waarvan een ieder, hij de at haling van het patcutblad, door ver tom van <'e vere 's.-.hte kwitantien tal moeten doen blijken Wordende eindelijk een ieder, ten allen overvloede herinnerd, dat de noodzakelijkste inlichtingen betrekkelijk eene behoorlijke invulling der beschrijvings billetten, too voor persoueele belasting als het patentregt, op die billetten afgedrukt zijn om door be langhebbenden te kunnen worden geraadpleegd. Schagen, den 26en April 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. ZooJra echter de heer de Champignelles eenmaal een besluit had opgevat, was zijne ruwe geestkracht nooit verlegen in de ktu- ze der niid telen. om het ten uitvoer te brengen. En Lad niet die zwakke vrouw heui ten slotte een tegenstand geboden, dien liij niet verwacht had, zoodat liij het reeds meer dan eens had betreurd Adeluide niet eenvoudig terstond voor goed uit den weg te hebben ge ruimd. Git zijn somber gepeins werd de aanzienlijke beziiter van het kasteel plotseling opgeschrikt. De arbeiders op bet veld hieven een kreet aan en vluchtten vol angst. Op den grooten weg vertoonde zich een troep menschcn en de van verre zichtbare roode mutsen verrieden ter stond dat de gevreesde Jakobijnen in aantocht waren Niet lang geleden stierf in Parijs een man die in betrekkelijk korten tijd van een een voudig handwerksman schatrijk werd. Levallois werd in 1816 geboren, koos het beroep van schrijnwerker en had op zijn 24 jaar moeite den kost voor zich en zijn vrouw en kind te verdienen. Tijdens hij bij een vermogend inwoner van Parijs aan het werk was, uitte hij zoo af en toe onwillekeurig zijne gedachten over ver schillende zaken. De lieer de Champignelles keek naar beneden en een (verachtelijk lachje speelde om zijne lippen Dat gepeupel, ofschoon het, naar het scheen, gewapend was want uit den hoop schitterden geweren en pieken Was niet te vrrezen. Hij greep naar het schelkoord en schelde hevig-l Een bediende verscheen «De poort blijft gesloten- Gijlieden moetj u terstond wapenen om dat barrevoetige volk op eene warme ontvangst te onthalen. Ik zal mij aan uw hoofd stellen en alleen over onze lijken zal die ellen dige troep in mijne bezitting binnendringen August moet de geweren halen en onder bet volk verdeelen!" De dienaar verdween met een bleek, ontsteld gelaal De heer de Champignelles ijlde nu ook zelf nog naar de wapenkamer en kreeg zijn besten dubbellooper; toen nam hij zijn degen en terwijl zijn oog nog met een onderzoekenden blik over de talrijke pistolen heengleed riep een jeugdige slem achter hem: »Papa, gij moet inij ook een geweer geven, wij zullen ons tegen die .lakobijneu tot op den laaisten droppel bloeds verdedigen'" De heer bij wien hij werkte en die een fijn opmerker was had wel lra opgemerkt dat in den eenvoudigen werkman veel verstand en ondernemingszucht stak, en langzaam rijpte er een plan bij hem om Levallois voor zijn doel te gebruiken. Genoemde heer had digt bij Neuillij eene groote uitgestrektheid gronds liggen, welke echter niets geen waarde bezat en welke hij vergeefs getracht had aan den man te brengen, en nu had hij besloten Levallois daartoe te gebruiken. Deze nam dit voorstel aan en reeds den eerstkomenden Zondag begaf hij zich naar eene herberg in de buurt waar Zondags ge danst en gedronken werd, en ook velen uit den omtrek te zamen kwamen, en deelde aan de aanwezigen loten uit en zeide dat de hoofdprijs bestond in eenige meterbouwgrond. Eerst lachte men er mede maar toen des avonds de trekking plaats had en werkelijk een stuk grond gewonnen werd, baarde dit groot opzien. Den volgenden Zondag had hetzelfde plaats en werd weder een stuk land verloot. Toen eindelijk de vraag naar loten grooter werd begon hij er geld van te nemen, allengs meer. De gelukkige winners begonnen er huizen op te bouwen, of verkochten hun grond weder. Levallois kocht zelfs het grootste deel der gewonnen stukken grond en verkocht dezelven met groote winst daar een ieder hier wilde bouwen. Eerst ontstond er op den heide een dorp dat den naam van Levallois aannam en strekte zich weldra uit tot aan het stadje Pérret aan de Seine, en thans telt Levallois-Perri t 30000 inwoners. Levallois had zijn lastgever meer dau 40 millioen francs verschaft voor een uitgestrekt heid grond welke niets waard scheen en liet zijn zoon een groot vermogen na. Heden maakten wij kennis met eene circulaire door de Heeren Prins Zwanenburg Het was zijn eerstgeborene, die thans met een gloeiend gelaat en fonkelde oogen voor hem stond. «Bravo, bravo, Hugo!" zeide de vader en klopte zijn zoon op den schouder, «Ik zie, gij zijl een echte Champignelles," «Papa, ons volk is bang, zij zouden liefst ergens in een boek wegkruipen; maar ik ben volstrekt niet bang," antwoordde de knaap en bij wierp trotsch en fier bet jeugdige hoofd in den nek. «Waar blijven die kanailles? P* riep de beer van bet kasteel met een gelaat, dat vuurroood was van toorn. «August moet immers de geweren balen en ze spoedig verdeelen Zij liepet als jgekken rond en spraken van vluchten, daarom kwam ik bij u, onr u te helpen." «En waar zijn Arthur en Victor?" «Zij staan buiten aan dedeur; zij willen ook geweren hebben, maar zij waren baug om bet u te zeggen, omdat zij dachten, dat gij boos zoudt zijn; maar gij zijt er blijde om, niet waar. wanneer wij ons moedig toonen." «Zeker mijn lieve Hugo!" en de heer de Champignelles streek zijnen zoon over de wang die over dit gunstbewijs niet weinig verbaasd

Schager Courant | 1881 | | pagina 1