ALGEMEEN NIEUWS l)(k\l)K3VI)AU 2 .1 U N IJ Ao. 1881. 25btc Jaargang. Ao. 1403. Bekendmakingen. AANGIFTE VAN VERHUIZING. Artikel 11 Artikel 12. NATIONALE MILITIE. BiiitcnlaiuKsch [Nieuws. I E PEAKSGIIOT. Dit blad verschijnt twee maal per week: Woensdag- eu Zaturdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure worden Adcerlentiën in het ccrstuitkonicnde nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentie'n van een tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. t= VERMIST: lf Schapen, op de markt van 25 Mei, een GELDSCHAAP. gemerkt met een gaatje iu het regter en met hlaanw op het linker oor. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht, zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar, GEVONDEN. een LAM. Inlichtingen zijn te bekomen ter Secretarie der Gemeente Schageu. POLITIE Ter Secretarie der geemeente Schagen, zijn inlichtingen te bekomen, omtrent: TWEE ZWANEN, in die gemeente verblij vende. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim betrekkelijk het doen van aan gifte ter secretarie, bij verhuizing binnen de gemeente, der ingezetenen in herinnering, de volgende artikelen van het politie-reglement dezer gemeente, als: In geval van verhuizing binnen de gemeente, zal daarvan binnen acht dagenbeliooren te worden kennisgegeven ter secretarie der ge meente, op den voet, als hierna is bepaald, te weten: Voor een geheel gezin, inwonende dienst en werkboden, daaronder begrepen, door het lioofd van dat gezin. Voor afzonderlijk levende personen door hen zeiven. Overtreding van het vorig artikel, wordt gestraft met eene boete van één gulden. Schagen, 23 April 1881. Burgemeester en Wethouders voorn., G. LANGEN BERG. De Secretaris, DENIJS. Onderzoek inu Ve« lofgnngers lilcr tc lande Burgemeester en Wethouders vau Schagen, brengen ter kennis van de iu die gemeente verblijf houdende Verlofgangers der Militie te land, behoorende tot de ligtingeu 1877, 1S78, 1879 en 1880, voor zooverre zij vóór den len April 1881, in het genot van onbepaald verlof waren gesteld, dat zij zullen hebben tegenwoordig te zijn bij het onderzoek hetwelk zal plaatshebben te Schagen op Dingsdag den 7en Junij 1881, des v oormiddags ten half t.eu ure, ten Uaadhuize aldaar. Wijders worden aan belanghebbenden in herinnering gebragt de navolgende bepalingen uit de Wet op de Natiouale Militie vau 19 Augustns 18G1 (Staatsblad No. 72). Alt 130. liet Crimineel Wetboek en het Reglement van Krijgstucht voor het krijgsvolk te landzijn op de manschappen der Militie te land, die zich onder de wajvnen bevinden, vau toepassing en met opzigt tot de verschillende gevallen van desertie op al de bij de militie te land ingelijfden. Die manseb jijieu worden geacht onder de wapenen te zijn: lo- zoolang zij zich hg hnn corps bevinden 2o. geduroude den tijd, dien het in art. 138 bedoeld onderzoek duurt. 3o. in bet algemeen, wanneer zij in uniform zijn gekleed. Art. 140. De vei lofgangvr verschijnt bij het onderzoek in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uitrustingstukken, hem bjj zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn verlofpas. Art 141. Behoudens het bepaalde in art. 130 kan een arrest van twee tot zes dagen, te oudergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijDde huis van bewaring of arrest, door den militie-commissaris worden opgelegd aan den verlofganger: lo. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt; 2o. die, daarbij verscbeuon zijnde, zonder geldige reden, niet voorzien is van dein bet voorgaaud artikel vermelde vooiwerjieu 3o. wiens kleeding- of uitrustingsl ukken, bij bet onlerzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4o die kleeding-ol uitrustingstukken, aan een ander behoorende als de zijne vertoont Art 142 Ja de verlofganger, wien kr. ehtens hel voorgaand artikel arrest is opgelegd, bij het onderz- ek tegenwoordig, dan kan hij dadelijk ouder verzekerd geleidein arrest worden gebragt. Is hij niet tegenwoordig en onderwerpt hij zich niet aan tl»1 liem opgelegde straf, dan wordt hij, op schriftelijke aanvrage van den militie-commissaris, te rigttn aan den burgemeester der woonplaats van dien verlofgangeraangehouden en onder verzeker^ geleide naar de naastbij gelegen provo ;st ol het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest overgebragt. Art. 143- Onverminderd de straf, in art. 141 vermeld, is de verlolganger vcrpligt. op den daartoe door den militie commissaris te bepalen tijd ca plaats, en op de in art. 140 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen oni te worden onderzocht. Art. 144 De verlofganger, die zich bij herhaling chulilig maakt aan het feit, sub. 40 van art. 141 bedoeld, of niet overeenkomstig art.143 voorden militie commissaris verschijnt, of, aldaar ver «henen zijnde, in het geval verkeert, sub. 20. en :jO. van art, 141 vermeld wordt onder dc wajieuen geroepen en vail drie tot zes maanden gehouden. i Art. 145. De verlofganger der militie, dieniet voldoet aan eene oproepingvoordewerkelijkedieust, wordt als deserteur behandeld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, vermanen allen wie dit aangaat om, door in achtneming van linnne verpligtingen, zich voor onaangenaamheden e» straffen te vrijwaren. Schagen, den 20 Mei 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris, DEN l Ja Burgemeester en wethouders van Schagen, brengen ter algemeene kennis dat aan ALDERT VAN DEK MOLENslagter aldaar, vergunning is verleeud een gebouwtje staande aan de vaart in de Hoep, op het perceel kadastraal hekend in Sectie C. no 684, te mogen inrichten tot sljgterij. Schagen, 27 Mei 1881 Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. net HOOFD van het PLAATSELIJK BESTUUR der Gemeente Gchvgen brengt bij deze ter kennisse van de ingezetenen dier Gemeente, dat liet Kohier van het patentregt over het vierde kwartaal vau het dienstjaar 1880(81 op den 27 dezer door den Heer Provincialen Inspecteur in de Provincie Noordholland is executoir verklaarden op heden aan den Heer Ontvanger der der directe belastingen binnen deze Gemeente ter invordering is overgegeven. leder ingezeten, welke daarbij belang heeft wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechtelijke vervolgingen welke nit na latigheid zouden voortvloe jen, te ontgaan. Schagen, deu 30 Mei 1881 Het Hoofd van bet Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. LANGENBERG. weder water, de gidsen droegen ons op hun ne schouders daar over naar een anler klein gewelf dat geheel met druipsteen behangen was' onophoudelijk druppelt het water naar beno den en klonk in de verte als muzijk. Nogmaals kwamen wij in een grooter gewelf aan welks twee zijden kolosale nissen waren gevormd, van hier ging het weder langs glib berige rotsachtige padentot dat plotseling een koude luchtstroom ons te gemoet kwam en wij op aanmaning van den gids halt hielden, voor onze voeten gaapte een afgrond. Op den bodem daar van bevindt zich een meer dat men langs een moeijelijk en gevaarlijk pad bereiken kan. Op dit pad vindt men nog prachtig ge vormde bogen en zuilen, het spookachtige licht van de fakkels en het gebruisch van het water deden ons echter allen na den terugweg verlangen en innig blijde waren wij toen wij na drie uren uit de laatste grot het daglicht ons te gemoet zagen schemeren. Deze wijd beroemde grot is gelegen in de nabijheid van Castleton een stad in Engeland, uit een bezoek aan die grot ontleenen wij het volgende Na de noodige fakkels aangestoken te heb ben begonnen wij onze moeijelijke tochtgroote rotsblokken hingen boven onze hoofden en het gewelf werd gaandeweg lager, de bodem was daarbij glibberig van het afdruppelende water. Eindelijk konden wij weder overeind staan en kwamen wij in een klein gewelf waar wij een onderaarsche rivier aantroffen. Een boot lag voor ons gereed, in plaats van er banken in te vinden moesten wij uit gestrekt op den bodem liggen, de gidsen traden in het water dat hun tot aan het midden reikte, en duwden zoo de boot voort. Tusschen lieiden was het gewelf geen hand breed van ons hoofd verwijderd en iu de breedte kon de boot juist tusschen de oevers plaats nemen. De gidsen moesten gestadig bukken en wij verkeerden onophoudelijk in angst dat onze boot tegen de rotsen zoude stooteu als wanneer wij reddeloos verloren waren geweest. Eindelijk konden wij de Ixxff verlaten en bevonden ons in een ontzaggelijke grot meer dan 150 voet hoog en ongeveer 250 voet in het vierkant. Geen klank kou hierin doordringen, nog nooit had een zonnestraal de duisternis ver licht zoo klein en nietiu schenen wij in ons eigen oog dat een naamlooze angst ons be kroop trots onze twee gidsen en een goeden voorraad fakkels, Aan de tegenovergestelde zijde bevond zich TUNIS. De expeditie naar 'lunis is ten einde en de troepen liebhen reeds bevel gekregen otn naar Frankrijk terug te keeren. Aan liet Ministerie van ojrlog worden kaar'en vervaardigd van liet gebied der Klirouinirs volgens de opgaven van den staf van bet expe ditionaire leger, voornamelijk van bet gedeelte waar liet te bouwen fort tal liggen De schipbreuk van de Victoria. Een der vreeselijkste voorvallen bad op bet Outario meer plaats. Een menigte personen hadden zich van alle kanten naar Spriugbank begeven om daar als gewoonlijk bet verjaarfeest van de Koningin te vieren. Den avond van den volgenden dag keerden zij met verscheidene sloom booten terug. Een dezelvcn, de Victoria bad Spriugbank ten 6 uur verlaten niet ongeveer 4 00 personen mannen vrouwen en kinderen, Het muzijk van bet 7 Fusiliers Regement liet zich op liet dek Itooren, alles was vroolijk Te Woodland Park werden nog 200 passagiers opgenomen. Plotseling belde bet schip naar de eene zijde over. en allen snelden door e«n panischea schrik aangegrepen, naar de tegenovergstelde zijde. liet schip was daar niet tegen bestand. De bodem scheurde van een en op weinigen na diedereddingsbooicn bemagtigden zonken allen iu de diepte. Geen pen is in stait liet vreeselijk drama te beschrijven en de doodangst welke gestreden werd De oorzaak van bet ongeluk was op nieuw overlading. Francesco Arese stierf zaterdag te Florence Hij bad jaren lang grouten invloed op de staatkunde van Italië Iets uit den legen woord igen tijd. De nieuwe gevangenis te Wit is een van de best ingericliteu. Een gevangene was laatst daarover zoo in eiitliusiasme dat iiij aau zijne vrouw schreef, dal bij in weerwil van de vele gevan genissen welke bij gezien bad, bij zich nog nergens zoo thuis gevoeld bad als in bel Iioode slo." te Witten. Te Mitclielzstown (Ierland) beeft weer een helijk kloppartijtje plaats gehad tusschen a5o

Schager Courant | 1881 | | pagina 1