diend werdt. Ik weet het nietmaar wel weet ik, dat men dwaas doet een dubbeltje uit te geven, als men maar een stuiver betalen kan. Ik eindig. Want ik geloof genoeg over mijne reisindrukken gezegd te hebben. Zeker is bet, dat ons land in alle opzichten schoon en be- ziensWaardïgs genoeg oplevert om 't meer van nabij te beschouwen en dat velendie nu buitenlandsche reizen maken, beter deden hun eigen land eens goed te bezien. Buitenlandsch \ieinvs. Een dnitscli \oddenrapcr te Budalo werd «iit zijn luitje gezet omdat bij de lmur niet betaalde, echter \ond men in twee oude zakken ■meer dan 4°°° dollars in goud. Een l»oer in Zuid Carobna zette een hen op schild padcijeren waarvan er zeven uit kwamen Moeder kip was echter ontzaggelijk verwonderd over haar kroost. Onlangs stierf te Hinkletown in Pensijlvanie een man van 42 jaar aan de ,er'nC» s morgens was hij nog opges'aan doch viel plotseling dood. Men verhaalt dat liij nooit zijn hoed had alge nomen, en •''j stierf ook met denzeive op het hoofd. -De heer Dufaure gaf ecnige oogenhlikken voor zijn dood zijn zoen liet verlangen te ken nen dat hij hem wenschte te spreken, Toen deze hieraan voldeed wees de grijsaard op een meubelstuk dat zijn testament bevatte. De doodkist bestaat uit ijzerhout en is met witte zijde beklied De/.e kist is geplaatst in een loeden en deze weder in een dennen houten kist. Donderdag had de begrafenis plaats. Daar de leden van de academie van kunsten en Weten schappen besloten hadden (hij den dood van Dupanlcup) alleen hij de begrafenis een harer leden tegenwoordig te zijn wanneer deze te J'arijs phats had, zullen deze dus niet in officieel costuum zijn. Men verhaalt omtrent Dufaure de volgende ünecdoie. 11e grijsaard was een gepassioneerd liefhebber van gebraden kastanjes en telkens als hij liet Paleis Iioiirbon verliet, kocht hij aan een stal letje f>p den hoek van de Place Dauphine ge- jilaatst, voor twee sons kastanjes die [hij dan wandelende op at De eigenaar van het stalletje iemand uit Auvergne was niet weinig trots op dien beogen klant en later toen Dufaure Groot Zegelbewaar der van Frankrijk werd, had, men wat een moeite 0111 hem van het idee af te brengen, tun hoven zijn stalleije te plaatsen «Leverancier van Z E. den Heer Minister van 'Justitie. De Japanners in Parijs hadden geen gel e_ genheid om daar hunne Godsdienst uit te oefe- NOVELLE door LOUI§i: STIIATEIUS. Hoofdstuk II. VIII. Eene rilling gleed den rentmeester door de leden.Hoe! was het dan zóóver geko men moest hij de woning verlaten waar hij twintig jaren lang de wereld en misschien zijn eigen herinneringen had pogen te verge ten En dat alles ter wille van de wraakzucht van een jongeling die hem zonder smart ver laten had Zijn meester had hem intusschen gadege slagen en heel den zielestvijd op zijn gelaat gevolgd.Hij geloofde dien man schuldig, en toch kon hij niet nalaten hem te beklagen en zijn leed zooveel mogelijk te verzachten. //Luister," zeide hij, bijna zacht: «Gij be grijpt, na het voorgevallene kan noch wil ik u wederzien; maar ik begrijp wat het u zijn moet deze woning te verlaten; ik heb daar om getracht u den slag zoo dragelijk mo gelijk te maken. Is uwe dochter te huis ,/Ja," sprak Antonio op doffen toon: «wilt gij haar zien?" „Ik wilde haar even spreken." Te verslagen om zich over dit verzoek te verwonderen, riep hij Beatrice die weldra beneden kwam, en eenigszins schuw terug week voor den gestrengen blik van den markies. „Luister, mijn kind," zeide deze, terwijl hij poogde iets als een glimlach op zijn lippen te dwingen: „Wij zijn overeengekomen om rede nen die uw leeftijd nog te boven gaan, dat uw vader van af het laatst der volgende maand IIUII. Nu meldt men echter dat zij plan hebben een Pabode te bouwen; men wacht alleen nog de ko">-st van den nieuwen gezant af, daar de gel den daar voor reeds door vrijwillige bijdragen tc zamen zijn gebracht. De architekt die met het bouwen belast is, heeft het voornemen de groo/e Pagode van Yokahama tot voorbeeld te nemen De nieuwe Kunstreis van Sarah Bernhard, zal in het einde van deze maand beginnen onderleiding van den inpressario Jarett die ook met haar in Amerika geweest is, en zal zes maanden duren. Zij bezoekt Rnsland, Denemarken; Zweden, Noorwegen, Italië en Spanje. Zij heeft de uitdrukkelijke bepaling gemaakt in Pruissen geen voorstellingen tc geven. Een getemde Gier Tn de 111 Jagd Zfg: leest men het volgende zeldzame geval van de hand van den Graaf van Waldenbnrg. Niet ver van Athene weid een volwassen gier in een klem gevangen. Nadat hij eerst met den klem was weggevlo gen viel hij van pijn eu afmatting op den grond. Nadat hij in een kooi gezet was werden zijne wonden verliondeii en werkelijk genazen dezelve weder. Bij het einde van den zomer besloot men hem zijne vrijheid te gever Eerst kwam hij af en toe uit de kooi wandelde wat rond docli keerde altijd weder terug tot dat hij op zeke ren dag verdween. Men dacht nu niet anders of hij zoude weg blijven doch op zekeren keer met drie horden op de Jagt zijnde ontdekte men een Gier welke eerst in een kring hoven mijn hoofd vloog en op mijn geroep nadat ik hem herkend had op mij aankwam en tot mijne woning volgde. Tot heden toe blijft hij hij huis en gaat slechts nu en dan op roof uit. Bedoelde gier is de vultur fulvus. Binncnlandscli Nieuws. Op Zondag a. s. zal de laatste festiviteit, aan de Nijverheids tentoonstelling te Helder verhonden, in Musis Sacrum plaats hebben. Des avonds ten ure zal de uitreiking geschieden der behaalde bekrooningen. Zij, die eene medaille en die een getuigschrift ontvanger., hebben na tuurlijk vrijen toegang. Een matige entree wordt van andere belangstellenden gevorderd. Heeft de Tentoonstelling herhaaldelijk de blijken opgele verd, dat tl t publiek de zaak waardeert en steunt, ook nu vertrouwen wij, zal men gaarne de slot feestviering bijwonen. ROERMOND, 3o Jiinij. Mgr: Paradis, bisschop alhier herdacht g'sler den dag waarop hij nu 4° jaten geleden als bisschop gewijd werd. De algemeene deelneming bij dit zeldzaam feest bewees welke genegenheid en achting men den nog krachtigen grijsaard toedraagt. zijne betrekking neder zal leggen om zich elders te vestigen. Daar het hem echter pijn lijk zou zijn hier vreemden zijne oude woning te zien betrekken, heb ik u een voorstel te doen. Ik benoem in zijne plaats tot rentmees ter uw pleegbroeder Giovanni Moldava." „Giovanni! riep Antonio uit. „Ja, hij is immers reeds sedert lang met het werk vertrouwd, en ik zoude geen betere keuze kunnen doen. Daarbij zal er hier weinig veranderd behoeven te wordenwant of ik vergis mij zeer, of ik heb niet vergeefs gehoopt dat Gi ovanni u voor altijd tot meesteresse des huizes zoude kiezen." Er kwamen Antonio groote tranen in de oogen, tranen van dankbaarheid, want hij gevoelde dat de man die hem als de oorzaak van zijn onher stelbaar leed beschouwde, toch nog, naar elk middel gezocht had om de straf zoo zacht mogelijk te maken, om hem tot zelfs slechts in schijn zijn vroeger te huis te ontnemen Maar Beatrice had daarvoor thans geen oogen. Met vrouwelijke blindheid voor het overige geslagen, dat niet in verband stond met het voorwerp harer teederste gedachten, zag zij slechts de onrechtvaardigheid van het vonnis dat haar vader trof. „Gij wilt hem dus verjagen," zoo sprak zij bijna heftig tot den Markies: „Want tracht mij niet om den tuin te lei den; ik begrijp wat dat heengaan van hier, wat dat nederleggen zijner betrekking voor mijn vader bedoelt. Ik begrijp ook wat er oorzaak van is, en meer nog ik gevoel dat gij denkt rechtvaardig te handelenmaar, geloof mij, O! geloof mij, Markies; mijn vader heeft dat nooit gedaanIk weet de gansche zaak en ik zal u zeggen wat hij zekerlijk uit edel moedigheid heeft „Zwijgik gelast het uriep Antonio hare hand grijpende, en dat op zulk een gebieden- Niet minder dan 600 priesters nit liet semi- narieen 200 uit de verschillende kloosters wer den in dit tijdsverloop gewijd bovendien 140000 personen gevormd35 nieuwe kerken inge wijd en bijna al de kerken in het bisdom ge restanreerd. Van le Conrrier de la Meuse ver! scheen een keurig feestnummer. Het aantal passagiers, dat eergister per Phijn- spoorweg naar ütrecht vervoerd is, wordt op 5o,ooo berekend, Van Amsterdam alleen werden ruim 8000 Personen langs den Rhijn- en ruim 2000 langs den Ooster-spooiweg derwaarts ge- bragt Den geheel e nacht zijn van het Rliijn- spoorwegstation Utrecht 11 extra treinen van Amsterdam op Utrecht en terug geloopen Des nachts ten 2 ure kwam de laaste trein uit Ut recht. Het voornemen bestaat om twee Neder- landsche jongelieden, die den leeftijd van twee en twimig jaren niet hebben overschreden en die in het bezit zijn van het diploma van land bouwkundige, aan 's Rijks Landbouwschool verworven, te doen opleiden tot technisch amb tenaar voor den dienst van het boschwezen in Ned. Indië. Belanghebbenden vinden de voor waarden in de St Ct. no. i5i. Woensdag avond even tien uur had te 's Gravenhage op den Stationsweg een ontzet- tend ongeluk plaats. De heer V. v. D., die aldaar een bezoek had gebracht, wilde nog even voorbij de naar den trein gaande tram de straat oversteken. Hij struikelde ecliter en kwam on der den wagen met het ongelukkig gevolg, dat hij op de plaats gedood werd. Bij den heer v O binnen gebracht, kon dr. D. slechts den dood constateerei». Per brancard werd L-.et lijk vervolgens naar het huis teruggebracht, dat dc heer v D. slechts kort te voren verlaten had. Een slager te Ven'oo heeft bij gelegen heid van zijn zilveren bruiloft een koe geslacht en het vleescli onder de armen zijner gemeente verdeeld. Een bravo, bravissimo! voor zulk een edelen slager Openbare teregtzittmg gehouden door het Kantongeregt te &ch3gen op 30 junij 1881. Veroordeeld S. G„ N. H. en J. S allen wonende te Anna Panlowna, wegens ojienha re dronkenschap binnen de gemeente Anna Panlowna, ieder lot eene geldboete van f 3subsidiair 1 dag gevange nisstraf. J G. te Schagenhrug, gein: Zijpe wegens: openbare dronkenschaji binnen de gemeente Zijjie, tot eene geldboete van f' 6.subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. A S. te Oude sluis gein: Zijpe, wegens: open bare dronkenschap binnen de gemeente Zijpe. na voor gelijke overtreding binneu het laatste jaar te zijn veroordeeld, tot eene geldboete van f12 subsidiair 5 dagen gevangenisstraf. K II. te Anna Panlowna, wegens: het rijden met een wagen bespannen met honden op den openharen weg binnenste gemeente Zijpe tot eene den toon dat het meisje onwillekeurig ver stomde. „Ik dank u, integendeel, Markies," ging hij voort: „gij hebt mij de grootst mogelijke welwillendheid betoond, en meer nog dan dat, gij redt mij van alle misverstand der andere onderhoorigendoor mijne pleegzoon in mijne betrekking aan te stellen. Ik zal op tijd zorgdragen alles aan hem over te leggen, en ik vertrouw dat Giovanni zijn plicht zal doen. Hij moge feilen hebben, hij zal eerlijk en trouw aan zijn eens gegeven woord blijven zijn leven begint waar het mijne eindigt, ik heb mij over niets te beklagen." En toch klonk zijne stem oneindig weemoe dig. Ach! dat breken met een gedeelte van ons leven, of het al vroolijk of droevig i zij geweest, er is iets in dat sterker is dan ons, dat ons aangrijpt, en o! Zulk eene on- bestemde pijn geeft te dragen! „En uwe dochter blijft immers hier? Gij zult haar dikwijls komen zien, en in haar ge luk het uwe hervinden." De stem van den Markies klonk zeer zacht.... zacht als de ziel van den edelman zelf, de hand die had gemeend te moeten straffen, was tevens de hand die poogde het leed dat hij toebracht, dragelijk te maken. „Ik ga met mijn vader," klonk het beslist en ernstig: geen menschelijke macht zal mij daarvan terughouden. Ik dank u, Markies, voor de beschikking waarvan ik heel de fijne zorgvolle gedachte doorpeil; maar ik vraag voortaan geen grooter geluk dan om voor nnjn vader te mogen arbeiden." „En wat zult gij vermogen, mijn lief dweep ziek kind?" vroeg de markies bewogen:" de wereld is zoo groot, zoo vol van bekommerde harten dat men niet op het uwe zal letten, dat gij vergeefs, misschien gedurende jaren do handen naar arbeid zult uitstrekken. Geloot

Schager Courant | 1881 | | pagina 2