Bitincnlandsch Nieuws. buiigermjue: stand, LANDBOUW 306de Staatsloterij, Later Bericht Al de Dnitscbe bladen, die niet hij de Russische postkantoren zijn besteld, tvorden niet meer bezorgd. Men wil op die practische wijze de verspreiding van kwaad stichtende buiten- landscbe geschriften tegengaan.J In de vorige week beeft men op de spoor weglijn naar Luxemburg, op bet grondgebied van Elsene, bet verminkte lijk gevonden van een meisje van 20 a 23 jareo oud. De twee voe ten waren letterlijk afgesneden en bet aangezicht was afgrijselijk verminkt Het slachtoffer moet op eene lengte van ongeveer 4° meters door een trein megesleepl zijn. Men weet niet of men zich in tegenwoordigheid bevindt van een on geval, eene misdaad of een zelfmoord. De „Pollux" der directe lijn Amsterdam NewYork is den 9 Julij 1881 behouden te NewYork gearriveerd. Alles wel aan boord. Wij vernemen dat de vereeniging tot be vordering der Bouwkunst alhier op Zondag 17 Juli a. s. zal vergaderen in de Landbouw So ciëteit Ceres te Schagen; o, a. tot vaststelling van een adres, begeleidende bel kanaal plan, door die vereeniging ontworpen, aan den Baad der Gemeente Schagen, voor belangstellenden, die nog geen gelegenheid hadden inet de teeke- ningen en andere bizonderheden daaraan vei bon den van nabij kennis te maken bestaat daartoe des namiddags van zes tot zeven uren, voor bet laatst de gelegenheid, in bet Beursloceal van boven genoemde Sociëteit, alwaar kosteloos toe gang zal zijn ten zes uren precies. Den 27, 28 en 29 Augustus aanstaande, zal te 's Gravenhage op de terreinen van het Kon Zoöl Bot, Genootschap de jaarlijkscbe ten- joonstelling worden gehouden van pluimgediei te. -- Bij kon. besluit van den 8 is tot heemraad van den polder Wieringerwaard benoemd de heer C. Waiboer Cz. Eene zeldzaamheid uit bet gavleugelde die renrijk is thans waar te nemen op het buiten Heidepark van mevrouw de.wed. H. A.;,van den Wall Bake aan den Soesldijktr straatweg te Hilversum Zij bestaat uit geheel en zuiver witte zwaluwen, die zich daar ophouden en behalve in de kleur-, in niets met hare soortgenooten verschillen Door de Limburgsche fiima C. Raedt en Póels te Ver.rny werden 10 stuks rundvee naar Hannover gezonden voor de algemeene land bouwtentoonstelling, 6 van Noordhollandsch en 4 van Friesch tas Onder dit tiental zijn 4 Siamboekdieren en 1 rund, dat teWinsumden tfite prijs behaalde. Behalve deze runderen zendt genoemde firma nog i5~ stuks geïmporteerde Oxfordshire Springbokken in. De yiissingscbe geneesheer dr J C, Bolle, die een Eugelsch schipbreukeling die in December jl. met gedeeltelijk bevroren voet in bet gasthuis aldaar werd opgenomen behar.deld heeft, totdat hij in April jl. gèheel hersteld kon worden ont slagen, beeft van de Engelsche regeering als erkemiirfg zijner diensten een prachtige coupe ontvangen, met een inschrift, waaruit blijkt dat het geschenk hem is toegekend, „acknowledgment of the bumanity and ski 11. shew n hy hin» in the treatinent ofa shipwrtcked British sailor". -De Expeditie Prins Zwanenburg, verzoekt ons het volgende te plaatsen: De enorme emigratie naar Amerika doet soms NOVELLE l)OOK LOI ISH MTKATBLYIS. Hoofdstuk III. de vraag opwellen»H.oe tal het dt&sttU~en toch wel gaan in Amerika r" Het is ons een waar genoegen, dat er aan het Bureau voor Werkverschaffing in Amerika en aan de verschillende filialen gevestigd in Jowa, Michigan, Illinois, Texas, Californie enz, nog altijd meer aanvraag is naar werkkrachten, dan de aanvoer daarvan. Flinke lieden met vasten wil om te werken, kunnen volop werk bekomen. De welvaart in Amerika is algemeen, er bestaan geen zwarte stippen, die zorg baren, dat deze gunstige tijden spoedig keeren. Dit zeer belangrijk bericht werd ons van onzen Heer PRINS Jr. van uit Nevv-York gerapporteerd. Bij de harddraverij in de Hengstman te Heer Hugo Waard, den 10 gehouden, namen i4 paarden aan den wedstrijd deel. De prijs van f 100 werd gewonnen door het paard Jobanna van den heer J. Koopman te N. Niedorp. pikeur J Koster, de premie van f 4° door 1'Innocent, van den heer J. Koster te Beemster, pikeur de eigenaar. Bij de harddraverij, jl, Donderdag in Appin gadam gehouden, is de eerste prijs van f35o gewonnen door de bruine merrie Emma van den heer Ritsema van Garsthuizen en de premie van f i5o door den bruinen ruin Graaf Adolf van den beer Zevenbuizen te Warmenhuizen. In de buurtschap Lemele, Ambt Ommen, beeft zich een zwerm bijen metterwoon 'gevestigd in de aldaar geplaatste brievenbus. Op de Emmeriksche kermis hebben zich twee meisjes doodgedanst. Het buitengewoon war me weder in de laatste dagen heeft daar veel aan toegebracht. KTTLrSTNIETTWS Aanstaande Vrijdag avond ten 7urezalde harmoniekapel eén volks concert op bet ^markt plein alhier geven. Samenstelling van bet Gezelschap: van de Rotterdamsche Schouwburg, onder directie van Willem van Zuylen. Opening van het Speelsei zoen September 1881. Willem van Korlaar, Administrateur; Ale xander Faassen, Regisseur; Jac. de Vos, Tooneel meester; J. J. Poutsma, Decoratieschilder; J Egener, OrchestmeesterL. Zagewijn Souffleur; A. C. Klein 2e Tooneel meester; C.Jansen Smit, Requisiteur; W. L. Jambroes Kapper. dames: M. de GraafVerstraete, W. van Offel Kley. ValoisSablairolles. EjencrVan Dam E van Rijk. Bruyn—Sablairolles. EgenerVan Dijk. Marie ten Voorden. H. van Offel. M. de Heer. B. Bremerkamp. heereN'. Willem y,an Zuylen. Alexander Faassen. L. H. Chrispijn. M. van Nieuwland. S. H. Spoor. G. Wagemans. Anton van Zuylen. W. F. Rent meester. A. van Sprinkbuijzeti. F. A. Wiebes p. Iluysbroek. A. G. Kleyn. L. J van den Berg. X. Het vijfde pakket werd eveneens geopen^ het bevatte slechts één enkelen brief, van de hand van Beatrice's vader. De weinige re gelen waren bevend en snel op het papier geworpen. «Gebannenvoor eeuwig van Italië 's grond verjaagdOalles zoo het zijn moet, alleen dit ééne niet! Italië, mijne grootste, mijne innigste liefde, mijn vaderland en nooit tot u terug te kunnen keeren Te gaan met de herinnering aan uw blauwe meren, aan uw zonnige vlakten, aan uw heer lijke bergen, aan uw velden van leliën, aan uw blauwen hemel, omdat alles nooit we der te vinden OGiovanua, toen ik dat bevel in alle dagbladen heb gelezen, toen eerst heeft de wanhoop zich van mij meester gemaakt, toen heb ik een oogenblik naar een vuurwapen gegrepen om een einde te mqken aan die fol- Gemeente Schagen. Ingeschreven van 8 11 Julij 1881 GEBOREN Gerhardus Pieter Jacobus, zoon vari Gerhardus Langenberg en van Hendrika ('ornelia Nuewenhuissen. Het bijten der paarden in de halstertouwen. deken ene. Wanneer men het bjjten der paarden op de halstertouwen, de lantierboomen of het verscheuren der opgelegde dekens, zooals dit bij militaire en luxepaarden, die zich in den stal dikwjjls tering, maar uw beeld heeft mij daarvan te ruggehouden; ik weet ik mag niet sterven zoolang mij uwe liefde nog blijft. Overmorgen nacht zal ik van hier de gren zen trachten over te gaan, zal ik Italië ver laten; o! dat ik u nog eenmaal vóór dien terug mocht zien, nog ééns uwe verkoelende hand op mijn brandend voorhoofd mocht ge voelen, en althans met uw woorden in liet hart vertrok. Maar ik weet dat is een droom, gelijk mijn streven voor de vrijheid is geweest, gij kunt tot mij niet komen, ook dat wordt mij ontzegd. Indien ik gezondigd heb tegen u door uw jeugdig, onwetend gemoed in den maalstroom mijner levensgevaren mede te slepen, ik word er voor gestraft, Giovanna, nu ik uw zachten glimlach moet missen, nu ik zelfs geen kus tot afscheid mag medenemeii. Aan de toekomst durf ik nog niet te denken. Mocht hij ons slechts vereenigen, de balling schap zoude zooveel lichter te diagen vallen; maar dat te hopen ware krankzinnigheid. A aarwei dan, mijn kind, mijne eeuige lie veling; ik geloof in uwe trouw en dat is het wat mij het heengaan mogelijk maakt. Indien ik aan u twijfelde ik zoude mij der regering overgegeven hebben, zoowaar ik eep Tortoni beu. Autonio. vervelen, wordt waargenomen, voorkomen wil, doet men het beste deze paarden een muilkorf aan te leggen. Het aftrekken en verscheuren der dekens Aan men beletten door een circa 1 meter langen, goed afgeronden stok met een riem of ketting aan den balster en hoven a-in een in den dekensingel aanwezigen ring te bevestigen. Het buigen van den hals wordt hierdoor zoodanig belet, dat het paard niet in de deken kan bijten, terwijl het toch goed kan eten en zelfs kan gaan liggen. Tot hetzelfde doel kan men ook rondom de achterkaak een tot het midden van den nens reikend stak stijf leder leggen, dat met eene gespen met riemen aan den balster bevestigd en van een nensriem voorzien is Het ondereinde van dit leder dat met dnn blik bekleed moet worden, steekt ongeveer 6 eentira. onder den mond uit, zoodat het paard de deken niet kan vatten, maar wel het voedsel uit de rnif en de krib kan nemen, anngezien dit leder dan naar boven wordt gedrukt, 5e klasse. TREKKING VAN DINSDAG 12 JULIJ 1881. No 15091 f 25000, 11872 f 1500, No. 1072, 6490, 6072 7008, 7164, 8827, 9170, 10858, 11320, 11994, 16530, 17610, 19128 en 20110 f 1000, No. 14792 en 18383 f 400, No. 6098, 6879- 15973, 16217 en 19907 f200, No. 1766,2798,4633, 5549, 6833, 6871, 7762, 8513, 9980, 17201 19991 f 100. Dingsdag avond II. had er ten huize van den Heer G. Kos Pz. een vergadering plaats van Kiezers voor den Gemeenteraad van Schagen, om candidaten te stellen voor de aanstaande periodieke aftreding en voor de verkiezing van 4 nieuwe leden tengevolge van de vermeerde- ring der bevolking. De Heeren de Heer, Timmers, Hazeu en D. Vader in comité vereenigd leidden de vergadering. Er waren 63 kiezers opgekomen. De Heer Ph. de Heer opende de vergadering en deelde mede dat hun door eenige kiezers opgedragen was deze vergadering te leiden en dal elk verzocht werd candidaten te stellen, doch dat elk candidaat door drie kiezers moest gesteund worden. Daar niemand het woord ver. langde, nam de Heer Timmeis het woord en deelde mede dat naar zijn overtuigend ge voelen de aftredende leden herkozen moesten worden, omdat hij niet anders wist of deze hadden ernstig hun taak begrepen en de be langen der Gemeente trouw behartigd en oordeelde hij het niet goed zoovele nieuwe nog met de gemeente belangen onbekende personen te gelijk aan het Bestuur te hebben. Dan oordeelde hij het hoog nuttig dat er twee R. C leden in den Gemeenteraad kwamen om dat ook de R. G. partij vertegenwoordigd zoude zijn Hij verklaarde nog ten overvloede dat het woord partij niet verstaan moest worden 111 dien zin dat beide geloofsbelijdenissen tegen over elkander stonden maar wel als afdeelitigri -A "ij stelde als candidaten Voor W A. Hazeu- II. Voorman. D. Keet, Dz. Naderhand werden nóg door onderscheidene kiezers de volgende candidaten gesteld.' als J. Keet Cz F. G. C. J. Heiligers. C. S. Timmers. S Keet Dz. K. E. Nliman. G. Langenberg. Jb. Groot. C. Boouacker. J. Liglhart. Daarna werd overgegaan tot de verkiezing eö bekwam C. S. Timmers 47 AV. A. Hazeu 47- J. Noë 4-5- H Voorman 3g J. Buis 34. D. Keet Dz, 34. J Scheuk 28. J. Keet Cz. 27. C. Boonacker 25. S. Keet Dz. 21 J. Liglhart t3. F'. G. C. 1. Heiligers i3. Beatrice was bij de laatste woorden over eind gesprongenhoeliaar vader was dan die Antonio Tortom wiens geschiedenis zij zoo dikwijls van Giovanni had vernomen, die haar op zijn beurt weer van zijn speelmakkers en zijn meesters wist, zij was de dochter van den man die vruchteloos beproefd had Italië tot vrijheid te brengen, en die verme tele poging met zijne verbanning had geboet zonder, zelfs op voorwaarde van vermindering van straf, den naam van een enkele zijner talrijke medeplichtigen te hebben willen noe men, die na eenige jaren in den vreemde gezworven te hebben plotseling verdwenen, en naar men meende; gestorven was! Zij boog eerbiedig liet hoofd bij de ge dachte aan het verleden van den oproerling. Zij was eene ware Tortoni en zij gevoelde zich lier op haar vader. Het zesde pakket snel opnemende maakte zij daaruit een der beide brieven los, endoor- las dien met steeds klimmende aandacht. 11Wat gij voor mij gedaan hebt, Giovanna, zal ik nooit of nimmer vergeten, zal mij nooit ontgaan uit het hart, zal een der heerlijkste bladzijd.jn mijns levens wezen, en mij altijd het uur doen zegenen waarop ik het eerst in uw trouwe oogeu heb gestaard. Ik zal echter geen rust hebben voor en al eer ik weet dat gij goed zijt teruggekeerd te

Schager Courant | 1881 | | pagina 2