Buitenland sch Nieuw». Openbare terechtzitting gehouden door het Kantongerecht te Schagen op Donderdag 21 Julij 1881. BURGERLIJKE STAM), Gemeente Schagen. M ark tberich ten 306de Staatsloterij iA raag slechts, Beatrice en het zal geschie den." en P. P. Boon. Voor de vacature van den lieer J T. Zijn die bedankt heeft, waren uitgebragt 158 stemme n en moet herstemming plaats hebben tusschen de beeren C. Tijsz. Zijm, en J. Yeeger TE HELDER: Herkozen, C. van Veen, 214, A. VosRz. 17.bC A Beukenkamp, 164 stemmen. Herstemming tusschen J. F. Tinkelenberg S. Braaksma J. Hoogenbosch. H. Janzen Ez. ANNA PAULOWNA, herkozen C. E Perk, J. Geerligs Sr en J. A. Zur Mühleti. WIERISGERWAARD herkozen J. L T. Gro neman en V. Bakker Jz.; herstemming C. Blaau- boer Jbz. Sr. en W. Teengs. De gisteren vertrokken stoomboot naar Amerika van de heeren Prins en Zwanenburg is weder geheel met passagiers bezet vertrokken Wij vestigen bij deze de aandacht op de Ontwerp statuten en Tarieven van het Algemeen Nederlandsch Pensioen fonds voor werklieden. Ingevolge het groote nut dat een dergelijk fonds zoude hebben zullen velen gaarne met den inhoud kennis maken. Heeren Gebr. Belinfante hebben exemplaren tegen de prijs van 5 cent verkrijgbaar gesteld. ARNHEM 20 Julij. Maandag-namiddag ten 2 ure zal te dezer stede de nationale ten toonstelling vau decorative schilderkunst worden geopend door den Burgemeester, den heer Pels Rijcken, terwijl ook de Commissaris des Konings in dit gewest beloofd heeft, daarbij tegenwoordig te zullen zijn. Daar het aantal irzenders ruim IOO bedraagt, belooft deze expositie veel goeds, te meer daar bet aantal ingezonden stukken, waaronder veel schoons moet zijn, eenige bon derden beloopt. Door den Minister van Waterstaat enz. is voor bekrooningen een soin van f 1000 toegestaan. Z. K. H. Prins Frederik gaf voor dit zelfde doel f 3oo, terwijl Handwerksbloei a'hier f 75 toestond; voor subsidie gaf de Provincie f5oo, evenals de Gemeente, die daarvoor de zelfde som uittrok, terwijl ten slotte door ver schillende particulieren een waarborg kapitaal van f 2C00 werd bijeengebracht. Boven den Bommelerwaard is het onweder Dinsdag avond zeer zwaar geweest. Te Hedel vervulde het alle inwoners met ontzetting. De bliksem sloeg er in het grootste boerenhuis, dat, met nog twee andere kapitale woningen, geheel in de asch gelegd werd. Het geheele achterhuis stond reeds in volle vlam, voordat de eigenaar er iets van gemerkt had; hij moest in der haast met zijn kinderen de vlucht nemen en zijn twee paarden met veulens in de vlammen laten om komen. Veel hooi is verbrand en in geen der drie huizen is iets Van den inboedel gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. Van eé\i andere zijde schrijft men aan hetDagbl. dat het stationsgebouw te Hedel door het hemel vuur in de asch is gelegd, en ook aan tal van andere woningen in den Bommelerwaard schade is toegebracht. Ook te Ammerzoden sloeg op verschillende plaatsen Dinsdag avond de bliksem in Men telde op die plaats zeven branden in den omtiek, ge deeltelik, aan de Noord Brabantsche gedeeltelijk aan de Geldersche zijde van de rivier. Bij den landbouwer Aarïssen, te Lienden bij Eist, zijn drie en onder Randwijk twee runde ren door den bliksem gedood. 's BOSCH, 20 Julij. Gister is een soldaat van het 5e reg. int., tijdens een marsch op het heetste uur van den dag, bewusteloos neergestort. De andere militairen waren zoo uitgeput, dat zij hun kameraad moesten laten liggen. Deze is later opgehaald. NOVELLE BOOR I.OI ISK NTItATIiü I'S. Hoofdstuk IV. XII. r/Naar het kasteel, waar de huishoudster mij wel een vertrek zal afstaan voor dezen nacht. Ik heb ook een boodschap voor den Markies. O! ontstel u niet, mijn vader wenschte u niet te verraden, ook al stierf hij thans onder een valsche verdenking; hij was geen man om een ander in het ongeluk te storten. Laat mij thans gaan, broeder, of de mannen daarbinnen zullen zich verwonderen over uwe langdurige afwezigheid. «Eu zult gij dan voortaan geheel alleen op de wereld staan P Neen, Beatrice, doe dat niet, zoo lang ik leef. Ik ben geen goed man, God weet het, maar zoo gij wiltik zal u steeds mijn diepsten eerbied toedragen, u met liefde en zachtheid behandelenindien gij mijne vrouw wilt worden." Hij had zonder hartstocht doch smeekend gesproken, en zij keerde zich om en zag hem lang en doordringend aan. Woensdag namiddag is te gmond aan zee bij de eerste paal Zuidwaarts, een hulponder wijzer, geplaatst aan de Burgerschool te Alk maar, bij het baden verdronken. Zijn lijk is dien zelfden avond gevonden. De ongelukkige was 22 jaar oud, en zou zich a. s. Zaterdag, bij het ingaan der vrcan tie, naar zijne ouders in Noord-Braband bei geven, Aan de kerm is harddraverij, Maandag te Leeuwarden gehouden, namen 24 paarden deel. De prijs van f 4<>o werd behaald door Graaf Adolf van den lieer G. Zevenhuijzen te War- menhuizen, de premie van f 100 door Wilhel- mina vzn den den heer van Haaren te Amster dam ZANDVOORT, 21 Julij Door vijfheeren te Amsterdam is vergunning aangevraagd lot het aanleggen en exploiteren van een stoomtram naar IJmuiden. Batavia, 10 Juni 1881 Omtrent een stoutmoedigen rooftocht van Atjehsche dieven wordt liet volgende medege» deeld in een hrief aan het Bat Hbld «Zondag 22 Mei, 's avonds te elf uur, kwam men mij berichten dat er op de Clnneescoe Passer geschoten werd en de kogels zelfs in den Kraton terecht kwamen. Bij onderzoek bleek mij dat een veertig a vijftig Atjehers, behoor lijk met Beauniont geweren gewapend, waren doorgedrongen tot aan den brug bij kampong Gedach en van daaruit den Passer met een goed onderhouden geweervuur hadden schoon geveegd De Chineezen kwamen met alle man opzetten en maakten zoo'n helsch kabaal dat de Atjehers terugtrokken. Een patrouille werd hen achterna gezonden, doch kon geen hunner in handen krijgen. Zij vond slechts eene partij hulzen van Beaumont patronen, deels ledig, deels gevuld. Door het onverwacht geweervuur der Atjehers is één Chinees gedood en zijn er twee gewond. «Den avond te voren sloegen de Atjehers te Anagaloeng hun slag. Daar vonden zij de Chi neezen aan het spel; terstond joegen zij hen op de vlucht door op hen te vuren, en trokken van deze gelegenheid partij om het achtergelaten geld op te steken. Het hoofd dezer bende is Nja Ilassan." De stad Sousse op de Noord-kust van Afri ka maak zich ook tot den strijd gereed. Een groot getal Arabieren maken de omstreken onveilig. De toestand is zeer gespannen. -- LONDON D i n g s d a g. Aan de Standaard wordt van gister uit Durban gemeld De koninklijke kommissie heeft de konventie vastgesteld, waarhij den Boeren het recht wordt toegekend een volksraad en een president te kiezen- Het recht, oorlog te verklaren, behoudt de Suzerein zich voor. De geheele transvaal wordt aan de Boeren teruggegeven. Van de voorwaarde, dal aan de oostelijke grens een strook land gereserveerd zal worden is afgezien. Britsche onderdanen zijn vrijgesteld van den militairen dienst. Eene lange termijn is voor de betaling der staatsschulden toegestaan. Het wordt officieel bevestigd, dat Jesse Heltmann, die. wegens deelgenootschap aan den moord op Keizer Alexander II van Rusland ter dood werd veroordeeld, doch aan wie, \ve- r/Gio," sprak zij eindelijk: «Gij wilt ons beiden bedriegen; gij vraagt mij om uwe vrouw te worden, en op datzelfde oogenblik is er geen enkele snaar van liefde die in uw gemoed voor mij beeft, in diezelfde ure zijt gij mijn broeder, mijn vriend, maar niet meer mijn Giovanni van ouds, mijn bruide gom, mijn afgod - En ik, ik zelf ben zoo veel veranderd, zooveel kouder, ernstiger, droeviger geworden dat wij niet langer bij el kander zouden passen; laat mij van avond verder gaan, en laat dit de laatste maal wezen dat wij hierover spreken; den vriend ondertusschen geef ik niet opmaar de wereld die niet in onze harten leest, zou mij het geluk verbieden van hem als eene zuster bij te staan, en meer toch kan ik voor u niet zijn." //Dus zijt gij het, Beatrice, die uw ketenen zoudt hebben gevloekt, indien wij elkander eertijds trouw beloofd hadden, gelijk ik dat wilde," sprak hij bitter en op snijdenden toon. //Ja, nu als toenmaalsdoch voor u." fluisterde zij. //Dus hebt gij mij toch nog eenigszins lief?" vroeg hij snel. Er kwam een flauwe blos op haar anders zoo bleek gelaat, //Neen," mompelde «ij„dat gevoel is lang voorbij. gens haar gezegenden staat, uitstel van execut was verleend, dat deze vrouw door den 6 van de doodstraf is ontheven. Zij moet levenslang dwangarbeid ondergaan. KAAP DE GOEDE HOOP. Koning cele. wayo heeft zich, na door Engeland overwon" nen en onttroond te zijn geworden, niet beklagen over de wijze, waarop het he behandeld. Dezer dagen heeft de Britsche re geering twee pachthoeven gekocht, de eene i650 de andere 60 morgen lands groot, en die tè zamen genomen de uitgestrektheid van zij. toekomstig gebied zullen vormen. De gewezen soeverein en zijn gevolg mogen zich tusschen zonsondergang tn zonsopgang niet uit hunne woning verwijderen, ir.aar gedurende den dan is hun vrije beweging op den hen toegewezen bodem vergund. Het gezin van Cetewayo bestaat uit vijf vrouwen <n twee dienaren Het onder houd van hemen van zijn gevolg kost jaarlijks f042 pd. st. aan den staaf. Deze som dient echter grootendeels ter bezoldiging van bewa kers en telken. veroordeeld P. N. te Zijpe, A. V. te Callantsoog en M. I. te Anna Paulowna, wegens: het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staande grond iedei tot eene geldboete van f 3.sub sidiair 1 dag gevangenisstraf. G. M. te Oude Niedoip, wegens het vissclien in eens anders vischwater zonder toestemming van den eigenaar of rechthebbende, en het visschen met verboden vischtuig. Tot 2 geld boeten elk van f 20subsidiair 3 dagen voor elke boete L. v. S. aan 't Buurtje te Zijpe, wegens: het rijden met een kar hespannen met honden bin nen de gemeente Zijpe tot eene geldboete van f 6.subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. Allen zijn tevens veroordeeld in de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. F. T. te Zijpe, beklaagd van het zoeken van eijeren van waterwild in de maand Junij is vrijgesproken met veroordeeling van den staat in de kosten. Ingeschreven van 19 21 Julij 1881. GEBORENClirislinan zoon van Dirk Hans- man en van Maart|e Roos. OVERLEDEN Joannes Baptist Dorheck. oud 3 maanden. Jacob Volder, oud 56 jaren. 11 maanden. SCHAGEN, 21 Julij. 10 Paarden f 4o a 170, 7 Stieren 70 a ito, t4 Gelde Koeien magere f 70 a 14o, 16 idetn vette f 200 a 25o, 12 Kalf koeien f 190 a 240, 9 Nuchtere kalveren f 6 a 17, i5o Schapen magere f 12 a 18, 25o idem vette f 20 a 32, 4 Bokken] en Geiten f l a 6, 10 Varkens magere f t5 a 22 25 Biggen f 8 a 10, 5o Konijnen f 0,10a 0.60, 160 kilogr. Boter f i,33 a t53, loo kilogr. Kaas f 0,25 a o,55, 3ooo stuks Kip-Eieren f 3,5o a 3 75, 800 Eend Eieren f 3,60 5e klasse. TREKKING VAN WOENSDAG 20 JULI No. 4G40, 5008, 5206, 708319019 en 19816 f 1000 No 7207, 1288Ö en 18424 f 200, No. 3682, 3712, 4430 4438, öótl3, z/Dan zal ik u niet langer weerhouden, Beatrice," zeide hij, terwijl hij de deur voor haar opende, maar toen zij zich verwijde ren wilde, keerde zij zich plotseling geheel tot hem en haar handen op zijn schouders leggen de, vroeg zij ernstig z/Ik dacht daareven te veel aan vader, Gio, om veel op u te letten. Vergeef mij, broeder, ik zie thans eerst hoe veranderd of uw gelaat is. Gij zijt toch niet ziek?" Hij streek met de hand over het voorhoofd en antwoordde: //Neen gelukkig, ziek ben ik nooit. Alleen lijd ik soms aan hevige pijnen in het hoofd, gevoel ik mij dagen lang zoo zonderling te moede, doch dat zal wel overgaan." //Belooft gij mij één ding, broeder, aleer ik heenga?" vroeg zij zacht. «Zoo gij ooit ziek mocht worden laat het mij dan weten." z/Ik zweer het u." «Goeden nacht dan, en vaarwel!" En zijn hoofd plotseling naar zich toetrekkende drukte zij daarop een zachten kus, en verdween. Zij verdween, om geen last in zijn leven te ?ijn, omdat zijn oogen wel eerbiedig maar zoo koud op haar hadden gerust, omdat zij geen eukeleu klank van liefde in zijne stem had

Schager Courant | 1881 | | pagina 2