ui A0YERTENTI1 DON DE li DAG i\«. 14U). Ao. 1881. 25stc Jaargang. 28 ,5 11 L 1.1 Bekendmaking. Vasthouden van EENDEN Brieven uit Amerika. Buitenlandsch Nieuws. n Dit blad verschijnt twee maal per week: Woensdag- en Zaturdagavond. Bij inzending tol 's middags 12 ure worden Advertentiën in het ecrstuitkomende nummer geplaatst. Inr/ezondcn stukken een dag vroeger. Prijs per jaar 3.—. Franco per post 3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van een tot vijf regels 0.75 iedere regel meer 0.15. Groote let era worden naar plaatsruimte berekend. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Gezien art 103 van het politie reglement dezer gemeente; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat van af heden tot en met 16 October, de EENDEN, binnen deze gemeente, ge sloten of gehokt zullen moeten worden op de boete bij het po litie reglement bepaald. Schagen, den 20 Julij 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBEKG. De Secretaris, DENIJS. Het HOOFD van het PLAATSELIJK BESTUUR der Gemeente Schagen, brengt bij deze ter kennisse van de ingezetenen dier Gemeente, dat het Kohier No- 1, voor de belasting op het perso neel dienstjaar 1881(82, op den 23 dezer door den Heer Provincialen Inspectenr in de Provincie Noordholland ia exeentoir verklaard, en op heden aan den Heer Ontvanger der directe belastingen binnen deze Gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, welke daarbij belang heelt wordt alzoo ver maand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle gerechulijkc vervolgingen welke uit nala tigheid zouden voortvlocijen, te ontgaan. Schagen, den 2Gen Jiilij 1881. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur vooraoemd, G. LANGENBEIIG. De aanslag op het leven van den President van Amerika is een der schandelijkste misda den van den laatsten tijd. Dezelve is onverschoonbaar en zijne gevolgen zullen tot ver over de grenzen van ons eigen land gevoeld worden. Voor het oogenblik is het hart van de ge- heele natie alleen vervuld met sijmpathie voor het slachtoffer, maar de tijd zal aankomen, dat het geheele volk zal ontwaken tot ver achting van den moordenaar dat elk een straf zal eischen voor zulk een daad Geheel het land was geschokt op den mor gen van Zaturdag den 2 Julij bij het berigt <lat de President Garfield te Washington was vermoord, op het oogenblik dat hij de stad tien dagen te zoude verlaten om zich voor ontspannen van den arbeid. Elk ander 'gevoel dan medelijden zweeg, elk belang van algeineenen of bijzonderen aard werd achter uitgezet bij dat eene. Uren verliepen eer men het regte van de zaak wist, tegen den middag echter vernam men dat de moord had plaats gehad ten 920 in de wachtkamer van de Balthimore en Ohio Spoorweg, waar de President was heen gegaan 0111 met den sneltrein van 9.30 naar New-York te vertrekken, waar zijne familie hem zoude opwachten om gezamentlijk verder te gaan en den Zondag huiselijk te vieren met Cijrus W Field op diens landhuis aan den Iludsou. De secretarissen Hnnt en Windomde Postmeester Generaal James en anderen die van de partij waren hadden reeds in den trein plaats genomen. De President had zoo even zijn rijtuig ver laten en ging gearmd met den Secretaris Blaine door de wachtkamer. Toen beiden halfweg de kamer waren trof een scliot de aandacht van den politie dienaar, die aan de deur op post wasdoch deze meende dat zulks ter eere van den President geschiedde. Op het zelfde oogenblik vitl er weder een schot eu de President lag ineengezakt op den vloer. De Secretaris snelde terstond een kort zet mail achterna die een oud pistool hand had, en die tegelijkertijd door twee officieren gegrepen werd. Toen knielde de Secretaris naast den Pre sident nederdie inmiddels geholpen werd door Mejufvrouw Smith do dienstdoende dame in de wachtkamer, die zijn hoofd met hare knie ondersteunde en zijn gelaat met water bespren kelde. Het was op dat oogenblik onmogelijk te zeggen waar de President gewond was, daar het publiek de zaal gevuld had en in angstige spanning naar den gekwetste zag. Inmiddels was Dr. Townshcnd gekomen die den President nog in beswijmden toestand vond en hem met spiritus en wat brandewijn eenigzints tot bewustzijn bragt, zoodat hij in staat was te zeggen waar hij pijn gevoelde. Hij antwoordde in de regter dij en voet. Nadat ook de geneesheeren Smith en Purvis gekomen waren werd besloten hein naar het Witte Huis over te brengen. Te vergeefs koude men daar gekomen, echter den loop van den wond constateren. Ten 12-20 was de gekwetste iets kalmer. Toen begon men naar alle kanten van het land te telegrapheren dat tot middernacht duurde. Te gelijkertijd waren alle straten bezet en doorkruisten talrijke patrouilles de stad. Toen ontdekte men ook dat de arm niet verwond was maar alleen met bloed bevlekt, de wond was echter erger dan men eerst meen de, men vreesde voor inwendige verscheuring doch de ingezonken toestand van den lijder veroorloofde niet tot het uithalen van den ko gel over te gaan. Toen Dr. Bliss hem zeide dat zijn toestand zeer overontrustend was, aantwoordde hij„Dr. ik ben niet bevreesd, om te sterven, ik wil alleen weten: wat gij van mijn toestand denkt, vertel mij de waarheid Toen de geneesheer nogmaals herhaald had wat hij er van dacht begon hij zijne gedachte te bepalen bij de komst zijner vrouw. Even voor 11 ure dicteerde hij het volgen de telegram aan zijn vrouw. „Mevrouw Garfield Elberon, LongBranch. De President verzoekt, mij u te melden dat hij gevaarlijk gekwetst is, hoe ernstig kon hij nu niet zeggen. Hij is bij zijn kennis en hoopt dat gij spoe- kornt. Hij laat u groeten A. F. Rockwell." zij meen en toen zij de kamer verbot zakte barstte in snikken uit. Kort daarna verlangde zij op nieuw bij ha ren echtgenoot gelaten te worden en met vergunning van de Geneesheeren bleef zij nog 30 minuten bij hem. Zoodra het gerucht van het gebeurde zich verspreid had deed Mevrouw Larahee de zus ter van den President, die met hare oude moeder zamen woonde, deze overbrengen naar het een halve mijl verder gelegen huis van Mevrouw M. Trowbridgehare zuster daar hier minder gevaar was dat hare oude moeder iets er van zoude vernemen. Een uur later kwam het volgende telegram van den 17-jarigen zoon van den President. /Mevrouw Eliza Garfield. Laat u niet verontrusten door de geruchten. De geneesheeren denken dat de wond niet ge vaarlijk is, Ik denk dus niet dat het noodig is dat gij komt, gij hoort later meer, Ilarrij Garfield." Wel werd die tachtig jarigo moeder in do j laatste dagen zwaar beproefd. Eerst stierf haar schoonbroeder Thomas Gar field eu denzelfden Zaterdag morgen ontving zij het doodberigt. van den Heer Amold een neef van den President, De Yice President Artliur ging cl even voor Middernacht op reis naar de hoofdstad. dig Den volgenden Zondag werden uur op uur, telegrammen afgezonden. In New-York waren de kerken vol, en van, honderde kanzeis werden smeekgebeden op gezonden tot den Allerhoogste, een ijzige stilte lag over allen verspreid en wat van New-York gezegd wordt kan gezegd worden van elke stad van elk dorp. Een groote natie boog haar hoofd in gebed voor het behoud van haar opperhoofd. n» ITALIË Fanfalla meldt dat het corps diplomatiquc, bij den Pausselijkeu Stoel, zich op vei zoek van geven heeft den Paus naar hel Vaticaan be- ge in de Terstond werd door de Pennsijlvania Spoor weg Maatschappij een extra trein georgani seerd om Mevrouw Garfield naar Wasliington over te brengen. Het was béjiaald dat zij ten 6 ure zoude arriveren doch de vreeselijke snelheid van den trein deed een klein gebrek aan den machine ontstaan zoodat het 6—40 werd. Generaal Mac Yeagh eu haar zoon Harrij die op hare komst gewacht hadden ontvingen haar. Toen de President een rijtuig hoorde flui sterde hij den postmeester Generaal James, die de zijde van zijn bed nog niet verlaten had, toe: „Dat is mijn vrouw" Langen tijd onderhield hij zich met haar eu en de Paus toen mondeling ge. protesteerd heelt legen de houding door de overheid bij het overbrengen van de lijkkist van Pius IX aangenomen ten einde daarvan mede* doel mg te doen aan hun respective Regeeringen. Een gelijk luidend schriftelijk protest is door kardinaal Jacchiniaan alle nuntiussen gezonden. De nota is vrij gematigd gesteld en er wordt met nadruk iu aangewezen, dat het der overheid niet onbekend kon zijn, dat vele geloovigen plan badden om den optogt te volgen, en tevens, dat geen bunncr in hechtenis genomen of veroor deeld is Een trein van den spoorweg van Kansas Citij komende van Cliicago, is Vrijdagnacht Joor i3 iiidir:duen overvallen, die een conducteur eu een pa.-sagier gedood hebben, die weerstand Ito den. De roovers namen i5,000 doliars mede eu vluchtten op paaideu, die te voren gereed wa ren gehouden. Uit Oran wordt gemeld, dat generaal Colo mier een geretrancheerd kamp te Mechej-ia zal opslaan, dat tot basis die.ten zal van de opera - tien voor de ontworpen espeditie tegen Maghar en El Fignig De kollonne onder zijn bevel zal i3oo man iutaiuerie en 4 escradrous ca vallens eu artillerie tellen.

Schager Courant | 1881 | | pagina 1