DONDERDAG 3 NOVEMBER. Ao. 1881. 25ste Jaargang. No. 1452. Bekendmaking;. 1 I I 8 I 9 1 18 1 I 17 1 16 15 14 1 1 1 1 1 1 1 1 1 36 SCHAGER COURANT Dit blad verschijnt drie maal per week maandag- Woenndag- en Zaturdagavond. Bij inzending lot 's middags 12 ure worden Advertentiën in het eerstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden ttukken een dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post 3.00 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van een tot vijf regels f 0.7 iedere regel meer f 0.15. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. 2 POLITIE. GEVONDEN: te SCHAGEN, ie in bet begin der maand October j.l. een GOLDEN RING. 2e in den nacht van Dingsdag 11op Woens dag 12 October dezes jaars: een GOLDEN BROCHE; Inlichtingen omtrent genoemde voorwerpen zijn te !>ekoroen ter Secretarie der gemeente Schagen. VERMIST: op de markt te Schagen van 20 October j. 1: een SCHAAP; met een roode verwstip achter op het reg terbit. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich daartoe aan te melden ter secretarie der gemeente Schagen. VERMIST- op de markt te Schagen van 27 October j.l. een VET SCHAAP; met een teerraerk achter op het regterbil. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht, zich daartoe aan te melden ter gemeente secretarie aldaar. VERMIST, uit eene weide gelegen aan 't Zeegebuurte, ondei de gemeente Schagen. een VET SCHAAP (weer) met afgesneden staart en eene blaauwe verf- slreep over liet schoft. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven w 01 den verzocht zicli daartoe aan te melden ter gemeente secretarie aldaar. VERLOREN: in den avond van 3i October jl, ia de koin der gemeente Schagen, 4- dat de ambtenaren belast met het opspo ren van de overtredingen der genoemde wet, krachtens art: 26 daarvan, ten allen tijde vrijen toegang hebben tot de localiteiten waar sterken drank in het klein wordt verkocht. Schagen, den 28 October 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS NUMMERING VAN HUIZEN. Rurgemeestei en Wethouders van Schagen, lettend op de nalatigheid van vele eigenaar» van huizen, in de nummering daarvan, brengen ter algemeene kennis, dat, veertien dagen na dag- teekening deser, deswege een onderzoek zal worden ingesteld, en waarschuwen belanghebbenden te gen de nadeelen welke uit de niet nakoming dezer verpligting voor hen kunnen voortvloeien. Schagen 1 November 1881: Burgemeester en Wethouders voornoemd. G. LANGENBERG. De Secretaris. DENIJS. Dc Landverhuizing naar Amerika. Vervolg van No. 1449- Men boude in het oog, dat de spoorwegen hier niet worden aangelegd als in Europa, door de meest bloeiende streken om steden met el kaar te verbinden, maar omgekeerd. Men legt sporen door woeste onbebouwde stieken om het mogelijk te maken deze tot bloei te brengen. Het is dus een waagstuk sporen aan te leggen eu daar het niefemin noodzakelijk is spoorwegen te hebben doet de regeering dei Vereenigde Staten al het mogelijke om het aanleggen van spoorwegen aan te moedigen. Daartoe staat zij b. v aan de spoorwegmaal schappijen kosteloos grond af 0111 den spoorweg een PORTEMONNAIE metZILVEREN BEUGEL We leggen en een groote uitgestrektheid aan bei waarin eenig kleingeld en een horlogiesleuteltje de zyden der haan, die de maatschappijen ten {ster). 1 eigen bate kunnen verkoopen. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven. Nu zou men, indien hiermede niet omzich worden verzocht zich daartoe aautemeldeu, ter gemeente Secretarie aldaar. Burgemeester en Wethouders van Schagen; Overwegende, dal met den len November <a. s., inwerking treedt, de wet van 28 Junij {Staatsblad no. 97) tot regeling van den klein Jiandei in sterken drank, eu tot beteugeling van ■openbare dronkenschap. tig te werk werd gegaan, slechts spoorwegen krijgen door het vruchtbaarste land, terwijl men mindere gedeelten geheel zou verwaarloo zen. Doch hierop is de regering bedacht ge weest Bij de verdeeling van land gaat zij te werk aL volgt. De Staten zijn verdeeld in counties of graaf schappen, de counties zijn verdeeld in „Towns Brengen ter algemeene kennis: [hips", van 36 vierkante mijlen of secties groot 1. dal volgens are i3 der genoemde wet, in elke localiteit, waar sterken drank in het klein wordt verkocht, een duidelijk leesbaar gedrukt exemplaar dier wet moet zyn opgehaugen. 2. dat ingevolge hetzelfde artikel, wanneer de vercischte vergunning is verleende een door den secretaris der gemeente gewaarmerkt afschrift dier vergunning, mede op eene voor ieder zigt- bare plaats in het locaal, moet aanwezig zijn, en tevens boven ol ter zijde van de buitendeur, die tot de localiteit toegang geeft met duidelijke letters moet zijn vermeld: a, den naam van hem aan wien de vergunning is verleend; b. het woord vergunningc. (wanneer zulks bet geval is) dat ingenoemde localiteit geen sterken- drank wordt verkocht van af Zaterdagavond ■6 tot Maandag morgen 6 ure, 3. dat de formulieren voor de aanvragen om verganning, ingevolge artI der wet, welke aanvragen op een zegel van l5 cents moeten borden geschreven en ingezonden aan Burge meester en Wethouders vóór I Januarij e. k., gemeente secretarie verkrijgbaar zullen zijn T*Q a| den len November a. s. 6 5 4 3 1 1 1 1 7 1 10 12 1 t3 »9 20 21 22 23 *4 3o 29 28 i 27 26 25 3i 1 32 I 33 1 34 35 zijde der baan ligt. De evennummers blij ven het eigendom der Vereenigde Staten, echter met uitzondering van de nummers 16 en 36, die als „schoolland'1 (l) worden geschonken. De regering verkoopt het land gewoonlijk k 1.2b dollars per acre, doch vraagt 2 5o dol lars per acre als het binnen 10 mijlen afstands van een spoorweg ligt en dekt daardoor het verlies, dat geleden wordt doorliet wegschenken van de oneven sectien aan spoorwegen. De prijs van twee en een halve dollar per acre is niettemin nog zoo laag, dat er altijd meer dan overvloedig koopers voor zijn en zoo koint het dat in Amerika nergens goed regeringsland te krijgen isopeenigen geringen afstand van spoorwegen. Het meeste is in handen van speculanten of spoorwegmaatschappijen. Om de waarde van spooiwegland cenigszins te beoordeelen is het noodig den toestand van verschillende Staten met het oog op llollandsche landverhuizers na le gaan. De Stalen die voor de vestiging van hollandsche landverhuizers in aanmerking koinen zijn: Michigan, Wiscousin, lowa, Minnisota, Nebraska, Kansas en het lerritoriu.11 Dakota. Michigan bezit nog voor eenige millioenen onontgonnen land, dat voor een groot deel aan den Michigan Centraal Railway toebehoort. Het is grootendeels boschland en levert esschen, beuken-, berken-, ahorn olmen, eiken- en wal- nuthout. Het hout van Michigan staat als het beste in de Vereenigde Staten bekend. In het bebouwde gedeelte van Michigan is het land tamelijk duur en hebben in den laatsten tijd vele boeren de helft hunner bezitting verkocht oin voor de opbrengst daarvan land voor hunne kinderen in lotva te koopen waar het niet zoo 'uur is Koopt men bojch'and in Michigan, zoo moet men natuurlijk veel tijd verliezen niet het bearbeiden van den grond Du prijs, door spoor weg maatschappijen gevraagd, is van 5 tol 10 dollars per acre, waarvan een vierde gedeelte dadelijk moet betaald worden. Hier is ook nog veel schoolland te koop voor 4 dollars per acre, waarvan een derde gedeelte dadelijk betaald wordt Wiscousin heeft na Michigan de belangt ijkste houtcultuur Het zuidelijke gedeelte is sterk bevolkt, doch liet noordelijke minder, omdat iet gedeeltelijk een zandigen bodem heeft. Er ligt echter veel goed land aan de Wiscousin Central spoorweg, dat voor 5 tot 8 dollars per acre verkocht wordt, waarvan een vierJe hij verkoopen, omdat er vele markten in de na bij beid zijn, lowa is een van de belangrijkste landbouw- staten der Unie- Het heeft weiuig hout. de l*o lein is z:er vruchtbaar en het klimaat zeer gezond, Er zijn vele spoorwegen en het is dus gemakkelijk de voortbrengselen ter uiarkt te brengen. Lta bewoners zijn grootendeels Amerikanen en ovefi gens Duitschers. Er wordt in dezen Staat veel gedaan voor goed schoolonderricht. In 1870 bedroeg het school fonds reeds over de 3 200,000 dollars De Chicago Milwaukee en St Paul spoorweg bezit uitgestrekte gronden, en maakt het voor koopers bijzonder gemakkelijk. Men hetaalt van Elke sectie beslaat dus een vierkante Mijl Wordt er nu een spoorweg aangelegd zoo krijgt de spoorwegmaatschappij al de onevei» secties die binnen 10 mijlen afstand van iedere (1) Dit Schoolland in handen eener Commissie wordt verpacht of verkocht en de opbrengst daarvan vonnt het kapitaal waarvan de kosten der openbare scholen worden bestreden- In vele Staten is het sch ooikapitaal zoo groot dat geen schoolgeld behoeft ge heven te worden.

Schager Courant | 1881 | | pagina 1