1 A TT E lil 1A CS §5 DECEMBER. Ao. 1881. 25ste Jaargang. No. 1474. «ff?®*. Ter gelegenheid f—van het Kerstfeest zai er aanstaande Maandag geen courant uitgegeven wor den. Bekendmakingen. De donkere dagen \oor KPJiSTMIS. n. NATIONALE MILITIE- Dit blad verschijnt drie maal per week - maanaag- Woemdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tol 's middags 12 nre worden Adverlentièn in het eerstnitkomende nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Sc LANDS Prijs per jaar f 3.Franco per post /3.G0 Afzonderlijke nummers f 0.05. Adverlenticn van een tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Grootc let'ers worden naar plaatsruimte berekend. POLITIE. GEVONDEN, in de gemeente Schagen, iijd..ns de veulenmarkt \an den 24en dezer. een GOUDEN MEDAILLON. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen ter gemeente secretarie aldaar. VERLOREN: waarschijnlijk op den Stationsweg cf in de Hoep te Schagen een REKENING COURANTBOEKJE voor den vinder van geene waarde. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht, zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar. VERMIST: op de markt te Schagen van 8 December jl. een SCHAAP, (överhouder). gemerkt met een zwarte streep boven den staart. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht, zich te vervoegen ter gemeente secretarie aldaar: VERMIST: op de markt te Schagen, van i5 December j.1, een SCHAAP (vermoedelijk RAM.), gemerkt met een blaauwe streep over het schoft, en een hakje uit het regter oor. Zij die hieromtrent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht, zich te vervoegen ter gemeen te secretarie aldaar. Art. 17. Yoor de Militie wordt niet ingeschreven, lo. De in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een inge zeten, die geen Nederlander is: 2o De in een vreemd Rijk verblijf houdende onderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten. Art- 18. Elk die volgens Art- 15 behoort te worden inge schreven, is verpligt zich daartoe bij Burgemeester en Wethou ders aan te geven tusschen den lsten en den 31sten Januarij. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijne beide overleden, zijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt. Art- 21. Hij wiens aangifte ter inschrijving is verzuimd, wordt door Burgemeester en Wethouders zoo zij het ontdekken, ambtshalve* ingeschreven. Zij geven daarvan terstond aan hem of zijn vader of voogd kennis. Art. 83. Met boete van f 25.— tot f100.— wordt gestraft de overtreding van Art. 18. Burgemeester en Wethouders voornoemd, brengen tevenster ken- nissevan de belanghebbenden: dat tot de inschrijving gelegenheid zal bestaan van den lsten tot den 31sten Januarij aanstaande* ter Secretarie dezer gemeente, dagelijks, uit gezonderd des Zondags van des voormiddags 9 tot. des namiddags 1 ure. Schagen. den 16en December 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. JAGT- De Burgemeester der gemeente Schagen; Brengt ter kertnisse van belanghebbenden, het navolgende De Commissaris des Konings in Noord-Hol- Ja! De morgenster gaat op in 't Oosten.. Die zoo lang in duisternis zaten en schaduwe des doodszullen een heerlijk licht zien. Chris tus zal over hen lichtendat zij opstaan uit de dooden. En daarmede zal Europa zijn oude schuld betaald hebben aan Azië, van waar voor eeuwen en jaarduizenden de beschaving en de ware godsdienst tot haar uitging! Donkere dagen waren hetdie dagen vóór Christus. 't Zodebederf nam overal op schrik barende wijze toe; zoodat «aan den eenen kant. wreedheid en zedeloosheid de rijken ten gron den voerden en aan den anderen kant geveinsd heid en uiterlijk vertoon de godsdienst der Vaderen ontsierden. De clgemcene verdor venheid had hare grenspalen bereikt en de vervallen toestand, vooral van het Romeinsche Staatsbestuur, was bijna niet meer te herstel len. Of was het niet een Antonius, een {verachtelijk en ligtzinnig mensch, door wien. land. Gezien het besluit van Gedeputeerde staten een oorlog ontstond met Egypte, omdat hij met Cleopatra op onbetamelijken voet leefde dier Provincie 7 December 1881, no 33; Gelet op art: 1der wet tot regeling der jagt en visscherij (Staatsblad No 87 van 1857); Brengt ter kennis van belanghebbenden Dat de sluiting der jagt op klein wild voor Noord Holland, is bepaald op Zaterdag 31 De cember 1881, met zonsondergang, en dat alzoo op grond van het bepaalde hij hel eerste lid van art: 27 der aangehaalde wet. het verkoo en daarom haren kinderen de landen wegschonk? En waren niet, om van anderen te zwijgen, Caligula en Nero als vorsten diep verachtelijk door hunne wreedheid en zedeloosheid? Vermoordde de laatste niet zijnen leermeester en zijne eigen moeder en was het de eerste niet, die door trotschheid en verwijfdheid ge pen, te koop uitstallen en vervoeren van wild, 1 drevenzich goddelijke eer liet toebrengen door uiterlijk tot en met 1 4 Januarij 1832, zal mogen het niets beteekeneude volk, dat hem juichende plaats hebben. begroette en met zegeteekeneu vereerde? Wel Oproeping tot de Inschrijving voor het jaar 1882 van jongelingen die op den isten Januarij a s. hun 19de jaar zullen zijn inge treden, en aldus geboren zijn in 1863. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Schagen gelet hebbende op het bepaalde bij Artikel 19 der Wet op de Nationale Militie van 19 Augustus 1861 (Staatsblad No. 72) herinneren bij deze de belanghebbende Ingezetenen aan hunne verpligting, tot het doen van aangifte voor de dienst bij de Na tionale Militie, met verwijzing naar het bepaalde bij de Artike len 15 en 20, alsmede 16, 17 en 18 der Wet, luidende: Art. 15. Jaarlijks wordeu voor de Militie ingeschreven alle mannelijke ingezetenen, die op den Eersten Januarij van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden, lo. Hij wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beide overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de Wet van 28 Juiij 1850 (Staatsblad No. 44). 2o. Hij die geene ouders of voogd hebbende, gedurende de «natste achttien maanden voorafgaande aan den lsten Januarij van het jaar der inschrijving, in Nederland verblijf hield. 60. Hy van wiens ouders de langstlevende ingezeten was al is zijn vocgd geen ingezeten, mits hij binnen het Rijs ver blijf houdt, Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling be- hoorende tot eenen Staat, waar de Nederlander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienstpligtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar '•och vóór het volbrengen van zijn 20ste ingezeten wordt, is verpligt zich, zoodra dit plaats heelt, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Wethouders der Gemeente, waar de inschrijving, volgens Art. 16, moet geschieden. 16. De inschrijving geschiedt: an een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; 2°. Van een gehuwde en van een weduwnaar in de Gemeente waar hp woont 1 Van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft, of door ezen js achtergelaten, of wiens voogd buiten s lands gevestigd al' Gemeente, waar hij woont; an den buiten 's lands wonende zoon van een Nederlan, der, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont- ln de Gemeente, waar zijn vader of voogd bet laatst in Neder- gewoond he-ft En zal dit besluit in liet provinciaal Blad worden geplaatst en in iedere gemeente van Noord Holland worden aangeplakt. Haarlem. 10 December 18S1. De commissaris des Konings voornoemd, Get:) SCHORER. Schagen23 December 1881. De Burgemeester voornoemd. G. LANGENBERG De Burgemeester van Schagen, brengt ter ken nis van de ingezetenen, dat liet aanbieden van en liet rondgaan met zoogenaamde «Nieuwjaars wenschen." hetzij gedrukt, hetzij geschreven, langs de huizen niet zal worden toegelaten, als mede dat de versclii'lende armbesturen eene in zameling van vrijwillige giften langs de huizen j uilen houden, ten einde uit de opbrengst, bij 1 Marteling, aan onderdrukking en bandelooshciu, getuigde het voor de diepe verbastering, waartoe de eenmaal zoo tiere en edele Romeinen ge zonken warendat ze eene reeks van gruwelen geduldig veruroegeu en hunne dwingelanden met de verachtelijkste vleijerij en de kruipenste laagheid vereerden. Donkere dagen waren het vóór Christus; hot zedebederf woestte niet drieste hand in de ingewanden der natiën en de onbedwongen hartstogten zwaaiden hunnen scepter van af het vorstelijk paleis tot in deu hut van den bedelaar toe. De energie was gedood regt en geregtigheid werden met voeten getreden enis de zoude eene schandvlek der natiën de volken waren ten prooi aan moord en e dezes jaars, eene buitengewone be- j waaruit hen alleen de kennis aan God of de van levensmiddelen aan de minvermo- magt van een nieuw geestelijk leven redden l kon bet eind deeling genden te kunnen doen. Schagen, den 23 December 18S1 De Burgemeester voornoemd, G- LANGENBERG Zwart was de nachtmaar zie er werd een heerlijk licht geboren. Moe was het volkmaar zie de dageraad rees aan de ki mmenen in 't Burgemeester en Wethouders van Schagen, Oosten verrees het liclu! dat weldra de gansche brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier aarde met zijne gouden stralen zoude beschij- gemeente, heeft besloten, aan den openbareo nen. Donker waren de wolken zwart dienst te onttrekken, de steeg in de Molenstraat aldaar, deel uitmakende van de kadestnal in sectie C, ongenummerd bekende wegen, en ge legen tusschen de perceelen in die sectie Nos. 499 en a3 B. Bezwaren tegen dit besluit kunnen schiftelijk ter gemeentesecretarie worden ingebracht tot en met 3l December tik- Schagen, den 23 December 1881 Burgemeester en YV ethouders voornoemd. G. LANGENBERG. De Secretaris, DENIJS. was de nacht van onkunde, ruwheid en be derf; maar dit alles moest vooraf gaan wilde de aarde vol worden van de goedheid des Heeren. 't Was Jezus Christus, te Bethlehem geboren,' die onder zijn verbasterd volk op trad, om zijne reine godsdienstleer te verkon digen. Hij ontmaskerde de schijnheiligheid der Pharizreërs en predikte verdraagzaamheid. Alle heerschappij afwijzende leerde hij ne derig van harte zijn en zijne naasten lief te hebben als zich zeiven. Goddelijke zedeleer, die van Jezus schoon en rein niet tegen-

Schager Courant | 1881 | | pagina 1