ALGIIIIN- NIEUW! DINGSDAG LANDBOUWBLAD. 28 FEBRUARIJ. Ao. 1882. 26ste Jaargang Nó. 1301. Naar de Prairieën» Buitcnlandsch Nieuws LANDBOUW CMGER Dit blad verschijnt drie maal per week - Maanaag Woensdag- en Zatardagavond. Bij inzending tot 8 middags 12 ure worden Advertentiën in het ecrstuitkomende nummer geplaatst. Ingezonden tukken een dag vroeger. OURANT Prijs per jaar f 3Franco per post ƒ3.60, Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van een tot vijf regels f 0.75. iedere regel meer f 0.15. Groote let'ers worden naar plaatsruimte berekend. ZZ3 "Wij hebben alzoo in ons voorgaand nommer gezien dat volgens de door de Heeren A. en H. Kgehouden speech, Amerika voor hun land verlaten om in de meer Westerlijke vlakten het betere tezoeken. De bevolking van Canada zoo wel als de wolhandelaars uit de provincie Ontaria, zien jaarlijks tal hunner beste burgers henen trekken om zich in het onze Nedarlandsche landbouwers nog het be- westen te gaan vestigen, waardoor bebouwde loofde landje, het landje, overvloeijende van gronden weer leeg komen die somtijds voor melk en honing bij uitnemendheid is. Wijjeen prijs van f 60. tot f 300 per een prijs van t üU. tot i ouu per acre naar gelang van ligging en vruchtbaarheid weer van de hand worden gezet. Onder die „trekvogels" vindt men dan ook veel waaghalzen die hun lichtzinnigheid duur moe ten boeten. Onder die naar het Westen trekkenden stroom treft men niet alleen landbouwers, maar aller hande slag van menschen aan tot kantoorklerken in cluis, die daar hun geluk gaan beproeven dat door de uitgestrekte en Maar met dat alles blijkt het tochalweer dagelijks vermeerderde spoorweglijnenwordt dat men met „rien dans les mains, rien dans vergemsklijkt. Het grootste gedeelte van het les poches er even min kans van slagen heeft]an(j ten Óósten van de Missouri, en duizend willen daar dan ook niets op afdingen en ne men volgaarne aan dat Amerika nog een el dorado is, zelfs voor jonge dames; immers daar zijn nog ruim een paar millioen meer mannetjes dan vrouwtjes; van daar dan ook dat de Haagsche geëclipseerde jonge dochter Leentje B. volgen berichten, ter naawernood haar neusje in dat luilekkkerland had gesto ken of zij huwde reeds een knappen boeren zeun als in ons Vaderlandje. Geld is daar ook weer hoofdzaak, heb je dat niet, blijf maar tehuis, dat hebben die heeren duidelijk genoeg uitgedrukt; terwijl men zich daar en boven nog haasten moet ook, anders komt men te laat. Het „maakt dat je d'er bij komt boeren en buitenlui anders raakt de de grond in Ame rika op," zou je waarlijk in de verzoeking brengen de eerste stoomgelegenheid maar niet aftewachten doch dadelijk de bruinfvoor de kar te spannen en er maar vast heen te rijden, ware het niet dat vader Cats ons in herinnering brengt. Beproef uw schouders voor gij draagt, Eerst gewikt en dan gewaagd. In Amerika zelfs is de kwestie van grond koopen aan de orde van den dag. Men hoort van niets dan van„gaat gij op reis gaat gij land koopen?" Er wordt uitge weid over voordeden, schoone liggingen enz. De kooper wordt in verruking gebracht door mijlen ten zuiden van deCanadasche grenzen, is door spoorweg verkeer bereikbaar; terwijl hier en daar door onverstandigen wedijver, tot in de onbewoonde wildernissen evenwijdige lijnen zijn aangelegd Het leggen van spoor lijnen wordt dan ook in de meeste staten door de regering ondersteund. In de boomlooze prairiëen en in de nabij heid van rivieren alwaar de grond zacht is, worden de lijnen met zorg gelegd doch de Stations worden op goedkoope schaal ingericht. Dat aanhoudend heen en weer trekken van zelfs reeds goed gezetenengetuigt toch niet van welvaart en vooruitgangvolgens ons gevoelen moet men daar de kiemen van het tegendeel in zien en noopt dat ons te waar schuwen tegen te hooge verwachtingen. Het volgendevoorkomende in de N. Rott. Cou rant, achten wij daarom niet ondienstig hier in ons blad op te nemen; Men schrijft ons uit Wilp: „In tegenstelling met de meestal gunstige schitterende verslagen van prachtige oogsten [berichten" uit Amerika kan worden gemeld dat en van geschiktheid van den grond voor aller- ujt een bjer ontvangen schrijven van een zeer le. doelemden. - Hij wenscht zich zeiven J ht on die sedert 1847 in Amerika geluk met zijn koop en verbeeldt zich wer- vertoeft blijkt dat althans tegenwoordig de kelijk een aardsch paradijs gevonden te hebben toekomst met zoo rooskleurig is. De algemeene waar de winter met streng en de zomer niet 1 toestand is achter uitgaande vooral tengevolge van slechte oogsten en andere omstandigheden in de laatste jaren. De schrijver zegt datjhij uitgestrekte gronden waarop hij geld had, voorgeschoten wegens voortdurende wanbeta ling der debiteuren had moeten in bezit nemen en ook de pachters van land betaalden weinig of niets. De schrijver woont in den staat Westconsin, en zoo als hij zegt komen wel uit andere soms gunstige berichtenmaar hij voor zich gelooft dat de toestand overal vrijwel de zelfde is." heet is en waar spinnen sprinkhanen en ander schadelijke insecten, onbekende plagen zijn. behalve de'vrucht en van den bodem worden hem de genoegens van de jacht beloofd, aangezien in deze schaarsch bevolkte streken overvloed aan wild gevonden wordt. De colonist gebruikt echter zijn^ oogen, waarschuwt de Times. Het is waar, het moet gezegd worden, dat door de uitbreiding van het westelijke spoor wegnet de ontginning der Amerikaansche vlakten een ontzachlijke vlucht heeft genomen. De helft van het graan dat in Amerika groeit wordt dan ook tegenwoordig ten westen van de Missisippi geteeld. De zich wijd uitstrekkende prairiëen, die enkele jaren geleden nog als de groote Am e- Sedert i Januarij 8a i* ook in Frankrijk rik: woestijn beschreven werden, worden postspaarbank in werking getreden bevolkt. Dezer dagen had ineen kolenmijn te Du r Drie vierde van de Europ emigranten ham in Engeland eene cntploifing plaats, vvaarbij trekken daaihern om dat de prijs van den 7° mijnwerkers omkwamen. In die mijn had grond daar rog ï.iet hoog is, en die stroom gedurende de 3o jaren harer exploitatie nog wordt neg vermeerderd door tal van Kolonis- nooit een on6e,uk Plaats 6ehad ten uit de Oostelijke en Midden Staten die I Op de volgende zonderlinge wijze is een gaswerker te Antwerpen om hel leven gekomen Om de monding van een gasbuis in de straat af te sluiten, dreef hij er met een hamer een stop in Terwijl deze nog slechts halverwege naar binnen was gedrongen, sloeg de man door een onhandige beweging op de huis, waaruit nu door die geweldige aanraking met den hamer vonken sprongen die liet gas deden ontvlammen. Met een oorverdoovenden slag sprong de slop uit de huis eu verbrijzelde de heiden beeneu van den ongelukkige die weinige uren later overleed, een vrouw en een viertal kinderen achterlatende. De uit Rusland gevluchte Joden worden in Amerika goed ontvangen. Dezer dagen kwam te Philadelplne een stoomboot met 325 Russische Israëlieten aan. Zij werden door een commissie van burgers in bescherming genomen en on der dak gebracht, tot dat zij woningen ge- Vonden zullen hebben. Er zijn gtoote stukken grond in Texas, Florida, Te nn risee en andere staten afgestaan, en men heeft reeds een som van 12jOOO te hunnen behoeve" bijeengebracht. Op de laatsie gebonden vergadering der Jo hannes orde in Eng,eland werd de echtgenoot van den Kapelmeester van liet p4 Regement Mejufvrouw Marion Smith met de Zilveren me daille vereerd. Bij den slag van Bronkhoru Spruit in Hen Transvaal, den ao Dec. 1880 haalde zij de gewonden uit het gevecht en verpleegde de gewonden krijgsgevangenen gedurende 3 maan - den. De wolven hebben in den laatsten tijd in verscheidene departementen van Frankrijk groote verwoestingen aanricht- Sinds lang is hierover erg geklaagd- Zijn er dan geen wolven- jagers meer? vraagt Voltaire- In Frankrijk bestond er van oudsher eene premie op het dooden van een wolf-) Zoo neen waarom zorgt het bestuur zelf dan niet, dat er eene drijf jacht gehouden wordt? Te Arail es, Saint Yrieix, Perigueux, Argentron us CreusSouter raine hebben de wolven, korter of langer geleden', zich vertoond en niet alleen schapen en honden aangevallen, maar ook menschen- Al deze zijn dol gestorven- Vooral in het bosch van Saint Germain moeten vele wolven zijn Een merkwaardig staaltje van moeder liefde en volgzaamheid bij dieren kwam te Roelange (Belgisch Limburg) volgens De Land man voor. Er onstond daar brand in een stal met 64 schapen- Zij werden alle door de open staande deuren gejaagd... maar gingen weer terug met een moederschaap, dat hare jongen miste en ze verhranddeu alle 64 de Bercherminq der paarden teqen vliegen. Adolf Böhm deelt in de Weener Ldb,-courant het volgende mede: Den 290 Juni haalde ik hooi binnen- Reeds bij het aankomen van een dei eerste voeren merkte ik op dat een der paarden, een schimmel, door vliegen zoo erg gestoken was, dat het bloed aan de borst, den huik en de heenen letterlijk naar beneden liep. Daar i k medelijden met 't dier had, deed ik in een pot een halve liter water voegde hierbij ongeveer een halve dekagratn (N. lood) carbolzuur, liei liet dier op de gewonde plekken wasscheu en be vond, ofschoon het den geheelen namiddag ingespannen werd en zweette, dal de vliegen nu wegLieven, weshalve ik dit eenvoudig middel als beproefd nuttig en gerust aanbevelen k an.

Schager Courant | 1882 | | pagina 1