Buitcnlnndscli Niomvs. GEMENGD NIEUWS. teerde wegen opging, werd naar Utrecht gete legrafeerd: Uw zoon is ontslagen. Door een vergissing seinde de telegraaf echter over: Uw zoon is ontslapen. De bedroefde ouders van den ontslapene trokken met de vermoedelijke kosten der begrafenis bij zich naar Delft, om persoon lijk „de laatste eer'' voor hun kind te regelen. Groot was echter hun verbazing en blijdschap, toen zij aan het sterfhuis te Delft vernamen, dat hun zoon niet dood, maar veeleer te leven dig was. De 28sten Juli hebben de groote wedren nen te Bussem weer plaats, in de volgende af- deelingen: I. Wedren op de vlakke baan (Handicap.) Prijs f f 3000, voor paarden van alle landen en rassen, drie jaren en ouder. Tn'eggegeld f 100. H. Hurdle-Race. Prijs f 1200, voor paarden van alle rassen, -sier jaren en ouder, Inleggeld f 60. 1H. Officiers Steeple-Chase. Prijs ïf 600, voor paarden van alle landen en rassen,, bona fide het eigendom zijnde van en bereden door heereh officieren van het Nederlandsche en Neder- landsch-Indische leger. Inleggeld f 26. IV. Damesprijs. Wedren op de vlakke liaan. Prijs een kunstvoorwerp ter waarde van p. m. f 800, aangeboden door eenige dames. Voor paarden van alle landen en rassen, bereden door Nederlandsche Gentlemen Ridders. Inleggeld f 25. Harddraverijen. I. Nationale prijs. Handicap, (met verschillende afstanden). Harddraverij voor inlandsche paarden, toebehoorende aan Neder landers, ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Prijs Koningszweep, uitgeloofd door Z. M. den Koning, en f 750. Inleggeld f 20. II. Internationale prijs. Handicap (met ver schillende afstanden.) Harddraverij voor paarden van alle landen en rassen, ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen- Maximum afstand 4000 meters. Prijs f iöOO. Inleggeld f 50. III. Aanmoedigingsprijs voor inlandsche paar den, geboren in 1878 of later, toebehoorende aan Nederlanders, ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Prijs f 500. Harddraverij voor jonge hengsten. Harddra verij voor inlandsche hengsten, geboren in 1883, toebehoorende aan Nederlanders, te loopen in 1886. Ingespannen voor twee- of vierwielige rijtuigen. Prijs 2000, premie f 750. De derde aankomende ontvangt f 250, de vierde de in- leggelden. Inleg f 10, te voldoen bij de in schrijving, welke in 1883 moet plaats hebben. De prijswinner moet in 1887 als dekhengst beschikbaar staan tegen een maximum dekgeld van f 50. Volgens de N. R, Ct. is mén voornemens in Noord Brabant een gedenkperining te laten slaan, om dien den minister van Waterstaat aan te bieden uit erkentelijkheid voor de kracht dadige verdediging der wet tot verlegging van den Maasmond. Te Wachtendonk een paar uren van Ven- lo, heeft zich in een hevige mate het miltvuur in een groote stal vertoond. Al de beesten zijn terstond afgemaakt. Te Leiden was de hevige wind oorzaak van een grappig voorval. De hoed van een man werd door den wind te water geworpen. Deze, die zijn hoed uit het water wilde halen, bukt daartoe en verliest hierdoor zijn horologe en ketting. Gelukkig kreeg de man zijne goede ren weder terug, want een schipper bracht hem zijn hoed en een baggerman gaf hem zijn liorologie en ketting terug. Aan Amstels mannenkoor is het zeer te waardeeren voorrecht geschonken, den virtuoos van den linkerhand Graaf Zichij te hooren; zoo als wij vroeger hebben gemeld stelt hij de op brengst der concerten voor liefdadige doeleinden. TeWeenen, Parijs, Budapest, waar de jeugdige kustenaar want hij is slechts 34 jaren oud, op trad heeft zijn spel de grootste sensatie verwekt. gint te krabbon. De smid kijkt op en richt zfjn oog op het venster met de beslageno glasruiten. ft; „Zie eens, Agnieezka, watkomt ,er," zoide hij, werk tuigelijk dooretende. De vrouw gehoorzaamde terstond.Z\j ging naar de deur, opende de boven helft en ke.ok den weg langs. „Stil hond!" weerde z(j den hond af, die gaarne naar buiten wilde gaan. Er was evenwel vporloopig niets te zien of te hooren, alleen de kraaimkryschten, vlogen in troepen op, en verraadden aldus,, dat ergens ietsjbi- zonders gaande was, dat de rust van het woud 'ver stoorde. De Slowakenjongen was ook dom" de nieuwsgierig heid naar buiten gedreven. „Ik hoor iets, „zeide hy, terwijl hy opmerkzaam naar den weg keek, „Ruiters komen Huzaren!" De meesteres verstónd alleen het laatste woord van den vreemdeling en boog zich nog eens goed naar buiten. De scherpe óoren van den knaap hadden goed ge hoord nu vernam zy het ook, z(j hoorde wapen gekletter en paardengetrappel. Om de kromming van den weg kwam eene afdeeling Keizerlijke Ulanen te voorschijn, de met goud ver sierde Czapkas op hot hoofd, tot aan de ooren in hunne dikke, witte mantels gehuld, niettegenstaande het niet bijzonder koud was heden, en de korte lans in den arm. Een „Wystana!" (kijk!) kwam de vrouw onwille keurig over de lippen by dit onverwacht gezicht. Tot nu was van tijd tot tijd eene patrouille of een gen darme voorbijgekomen, om naar de opene grenzen te rijden, doch groote troepen afdeelingen nooit. Zy riep dan ook dadelijk haar man; ook de oude Slowak kwam naar buiten, en zoo stondden de lieden naar dit schouw- De beroemde Dreijschock lieeft in hem zijn mees ter gevonden. Dezer dagen werd te Hontenisse een hu welijk gesloten tusschen een weduwnaar en een weduwe, ieder 72 jaar oud zijnde, terwijl de man voor de 3e maal en de vrouw voor de 4e maal trouwde. Dit neemt niet weg, dat zij, naar men zegt reeds op jeugdigen leeftijd met elkander in lief- 1 desbetrekking hadden gettaan. Dat heet nu eens: oude liefde roest niet. Te Oss (N.B.) bestaat naar het schijnt een talrijke dievenbende, welker leden des nachts alles buit maken wat zij maar kunnen. Nu eens schuift men ramen omhoog, en neemt men wat men grijpen en vangen kan: sigaren, brood, geld alles is naar genoegen. Dan weer klimt men over muren en schuttingen en komt zoo in schuur en achterhuis om kippen, een geweer of zakken mede te nemen, tot zelfs vleesch en spek in den schoorsteen zijn niet veilig. Een paar ma len zijn de verbrekers gestoord, terwijl twee jongens, die zich een geweer toegeeigend hadden, en een man die" kippen en eenden gestolen en verkocht had, door de jiolitie zijn gevat; een gevolg van verraad onder de bende. E B. A JST E TIJ E- Parijs. Prins Jeróme schijnt ziek te zijntengevolge van zijn gevangenschap. Hij zal naar een ziekenhuis worden over gebracht. Parijs. De minister president Duclerc is ernstig ongesteld en lijdt aan congestie, zoo dat voorloopig geen ministerraad wordt ge houden. Het Fransche ministerie heeft nu wer kelijk zijn ontslag aangeboden aan Grevypre sident der Republiek, die dit ontslag heeft aangenomen. Fallières is benoemd tot president-minister van het nieuwe ministerie, en hem is tijdelijk de portefeuille van Buitenlandsche zaken opge dragen. De Japansche consulde Campou te Marseille is op de loop gegaan met 750,000 fres. die hij van de Zee Assurantie maatschappij waarvan hij directeur was, onder zijn beheer had. Hij had onder anderen 1 niillioen francs verloren met beursspeculatiën. Parijs. Door de vijf advocatendie prins Jeróme ter zijde zijn gesteld, is gepro testeerd tegen zijn gevangenschap en zeggen dat hij f/brutalement" werd in hechtenis ge nomen. Ten slotte voegen zij er bijdat dit niet de eerste keer is, dat de regeering zich aan hem heeft vergrepen en vragen of de Prins, wanneer hij het land eene waarschuwing wilde gevendaarvoor als een staatsgevangene moet worden behandeld? Parijs 30 Jan. In het begin had het voorstel van Floquet. meer kans, dan dat van Fabre, doch daar de republikeinen en de de mocraten eenparig voor Fabre stemmen, is de aanneming van Fabres voorstel zeer waar schijnlijk. EIST O-EL /aJSTXJ De stormen op de kust van Engeland blijven nog steeds aanhouden en verscheidene schipbreuken moeten er op de Engelsche kus ten plaats gehad hebben. ITALIË. Van uit Rome meldt men onder dag- spel te kykon; de vrouw had evenwel eon beklemd harte. „Z\J zullen toch niets kwaads in hun schild voeren," vroeg Agnieezka met bezorgden blik. „Ik geloof het niet z(J z:en er niet naar uit," antwoordde do man en ook de oude muizenvallen handelaar schudde het hoofd. „Het gaat er by ons evenwel bont genoeg door," voegde hy er by, „en niemand weet, wat er komen zal. Alle nachton en ook dikwijls by dag doen z(j een uitval. Gisteren avond nog komt twee of drie hon derd wagens en paarden." De Slowak lachtte sluw, trok den hreeden gordel, die hy om het lyf had, wat aan, en leunde tegen de deurpost, „Geloof het wel geloof heb zelf iets gezien!" radbraakte hy, „Groot oorlog veel, veel menschen!" Hij strekte zyne arm uit en wees naar het noorden. De vrouw ging naar binnen, want een der soldaten had een ruw woord tot haar gezegd, en zij werd wel niet rood, maar had toch vrouwelijk gevoel genoeg, dat zy niet door iedereen wilde bekeken worden. Intusschen mar 'heerden de Ulanen voorby, twee of- Beieren reden heel achteraan, „Honderd en veertien," zeide de jonge, die ze geteld had. De vrouw opende de deur, Wilk, de hond en de kinderen snelden naar buiton, en de hond vloog de ruiters nog eens na. De bewoners der hut. wilden Juist naar binnen gaan, toen hunne opmerkzaamheid op nieuwgaande gemaakt werd. Nu werd er een klein voertuig zichtbaar, dat de hoefsporen der Ulanen volgde, evenals de marketen ster de troep, met een mager en gebrekkig paard er teekening van 26 Januari, dat graaf Aquila, (Prins Ludwig, graaf Aquila), een oom van den Ex-Koning van Napels (Frans II),open lijk en officieel Koning Ilumbert in het Quiri naal als zijn vorst heeft erkend. ETTSLA.JSTX)- Het Kroningsfeest van den Czar van Rus land is zekerlijk nu kort op handentenminste te Petersburg zijn bij verschillende zilversme den 1300 couverts besteld, te dienen bij het te Moskou te houd ;n Kroningsfeest. De kroning vau den Czar schijnt nu bepaald te zullen gebeuren in April of Mei a.s. HET OOSTEN. Het nieuwe Bulqaarsche ministerie is samengesteld met Sobelett als president en minister van binnenlandsche zakenKaulbars is minister van oorlog; Grecoff minister van justitie; Stockhofl', minister van buitenlandsche zaken en Notchovisch minister van finantiën. ZTTID- AFRIKA- Op voorstel van Van der Bijl, heeft de Wetgevende Raad besloten Basutoland niet. in te lijven. ZWITSETILAND. Dr. Augustijn Keiler, een zeer verdien* stclijk Staatsman, is overleden. EGYPTE- Caïro 27 Jan. Het plaatselijk Blad maakt een decreet openbaar waarbij de 1 nternationale gerechtshoven tot 1 Februari 18S4 zullen blij ven voortbestaan. Voor eenige dagen kwam een netgekleed heer 's morgens vroeg bij een slachter te Linz, die hem gaarne onder vier oogen wenschte te spreken. Daar de slachter juist alleen in zijn slachtplaats was, gaf hij den onbekende te ken nen, dat hij genist zijn hart kon uitstorten, dat niemand hen hooren zou. Hierop ontdeed de vreemdeling zich van zijn jas, vest en boord en legde zijn hoofd op het hakblok, terwijl hij den slachter verzocht hem het hoofd af te hak ken. Hij was zooeven in de kerk geweest, had ijverig gebeden en wist nu zeker dat hij sterven moest. De slachter weigerde natuurlijk aan zijn verlangen gevolg te geven. Hij trachtte hem tot andere gedachten te brengen, waarin'hij zoover slaagde, dat de vreemde wegliep met de woorden: Wanneer ge 't niet doen wilt, dan is 't mij ook goed. De slachter had natuur lijk bemerkt met een krankzinnige te doen te hebben en haastte zich de politie op dezen persoon opmerkzaam te maken. Al geelt de winter ons geen ijsvermaken, op andere plaatsen zijn ze-gelukkiger, o a. in Britsch-Amerika. Hel R. N geeft ons de vol* gende beschrijving van een Carnaval op liet ijs te Montreal in Canada: Dinsdag heeft dit feest hij gunstig weder een aanvang genomen en niet alleen uit Canada maar ook uit de Vereenigde Stalt n kwmirn menschen toestroomen om het feest bij te wo> nen Het feest werd geopend met een optocht van ruim 200 sleden en een groot feestmaal. Daarna werd een paleis, uit ijsblokken op oer» hoogte in 't midden der stad gebouwd, inge wijd. Dit paleis is ioo voet in 't vietkant groot en a5 voet hoog. Aan de vier hoeken zijn torens aangebracht van 3o voet hoogte en io 't midden verheft zich een toren, dieongeveet 100 voet hoog is. Het dak bestaat uit balken, voor, waarnaast een man ging, terwijl een tweede, die in een afgedankte pels stak, op de wagen zat. S Het waren handelaars, een paar Galicische Joden met hunne kraam. Zy hoopten misschien, mot de soldaten goede zaken te maken, wilden misschien oot wel een weinig spionneeren of by een goede gelegen heid smokkelen. De jongste van de twee, was hij. di' naast het paard ging en de zweep en de leisels hield Het hoofd diep ter neder gebogen, trok hpt wa?pil dier de voor zyne krachten overschatte vracht dot den sneeuw. Zy gingen verder zonder acht te geven op do spo tende uitroepen van den smid en diens jongens, f „Was dat niet Löb Pincus en zyn Zoon?" vroei1 vrouw. De man knikte en mompelde iets tusschen de den. Nu namen ook de beide Slowaken hunne bun£ op, wierpen die over hunne schouders, bedankten*- smid en zijne vrouw voor de genoten gastvrybfw1 begaven zich op weg, in de richting van de stad. Nadat zy twee honderd schreden ongeveer waren, reed een ruiter op een prachtigen schiet; hengst hen voorby, in haast de troepen volgende- jongen bukte zich en raapte iets op, dat hij aatl vader overgaf, Beiden bleven een oogenblik besluiteloos staan, das£ borg de oude hot gevonden voorwerp in zyn ?01^ keek nog eens vluchtig naar den ruiter om eI' volgde zyn weg, ffordt vervolg

Schager Courant | 1883 | | pagina 2