verkregen polders zijn zeer natuurlijk voor gesteld; het gras groeit er op; liet water stroomt door de kanalen en tegen de eilanden aan, Texel, Vlieland en Terschelling is het een echte plas, waarop scheepjes dobberen, terwijl het watertje golft en bruist dat het een aard heeft. Al deze bewegelijkheid, deze strooming woidt te weeg gebracht door ëen buitenstaande stoommachine. Daarnaast kimt gij ib Transvaalsche kanonnen bewonderen, ze zien er zoo eenvoudig oit alsof ze bij den slag bij Nieuwpoort hadden dienst gedaan maar de geschiedenis, er aan verbonden, is zeer opmerkelijk. In den Transvaalschen oor log hadden de Engelschen de kanonnen der Boeren buitgemaakt. De Boertjes hadden echter een 64 amunitie-wagens op den vijand ver overd en van de wielbanden dezer wagens nu, zijn de stukken geschut, in den tijd van een dag of veertien gemaakt en met geen ander gereedschap dan een nijptang en een hamer. De wielbanden zijn ringsgewijs op elkaar geschoven en gloeiend op elkaar geklonken. Ze zien er onoogelijk uitmaar de Kngelschen hadden er evenveel ontzag voor als waren het stukken geschut van getrokken staal en van de nieuwste vinding. Biniiciilansch Nieuws- Ui/sla// van de. verkiezing voor één Lid van den Gemeenteraad alhiergehouden op Dinsdag 31 Juli 1883. Er had eene herstemming plaats tusschen dc HoerenIlazeu en Stroomer. Bij de opening der stembus bleek dat er 145 stembrietjes waren ingeleverd. Het aantal geldig uitgebrachte stemmen bedroeg 144. Van onwaarde 1uitgebracht op don lieer I). Stolp. Uitgebracht zijn: op den Heer \V. A. Hazen Sr. 73 stemmen, en ii v ii 1\ Stroomer .71 Zoodat de Heer W. A. ÏÏAZEU Sr. is herhozen als Lid voor onzen Gemeenteraad. Uitslag van de verkiezing voor twee Leden van de Gemeenteraad te Zijpegehouden op Dinsdag 31 Juli 1883. Er had eene herstemming plaats tusschen de IleerenK. A. Kaan en G. NobelM. J. Koelman en -1. win Beüsekom. 1 blanco ingekomen. Uitgebracht zijn op den Heer K A. Kaan 123 stemmen, en ii ii G. Nobel 111 ii ii ii M. J. Koelman 78 u en 11 ii J. v. Beüsekom 67 u Zoodat de Ileeren: K. A. KAAN en M. J. KOELMANherkozen zijn als Leden voor den Gemeenteraad van Zijpe. Een verschrikkelijk ongeluk heeft Zondag avond te Terborg plaats gehad. Eenige heeren, in de stoomtram gezeten, vermaakten zioh met het uitstrooien van amandelen. Een zevenjarig knaapje kwam daardoor,in aanraking met den goederenwagen, waardoor het kind vreeselijk aan hoofd, rug en beentjes bezeerd werd. Alhoe wel spoedig geneeskundige hulp werd verleend, vreest men voor zijn leven. De wedrennen te Bussen!die Zaterdag 28 Juli 1.1. werden g< houden, slaagden niet zoo gunstig als men geweuscht haddoor het ongun stige weder en den aanhoudenden regen, die de terreinen zeer drassig maakten. De Koningsprijsdie bestond uit een konings- zweep en f 740 benevens een mand champagne Goulet is behaald door het paard Nelly van A. van Ardenne, doch tegen het toekennen van den prijs werd protest ingeleverd daar een valschen naam was opgegeven. Dezer dagen ontvingen wij van de heeren Herms. Cester Zoon te Alkmaar, een door hen uitgegeven wandel kaart van Alkmaar en Omstreken, met afzonderlijke cartons van de Ber ger en Heilooër Bosschen, ter bezichtiging. Deze wandelkaart is bij uitstek accuraat en fraai bewerkt en vermeldt op de achterzijde de by- zondeiheden van Alkmaar en Omstrekenis tegen het kleine bedrag van f 0.90 in eiken boekhandel te verkrijgen-en ligt ook aaühet Bureau dezer Courant ter bezichtiging. Bij* den landbouwer S. de Groot, te Hoofd dorp (Haarlemmermeer,) vond men Donderdag jl. in den stal een koe dood, staande met hare horens in den grond. Men vermoedt, dat zij door angst voor het onweder de horens zoo vast in den grond heeft gewerkt, dat losweringen onmo gelijk was. Hoewel het onweder zeer nabij was, gelooft men 'toch niet dat .zij daardoor is om gekomen. De dienstmeid van den heer van F. te Helmond, tierf dezer dagen onder zeer vreemde .omstandigheden, en na een ontzettend lijden van enkele uren. Daar er aan vergiftiging gedacgt werd, is het lijk gerechtelijk geschouwd, en is de justitie uit R isrmo 11 ter onderzoek naar Helmond overgekomen. Het voorloopig onderzoek doet vermoeien, dat eene slecht'befaamde vrouw aldaar aan het arme meisje een middel heeft bezorgd, dat een zwaar vergift schijnt te zijn. De vermoedelijke dadeves .is naar de gevangenis te Roermond overgebracht Bij de Jaarlijksche Verloting in de Haar- lemsche Loterij zijn de voornaamste prijzen gevallen op de onderstaande nummers: Nos. 5621, 22819, 20873, 18707., 9898, 23830, 21505, 17577, 462, 418,22117,3182, 8836, 22885, 6585, 2139121823,7554,5570, 1596821894, 12715, 68, 10682. Wij vernemen dat de beproeving van graanmaaiwerktuigen en zelfbinders, in verband met de bekroningen op de Internationale Land bouwtentoonstelling in 1884 te Amsterdam, zal worden gehouden op de gronden van den Heer D. F. A. Bauduin in den Houtrakpolder bij het Station Halfweg, Haarlem, Amsterdam, op Woensdag 8 Augustus 1883. De wedstrijd zal aanvangen des morgens ten tien uur. Met het oog op de belangrijke deelname aan den wedstrijdzullen zeker veie belangstellenden tegenwoordig zijnwaartoe ook de onmiddelijke nabijheid van het Station der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij veel zal bijdragen. In het schutterskamp te Oosterhout had Dinsdagavond een treurig ongeluk plaats. Er werd vuurwerk afgestoken en een zoogenaamde tele- graafvuurpijl kwam in aanraking met een heer en eene dame, die in het duister met hunne hoofden langs den te laag gespannen of afgezakten draad stonden, waarlangs de vuurpijl 'loopen moest. De rechterwang van den heer werd ge heel verscheurd, terwijl het te vreezen is, dat hij zijn rechteroog verliezen zal. De dame ont ving eene ernstige brandwond aan haar hoofd. Een jeugdige jolleman was Zaterdagochtend met zijn vlet op den terugtocht van hot Tolhuis noodige geld voor de reis naar den Tulpenhof te ver schaffen. Hierbil kwam nog, datHertha zeer slecht in haar kleeren zat. Daar kwam iemand den trap op. Het was do postloopor. Hy was hier een zeldzame gast geworden, en wanneer hy nog iets gebracht had, dan was het een afwijzend antwoord op de eene of andere sollicitatie geweest, of anders een verwoeste hoop. Heden bracht hy een aangeteekenden brief, voor welks ontvangst mijnheer Stein moest teekenen. Toen zijn vrouw den brief had geopend, kon zy ternauwernood hare oogen gelooven. Er lagen vijfhonderd thaleraan banknoten in.J Zij geloofde eerst dat de post zich vergist had, maar liet adres was nauwkeurig. Z\j kon het bijgaand schrift niet lezen, het vlamde haar voor de oogen. Hertha nam toen den brief en las het vol gende: „Geëerde heer Stein! Een uwer schuldenaars, die zich er weder bovenopgewerkt heeft., doch voorloopig ongenoemd wil blijven, zend u bijgaande, en verheugt zich, daarmede een deel van zyn oude schuld te kun nen delgen." Alle drie zagen elkander aan. Stein was tengevolge zyner ziekte apathisch geworden. Hy sehudde het hoofd met een mat lachje, als herinnerde hy zich geen zyner vroegere handelsvrienden, wien hij zooveel edel moedigheid toevertrouwde. Doch Hertha riep: „Het geld komt van niemand anders dan van dien heer, die gisteren hier was! Ik weet het, mjjn hart zegt het mij! O! hij heeft zulke edele trekken, waaruithet innigste medelijden sprak. Ik heb hem verteld, dat vader doorMen val van verscheide ne firma's in het ongeluk geraakte, en hij heeft deze omstandigheid gebruikt om zich achter een dezer schul denaren te verbergen. Ik zeide hem ook dat de hoop bestond, dat vader weder gezond zou wordenwanneer hy een zeebad zou kunnen gebruiken. En toen schit terden de oogen van mijn toehoorder zoo vriendelijk. Gisteren begreep ik het niet, wat voor gedachte hy mocht hebben gekregen, nu weet ik het. „Maar mogen wij dan dit geschenk van een vreem deling aannemen?" „Wy mogen niet alleen, wij moe ten het aannemen," zeide vrouw Stein. Hertha bemerkte de weemoedig, ernstige trek niet, die nu op het gelaat der moeder zich vertoonde. Zy knielde voor den zieke nedor en streelde zyne verma gerde handen. „Nu kunt gy naar een zeebad, reizen, vader," riep zij„en moeder vergezelt u. God heeft ons een engel gezonden. Hy zal u eok weder gezond laten worden. Hy zal ook het hart der dame besturen, van wie myne aanstelling afhangt. Dan kan ik u van mjjn ruim in komen doorloopend ondersteunen, zoodat moeder niet noodig heeft, hare twijfelachtige gezondheid door zwa ren arbeid geheel te verliezen. En dan Zy kon niet verder spreken, want de opwellende vreugdetranen verstikten haar stem. Ook langs de wangen der ouders biggelden heldere tranen. Toen men zich weder hersteld had en het nood zakelijkste was afgesproken, ging Hertha uit, om eenige inkoopen te doen en onderzoek te doen naar het uur van vertrek van den trein, waarmedo zy moest afreizen. „Ik weet van wie die hulp komt," zeide nu vrouw Stein tot haren man. „Ik heb mij voor eenige dagen schriftelijk gewend tot Georgine Haller, doch zeide er niets van tegen u noch tegen Hertha, opdat u de ontgoocheling gespaard zou blijven, ingeval ook deze verwachting werd teleur gesteld. Door haar rentmeester biedt zy nu on6 kind een zekere betrekking aan in haar huis, en met het rijke geschenk in geld redt zy ons uit onzen hache- lijken toestand. Ik gevoel het wel, dat zy door dozen anonvmen vorm mij beletten wil haar te danken en ook elke vertrouwelijke toenadering vaa hare vroegere vriendin van de hand wijst, te Amsterdam stadwaarts, toen hij werd aan gevaren door de Zwolsche stoomboot en met z jn vlet onderdompelde. De jongen deed wanhopige pogingen om zich boven te houden. Van de boot werden terstond een drietal lijnen toegeworpen maar bij kon ze niet grijpen. Eindelijk spron» nog een man in het schuitje der boot om den ongelukkige te redden,doch helaas!.... te laat. Gisteren in den vroegen morgen is onder •KTalingen uit eene weide' aan's-Gravenweg een paard ontvreemdtoebehoorende aan bakker H in die-gemeente. Op aanwijziging vaneen persooV die den diefstal had geziendeed de Kralingschè politie onmiddellijk een vigrlant voorkomen en liet zij den dief narennen, dien zij het geluk had werkelijk en nog in 't bezit van het paard in te halen en in hechtenis te nemen. Dank zijdezen ijver der politie was het gestel me dus wesr terug toen de eigenaar nog ternauwernood wist welko schade men beproefd had hem te berokkenen. Bij den heer Couvée hofboekhandelaar te 's Gcavenhage ligt een adres aan den Koning ter teekening, waarbij adhaesie geschonken wordt aan de poging van den Luitenant Generaal M, D- Graaf Van Limburg Stirum c. s., om den Atjeli- oorlog tot een voor de Nedolandsche eer bevre digend einde te brengen. Dat adres van adhaesie is reeds van vele handteekeningen van zaakkundi ge en zeer invloedrijke personen voorzien. Blijft evenwel de beweging tot Den Haag beperkt, dan zal het nut, dat van die adressen gehoopt wordt, niet groot zijn. Gewenscht is het daarom dat in iedere stad van het Rijk derge lijke adressen van adhaesie ter «teekening gelegd wordenopdat de Nederlanders in zake Atjeh hunne stem kunnen doen hooren. De Belgische correspondent van het „Yad. schrift: De koninklijke familie is hier (Brussel), opgetogen van haar samenkomst met het vorstelijk echt paar van Nederland, teruggekeerd. Verscheidene personen uit de omgeving van onzen Koning heb ben dat uit diens eigen mond vernomen. Een bezoek van ons koninklijk gezin aan de Araster- damsche tentoonstelling behoort dan ook evenmin tot de onmogelijkheden, als later een uitstapje der leden van uw Vorstelijk Huis naar onze hoofdstad. Den 28 sten Juli des middags kwamen Hïï, MM. de koning en de koningin met het princesje en gevolg in rijtuigen van het station te Ooster berk te Renkum aan. Eene groote menigte had zich onder een fraaie eerepoort vereenigd, die HH MM. met luide hoe ra's onving. Nadat de kinderen van de openbare school een toepasselijk lied gezongen haddenbo den de meisjes Aleida Aoenders en Antje Beek huizen H. M. en het princesje prachtige bouquet- ten aan., die minzaam werden aanvaard. Daarna bezichtigden HH. MM. het versierde dorp met de grootste belangstelling en vertrokken vervolgens naar het landgoed „Oranje Nassau's oord", waar zij ten 1 uur aankwamen. Z. M. de Koning heeft Zondag op den Rijn bij Renkum een watertochtje gemaakt. Huitcnlfindsch Nieuws. EGYPTE. Ai.exandrië, 30 Juli. De Khedive heeft zich tegen de onmiddelijke afschaffing van het gezeild- heidscordon te Alexandrië verklaard. Men heeft de opheffing er van verlangd wegens den on- gunstigen indruk, die deze!maatregel veroor zaakt in het land en aan de kustplaatsen van de Middellandsche Zee. Deze hulp heeft den bitteren nasmaak van den trots; maar by anderen leerden wij den trots kennen, zonder dat zy ons hielpen." „Het is geen trots alloen," zeide nu haar echtgenoot met een droevig lachje, „het is haar onverzoenlijkheid tegen uw huwelijk met my. Ik heb dat altijd gezogd- „Nu, dat is hetzelfde," ging Luise voort. „Gelukki gerwijze kent Hertha myne vroegere betrekkingen tot hare meesteres niet. Het kan haar in hare betrekking alleen van nut zyn, dat zy er vooral niets van ver neemt. Begint Georgine er van zelf over to spreken, dan zal zy de redenen weten te eerbiedigen, waarom ik mjjn kind in onwetendheid hieromtrent liet. Stein knikte bevestigend met het hoofd. Ziekte en ongeluk haddon hem verstompt. Ook gevoelde nu zich door de ontroering afgemat. Hy viel in slaap, en toen hy weder ontwaakte, stond Hertha reeds reis vaardig voor hem en gaf hem de hand tot afschel Het afscheid was te smartelijker, doch de hoop °P een betere toekomst maakte het toch dragelijk. „Vergeet niet, wat ikju vroeger reeds op het i> drukte," zeide vrouw S'tein tot hare dochter, t deze reeds bij de deur stond. „Het gelukkig veriea®"» waarop gy kunt terugzien, geef u evenwel geen= recht, voor uwe meesteres meer te willen j een dienares. Rikdom en armoede trekken onove melyke hinderpalen. Den beproefde past ootmoea verhoogt den mensch voor God, al vernedert ZU r ook voor onze medemenschen. Gedraag u tege >- Mejufvrouw Haller zeer bescheiden en val h;iaj lastig met mededeelingen over onze famil'e - dier. wanneer zy u er niet naar vraagt. Leef wel, mu baar, geliefd kind." die Daarop kuste zij haar dochter tot afseü'e oU_ ondor heete tranen voor de eerste maal vaIL nSC]ien derlyke huis scheidde, om onder vreemde me haar brood te gaan verdienen. Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1883 | | pagina 2