A. DVEPiTENTÏE" Ao 1884. 2Sstc Janrganp;. M 1797. Vasthouden van Eenden. J. WIKKEL, TE SCHAGEN, SPïNNE WEBBEN. T. 1 1 1 Algemeen Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertentièn in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken een dag vroeger. Gemeen le Schagen. Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Fchagen gezien art. 103 van het politiereglement dezer gemeente; Brengen hij deze ter algemene kennis, dat van af heden tot en met 15 Octooer a. s., de eenden binnen di ze gemeente, goslofen of gehokt zjllen moeten ■worden op de boete bij bet politiereglement bepaald. Sci.agen, 18 Juli 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. .1 A c; El TT. De Burgemeester der gemeente Schagen; Brengt ter kennis van belanghebbenden, Let na volgend o: De Commissaris des Konings in Noord-Holland Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten, van 9 Juli 1884, no. 40 Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857, (Staatsblad no. 87;) 1 Brengt ter kennis van belanghebbenden 1. dat in Noord-Ilolland de jacht op klein wild, mot uitzondering van die op faisanten, zal worden gt op. nd op Zaterdag 30 Augustus 1884, m.'t Zons opgang; 2 dat de jacht op faisanten zal worden evopend op Woensdag 15 October ls84 mede met Zonsopgang 3. dat de korte jacht dagelijks, met uitzondering van don Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag vnZabrdiig zal mogen-worden uitgeotfond. En zal deze in het provinciaal blad worden geplaatst en voorts in elke gemeente der provincie .Noord-Hol land woiden aangeplakt. Haarlem den 15en Juli 1884. Do Commissaris des Konings voornoemd, (Get:) SCHO K ER. Schagen, den 22en Juli 1884. De Burgemeester voorno -rod, G. LANGEN BERG. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen; Gezien art. 219, 2e alinea der Wet tot regeling van de zamenstelling, inrichting en bevoegdheid der Gemeentebesturen, brengen ter kennisse van de inge zetenen, dat de rekening dezer Gemeente over het afaeloopen dienstjaar 1883, tor Secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd van af heden tot en met den 5en Augustus e. k., vau des vooruiiddags GOUD EU IZEFDE. Roman van Ewald Aur/ust Kömng. (16.) VIJFDE HOOFDSTUK. Johnnna Landers was nog altijd, trots dat zij tegen de veertig liep, eene schoone vrouw. Groot en sl uk, met volle vormen en bevallige gelaatstrekken, waaruit goedmoedigheid eu wilskracht dudeljjk spraken, kon zij nog altijd beminnenswaardig genoemd worden, en dat scheen ook de advocaat te denken, toen hij terugkeerende van de gerechtszitting, het eenvoudige maar zeer smaakvolle toilet zijner zuster met onder zoekenden blik monsterde. Zij bevonden zich in de woonkamer, die tegelijk tot eetzaal diende, en Johanne was juist bezig, het zilverwerk op de rijk gedekte tafel, met een doek nog wat af ts nemen. „Verheugt gij u werkelijk zoo in het wederzien vroeg hij op zijn ironische wijze, terwjjl hij voor den spiegel trad, om zijn dun hoofdhaar wat in orde te strijken. „Wees verzekerd dat gij daartoe geen redenen hebt.* En waarom niet?" viel zij hem bedaard in de rede. „Waarom zou ik mij er niet over verheugen, den speelgenoot mijner jeugd na zoo lange, lange afwe zigheid terug te zien „Waarom? Waarom?" antwoordde hij schouder, ophalende. „Omdat heden wedar, gelijk toenmaals, een ander tusschen u heiden staat. Dat hebt gij er nu taa, Johanne, uw hopen en wachten is opnieuw MIE U W S- &Lakdboü w b l a d. EST Tl UITGEVER: Laan, "Wijk D, No. 5. tien tot des namiddags twee ure, eu hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling dor kosten algemuen verkrijgbaar wordt gosteld Schagen, den 23en Juli 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANG EN BE KG. do Secretaris, DENIJS. Mationalc Militie. Do Burgemeester van Schagen, daartoe do noodige aanschrijving ontvangen hebbende, brengt ter alge- meene kennis, dat, tot de werkeljjke dienst worden opgeroepen, de onderstaande verloigangcrs der lichtin gen 1881 en 1882, te weten: Jaeob van Boven Dirk Wind Matthijs do Moei Gijsbeit Gude Lourens Zuidberg Johanr.es Maria Schut Jabob Broet Izaak do Vrios behoorendo tot bet 7e Regiment Infanterie (garnizoen AmsteTdirnl, tegen 19 Augustus as. alsvoren, (garnizoen Naarden.) behoorende tot het 4e llegimont Infantorie, (garnizoen Leiden) te gen 19 Augustus a. 8. behoorende tot het corps Genie troepen, (garnizoen Utrecht), te gen 25 Augustus a. s. i behooieiido tot bet 4o (Regiment Vesting-Artillerie (garnizoen Heldert, (e^en 9 September a s. Welke verlofgangers op gegeven uatums bij hun corps pieseut zullen moeten zijn vóór des namiddags 4 ure. Schapen, 25 Juli 1884. Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERU. Adam Kroone Jan van Euurea Jacobus Schouten Klaas Grootes I'ieter Amsn Met de eeuwig onveranderlijke orde, die de natuur ons te aanschouwen geeft, keert alles te zijner tijd en op denzelfden tijd desjaars weder, en zoo zeer zijn we daar aan reeds gewoon dat we zeer dikwijls die terugkomst niet eens opmerken. Ik had me juist eenige minuten verdiept in de Nisero-kwestie. 't Dagblad was zóó- belangrijk! Anders hoorde men die aangaan de vage geruchten, waarvan natuurlijk 't ergste werd geloofd; en die dan ook even natuurlijk na een paar dagen werden tegengesproken, beschaamd gemaakt „Werner 1" ri. p zij onthutst. „Ach wat, waarom moet ik de waarheid verbolgen houden? Gij hebt toen niet naar mijn raad willen luisteren, gij hadt menige goede partij kunnen doen „En deed dit niet, omdat juist naast zijn beeld geen plaats was voor een a' der," ztide zij weder op kaimen toon. „Wat is er nu weder? Ik hen tevreden, en gij zult niet kunnen beweren, dat ik mij ooit beklaagd heb doch is do oude zuster u hier tot last „Onzin, wie denkt daaraan „Spreek dan ook niet zoo boosaardig." Hij haalde nogmaals de schouders op, logde de handen op den rug en wandelde langzaam op en neder. "aio u de koekoek, do bankier Hansen speculeert daar zeer handig," zeide hij na een pauze, „mejufvrouw Graumüller is het evenbeeld harer moeder en op den ouden jonggezel moet het kind een betoovering uit oefenen, die hij onmogelijk kan wederstaan. Nu, en wanneer zulk een oude schuur eenmaal vlam heeft gevat, dau brandt zij hevig en blijven alle pogingen om te blusschen te vergeefs." „Iloe boosaardig!' zeide Johanna, terwijl zij ijverig aan een lepel poetste. „Het is de waarheid," ging hij voort, „Hansen beschouwt do geheele geschieJenis als een winstgevende speculatie, eu ik voor mijn persoon geloof niet, dat hij zich daarbij zal verrekenen. Gisterenavond was onzo goede vriend reeds met Ellen Graumüller in bet theater, haar grootvader had de vriendelijkheid, die vriendelijkheid, die tweo daar aan baar iot over to laien, gij zult moeten totgeven, dat het daar dus met stoom voorwaarts gaat." Prijs per jaar/3.Franco per post ƒ3.00 Afzonderlijke nummers 0.05. Advertentièn van één tot vijf regels 0 75. iedere regel meer f 0.15. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. dan volgden weder berichten uit Engeland, waar men diep verontwaardigd was over de liefdeloosheid en machteloosheid der Neder landers, die waarlijk wel een lesje mogen gaan nemen bij hunne bnren in menschenliefde Ziet, hoe die natie zich het lot aantiekt iai die deerniswaardige gevangenen, van welke eenige zelfs niet eens Engelschen zijn; en die Nederlanders, die lang doorgingen voor mo dellen van liefdadigheid en weldadigheid en menschenliefde' en wat dies meer zij, en zelfs in het buitenland in dit opzicht eene eervolle vermelding hadden en hebben ver diend, de Nederlanders kunnen nu maar niet besluiten, om hun prestige in Indie op te ge ven, te vliegen in de armen, die Engeland zoo welwillend, zoo tot hulp bereid, geopend houdt en uit te roepenhelp ons met uwen sterken arm en doe jlooo, ons, wat gij goed vindt, doe alles maar red die gevangenen Daarover verbaast, ergert zich Engeland En de Nederlanders verwonderen zich ook. Wanneer ze nagaan, hoeveel dappere, kloeke mannen, kinderen van Engeland, in de laat ste jaren zijn en nog worden opgeofferd omdat de koningin nu eens deze, dan weder die kwestie wil opgelost zien, met andere woorden: omdat dit land zich altijd met eens anders zaken bemoeit, overal don neus insteekt, maar die neus dan ook dikwijls stoot, en toch telkens 't weer waagt; als de Nederlanders dat zien, dan verbazen ze zich ook wel een weinig dat dit zelfde bestuur nu zooveel ophef en bewe ging maakt en zich het lot van die enkelen ontzet'end aantrekt. zoo Uit al die verbazing kon men in de laafsto tijd maar niet geraken, maar nu zou er licht komen. In de kamer hebben onthullingen plaats gegrepen en zijn er verklaringen gegeven, die een duister licht over de zaak werpen en ons niet veel wijzer maken. Gelukkig gevoelde ik mij derhave, toen het dagblad mij in staat stelde, om de geheele briefwisseling, tusschen die hooge staatslicha men gevoerd, op mijn gemak te lezen en mij geheel op de hoogte te brengen van die drei- Johanna keerde hem den rug toe, een harde trek vei toonde zich om haar mond. „En wannier nu dat alles zoo eens wis, als gij zegt te vermoedt-n, kannen wij er dan iets aan ver anderen?" vroeg zij. „Heb ik dan het reaht mij tusschen beiden le plaatsen Hij vond geen gelegenheid om te antwoordden, want juist wi-rddedeur geopend, en Ern drieh Tauber, aangemeld door het dienstmeisje, trad het vertrek binnen. Johauna keerde zich haastig om en <»irg hem eenige schreden tegjmoet, hj stak haar beide handen toe ea zag haar lang zwijgeud in de oogrn. „Jolianua!" zeide hij zacht met trillende slem. „Herinnert gij nog het verleden „Hoe zou ik dat ooit kunnen vergeten ?"antwoordda zij diep geroerd en de tranen kwamen haar daarbij in de oogen. „Hoe bij ie ben ik, u zoo gezond eu wel terug to zien!" „Dat compliment geof ik u (erugl" Yoortrefl'el jkspotte de advocaat. „Wanneer gij elkander nu ook nog zeggen wilt dat het heden mooi weder is, dan waren wij gelukkig orer dit thema heen, en het meisje kan dan de soep opbrengen." „Hij is nog altijd de oude!" zeide Johanna, een weinig blozende, terwijl Tauber haar den arm bood, om haar naar tafel te grleiden. „Hij kan geen vrede houden, over allen moet bij zijn boosaardige opmer kingen maken." „Gunnen wij hem dat genot," schertste Tauber en de advokaat aarzelde ook niet van dit verlof rijkelijk gebruik to maken. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1884 | | pagina 1