Buïtenlandsch /Vieuivs. goed zouden kunnen marchceren, of anders het korps geheel af te schaffen. Bij de in dit jaar in Nederland gehou den harddraverijen is het grootste bedrag aan prijzen en premiën gewonnen door de vol gende paarden n. 1. door: Willem III van 1'. Brommer te Zijpe f 4325, Apollo van A. H. Jurgens te Oss f 1611.50, Necogiant van A. Cordes te Ruijsselede f 1500, Gramotiey van P. Kolkman te Dordrecht f 1400 benevens een kunstvoorwerp ter waarde van f150, Bie- gavvoy van denzelfden eigenaar f1300, Maar ten van Rossum van J. Henri Everts te Zalt- Botnmel f 1250, Gruno van E. de Grave te Groningen f 1045, Noorder Ruin van K. K. Wassenaar te St. Jacobi-Parochie f 1000, Noordster van Jac. Sormani te Groningen f 875, Tabor II van P. Ellerbroek te Hoorn f 875, Nelly ex Protest van A. van Aardenne te Voorburg f S60, Tromp van J. Koster te Beemster f 850, Suzanna van C. Paarlberg te Zijpe f 800, Victoria van C. Oudijk te Wnd- dingsveen f 750, benevens een koningszvveep, I)avid II van 13. Kneppers te Ilazerswonde f 750. Als pikeur werd het meest gewonnen door J. Koster te Beemster nl. f 6025. Eenige dagen geleden bevond een werk man zich op het veld onder Oud-Alblas en wilde uit eene sloot gaan drinken. Ilij bukte daartoe voorover en op 't zelfde oogenblik schoot cene groote snoek loe en hapte onzen dorstigen man in den neus. Dat de man he vig verschrikte laat zich denkenhij was nog nooit zoo bij den neus benomen De vorige week werden op een avond te Tegelen wegens overtreding der drankwet, na bezetten tijd te blijven, niet minder dan 40 personen in ééne herberg opgeschreven. Onlangs vervoegden zich in zeker Drentsch dorp een paar jongelieden op het gemeentehuis, om te trouwen. Toen de amb tenaar van den burgerlijken stand hun verzocht, hunne namen te teekenen, verklaarde de bruid, niet te kunnen schrijven, de bruidegom kon evenmin zijn naam zetten en de wederzijdsche ouders maakten het jonge paar ook niet be schaamd, want ook zij teekenden met een kruisje. De Arnh. Ct. schrijft: Voor den voormaligen postdirecteur Pieter zal niemand veel hart hebben. Zelfs de slimheid waarmede hij het onderzoek verijdelde en zijne energie om naar een land te gaan, waarheen niemand de wijk neemt, maken zijn gedrag en zijne daad niet goed. Toch lazen wij met zeker genoegen, dat het gemeentebestuur van Patras weigerde de jus- tietie ter zijde te staan bij het vervolgen van den schurk. Tusschen Griekenland en Neder land is geen traktaat tot uitlevering gesloten, maar nu willen de gemeentebesturen aan dat gemis tegemoetgekomen door de personen, welke in de termen van uitlevering zouden Tilly haalde de schouders op. „Ja, want nu heb ik no-j minder hoop dan ooit. Uw raad was verduiveld slecht, Kalinka, gij zijt mij derhalve voldoening schuldig." „Mijn raad was goed, wanneer gij dien maar gevolgd had. Welke voldoening verlangt gij Een bloedige „Bespottelijk! Gij weet, dat ik om het oordeel van hot publiek niets geef, ik sta daar boven, maar het kan toch lastig worden. Mou is op mjj verbitterd, alsof ik dat raensch ik bedoel den vrijwilliger heb vermoord, in acht dagen zal de geschiedenis vergeten zijn, wanneer niet iets bijzonders daar tusschen komt. Stel dus het portret van het meisje niet teu toon." „Waarom niet „liet portret van het maisje zal opzien verwekken, men zal het met verdubbelde belangstelling beschouwen, omdat dit het meisje voorstelt, vvier broeder op het exercitieplein in zwijm is gevallen, mjjn naam zal met die vervloekte geschiedenis ineen gevlochten worden, do zaak wordt opgerakold, verder verteld, vergrootik voorzie, dal mijne vijanden die gelegenheid gebruiken zullen, om mij te benad elen, en ten slotte zal ook het oordeel van hen, die nu nog voor mij zijn, tegen mij vallen." „Gjj ziet de zaak te donker in. Zeer waarschijnlijk kenncu slechts enkelen het meisje." „En al waren het er vijt, dan weten binnen een paar dagen honderden het 1 Gij moogt het portret niet ten toon stellen „Uw wensch komt te laat, beste vriend; ik heb het reeds aangegeven." „Trek u dan terug „Welke oorzaak moet ik daarvoor opgeven „Zeg, dat gij het verkocht hebt." „Dan zou ik moeten liegen en dat kon mij ook grooto schade berokkenen." „Dan koop ik het van nriep Tilly uit- „Beste vriend, gij weet, dat het portret voorloopig niet to koop is. Ik heb het bestemd voor de tentoonstelling." „Ik geef u tienduizend mark 1" „Bied maar niet, ik kan niet." „Ik goef vijftienduizend i* De oogeu van den schilder vonkelden. De groote vallen, het verblijf in hunne stad te ontzeggen. Op die wijze nioet de vervolgde, telkens op gejaagd, eindelijk wel buiten de landpalen geraken, waar men zich dan van hem meester o maken kan. Dit is eene perfide manier van handelen; blijkens een bericht van daar is echter althans één gemeentebestuur, dat zijne positie beter begrijpt en geweigerd heeft de methode toe te passen. Patras heeft zich onbevoegd ver klaard om iemand uit de stad te zetten tenzij de man gevaarlijk is voor de publieke veiligheid Als er voor de Regeering redenen bestaan om geen uitleveringstractaten te sluiten is het van de gemeentebesturen eene lafheid zelve hare autonomotie te schenden en langs zijdelingschen weg mede te werken tot hetgeen de Regeering niet openlijk wil doen. In een buitengewoon Politieblad vestigt de Commissaris van politie te Hoorn de aan dacht op een man, 42 a 46 jaar oud, middel matig van lengte, tamelijk gezet, boersch voor komen, eenigzins donker uitzicht en donker- roode korte bakkebaarden, zich stil en bedaard voordoende, gekleed met korte duffelsche jas, zwarte pet en laarzen. Deze persoon gaf in een tapperij te Hoorn te kennen, dat hij bij een weduwe in de gemeente Wognurn stelen wilde en riep daartoe de medewerking van een ander bezoeker der herberg in, wien hij een koperen werktuig, tot het uitsnijden van glas geschikt, daartoe ter hand heeft gesteld. Te Assen is de 85-jarige weduwe Van der Zee, bijgenaamd de „majoorske" bijna verbrand. Zij was alleen thuis. Naast den vuurpot zittende, viel zij door een of andere oorzaak van hare stoel en sleepte in dien val den vuurpot mede. Waarschijnlijk verdoofd door den val of door schrik verlamd was het haar niet mogelijk zich te bewegen. Het vuur dat over en naast haar was gevallen, tastte hare kleederen, aan cn begon weldra groote vorderingen te maken. Door bet geroep van een jongen, die de vrouw had hooren vallen, opmerkzaam geworden, snelden de buren: Van Gelder en de vrouw van S. De Vries, toe en poogden, door het uitstorten van eenige emmers waterover de bewustelooze, het vuur te dooven, hetgeen hun ten slotte gelukte. Als vrouw van den sergeantmajoor Van der Zee in 1830 mede naar België getogen, oefende zij bij liet leger de functie uit van marketenster. Zeker om bij haar //in de pas te komen, daar zij een gewichtige post bekleedde, gaven de soldaten haar den eerenaam van „Majoorske". Deze naam behield zij, zelfs ging hij op hare kinderen over; bij het feest der oudstrijders, voor eenig jaren te Assen gehouden, ontbrak //Majoorske" ook niet in den stoet, maar ging in costuum den optocht mede maken. De Amsterdamsche Droogdokmaatschap pij wenscht een tweede dok, ten zuiden van het in exploitatie zijnde Koninginnedok, te som verlokte hem en tegelijk overlegde bij, hoeveel schade dit portret den luitenant nog wel kon doen. „En wat wilt gij met het portret beginnen vroeg hij aarzelend. „Het is mja eigendom, wanneer ik het gekocht heb." „Gij wilt het vernietigen." „Misschien gaf Tilly ten antwoord. „Dan krijgt gij het niet.* „Goed. Ik verplicht mjj, het te bewaren, maar ik ben nog niet gedwongen, het aan iedereen te laten zien." „Gij hebt het recht, uw eigendom voor iedereen weg te sluiten." „Zult gij vertellon, dat ik van u het portret gekocht heb?" „Daartoe ben ik niet verplicht." „Afgehandeld riep de luilenant en stak Kalinka de band toe. „Het portret behoort mij, ik geef u een aanwijzing op mijn bankier. Die dwaasheid met dat meisje, kost mij veel geld; nu gedurende mijn arrest kan ik niets uitgeven." „Zou ik u mogen bezoeken vroeg do schilder. „Vraag dat aan den overste." „Ik geloof dat ik dan zelf wel het antwoord kan zeggen." „Wij zien elkander dus in geen veertien dagen," riep Tilly terwijl hij zich naar do deur begaf. „Groet do barones van mij en zeg haar, dat na afloop van mijn arrest mijn eerste gang zal zijn tot haar! Het is bespottelijk, veerlieu dagen zich to moeten laten opsluiten Leef wel 1" Kalinka bleef onbewegelijk staan en staarde naar de deur, die Tilly achter zich had gesloten. Had bij verstandig gehandeld, het grootste voordeel, dat er voor hem aan de tentoonstelling van het portret verbonden was, te laten ontgaan Trots wierp hij het hoofd in den nek. Vóór hem lagen veertien dagen, waarin Tilly zijn weg niet kon door kruizen. Dezen tijd wilde hij zich ten nutte maken misschien had hij het doel zijner wenscheu reeds bereikt, voor het arrest van den luitenant geëindigd was. "WORDT VERVOLGD. leggen. Dc grootste schepon, die in clc X0,o zeesluizen schutten, zullen daarin gedokt V,,n worden. Als huurprijs voor de benoodi^Je - aren gemeentewater met ondergrond °in h l IJ, zal de Maatschappij jaarlijks f1500 de gemeente betalen. Met belangstelling zal men vernemen dat het geschil tusschen de Stoomvaart niJ' schappij „Zeeland" en de „London Chattam Dover Railway Company" is bijgelegd en dat laatstgenoemde maatschappij den verbran den pier te.Queensbore, onmiddelijk zal laten herstellen. - Gepasseerden Zaterdag is te Venlo een meisje bevallen; kort na de bevalling werd de dood van het kind geconstateerd. Volgens geruchten moet de dood veroorzaakt °zjjn door geweld en moet hieraan niet de jo»oe moeder, doeh de moeder der bevallene schul. dig zijn en moet deze zich na een gerechte- lijk verhoor reeds in hechtenis bevinden, terwijl het lijkje van het kind zich op het stadhuis bevindt. Bij onderzoek werd bevonden, dat het nek- been van het kind was gebroken. Allerhande praatjes doen er verder de ronde, o. a. ook dat de moeder der bevallene tegen hare dochter eene vreeselijke bedreiging uitsprak, waarop deze hare moeder smeekte, het kind te laten leven, zij zou dan het ouderlijke huis wel verlaten en zelve den kost zien te vinden. Verder is nog niets meer met zekerheid bekend. Zaterdag morgen is een 64jarig werkman aan de Stoomvaartmaatschappij «Nederland," te Amsterdam, bij den overweg van den spoorweg voor den Kattenburgerstraat, ter wijl de afsluitingsboom omlaag van en hij toch daaronder door ging, bij het naderen van den goedertrein door een der buffers geraakt en in den val over het hoofd gereden. Zijn lijk is naar de Oosterbegraafplaats overgebracht. PRAFKRIJK- Parijs, 21 November. Heden tot 6 uur des namiddags zijn 23 personen aan cholera overleden. Parijs, 23 November. Gisteren kwamen hier twaalf sterfgevallen aan cholera voor, heden zeven. Parijs, 23 November. Eene officieels dépéche van generaal Brière de 1' Isle bevestigt het bericht van het gevecht op 19 dezer bij Duoc. De zwarte vlaggen, versterkt door ge regelde Chineesche troepen uit Yunnan, had den zich opgesteld in versterkingen, die achter eenvolgens verlaten werden. De vijanden vlucht ten naar het Noorden en het Westen. Een kannoneerboot werd den lödeii door de Chiueezen aangevallener vielen twee dooden en drie man werden gekwetst. Po strijd eindigde met den nederlaag van den vijand. Generaal Brière constateerde, dat do vallei van Songhan door den vijand is ont ruimd. Op andere punten van de grenzen werd niets waargenomen. Gisteren had in de zaal-Levis te Parijs eene bijeenkomst plaats van 5000 werklieden zonder werk. Na eenige zeer heftige redevoe ringen besloot men tot het houden van een monster meeting in de open lucht op een na er te bepalen plaats. Bij het uiteengaan zong®! eenige manifestanten de Marseillaise. De po i tie kwam tusschenbeide, ten gevolge waarvano eenige agenten en een commissaris van jw tie kwetsuren bekwamen. Dertig personen «er den in hechtenis genomen. Madrid, 21 November. Twcesterfgeva aan cholera zijn gisteren te Beniopa voo 0 komen. CHINA- fhi. Uit Tient3in wordt gemeld, da neesch Turkestan tot negentiende ProX |Q van het Chineesche Rijk is gemaa' het vervolg op dezelfde wijze als de Chineeshe provinciën geregeerd zal Marcies Tseng is benoemd tot eers e president van den krijgsraad. Een telegram van admiraal Courbet mo^ dat een leger-afdeeling van 4(11' 111111 j- juUg neesche versterkingen op dentvegvai naar Tamsui verwoestte. Uit Haiphoug wordt van lo -**f aQ- Times bericht, dat in Tongkin ernfjeg[ingen vechten worden verwacht. Groote henui* Chineesche troepen naderen ue r r

Schager Courant | 1884 | | pagina 2