itnpiaaMHiij Concurrentie!!! "nieuwe staTen W. STAMMES Jbzn., Gasfabriek in Werking, Vernissen zeer goedkoop. Hervormde Gemeente Scliagen. INGEZONDEN. lUSWi LH 3.1.1 lik STAM) 3*cmccii(c Scliagen. Marktberichten. I l f 4.- a 14.— A. Gezellen, te Zaltbommel. te SCHAGEN. garCItS en andere moderne Stoffen. S KEET Dz. Wit, Stcenkleur, Grijs, Nantjes, Rose, Paars, Zeegroen, Groen, Donkergroen, Bruin en Zwart, Net werk, Soliede prijzen. Anth. BAKKER, Schilder. RADICALE 3Dl, GENEZING, ffi ontvangen. j. WINKEL, Chemnitzer Tapeten-Fabnk. Ontvangen een fraaie collectie Hc~ liangsel. Vloerzeil-, Bloopers en Tafelkleeden. Lichtenfels-Korbwaaren-F abrik. Spoornianden, Door het bestuur cener plattelandsgemeente in Overijse! is dezer dagen naar aanleiding eener oproeping voor hoofd eener school, onderstaande sollicitatiebrief ontvangen den a5 Januari 1803. WelEdele Achtbare Heer den Lleeren Burgemeester en Wethouders der Gemeente Met diepen Eerbied Wendde ik mijn persoon tot Uw. WelEdele Heeren Burgemeester en Wethouders der Gemeente Gelet te hebben op de Advertentie van a.i Januari uit de Gemeente dat die zich zoo betreuren dat zij geen Hoofd der School bezitten al over een Jaar tijdsverloop en Niemand zich Komt aan melden zoodat de Kinderen veel te ver ■moeten loopen 0111 hun onder Wijs te kunnen k.ijeen en nog veel Mijnen daardoor het onder- [vvijs'niet kunne krijgen het Welk Zeer te betreuren is en ook Niets Wtnschelijk voor de Gemeente over Iaat. Zoo melde ik mijn persoon aan als Cs iet Ceexamineerd zijnde en geen Acte bezit Waar door om dat mijn Ouders Behoeftig waren en mijn niet Kon bij brengen om mijn studie voort te zetten' maar toch wel voor hoofd van een S.hool bekwaamheid bezit. Als de WelEdele Achtbare Heeren Burgemees ter en Wedhouders maar eens willen nagaan dat ik persoon als een longen van 6 Jaar bereikt na School ging en nog geen 7 jaar mijn Eerste Examen deed en de Hoog'te prijs behaalde met mijn 8e en 9e jaar ook weer en met mijn 10e jaar de School moest verlaten van wegens mijn Vlijt en mijn Kloekheid op de School betoond te hebben en al hoewel dat het tnij met de pap lepel is ingegooid wou ik het ook zoo gaarne aan die ongelukkige kinderen van o >k doen. Zoo Uw WelEdele Achtbare Heeren Burgemeester en Wethouders ook aan mijn rigting van Schrijven wel kan zien dat ik mijn bekwaamheid wel daartoe bezit. En zoo er tog niemand komt aanmelden mag de Heeren Burgemeester en Wethouders Wel een Noodhulp nemen en wanneer de Noodhulp goed aan het onderwijs voor de Kinderen voldoet kan het goed zijn dat zijn Hoofd voor Kinderen ook Blijft en laat dan de Gemeente is Zuinig heid hetoonen en die Jaarwedde is stellen dan Voor mijn persoon op 5oo Gulden dat was nog een Voordeel der gemeenten en dan beloof ik de Heele Gemeenten om daar nog Kinderen goed te leereu zooals mij ook is gedaan. Geliefe daar dan ten spoedigste van WelEdele Achtbare Heeren Burgemeesters en Wethouders melding te geven. In Amerika, waar men altijd wat nieuws bedenkt worden nu papieren overhemden aan gekondigd met borsten, die zijn samengesteld uit zeven velletjes papier, waarvan men er, evenals van een scheurkalender, iederen dag of zoo dikwijls men dat goedvindi, een kan aftrekken. Een ingenieuse Yankee heeft zelfs een brevet genomen om de achterzijde der verschillende blaadjes te bedrukken. De tekst wordt zoo pikant mogelijk gemaakt en meer dan eens is 't voorgekomen dat een romanverslinder met zuk een zevendaagschen voorraad maar een dag toe kon. Een afschuwelijk voorval heeft op het eiland Sliatv, behoorende tot St. Jean (Amerika), plaatsgehad. Zekere James Barker ging derwaarts om te jagen, maar kwam niet terug. De sheriff van St. Jean van St. Juan met eenige burgers gingen op onderzoek uit en vroegen inlichtingen aaD een eenzaam daar verblijf houdend persoon, die inin of meer waanzinnig was. Deze weigerde den toegang tot zijn hut, maar teveuszagmen hem een lijk wegslepen, hetwelk dat van den vermiste was. De eerste, die de hut svilde binnendringen werd doodgeschoten, en nu besloot men den halfwaanzinnige te temmen, door de hut in brand te steken, waarna het verkoolde lijk van den moordenaar onder de overblijfselen werd gevonden. Wie gedurende den winter verzuimd heeft Btjne vruchtboomen van ongedierte te zuiveren moet het nti doen. Hij d ie zich met zulk werk niet ophoudt, zal spoedig de schadelijke gevolgen daarvan ondervinden; want tal van insecten larven en eieren, bevinden zich onder de schors en wachten slecht op de warme lentezon om zich verder te ontwikkelen en zich daarna te j goed te doen aan pas ontvouwde blaadjes en f geopende knoppen. Het afkrabben met eene blauw en het daarna met een stijve borstel bestrijken met gier, waschwater enz. zijn de beste middelen om die ongenoode gasten voor goed onschadelijk te maken. Men moet evenwel niet vergeten al hetgeen wat bij deze behandeling op den grond gevallen is, zorgvuldig hijeen te vergaren en het daarna te veibrauden. Zijn de stammen niet gaaf, maar met spleten en wonden voorzien, dan wordt het volgende f mengsel met goed gevolg aangewend. Men neme kalk, houtasch en verschen koemest, van elk evenveel en roere dit met een weinig' wit zand f en zeepwater tot een dikke brij, wanimede men f na het schoonmaken der slatinnen en hel uitsnijden der wonden, de gaten bestrijkt. Spoedig daatoa vormt zich reeds een nieuwe bast. De aardbevingen in Spanje, die honderde rijke lieden tot bedelaars maakten, hebben althans één armen man, wiens geheele bezitting uit een klein stuk lands bestond, tol den stand van een rijke verheven Op zijn akker toch is plotseling een warme bron ontsprongen, niet ver van de reeds hij de Romeinen bekende en gelieide baden van Alhama, alleen met meer zwavelgehalte en grooter hitte- De bezitter van het oude had heelt terstond een groote som geboden, daar hij voor een hem licht ten ondergang voerende mededinging beducht is; de rijke arme eischt echter nog een hooger bedrag. Van de vulcanische natuur in den ganschen omtrek leggen deze oude, door de Mooren versierde, hoogst belangwekkende baden reeds g 'tuigenis af; zij zijn alleen reeds een bezoek, van Granada uit waard en de door steile rotsen looperide straat,thans ook met losgescheurde rotsblokken als bezaaid is hoogst schilderachtig. Tot ongeveer vijftien jaar geleden werden de Hongaorsche vorsten Esteihazy tot de rijksten van Europa gerekend. Men schat ie hun fortuin op honderden tnillioenen. Een er van iiet een schouwburg houwen, die slechts voor eene enkele voorstelling dienen mocht. Een ander legde een vischvijver aan op zijn dak. Esterhazy schoot te Parijs een paard dood, dat op 5oo,o )0 fr.,ncs geschat werd, omdat de eigenaar meende, dat het te duur was voor een Hongaarsch magnaat. Men verhaalt van denzelfden, dut hij aanzijn jachthonden een bad van champagne liet geven, ouidat een gezelschap van het drinken van champagne wat veel ophef maakte. Door hunne onzinnige verkwistingen kwamen de Esterhazy's onler curateele en sedert eeni- gen tijd sprak men niet meer van hen. Maar nu is er weder een opgetreden, een graat 1 alfilo Eestetics, die van zijn vader een ver mogen heeft geërfd, hetwelk hem jaarlijks ander half nrillioen geeft Dij leeft echter of hij drie mitlioen te verteren heeft en zoo zal d t reus achtige vermogen wel verdwijnen. Hij heefteen hofstoet, welke die van menigen vorst overtreft, bouwt een paleis van drie millioen, heeft op eiken Oostenrijkschen spoorweg een eigen salon wagen en op zijne jachtpartijen verdringt zich de adel. Ook zijne gade, eene gravin Hamilroa ontziet geen geld. Waar zij zich ook bevindt, in Parijs, Londen, Pest ol op hare goederen in Somogy, dagelijks moet haar uit Weenen, een vat wordeu gezonden met Hochquellwasser omdat zij dit het liefste drinkt. Een glas van dat water kost haar te Londen meer dan de fijnste wijn. Een jonggehuwd paar kwain dezer dagen van de huwelijksreis uit Italië terug 0111 over Monte Carlo naar huis te komen. De jonge man wilde niet spelen en om zeker te zijn gaf hij zijn vrouwtje de 4°,000 francs, die hij nog in zijn bezit had, te bewaren. Toch ging hij nog even naar een speelzaal en hij verloor een louis d'ordaarbij liet hij 't en keerde vroolijk naar zijn hotel terug- Verbaasd zag hij op toen zijn wijfje er niet was; hij ging zoeken, te vergeefs; niemand had haar gezien; zij keerde ook niet terug en met haar was de gehitasch verdwenen. Na langdurige nasporingen bleek, dat de jonge vrouw al het geld, van haar man ontvangen, verspeeld en zich daarna in de marmergrot van 't park geworpen had, waaruit haar vreeselijk verminkt lijk weldra werd te voorschijn gebracht. Beurlljst voor de vacature te Schar/en, 1885. 15 Maart. Ds. v. d. Hoeven van Valkoog, namiddags H/a ure. 22 Maart. Ds. llobus van Barsingerhorn, voormiddags 97/2 ure. 29 Maart. Ds. Pareau van Anna Paulowna» namiddags 11/s ure. Met het oog op do stappen die gedaan worden, ter verkrijging van de Rijkstelegr. in de kom der gemeente, is het niet ondienstig de vraag te stellen of die instelling werkelijk dat groote voordcel zal aanbrengen, als men daarvan verwacht. Uit hetgeen in den raad daarovor werd gesproken, is luttel weinig op te maken; het had er veel van of geen der leden van het voordeel was doordrongen, of de moeite niet waardig achtte, tot aanbeveling iets in 't midden te brengen. Dat het voor dc gemeente een gewenschte zaak is, is zeker, nuts het Rijks-Telegraafbureau, dan gelegenheid zal aan bieden, om evenveel uren te kunnen doen seinen als nu aan het station of dat aan het station de gelegenheid zal blijven bestaan om Ingezonden stukken zjjn altijd voor verant woording van den schrijver en gaan niet uit nagenoeg den ganschen dag te kunnen telegra- teeren. Geen van beide is echter te verwachten. Het Rijks-Telegrkantzal worden ingesteld met beperkten dagdienst, d. i. met hoogstens 8 uren gelegenheid tot telegrafeeren, tu-schen 's morgens 8 en 's avonds 8, en naar ik meen, met intrekking der bevoegdheid aan het station om particuliere berichten aan te brengen. Of hiermede de belangen der gemeente zijn gebaat? Ik twijfel daaraan. Het zal de leden van den Raad, vóór in deze zaak te beslissen, geraden zijn, een dege lijk onderzoek in te stellen of mijne meening juist is, en tevens of deze instelling op slot van rekening, nog niet een aanmerkelijk gel delijk offer van de gemeentekas zal eischen. D. Ingeschreven van 6 tot en met 0 Maart 1885. Geboren Cornelia, dochter van Cornelis Schenk en van Grietjo de Haan. Ondertrouwd GetrouwdOverledenGeece. HOORN 7 Maart. Aangevoerd: 9 13 16 II. L. Rogge Tai we 14 l v Gerst Haver \T itto Erwten Groene Grauwe Vale Geele Boonen Bruine Witte Paarden Mosterdzaad Karweizaad Koolzaad 9 Paarden Koeien 119 Kalveren Schapen Springrammeu 271 Lammeren 15 Yarkons Zeugen 96 Biggen Bok Geiten 70 Kippon Eenden 1533 Koppen Boter, 5.2. lood. 40 II. L. Aardapp. 5200 Kipoieren, Eendeieren f a f 7-25 a 8-50 f 4.50 a 5'50 f 3.75 a 6- f 6 50 a 8 f 10.— a 13'— f 9.75 a 15'— f 7.50 a 15.— f a f a f 11.— a 13.— f 6.— a 7— f a f a f -.- f 60 a 225.— f a f a f a f 18.— a 24-- f 12.— a 18— f 4.- a 10 f .-a f a f —.80 a 2— fa f —.55 a —.62' f 1.50 a 1.80 f 2.75 a 3.— f a van de Redactie. do Red. mandeu Peren fa p Heet T Appelen f a KG. Hazelnoten per 100 IvG. f De handel was matig. ALKMAAR, 9 Maart. Aangevoerd. Koe en Ossen f a 96 vette Kal veren 40 a 115, 93 nucht. dito f 4 a 17, 2 Schapen f 28 a .30; 71 vette Varkens 0i46 a 0,56 per P. magere dito f a PURMEREND, 10 Maart. Aangevoerd. Kaas.Aangevoerd 61 stapels Kleine en stapels Middelbare. Prijs Kleine f 29, Middelbare f tot f per 50 kilo. Boter van f 1.20 tot f 1 -25 por kilo. Vette Runderen prijshoudend f —.64 tot f.84 per kilogr.; handel vlug. Vette Kalveren prijshoudend; 74 tot 98 et. per Ned. pond; handel vlug. Nuchtere Kalveren. Prjs f6 lot f 22 per stuk handel vlug Vette Varkens van 46 tot 56 ets. per kilo; handel matig. Schapen, Vetto prijsjhoudend Magere hoog in prjs. Handel vlug Kipeieren f 3.5, f 3.40 p. 100 stuks. Gan zen f 3.50 tot f per stuk. Zwanen f tot f per stuk. Advertcntiën. Geboren Jolmn Harlliold Oeorge, zoon van: B. SUTHERLAND EN T. SUTHERLAND geb. NOË. Station Oostzaan, 10 Maart 1885. Heden overleed plotseling mijne geliefde Echtgenoot in den ouderdom van ruim 35 jaren. Haringhuizen, Wed. N. STAMMES STRI PRIAAN. met aangenaam aangelegde Villa met Vo. «UMla.Th!» <"n SI StV wegens sterfgeval en gemis aau opvolger, tegen V MEI a. 3. te Sloop. Adres franco voor 1° April a. s.. aan (Aanwijzing te Schagen op 7 April a. s.) Groote voorraad SSeereil en Jongens Voorjaars- en Zomerk leeding, gekleede-, fata§ie- en kinderen- lioeden, nieuwe petten. alles naar de nieuwste modes, keurig en soliede gemaakt. Heeft ontvangen denieuwste RsfkmkiligS, Merrinos, Diagonaals, Cam- Zij worden tegen de minst mogelijke prijzen ook per el vei hoekt, zonder dat men verplicht is bij vtj te laten maken. Afnemers genieten een Voorlijk RABAT. Maakt zijne geachte begunstigers tegen het aannemen en ook hen die in het huwelijk, gaan, wel attent op zijne ruime tot dit doel ge maakte sorteering Hlccdingstukken, Hoeden, enz. Voor Da.nes, die zelf hunne Mantels willen maken of veranderen, zijn bij mij alle Stoffen en Harneersels te bekomen. Bij mij worden Rouwbanden om Iloeden gemaakt. Wie tegen 't voorjaar, algemeenen tijd van opknappen, zelf wil verwen, kan zich veel bevoordeclen. Door daling der prijzen en voor- deelige inkoopen, is ondergeteekende in staat onderstaande klciircii voor Binnen- en Buitengebruik aan Huizen en Rijtuigen enz., te leveren voor CCiltS per Nederlandsch pond. Alles deugdelijk bereid en standhoudende kleuren. Spoedig droog. en vele andere Kleuren. Verder beveelt ondergeteekende zich be leefdelijk aan voor de werkzaamheden betref fende het vak van IIUIS- en RIJTUIGSCHIL DER, GLAZENMAKER en KAMERBEIIAN- GER. Nieuwe Laagzijde. Schagen. desverkiezende wordt overeengekomen voor een bepaalden prijs, betaalbaar nagenezing. Daartoe zijn 20 kamers ter beschikking der patiënten gesteld. WAEHSEGEBS, heelmeester van breuken Groenplaats 35, Antwerpen. VAN SCHAGEN, Laan D, 5. Boekhandelaar. De nieuwste soort alles tegen concurreerenden prijs. Wederverkoopers ruim ra W. MERZ. SCHAGEN.

Schager Courant | 1885 | | pagina 3