TOILET-ARTIKELEN, fiuïtenlandsch A ivuws. engel a.TSTID- Gemengd Nieuws, Hervormde Gemeente Schagen. Marktberichten. Advertentie». Ontvangen eene ruime keus, Franscii ciiDuifscli Porselein li rist aS en €*!3as, Maastrïelsts Aardewerk, IDnltsclifij bi Mand werk, Parapluies, Parasols En-tont-cas, Koffers en Tas- sclicn, BSertsn- en Pleetzitver, ïnixe AftTIKEIiEUr enz. esas. Verder alle mogelijke huishoudelijke artikelen. Hoogzijde Schagen, W. MIS ft S. i JP I» BJtllli Ir.ï.tl Timmerman, Blaauboer en Co te Schaden, Kapitaal M)0,00ö. Onder onze ruime sorteering van allerhande bevelen wij bijzonder aan ©e orlltc ©r. 15oreIaar«lt'S 5Bceg> is samengesteld uit fijne aromatische cn etherische Oliën en delfstoffelijke bestanddeelen, verwijdert puisten, schubben, levervlekken, zonnebrand, sproeten, en geeft aan de huid door alle jaargetijden dat fluweelige, veerkrachtige en frissche voorkomen, dat de schoonheid zoozeer verhoogt. Men gebruikt ze met een wollen apje, waa rntede men de huid een- of tweemaal daags wascht. De prijs is 40 Cent. Ciefor. liCder's IlalsamiscTic Aardnoot-OIIe-^eep, die de lmid reinigt zonder straniming te veroorzaken, haar zachtheid en lenigheid geeft, en voor den invloed der weersveranderingen beveiligt, alskoude, hitte, wind, enz. Het stuk kost 20 Cent. ÖP. Mai'tung'S Mruidesipoitimade versterkt den groei van het haar en werkt zoo voordeelig, dat de laatste levenskiem in den knobbel weder ontwikkeld wordt en een nieuwe wasdom begint. Zij verhindert het uitvallen en ontijdig grijs worden, maakt liet haar krachtig glanzend en golvend. Het glazen potje is 75 Cent. 51cn schrijft uit Dcutichem: De deurwaarder hij het kantongerecht, zekere ir n B. te Gendringen, is Maandag naar men rneenit door een bij hem inwonenden neef V zijn bed doodgeschoten; de vermoedelijke j'ider, die reeds bekend moet hebben, bevindt ich in handen der justitie. Lictde voor de huishoudster, waarmede beiden dachten te trouwen, moet de oorzaak zijn. De kanton rechter van hier is per expresse ontboden. Londen, 23 Mei. De Standard zegt. dat je voornaamste hinderpaal voor een overeen stemming tusschen Engeland en Rusland het verlangen der Engelsche regeering is, dat de onderhandelingen zullen leiden tot een definitief tractaat, volgens hetwelk beide regeeringen een duidelijk omschreven grens van Afghanistan erkennen, die door geene van beide mag wor den overschreden. Rusland legt daarentegen den nadruk op détail quaesties, als Zulficar en Meruschak. Engeland tracht van Rusland de belofte te verkrijgen, dat Afghanistan bui ten den kring zijner bemoeiingen zal blijven. Ondanks de tegenspraak houdt de Stan dard hare berichten omtrent de geschillen tusschen Engeland en Rusland staande. Deze gijn thans, naar genoemd blad mededeelt, vier in getal. lo. de vestiging van een Rus- siclien agent te Kaboel; 2o. de ontruiming van Zoelfikar door de Russen 3o het opnemen van Meroechab binnen de Afghaansche grens lijn 4o het staken der toerustingen door den Emir. FüAlTEZïlXCrK- Parijs, 23 Mei. De bladen zijn bijna geheel aan Victor Ilugo gewijd. De meesten zijn in rouwrand verschenen. De heer Grévy beeft aan den heer Lockroy een brief van rouwbeklag gezonden. De minister Allain- Targé heeft den heer Lockroy bericht, dat de regeering de tentoonstelling van het lijk van Tictor Hugo onder de Arc-de Triomphe goed keurt. Van at morgen zal de tentoonstelling drie dagen duren. Victor Hugo heeft 50000 francs aan de armen gelegateerd. Hij heelt in zijn testament verzocht in den lijkwagen der armen zonder priester begraven te worden maar hij bevestigt zijn geloot in God. Een speci ale commissie zal benoemd worden om de begrafenis plechtigheid te regelen. De Senaatszitting was Zaterdag juist geo pend, toen de dood van Victor Hugo bekend werd. Toen de president, de heer Le Rover, hiervan kennis kreeg, nam hij het woord en deelde het treurige bericht in de volgende woorden aan de Senaatsleden mede Victor Hugo is overleden. (Beweging.) Hij, die gedurende zestig jaren, de bewondering der gehecle wereld opwekte, die de eer van Frankrijk was, is de onsterfelijkheid ingegaan. Ik behoef geen schets van zijn leven te geven, liet is genoeg bekend. Zijn roem behoort aan geen enkele partij maar aan allen. Ik stel voor als teeken van rouw de zitting op te heffen." De heer Brisson, minister-president, deelde mede, dat de regeering, die den dood van lictor Hugo als een nationale rouw beschouwt, heden zal voorstellen de begrafenis op kosten van de Staat te doen plaats hebben, ('loejui- clnnqcn.J De zitting werd hierna opgeheven. De minis ters begaven zich naar het sterfhuis om hun naam in het condoleance-boek te schrijven. Eever.als de regeering onmiddelijk na het overlijden van Victor Ilugo het voornemen [koesterde om in het Parlement voor te stellen 'de begravenis op kosten van den Staat te doen plaats hebben, werd ook in den gemeenteraad van Parijs een voorstel ingediend om van gemeentewege voor de begrafenisplechtigheid zorg te dragen, terwijl anderen weder een openbare inschrijving voor het bekostigen der treurige plechtigheid wilden openen. Daar echter de regeering het eerst te beslissen had de Kanjer Zaterdag onmiddelijk 20000 haiics voor dit doel toestond, vervielen de "eide andere plannen. Slechts drie van de 418 kamer van Afgevaardigden het voorstel der regeering *egen het toestaan van het h°el. Tot deze drie tegen stemmers behoorde anl De Cassagnac, die het krediet niet kon 'oodkeuren, omdat de voorzitter der Kamer Hl het aankondigen van het wetsonderwerp 'et woord republiek gebezigd cn dus de politiek 11 dc zuak gemengd bad. stemmen in de uitgebracht over verklaarden zich krediet voor dit De lieer Anatolo De la Forge deed daarna in de Kamer het voorstel, dat het lijk zou bijgezet worden in het Panthéon, welk gebouw, thans de St. Genovevakerk, dus zijne primi tieve bestemming zou herkrijgen. Met 229 tegen 114 stemmen werd dat'voorstel urgent verklaard, doch met 259 tegen 214 stemmen werd verworpen de motie van De ia Forge, zijn voorstel dadelijk in omvang te brengen. Heden (Dinsdag) is liet aan de orde. Van verschillende regeeringen heeft het gouvernement brieven van rouwbeklag wegens het overlijden van Victor Ilugo ontvangen. De bewoners, der wijk, waar hij stierf, laten uit hunne huizen vlaggen met rouwfloers wapperen. Heden, Morgen en Donderdag zal het stoffelijk overschot van den beroemden dichter onder den Are de Triomphe ter bezich tiging liggen en vermoedelijk zal het Vrijdag ter aarde worden besteld. Voor de begravenis worden groote toebereidselen gemaakt. De commissie door de regeering benoemd om met de familie der overledenen de noodige beschik kingen te maken, bestaat uit de heeren Brisson, Allain-Targé, ministers, en de heeren Sauriër, Guillaume, Mercier, Dalon, Bouguereau, Bon- nat, Vacquerie, Ernest Renan en Alph. Karr. Een roman uit het leven. Huwelijken worden in den hemel gesloten. Hoe vaak dit spreekwoord ook een waar woord wordl, moge het volgende op echte mededeelingen berustend verhaal bewijzen. Met lang geleden geraakte een onderwij/er in de gemeente IN. bij Olmiitz verloofd en gaf hiervan zijn te dier lijd in Amerika vertoevenden broeder kennis. Deze, nieuwsgierig om zijn aanstaande schoonzuster ten minste van uiterlijk te kennen, verzocht hem het portret te zenden van zijn toekomstige gemalin. De broeder haast zich aan dit verzoek te voldoen en droeg de uitvoering op aan zijn verloofde. In plaats echter van haar eigen portret te sluiten in den, naar Amerika te verzenden brief, sloot zij in haar verstrooidheid de phoiohraphie in van haar jongere, nog ongehuwde zuster. Kou daarop bemerkte het paar de dwaling en haastte zich die te herstellen met de noodige ophelde ring. Onze Amerikaan, wien het zusterlijk beeld hijzonder was bevallen, richtte per telegraaf tot den bruidegom de vraag of liet origineel van het hij vergissing naar de nieuwe wereld ge zonden conterfeitsel nog te krijgen was. De di plomatieke onderhandelingen liepen spoedig af en eer men het verwachtte, bevond zich ons Ongehuwd juffertje op reis naar Amerika om via Hamburg in de armen van den haar wach tenden bruigom le snellen. De bewoners van de wijk Clignancont te Parijs werden Zondag uit den slaap gehou den door een groot concert, dat op de binnen plaats van een huis der rite des Potssonniers gegeven werd ter eere van »le père" Beuzevent, door al de gebrekkige bedelaars, kreupelen doofstommen en blinden, van het 18e arrondis sement, ter gelegenheid van diens gouden bruiloft met »!a tnère" Beuzevent, een op de boulevards welbekende voddenraapster. Wie is nu die »père" Beuzevent? Niemand anders dan een te Parijs hekend "fabrikant van blinden en doofstommen", d. i. een speciali teit in het africhten van bedelaars voorde vrij winstgevende betrekking van blindeman of doostomme. Niemand heter dan hij weet te leeren loopen als een blindeman, met nietszeg gende, wijd opengesperde oogen en den stok slepende, op die bijzondere wijze welke een blinden bedelaar al op een afstand doet her kennen. Even sterk is hij in het maken van doofstommen. De meeste bedelaars van deze twee soorten, die tegenwoordig in de hoofdstad »werken,« heeft hij afgericht. Na het concert zijn de «blinden" en «doof- stommen»» door «Ie pere« Beuzevent ontvangen die zijn oud-leerlingen ten eten hield. Na dc koffij werden door de lammen en stommen gedanst en gezongen dat 't voor de blinden een lust was om te zien. Een slachtoffer der heerschende mode. De vorige week op Donderdagavond werd te Berlijn gedurende de voorstelling van Aula, tusschen de bedrijven door, het volgende treur spel gespeeld, hetwelk aan de aandacht van liet publiek stellig zal zijn ontsnapt. Mej 11., de bekoorlijke dochter van een welbekend in gezetene dezer stad luisterde met alle aan dacht naar de verrukkelijke tonen der muziek, toen zich hij het einde van het eerste bedrijf kenteekenen van onsteltetiis hij haar voordeden, die tot een totalen schrik bij liet begin van het tweede bedrijf oversloeg. Zij smeekte hartu vader met haar heen te gaan, daar zij al te dui delijk gevoelde dut een levend schepsel in zeker kleedingstuk (rpieu de Paris) was gekropen en haar gevoel zeer onaangenaam deed zijn. Haar vader trachtte haar deze onderstelling als hoogst ori waai schijn lijk, uil het hoold te zetten, Doch korten tijd daarna verklaarde de dochter dat zij liet niet langer kon uitstaan, waarop vader en dochter van hunne plaats opstonden en den schouwburg verlieten. Te huis gekomen, werd iu de kleedkamer de achterdocht det jonge dame volkomen bevestigd,.daar Hans,een tamme spreeuw en de lieveling van het huisgezin, van binnen in het kleedingstuk werd ontdekt, welke het waarschijnlijk, doch ten onrechte, voor zijne kooi luid aangezien. Hans moet door zijne on voorzichtigheid veel geleden hebben, want hij bezweek den volgenden dag, door zijne aanvallige meesteres beweend en betreurd. Het Leipziger Tgbl. bevat hel verhaal eener eigenaardige kamerverltchtingdoor middel van leverworst. De man, aan wien dit ver haal ontleend is, kocht in een der winkels te Leipzig een stuk leverworst, dat hem, toen hij te huis kwam, echter door geur en uiterlijk zoo meinig voldeed, dat hij liet eerst aan een nader onderzoek onderwierp. Het bleek uit meer dan 6o pet. talk of darmoed te bestaan en van lever waren er slechts geringe sporen in te vinden. Hij k wam toen op den inval er een paar draden lampenkatoen door te halen en die aan te steken en zie' liet brandde tot liet laatst toe meteen heldere vlam. De geur echter was van dien aard, dat de gastal) rieken vooreerst nog wel geen last van de nieuwe eoncurrentie zullen hebben! Het blad vermoedt dat de worst bestemd was ter exportatie naar Rusland. BcUrt/ijst voor de vacature te Schagen1885. 31 Mei. Ds. Homan, van Eenigenburg, voor- middags IR/g ure. 7 Juni. Ds. Kist, van St. Maartensbrug, na middags 2 ure. 14 u Ds. te Gempt, van Callantsoog, voor middags 91 /2 ure. 21 Ds. Hobus, van Barsingerhorn, na middags P/2 ure. 28 ir Ds. Par.au, van Anna Paulowna, voormiddags 91/* ure. IIOGEN 23 Mei. Aangevoerd: 10 Pairden f 70.a 225. 36 Koeien f' 150.a 250. 30 Kalveren f 15 a 25' 650 Schapen f' 18.a 28. Springrammen f a 450 Lammeren f 7.a 14' 21 Varkens f 15-a 22 2 Zengen f 30.a 35. 157 Biguen f 6-— a 12 17 Bokken f —50 a 6^— 10 Geiten f .70 a 6 50 40 Kippen f' 75 a 2. Eenden fa 2258 Koppen Boter, 5.2. lood. f —50 a —.57' 50 H. L. Aardapp. f 1.50 a 10700 Kipeicrcn, f 2.75 a 3'.25 4200 Ecudeieren f 3.3Q a manden Peren f p Appelen f a ,-L KG. Hazelnoten por 100 K.G. f De handel was rnalig. PURMEREND, 26 Mei. Aangevoerd. Kaas.— Aangevoerd 254 stapels Kloino en stapels Middelhuie. Prps Kleine f 27,50 Middelbare f tot f per 50 kilo. Boter van f —.95 tot f 1-05 per kilo. Vette Kandoren f —.62 tot f ,84 per kilogr. handel vlug. Vette Kalveren hooger in prijs; 70 tot 92 ct. per Ned. pond; handol vlug. Nuchtere Kalveren. Prijs f6 tot f 15 por stuic handel vlug Votte Varkens van 42 tot 48 cis. por kil»; hafldol matig. Schapen, Vette prijshoudend Kipeieien f 3.25 a f 3.75 p. 100 stuks. Gan zen f 3.10 tot f por stuk. Zwanen f tot f por stuk. ONDER DE FIRMA P- TIMMERMAN Dz. J. M. KOELMAN. P- KRAMER IIz. K. E. NIJMAN. Aansprakelijk voor het geheel. De Vennootschap AVEISTF R TTE- SOHTE B ATSTFC", onder de firma TIM MERMAN, BLAAUBOER C0., te Schagen, neemt geld in depot tegen eene rente bij het deponeeren, vast te stellen. Plaatst geld onder borgtocht, hypothecair verband enz., belast zich met den in- en verkoop van eftecten en in het algemeen met die werkzaamheden, welken tot haren werkkring kunnen gerekend worden te behooren. ©e ©ireeile. 1let kantoor wordt gehouden aan de markt te Schagen, en is geopend ieder en werkdag van 9 12 uren. 15e OCÏf<4' Tamlzccp van Dr. SUIN DE BOUTEMARD, zij maakt do tanden zuiver wit, zonder het email aan te doen, bewaart ze voor ziekelijke aandoeningenen houdt deu mond frisch. Het stuk kost 40 Ct. en is toereikende voor een half jaar. ©C Kilia-OHc van Dr. HARTUNG werkt zeer weldadig op het haar en is vooral bij kinderen zeer nuttig, daar zij het buitengewoon dicht en fijn als zijde maakt. Aan den baard geeft zij eene zachte buigzaamheid, terwijl zij zich bijzonder onderscheidt door de eigenschap, den haren een schoonen glans te geven. De flacon kost 75 Ct. Dr. Berliisruiers Aromatische Kronengeist, een van de nieuwste producten der Scheikunde, is een kostelijk opwekkend cn versterkend Beuk- en Wascluvatcr. De flacon f 1. BB I\ ©Gl inu iliers Krsiuter-Wurzel-Oel tot onderhouding en verfraaiing van het Hoofd- en Baaruhaar. Prijs per flacon 60 Ct. Verkoophuis te Amsterdam. Schagen, W. A. Hazen; Alkmaar, J. Bronger Gz.; Enkhuizen, J. Ricnderhoft Gz; IIiiar' lem, P. Karthaus en de wed. de Lange van Ek; Hoorn, Broesse Dijkhoffz; Koog aan Zaan, H. de Jager; Medemblik, K. H. ldeman; Monnikendam, K. Slot; Nieuwedicp, Carcl A. J. v. RoozendaalFormerende, S. J. Veen; Zaandam, H. G. van Aken. E11 de bekende Depots iu andere plaatsen.

Schager Courant | 1885 | | pagina 3