A L G E i»l E E i\ Advertentie- DONDERDAG LANDIJouwblaD. 6 AUGUSTUS. j\lEl' W S- Ao 1885. De Schoone Weduwe. J. WINKEL, Gemeente Schagen, Bekendmakingen. BEVOLKING. TE SCHAGEN, Laan, Wijk D, No. 5. P A T E N T E N. Binnenlandsch Nieuws. SCIIAGER 29ste Jaargang. Jfê 1904. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertentièn in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken één dag vroeger Itfodcstus Iiconardus Nobels, laatst wonende te Brielle, thans alhier, wordt in zijn belang aangemaand, zich ten spoedigste te vervoegen, ter Secretarie dezer gemeente. COURANT. JACHT. De Burgemeester der gemeente Schagen; Brengt ter kennis van belanghebbenden, het navolgende De Commissaris des Konings in Noord-Hol land Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten van 15 Juli 1885, no- 50; Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857, (Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden: 1. dat in Noord-Holland de jacht op klein wild, met uitzondering van die op faisanten, zal worden geopend op Zaterdag 5 September 1885, met Zonsopgang; 2. dat de jacht op faisanten zal worden geopen op Donderdag 1 October 1885 mede met Zonsopgang 3. dat de korte jacht dagelijks, met uitzon dering van den Zondag, en de lange jacht alleen Rotnan van E. II. v. Dedenroth. (27.) Tiende Hoofdstuk- De barones had de woorden gehoord, die Willi We gezelschapsjuffrouw bad toegefluisterd, on wat io dit oogenblik haar gemoed stormachtig bowoog, is moeielijk te beschrijven. Trotsche naturen vorzetten dch tegen indrukken, die zich tegen baar wil aan haar opdringen, haar in zekere mate overrompelen, W prikkelt haar tot den strijd. Willi's persoon had Ella van het eerste oogenblik aan met een zekere belangstelling vervuld, tegen haar wil, en waartegen *1 geen wapen bezat, dan zich in te beelden, dat een aanmatigend mensch wilde vernederen. Bij de eerste ontmoeting had zij voor Willi er over Moeten blozen, dat zij in eene opwelling hot gevoel '*n medelijden met eene ongelukkige bad verloochend, "9 de tweede ontmoeting hadden haar trots en haar e'genzinnigheid haar verlokt geen gehoor to gevon l:'n de voorstellingen van een man, die onverbiddelijk v°°r ioraand optrad, die haar voogd was en dien zij '•«ar vijand beschouwde. Hoe meer de ongerust heid haar bekroop, dat haar advokaat haar tot een waze aanklacht had overgehaald, des te meer verzette zij er zich tegen, juist tegenover dezen j"an te erkennen, dat hare prikkelbaarheid faar tot den strijd had verleid, en toen hij ar® handelwijze tegen den houtvester besprak, waar- a,er zij zich reeds schaamde, zag zij daarin eene Wringende, aanmatigende inmenging in hare aange- egcnheden, die zij met al de heftigheid van haar •6 Fïitya i rament terug weea. ..amt0 Ook op deze opwelling volgde berouw en schaamte. Willi's gezegde, dat hij haar beklaagde, ,q 'O de ooren; haar trots verzette er zie g Wen uitroep iets anders te zien aan een oe(jg. toch gevoelde zij, dat bjj diep in baa g glc8ht:Ddat ZÜ onmogelijk in het bjg van a®dere personen met den houtvester kon re #t een aanmatiging van Frtlich was, haa P "dweg tot eene verklaring te wil en '00g haar, het stilhouden van "aar J erbieden. De gevolgen van haar beve oet6i«r werkten ontzettendhad men de aangebeden hulp aangenomen, zoo zou 119 hoogst welkomeue gelegenheid geweest zjj i UITGEVER op Woensdag en Zaterdag zal mogen worden uitgeoefend. En zal deze in het Provinciaal Blad worden geplaatst, en voorts in elke gemeente der provincie Noord-Holland worden aangeplakt. Haarlem, den 21sten Juli 1885. De Commissaris des Konings voornoemd. (Get.) SCHORER. Pchagen, den 28en Juli 1885. De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Gezien art. 219. 2de alinea der Wet tot regeling van de zamensteliing, inrichting en bevoegdheid der Gemeentebesturen, brengen tér kennisse van de ingezetenen, dat de rekening dezer Gemeente over het afgeloopen dienstjaar 1884 ter Secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd van af heden tot en met den llen Augustus e. k., van des voormiddags tien tot des namiddags twee ure, en hetzij indruk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten al gemeen verkrijgbaar wordt gesteld. Schagen, den 29en Juli 1885, Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. eene verzoening de hand to bieden; uit de onbeleefde afwijzing gevoelde zij, dat Willi haar verachtte, en het bitterste was, dat zij zich zelve moest bekennon, niots beters te verdienen. In de laatste dagen had er een zware strijd gewoed in haar gemoed, het schrijven van Frelich had den laatsten twijfel in haar weggenomen, dat hij het recht op zijne zpdo had, en dat het proces baar zou ruïneeren. Maar liever als overwonnene vallen, dan de wapens overgeven de uitnoodiging van den prins had baar den weg gewezen, voor hare toekomst eene beslissing te nemen, en tenminste uitwendig het standpunt in te nemen, dat haar tot nu had ontbroken. Wat haar naar L. voerde, scheen haar toe te zijn een bosluit tot een zelfmoord, als doodde zij daar mede de hoop op een beter geluk, welke hoop in baar hart was geslopen zou zij misschien denken aan een man,die haar getoond had, dat hij haar verachtte, die haar in eene koele, juristische verklaring had willen aantoonon, hoe dwaas zij had gehandeld, hem tot den strijd uit te dagen. Helene had het kunnen raden, welk besluit haar beneveld oog plotseling zoo onheilspellend had doen schittoren, toen de barones verklaard had, dat zij naar L. wilde rijden maar welke voorstellingen had zij de barones durven maken, zonder haar te vertoornen, waardoor zij nog hardnekkiger bij haar rampzalig besluit zou blijven Nu bad Willi Barning het woord uitgesproken, dat zij de barones reeds lang had willen toeroepen, zonder betere bewijzen voor hare bezorgdheid te hebben, dan een vermoeden. Wederom was Willi Barning vermetel de barones in den weg getreden, en had het gewaagd, een koen woord uit te spreken. Ella zeido niets, maar de schielijke verandering en de onrustige beweging van haar gemoed, verriedden, hoe do vermetele vermaning haar onstemde en ver toorndo. De verschijning der 'barones von Liebon in bet druk bezochte gedeelte van het park, verwekte opzien; die baar niet persoonlijk kende, hoorde haar naam fluisteren, haar persoon was gedurende de laatste da^en in de badplaats het onderwerp van het gesprek geweest. Zjj was dus niet afgereisd, hare tegenwoor digheid bewees, dat zij waarschijnlijk nu veelvuldiger de badplaats zou bezoeken, dat zij besloten scheen, zich bij het badgezelschap nader aan to sluiten. Ella was misschien nooit schooner dan in een oogenblik van inwendige ontroering, en het gloeien barer wangen scheen daaidoor verklaard, dat zij het voorwerp der algemeene nieuwsgierigheid was. Haar blik zweefde zoekend rond, het scheen haar pijnlijk Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.(5 Afzonderlijke.nummers f 0.05. Advertentièn van 'één tot vijf regels f 0 75. iedere regel meer f 0.15. Groote letters wor den naar plaatsruimte berekend. De Burgemeester van SCHAGEN brengt ter algemeene kennis, dat de patenten, aangevraagd in de maand M EI j. 1-, tot uitoefening der beroepen van Tapper, S 1 ij ter in wijnen, Sterke dranken en bieren, en Koffiehuis- huishouder, voor het dienstjaar 1885[8G, onder overlegging van het aanslagbiljet, waaruit voldoening der helft van den aanslag blijkt, ter- gemeentesecretarie door belanghebben kunnen worden afgehaald, op alle werkdagen des voor middags van 9 tot 12 ure. Schagen den 31 Juli 1885, De Burgemeester voornoemd, G. LANGENBERG. Te Alkmaar zal 9 Augustus een zwem wedstrijd gehouden worden. Bij het opgraven van 3traten te Alkmaar, voor het legggen van pijpen voor de water leiding, zijn aldaar groote hoeveelheden been deren te voorschijn gekomen. In de Lange- straal bijv. vond men niet minder dan 1600 pond beenderen. Bovendien vond men daar verscheidene merkwaardige voorwerpen. De Gemeenteraad van Purmerend heeft afwijzend beschikt op de adressen van de te zijn, niet dadelijk een onbezette plaats te vinden, waarop zij zich kon nederlaten, niemand te bobben, die haar zijn diensten aanbood, en hot viel haar op, dat de directeur van het bad, die andors zeer ijverig deze plicht tegenover de voorname vreemdelingen vervulde, zich nu niet liot zien. Ella had roeds met bare gezellin de plaats in de omgeving van het orkest overschreden ea scheou zich weder te willen verwijdoron, toen zij hior een onbezette tafel zagen; toen zag men, hoe zij den iu het oogloopend onderdauigon groet van een jougen man, die met graaf Sternheim in gesprek was en die door haar aanblik getroffen scheen, met trotsche koelheid beantwoordde. De jonge man bloosde hevig, de graaf, dienu eerst Ella bemerkte, haastte zich haar beleefd te begroeten, en weinige oogenblikken later was ook prins Emil aan hare zijde. De jonge man, die door Ella's verschijning zoo getroffen was geworden, was de inspecteur van Liebenstein, die niet vermoed had, dat de barones eensklaps besluiten zou, naar L. te rijden. Ilm had onder voorwendsel, een nieuwen houtvester te enga- geeren, verlof genomen, om zich in de badplaats to amuseeren, en bij deze gelegenheid graaf Sternheim te sproken, die hem schriftelijk don wensch had te kennen gegeven, dat hij hem eouigo vertrouwde vragen wilde doen. De graaf, die om redenen zooals wij vroeger mededeelden, er zeer veel felang in scheen te stellen, te weten, wat de trotsche barones aanleiding gat, een harer beambten, die het gewaagd had, haar paarden aan te vallen, niet te laten vervolgen, had zich reeds in verbinding gesteld met Ilm, dien hij uit vroegere tijden kende, en van wien hij nu eentge nadere bijzonderheden wildo vernemen. De inspecteur, die om voor de hand liggende redeuen, zich reeds ongerust maakte over Frelich's verblijf te L., was naar L. gekomen, om don graaf mede te deoleD, dat de barones tengevolge van papieren, die de raadsheer haar had toegezonden en waarmede zij zich zeer veel bezig hield, zoer ontstemd was en een verbazende grilligheid van humeur toonde, die zich hot treffendst daarin afteekende, dat zij de houtvestersfamilie toestond, tot later order nog in de houtvesterij te blijven wonen. Sternheim had juist den baddirecteur zijn bezwaren over don heer Barning medegedeeld, toen Ilm zich aan hem voorstelde. Hun gesprek werd door de ver schijning van de barones afgebroken, maar Sternheim zocht den inspecteur wedor op, toen de prins Ella in beslag had genomen. Wordt Vervolgd

Schager Courant | 1885 | | pagina 1