morgen al te water, zonder dat 't door iemand bemerkt werd. Eerst toen moeder het miste, werd er overal gezocht en zij zelve haalde het, helaas levenloos, uit het water op. Genees kundige hulp mocht niet meer baten. Zondag 11. werd er in den lieer TTugo- waard, bij den heer K. Kuileman door 10 deel nemers een Snehvielwedstrijd gehouden, waarbij door de heeren T. Koopman, E. Poland en Jb. Wit, prijs en premiën werden behaald. Aan de Harddraverij voor paarden uit de gemeente, den 5 Augustus 11. ie Heer Hugowaard gehouden, namen 10 paarden deel. Het paard van den Heer W. Hoek, berijder A. Boot, won den prijs, bestaande uit twee hoofdstellen, terwijl het paard van den heer K. Raat, bereden door diens zoon, de premie behaalde, welke bestond in een zweep met een paardendek. Een koe van een landbouwer te Noord- wolde leed sinds eenige weken aan een geheimzinnige kwaal, die den dood scheen te zullen veroorzaken, tot do veearts kwam, en het dier verloste van een oude schoenzool, die in de keel stak De vliegerwedstrijd te Amsterdam vindt ook op andere plaatsen navolging. In den Hel der zal nu een vliegerwedstrijd worden gehou den, waaraan jongens beneden 16 jaar kunnen deelnemen. Een der drukste straten van Amsterdam was dezer dagen nog drukker dan gewoonlijk. Er wandelde namelijk een heer rond met een machtige pruik op het hoofd en een bril met blauwe glazen op een kolossalen neus van karton. Van alle kanten kwamen kijkers toestroomen, die het geval zeer merkwaardig vondenaller lei vermoedens werden geuit, men waande met een ontsnapt moordenaar te doen te hebben of een voortvluchtig buitenlandsch kassier voor zich te hebben, die met de duiten van zijn chef aan den haal was gegaan. Het opstootje werd zoo groot dat een dienaar van het gezag er zich mede meende te moeten bemoeienhij noodigde den karnevalsganger uit een gesprek onder vier oogen met den gestrengen heer commissaris van politie te hebben. Voorafgegaan en gevolgd door een [joelende menigte, toog onze held naar de plek die door de boozen zoo zeer gevreesd werdt. Daar bleek het dat hij eene weddenschap had aangegaan, om potsierlijk toegetakeld langs de straten te loopenmen bracht hem onder het oog dat dergelijke vermomming ongeoor loofd was en liet hem, toen hij beloofde zich nimmer meer aan dergelijke overtreding te zuilen schuldig maken, met eene vaderlijke vermanig weder vertrekken. Men deelde het D. v. N., die dit meldt, mede dat deze grappenmaker van beroep effec- tenman iswaar kan slapte in zaken den mensch al niet toe brengen De Minister van Waterstaat heeft ten aanzien van den postdienst op Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen het volgende bepaald De brievenbestelling in de bebouwde kom van plaatsen, die meer dan 15.000 zielen hebben, zal driemaal plaats hebbenin plaatsen van meer dan 3000 en minder dan 15.000 zielen tweemaal, en in plaatsen met minder dan 3000 zielen eenmaal. De bestelling buiten de bebouwde kom der plaatsen, voor zooveel daar thans op Zon- en feestdagen nog meer dan eenmaal daags wordt besteld, wordt, in gelijke verhouding als ten aanzien van do bestelling in de kom is bepaald, beperkt. Mocht er na de aankomst van een post niet meer worden besteld, dan wordt aan de ingezetenen tot een kwart uur na aankomst dier post de gelegenheid gegeven, hun daarmede aangebrachte brieven en andere stukken aan het kantoor af te halen. Ten aanzien van de bestelling van expresbrieven blijven de gewone voorschriften ook op Zon- en feestdagen van toepassing. De lichting van de hulpbrievenbussen kan worden beperkt. De openstelling van de post kantoren en de hulpkantoren der posterijen is niet later dan tot 5 ure 's avonds, en voorts zal de duur dier openstelling zijn: in plaatsen met een bevolking van meer dan 50.000 zielen, acht uren, in plaatsen met minder dan 15.000 en meer dan 5000 zielen, vijf uren en in de overigo plaatsen drie uren. De wijzigingen vangen 6 September aan. Naar de N. R. Ct. verneemt, vervoeg den zich Dinsdag-ochtend een aantal werk lieden aan het raadhuis te Rotterdam, ten einde den Burgemeester te spreken, over het voortdurend gebrek aan werk. Voor de wielerwedstrijden den 14 en 15 Augustus a. s. te Nijmegen te houden, hebben, zich tot nog toe laten inschrijven mededingers, waarvan 2 Belgen, 1 Duitscher, 1 Engelschman en 71 Nederlanders. Aan de feestelijkheden is nog toegevoegd een vuurwerk, te ieveren door den heer Ruijsch te Utrecht. Naar aanleiding van de opmerking, door de Haarl. Ct. gevoegd bij het bericht nopens den tocht der Oxfordsche roeiers over het Kanaal, schrijft een harer lezers het volgende.- „Vergun mij, do opmerking, dat het onjuist is, als zou zoodanig waagstuk nooit zijn vol bracht. In den aanvang dezer eeuw toch zijn drie ♦Nederlandscho zeelieden, in Engelschc krijgsgevangenschap, van het in een der En- gelsche havens liggend ponton-schip, aan boord waarvan zij werden bewaard, des nachts ontsnapt en hebben, in een zeer klein bootje de geheele Noordzee overgeroeid; een vrij wat grooter afstand dan van Dover naar Calais. Geen schip vergezelde hen, om, desnoods, hulp te brengen; integendeel, zij werden zelfs een tijdlang door eene Engelschc oor logssloep nagezet. Na een tocht van meer dan zes-en-dertig uren kwamen ze behouden, ik meen te Huisduinen, aan. De dichter Geból heeft vóór reeds vele jaren, deze kloeke daad bezongen." Men schrijft aan de „L. C."De wijd vermaarde Hollandsche trouw ligt onder ver denking en hiermede zou men kunnen aan nemen dat er geen trouw meer ter wereld is te vinden. Het Westland, dat vroeger dagen een krach- tigen steun in Engeland als afnemer van den aardappel vond en daardoor winstgevende zaken deed, bedierf den handel door klein goed voor groot te geven, of zooveel aardappelenloof in de manden te stoppen, dat de Engelschman zich met de maat niet kon vereenigen. Het gevolg van deze handeling is geworden dat Engeland geen Westlandschen aardappel meer begeert, of liever, met Rijnsburg er bij, den Hollandschen aardappel buitensluit, hetgeen een zeer kwaad ding is voor de verbouwers. Eertijds stond, de Hollandsche boter hoog aangeschrevengeheel Europa, Oost en West, verlangde Hollandsche boter. Het karretje liep op een zandweg en de boer bracht met Kerst misdagen zijn huurpenningen met een even vergenoegd gezicht bij den landheer als deze op zijn beurt met een even vergenoegd gezicht ze in ontvangst nam. Maar het ging al te goed en daarom kon de hoedanigheid van de boter wel wat minder of er kon wel en stevige laag kunstboter in het vat. Zoo gezegd zoo gedaan. Toen kwamen de klachten bij de verhandelaars, die dat deden, weg ging de roem van de Hollandsche boter en de Deensche kreeg de voorkeur. Het was bekend dat Amerika nog het vorige jaar een grooten voorraad van Hol landsche haring had en dat het den handel bij gevolg niet meeliep. Nu komt het uit dat Amerika zelfs geen Hollandsche haring meer belieft, omdat zij in slechte, geen pekelhoudende fusten wordt verzonden, ten gevolge waarvan de visch smakeloos geworden, beter gezegd, bedorven is. Amerika en andere plaatsen, het blijkt, doen het dus liever met een Schotschen haring die goed, dan met een Hollandschen die slecht is. Nu weet men bij den grooten voorraad in Holland geen middel om op te ruimen, terwijl men gaandeweg ter haringvangst gaat om den voorraad te vermeerderen. En zoo gebeurt het dat men beproeft tegen fabelachtige prijzen den haring aan den man te brengen, die toch niet begeerd wordt, want „de menschen schijnen dit jaar niet flauw te wezen". „Wie in dit kostelijk zeebanket, Voor 't eerst de grage tanden zet, De volle flesch ontkurkt, tot vreugd van zin en (geest," Het Lied op „de nieuwe haring" kon men veilig afschaften. Niet ieder is zoo ervaren in de aard rijkskunde dat de volgende geografischo les voor hem overbodig zou zijn BatavenAls 't u soms ontglipte, Woest trotschUw land omvat Egypte,! Uw grenzen singlon Hongarije,2 Mot Engeland3 en Lomüardije.1 'Gehucht onder gem. Einsterwolde (Gronin gen) en Buurtschap onder Veendam (Gron.) T.ehucht onder gem. To ^ovk (X n 3Buurtschap onder Apeldoorn raM pel doorn. onder gem. Eoortugaal (Z. fl0]] In het „Schoolblad Pold, erlan,) bovenstaande ook nog de volgende 6 ning gegeven uit de geografische den ouden van den Berg. Zij behek, V;°- raad van een kort aangebonden tant teerhartige kinderbcderfstcr aa" eeu9 Mot kindoron van Bwingvloo Reis nimmor naar Tomiiopk' Zoo'n lango tocht is niet van öa daad'lijk naar «labroek II u ten lan dsch J\ieinv$ In de Afghnansche quaestie js ten dat Rusland zijne troepen „aar peJ zendt, dan weer meldt men hetzelfde afi.1nt' va r>oh. jeh lijk niets nieuws. Nu eens komen Z 11 ci Oei ar Engelschc en de Afghanen. Zoo^J 'lo brieven uit Seraks gemeld dat het AfcW garnizoen in Zulficar versterkt is. e Tn het Hoogerhuis deelde Lord mede dat Meruschak aan Afghanistan pUt/ jeh aan Rusland blijft. Hij zeide te geloov 'Ingeland en Rusland zich door &ae]0°ft hebben verbonden, om den Zulficar 611 en den Emir te laten, doch dit rl«s over. W01'dt door Ru, land tegengesproken. De versterking der l' dische grens zal zoo spoedig mogelijk wor([!' voortgezet Er bestaat geen plan om'dit najaar strategische stellingen op het gebied van den' Emir in te nemen. Deze verklaring van Salisbury wordt eene vingerwijzing beschouwd, dat Engeland zich tegen elke beweging der Russen m dj. richting zal verzetten. De cholera is reeds naar gebracht. Volgens een telegram aan de Kola Zeit. laten de laatste berichten uit Marseilla geen twijfel meer over, dat aldaar wederom de cholera is uitgebroken. Dr. Brouardel die van zijn reis naar Marseille is teruggekeerd geeft toe, dat er talrijke choleragevallen voor komen, doch acht het beter met eene officieels verklaring te wachten, tot dat nadere bijzon- derheden hekend zijn. Deze uitdrukking is blijkbaar met zorg gekozen de waarheid licht tusschen de regels verscholen. Het eerste ver dachte geval vertoonde zich 26 Juli; in een gezin stierven, naar men zegt, 14 personen; den 31 en kwamen 58 gevallen (waarvan 15 doodelijk) en Dinsdags reeds 88 gevallen voor, waarvan 20 bezweken. Ondanks de ervaring, die men bij de epide mie van verleden jaar heeft kunnen opdoen, worden geene voorzorgsmaatregelen genomen, De armoedige gedeelten der stad zijn, volgens mededeelingen van dr. Brouardel, onreiner en ongezonder dan ooit. Engelsche bladen verzekeren, dat de cholera te Marseille is overgebracht door sol daten uit het kamp van Bas de Lanciers lij Lyon. Meer dan 30 personen zouden dagelijks aan de ziekte sterven; o. a. zou de consul van Portugal er aan zijn overleden. De schepen, die uit Marseille vertrekken, krijgen nog altijd schoone papieren, maar op die van een Spaansch schip teekende de Spaansche consul aan, dat sedert 1 Aug. verdachte gevallen waren voor gekomen Intusschen heeft de Minister van Koophandel, vergezeld van de doctoren Proust en Brouardel, zich naar Marseille begeven en er zullen maatregelen worden genomen om den gezondheidstoestand te verbeteren. Over dekte riolen zullen de stinkslooten in de sta vervangen en al het mogelijke zal v-onkn gedaan om de put te dempen, nu het ka 1S verdronken. Uit Spanje meldt men dat in cen'1^ provinciën in de laatste dagen de cholera ng is toegenomen. Volgens het rapport dat vVoe dag is uitgebracht, waren dien dag 437 vallen geconstateerd, waarvan 1621 met c delijken afloop. De cijfers uit verschil e provinciën ontbreken echter hieraan nog- Het officieelc blad bevat de mededc(^y dat het crediet, dat do regeering tot aS.^_ ding der kosten ten behoeve der gezom maatregelen zal aanvragen, 500000 pe bedraagt. Van eenige steden van Aragoniö hc inwoners zich tegen de inenting van dr. ran verzet. j.rj,ic De vlucht der Spanjaarden naar J',a j„t. ntal lagelijks de grenzen overtrekt, neemt toe. Men berekent dat het afin 7t, 400 bedrag c o' nen en zware stortregens die thans .((0 Vereenigde Staten de drukkende zom Omtrent de buitengewoon hevige ka'

Schager Courant | 1885 | | pagina 2