tl II. II. laisalffi, III fiimi MPITU1ST. DE YROÖLIJKE HUISVRIEND. Op ket verzoek van Jcanne Lorette, om ,r straftijd in de gevangenis te 's-Hagete '„en ondergaan, is thans mede afwijzend gehikt. Zij zal naar de gevangenis voor Ldige vrouwelijke veroordeelden, tevens huis L verbetering en opvoeding voor meisjes, te Litfoort worden overgebracht, en dus niet \x den Bosch gaan. Wat zijt gij? -"woordelijk Buitenha n dscli 1 ie u ws Gemengd Nieuws. Ad vertenticn. Hervormde Gemeente Schaden, té Marktbericht. m ÜU.1 JU IJKt: STAND, fieraeente Schaden. Gemeente Barsingerhorn, Gemeente Sint Maarten. I'S t 5 s: S Algemeen Financiêel IVienwsblnd. COMReiK-LIJST VOOR IITLOOTBARE FONDSEN. ALLE BOEKHANDELAREN NEMEN \I10\NF.MF.\TE\ \\\- De goedkoopste en degelijkste lectuur vooe den kleinen Landbouwers-stand biedt da PRACTIJKVAN DEN LANDBOUW, L soldaat maar als mensch. Ut doet gij wat wordt gij „Dezer dagen, zoo deelt men aan de fiih. Ct. mede, reisde ik met de stoomtram Oosterbeek. Op den platteform stond er een jongmensch van twintig jaar ongeveer i een artillerist, loen wij een eind gereden dden begon de jongeling met luide stem: Soldaat ik richt het woord tot uniet ;an ik die, waarschijnlijk van buitengeleerde, niet weergeven, maar een tijdlang ging jet op denzeltden toon voort. De soldaten aren bezoekers van publieke huizen en kroe- êii: zij waren door de bloed belasting aan mme huiselijken kring ontruktdeze man on het nooit verder breiigen dan opperwacht- neester enz., maar wanneer het kapitalisme en iel niilitairisme overwonnen waren en op den rond waren geworpen, dan zou men vrij en Jij leven onder dc sociaal-democratie. De artillerist liet den zendeling doorspreken, n toen diens les was opgezegd, sprak hij -. i\u vriend, je hebt het glad mis, hoor. Is geheel uit vrijen wil, dat ik dienst [enonien heb; dat er bij ons zijn, die in mbiieke huizen en kroegen loopen, zal ik niet tegenspreken; maar dat doen ze bij jullie juk en wie het doet, wordt er niet toe ge- edwongen. En als ik het tot opperwacht meester breng, zal ik toch altijd een heel ind verder zijn gekomen dan ik onder jullie lociaal-democraten ooit kans zou hebben. Ik roet je man, ik moet niets van je hebben." Ik mag niet outkennen, dat de artillerist lier en daar wat kracht aan zijn antwoord lijzette maar dit was ook geïmproviseerd. De proeve van bekeering mislukte volkomen, zendeling //lei het totaal af." Ook als bijdrage, hoe de sociaal-democraten iropaganda willen maken, heeft deze mede- eeling hare waarde." Men verzekert dat de persoon van A., ie de Londensche politie op het spoor bracht in den ontvluchte van Rijsselberghe, 15 jaren eleden hier te lande eveneens wist te ontke ren aan zijne geleiders, die hem, tot het on dergaan eener straf wegens bedriegelijke bank- ireuk, naar de gevangenis moesten over- irengen. Onderweg zou hij op de lijn Amster- arn-Utrecht uit het Spoorwegrijtuig gespron- ;en zijn. Sedert hield hij zich te Londen chuil. Na verjaring van de straf moet hij meer- nalen naar zijn vaderland teruggekeerd zijn. Omtrent de aanhouding van Van Rijs- iclberghe te Londen schrijft men aan het N. d. Dag Van Rijsselberghe heeft zich hier ruim vijf teken opgehouden en woonde al dien tijd ten mize van Henry ITubert Antink, no. 22 Bracy itreet, Thorpdale Road, Hornsy Road N. Deze lersoon telegrapheerde Donderdag naar Scot- and Yard dat Rijsselberghe dien morgen itider verdachte omstandigheden zijn huis had 'erlaten, bij zich hebbende twee koffers en een wzenwindhond, zich waarschijnlijk naar het Workstation Kings' Cross had begeven en een ut Den Haag ontsnapte gevangene was. De lirecteur van Scotland Yard seinde terug, dat "en niets van hein wist maar hem in het oog ÖU houden, gaf order hem gade te slaan, en 'telde zich met het Nederlandsch consulaat n verbinding. Jhr. May als waarnemend ge- ®nt (graaf Van Byland keert eerst deze week ap zijn verlof terug) telegrapheerde naar het Ministerie van Buitenlandsche Zaken in den laag en het duurde niet lang ot er was c'egraphische aanvrage tot uitlevering van den '"tsnapte. Deze was intusschen door detectives 'P de hielen gevolgd en werd dadelijk na de '"tvangst van de aanvrage tot uitlevering door 'en inspecteur Greeham van Scotland Vard >farresteerd. Hij werd voorloopig in Bowstreet 'Pgesloten en is daarop naar de Cler- cnwell-gevangenis overgebracht. Donderdag .nijdag komt hij in Bowstreet voor, maar r is natuurlijk geen twijfel aan of de rechter in zijn uitlevering toestemmen, want het ';lf. waarom hij in Nederland veroordeeld was meer dan eenvoudige dietstal. ,n het laatste geval zou hij niet kunnen wor- en uitgeleverd. Aangaande Mariotti, die op den Franschen minister-president, cieFreycinet, heeft geschoten, wordt nog nader vermeld, dat hij Maandag 1.1. naar de Place de la Concorde gebracht is, om aan te toonen, op welke wijze hij het schot heeft gelost. De beschuldigde zeide, dat hij op den rand van het trottoir, op den hoek der brug en het plein had postgevat. Nadat hij het rijtuig van de Freycinet aan de kokarde van den koetsier had herkend, heeft hij, volgens zijne bewering, met uitgestrekten arm naar beneden geschoten. Het spoor van den kogel is echter niet te vinden. Na een onderhoud, dat een medewerker van de „Gaulois" met den heer De Lesseps heeft gehad, deelt genoemd blad mede, dat de zaaak betreffende de dochter van Mariotti niet zoo dramatisch is, als zij door de bladen is voor gesteld. De dochter van Mariotti werd niet door den bediende van de ondernemers Couvreur en Hersent verleid. Zij had de gewoonte, mannen kleederen te dragen, en trad meermalen zeer vrij op. Op een dag verdween zij, bleef twee dagen weg, en stierf kort daarna, naar men zegt ten gevolge van het gebruik van een middel, dat een Chinees haar had toegediend. Zoo werd althans bij het gerechtelijk onderzoek gecon stateerd. Daar de consulaire rechtbank van oordeel was, dat geen grond tot het instellen van vervolging voorhanden was, kon bij de Paname-kanaalmaatschappij, noch bij den minis ters van buitenlandsche zaken klachten worden ingediend. Uit Madrid word van zeer officieuse zijde bericht dat Koning Alfonso ondanks alle officieele en officeiuse dementis, ernstig ziek is hij lijdt aan diarrhee en aan eene hardnekkige koorts, die bijna geen enkelen dag wegblijft. Het Kabinet verkeert in de grootste onzeker heid zelfs de conservatieven zijn van oord el, dat het binnen kort zal moeten aftreden. En op dit alles wordt de kroon gezet door het feit, dat men van de stemming in het leger geen oogenblik zeker is, zoo zelfs, dat eiken dag een pronunciamiento in hare gelederen wordt tege moet gezien. In zake de Oostersche Conferentie tot regeling der Rumelische quaestie, is nog weinig zekers bekend. Het wachten is nog altijd op de benoeming van een tweede gedelegeerde door de Porte. Wel is intusschen reeds een voor- loopige bijeenkomst van de gezanten der mogend heden gehouden ten huize van den Italiaanschen gezant, graaf Corti- De vertegenwoordiger van Engeland moet zich hier tegen herstel van den „status quo ante" verklaard en partij voor den vorst van Bulgarije gekozen hebben- De Fransche gezant de markies De Noailles, heeft de nood zakelijkheid doen uitkomen om aan de Bulgaren eenigè concessiën te doen, ten einde op die wijze de rust en de orde in den Balkan te handhaven. Graaf Corti, de Italiaansche gezant, heeft ver klaard, dat ook hem dergelijke concessiën nuttig en wenschelijk voorkwamen, zijne regeering was echter bereid, genoegen te nemen met de voorstellen die door de drie keizerrijken zouden worden gedaan- Volgens een Engelsch correspondent der Kölnische Zeitung is hot alleen te wijten aan de Engelsche koningin, Victoria, dat de Oostersche quaestie nog niet is opgelost in den geest der drie keizerrijken en beweert, dat indien Victoria niet als beschermvrouw der Battenbergers ware opgetreden, alles reeds vóór lang geschikt zou geworden zijn. Zij heeft een bijzondere voor liefde voor den broeder van haren jongste schoonzoon, en zal alleen daarom nooit hare toestemming aan de aftreding van vorst Alexan- der geven. Hieibij komt nog haar gekrenkt eerge voel. Zij wreekt zich altoos volgens den berichtgever thans over de achteruitzetting, welke prins Hendrik van Batten berg van de Noordsche hoven moest ondervinden, toen hij met hare dochter in het huwelijk trad. - Rusland heeft gemeend zijne antipathie jegens Vorst Alexander te moeten toonen door bij dagorder van den Czaar te bepalen, dat de vorst van Bulgarije, die als luitenant-generaal k la suite werd gevoerd, van de lijst der Rus sische armee is geschrapt, en tevens ontheven is van het eere-commando over het 15e batail- lon jagers. Uit Rumelië bericht men, dat door Vorst Alexander. het hoofd van het voorloopige gouvernement van Oost-Rumelië tot minister van buitenlandsche zaken van Bulgarije benoemd zal worden. De heer Stransky is, volgens anderen, naar de Bulgaarsche hoofdstad getrok ken en vorst Alexander naar Philippopel, omdat de eerste het best geschikt is om de Bulgaarsche regeering over de Oost Rumelische zaken inlich tingen te geven, terwijl de tweede de aange wezen persoon is om de orde in Oost Rumelie te handhaven. te Parij», die er o.a. boterhammen verkocht, bestaande uit twee op elkander gelegde sneden brOod met vet, haar man beschonken aankomen. reezende dat bij haar bet geld zou afnemen, legde zij 16 stukken van a fres., welke zij verdiend bad, tussclieu bare boterhammen. De man zeide baar, dat bun dochtertje ziek geworden was. Z:j ijlde naar buis, zonder verder aan baar geld te denken. Toen zij terugkwam, had de man al de geldstukken op een na, sedert door i de koopers van bet brood teruggebracht. Het eene tweefraocstuk, troost zich mme R., is zeker in banden gekomen san een uitgehongerd j schepsel, die liet later wel zal teruggeven. Het laatste nieuwtje op gastronomisch ge bied te Parijs is bet eten van gebraden apen. Men zegt dat bet vleesch er van in stnaak het midden houdt ttisschen hazen- en fazanten- vleesch. 50 Biggen f 6.a 70 Konijnen f .10 a 20 Kippen f 30 a 40 Eendon f .50 a Daiven f a Ganzen f a - Zwanen f a 307 Kilogr. Boter f 1.26 a 300 Kaas f —.34 a 18"0 Stuks Kip Eieren f 5.a 150 Eend-Eieren f 4.50 a 8 75 1.50 —.70 1.40 .45 5 50 Beur Hijnf voor de vacature ie Schagen1885. Van 4 October tot 27 December 1885. 8 Nov. Ds. v. d. Hoeven, van St. Maarten, namiddags 11/a ure. 15 H Ds. te Genipt, van Callantsoog, voor middags 9l/3 ure. 22 Ds. Kist, van St. Maarten, namid dags V/3 ure. 29 Ds. Korvezee, van den Zijpe, voor middags 9y8 ure. 6 Dec. Ds. Hobus, van Barsingerhorn, na middags P/2 ure. u Ds. Parenu, van Anna Paulowna, voormiddags 10 ure. ii Ds. Homen, van Eenigenburg, na middags ll/3 ure. ii EéerstDs. Bach, van den Helder, voormiddags 10 ure. o Ds. v. d. Hoeven, van St. Maarten, namiddags V/3 ure. 13 20 25 27 Eerlijkheid in de Parijscbe Halles. Verleden Zaterdag zag een mme li., in de Halles SOÏÏAGEN, 5 November. Aangevoerd: 6 Stuks Paarden f 30.- Veulens f •- Ossen f 5 Stieren f 70.- 211 Gelde Koeien (magere) f 80.- 30 Idem (vette) f 170.- 50 Knlfkoeien f 190.- 100 Vaarsen f 50.- 126 Graskalveron f 25.- 5 Nuchtere Kalveren f 9.- Rammen f •- 90 Schapen (magere) f 12. - 468 Idem (vette) f 18.- 80 Ovorhoudors f 11.- Lammeren f •- Bokken en Geiten f 20 Varkens (magere) f 10.- idem (vette) f .- a 150.— a a a 90.— a 160.— a 230.- a 210.— a 90 a 60— a 18.— a a 16— 28 50 14 Ingeschreven van 3 6 November 1885. Geboren OndertrouwdGetrouwdOverleden. Geene. Ingeschreven van 1 31 October 18S5. Geboren Trijntje; dochter van Pieter Schoorl en Trijntje Spaans. Jansje, dochter van Meijert Schenk en Dieuwertje Pronk. Jannetje, dochter van Cornelis Kromhouten Neeltje Schekkerman. Simonette Geertruida, dochter van Simon Vis overleden eu Geertrui de Zeeuw. Klaas, zoon van Theeuwis Smit en Marijtje Boots. Dieuwertje, dochter van Pieter Smit Janszoon en Antje de Haan. Ondertrouwd; en Ge'uiwd: Jan Kuiper jra. 22 jr. en Aagtje Eood jd. 24 jr. Overleden: Willem Krap, 3 w. kind van Gerrit Krap en Jansje Klomp. Johanna Evenwol, 23 md. kind van Gerardus Adrianus Evenwel en Agetha Elisabeth Postma. Maartje de Graaf, 62 j. weduwe van Louwris Keetman, vroeger gehuwd geweest met wijlen Jan Herman. Neeltje Smit, 72j. weduwe van Pieter Maats. Geertje Rezelman, IS j. ongehuwde dochter van Pieter Rezelman en Guurtje Butter, overleden. Ingeschreven van 1 tot 31 October 1S85. Geboren5 Oct, Klaas, zoon van Klaas Quak en van Hendrikje Schuit. 8 dito. Jannetje, dochter van Gerrit Bruin en van Trijntje Brak. 10 dito Matthijs, zoon van Gerrit Tesselaar en van Aagje Smit. 30 dito. Cornelis Bernardus, zoon van Cornelis Elswijk eG van Maartje Beemster- boer. Ondertrouwd GehuwdGeene. Overleden: 7 Oct. Anthonie Frankenhoutoud 20 jaren, zoon van Pieter Frankenhout en van Maartje de Geus. 11 dito. Hendrikje Schuit oud 29 jaren Echtgenoote van Klaas Quak. 18 dito. Maarten Vriendjes oud 68 jaren Weduwnaar van Grietje Gladvoetjes. 23 dito. Neeltjo Boender, oud 79 jaren Echtgenoote van Jacob Blokker. a 13 '2 «J Baf ra w* aew s w ESM m im worden attent gemaakt op de stremsel van Dr. Morits Blumenthal te Berlijn, als zijnde de sterkste in stremmingkracht der tot heden in den handel gebrachte soorten. Zij is bij hare uitnemende kwaliteit zoo laag mogelijk van prijs gesteld nl. 80 cent per flesch met inbegrip der flesch, waarvan men p.m. 200 kaasjes (4 ponden) kan stremmen. Voor Fabrieken wordt deze stremsel ook op fusten geleverd van minstens 100 liter tegen zeer billijke prijzen; bij contract zeer laag in prijs. Bestellingen liefst vroegtijdig. H. H. Winkeliers en Wederver- koopers genieten flink rabat a contant. A .aai öa DB A e w i' so IE o t s m- "5 X2 at 5. ZESDE JAARGANG 1885. Verschijnt Dinsdag—, Donderdag- en Zaterdag-middag. allo abonneuten ontvangen als GRATIS-PREMIE een Prijs per jaargang van 150 nrs. fr. p. p. f 6. Met Wiskelijksciie Restanten- lijst. 8.— Adverteutiën per regel slechts, u 0.15 De Kleine Kapitalist is het goed koopste en meest gelezen fïnanci- ëelo blad van Nederland. Adverlenti'én genieten groote publiciteit. Bureel N. Z. Voorburgwal 101 Amsterdam Proefnummers kosteloos. 2 Januari 1886 begint de Tweede Jaargang van Behalve een tal van Humoristische No vellen en andere bijdragen, kwamen in den eersten jaargang ongeveer vier hon derd groote en kleine platen voor, van de voornaamste teekenaars van ons land. Do geringe abonnementsprijs van twee gulden franco per post twee gulden dertig cents kan niemand weerhouden op een zoo goedkoop blad in te teekenen. Zij, die den tweeden jaargang verlangen, ontvangen zoo ver de voorraad strekt de nummers, die in Decem ber a. 8. verschijnen, kosteloos. De inteeko- ning loopt van 1 Januari tot 31 December, dus over een geheel jaar. Redacteur F. R. COR1EN; bevat in zeer eenvoudigen en bevattelijken schrijftrant, dui delijke en zakelijke instrucliën, praclische mededeelingen en wenken over LANDBOUW, VEETEELT, ZUIVELBEREIDING, 00FT- EN TUINBOUW enz., steeds met inacht neming van den omvang en de middelender middelbare en klei ne cultuur. Abonnementsprijs, per half jaar 35 centen, vooruit betaalbaar. Beslaat 16 bladzijden quarto-formaat, over 2 kolommen gedrukt. Is slechts verkrijgbaar builen Limburg en verschijnt den lsten van elke maand. Tegen inzending van 3 blauwe postzegels wordt het lste kwartaal franco als proefblad verzonden. Adres Bureau Pract. v. d. Landbouw Maastricht, postkantoor.

Schager Courant | 1885 | | pagina 3