Bekendmaking. Scheurkalenders, tüiikiiiHzer Almanakken Aleuwiaars» Bi'ief kaar ten. 0. STOLP Hoest en Verkoudheid -Jaarsavond.) Ds. van Te Dresden trachtte een lieer een bankier oor 15ooO Mark op te lichten, door effecten e koopen, en deze tehuis te laten brengen otn t da", naar hiJ voorb'8t, te betalen. De kassiers- ,neC|jt, die de effecten bezorgen moest, kreeg 'r„vvaan en volgde den oplichter, die in een aogrenzend vertrek met de effecten wilde ver fijnen Toen bij zich ontmaskerd, zag, greep jij een revolver en schoot zich in tegenwoor- Ijabeid van den kassiersknecht dood. Deze opbell er, die zich architect Van Haren uit Rotterdam loerode, is dezelfde, die in Augustus een bankier eMunschen 18000 Mark afhandig heeft gemaakt. Daarna ging hij naar Genéve onder den naam ran Brand en vervolgens naar New-York, waar |,ij zich Charles Ullmann noemde, [let laatst nas bij in Italië geweest en van daar naar presden gekomen. Iri het dorp Martinière bij Nantes heeft (]e opzichter over de werken van het kanaal aan een misdadigen aanval blootgestaan- Tn 't idden van den nacht werden de opzichter, bayard genaamd, en zijne viouw, wakker door bet blaffen van den hond en boorden vervolgens buiten een ongewoon geluid. Eensklaps werd bet stil- Bayard stond op, stak de lamp aan en maakte zich gereed 0111 naar buiten te gaan, toen een hevige ontploffing Onder zijn voeten plaats had. liet bed waarin de vrouw van gayard zich nog bevond, werd opgelicht en 3o centimeter verder geplaatst, planken vlogen iu stukken, stoelen, tafels, glaswerk, lamp en nog tal van voorwerpen werden door elkander ge- torpen- Een dikke rookwolk volgde op de ont ploffing- Bayard en zijne vroinv waren er gelukkig met de schrik afgekomen. Bij onderzoek bleek, jat onder het bed een loopgraaf was gemaakt, waarin 1 flesschen met buskruit waren gelegd, die door misdadigers in brand waren gestoken, Voor de tweede maal binnen zes dagen is Sarah Bernhard onder de voorstelling vati ïheodora op het tooneel in zwijm gevallen. Zaterdagavond was zij echter niet in staat weder op te treden, zoodat de voorstelling gestaakt moest worden. Aangaande deze kunstenares wordt door de Patijsche bladen nog medegedeeld, dat zij zich met Damala, met wien zij geiiuwd is, doch van wien zij gescheiden leefde, weder verzoend heeft, en dat zij samen een kunstreis door Amerika gaan maken, waar zij voor anderhalf jaar is geëngageerd voor 10.000 francs per oorsteiling of 2.160.000 francs voor de geheele tournée, daar zij twaalf voorstellingen per maand moet geven. Een bèdrOg in de kunstwereld is onlangs te Bresluu gepleegd. De kunsthandelaar Trautiiiao moest de schilderijen verzameling taxeeren, die een liefhebber naliet. Hij taxeerde de geheele verzameling op 200 M. en kocht ook zelf tegen zeer lagen prijs stukken, uit de verzameling, die hij echter dadelijk daarop met honderdvoudige winst verkocht- Het bedrog kwam spoedig aan liet licht en de kunsthandelaar heeft nu een straf te ondergaan van 6 weken gevangenis en 3oo M- boete te beialen. Hondentrouw- Aan een Fngelsch blad wordt geschreven, dat er niemand zoozeer treurt over den dood Van den Koning van Spanje als zijn dashond «Leelijk." Het arme dier jankte 0111 den koning te vergezellen naar het Pardo, toen hij daarheen vertrok, doch het werd den trouwen vriend niet toegestaan. De hond kwam er tocb, maar niemand weet hoe. Toen de koning dood was werd het dier onder diens legerstede gevonden in een toestand van onbeschrijfelijke droef heid-Sedert heeft het steeds voedsel geweigerd, en om nu te verhoeden, dat het sterft aan uitputting van krachten, giet men het met geweld melk en soep in de keel- Bij gelegenheid van het diner bij den Duitschen Kroonprins, op den eersten Kerstdag, zal de hoofdschotel gevormd worden door een osseribbetje van i5o a 180 pond. Daartoe wordt de geheele rug genomen van een voor deze gelegenheid speciaal gemesten os. Dit stuk vleesch wordt in zijn geheel aan een spit gebraden, van welke bewerking men in de keuken van den Kroonprins bijzonder veel slag moet hebban. In Italië is het vreeselijk winterweer geweest. Woensdag was alle verkeer in de provincie Campo basso gestremd. Elf reizigers en alle beambten zijn in het station van de stad Campobasso ingesneeuwd, en daar zij volkomen gebrek aan voedsel hebben, spant men alle kracht in hen te bereiken. Dinsdag was te Rome de thermometer 6 gr- Celsius beneden het vriespunt. Omtrent de te San-Franrisco ontdekte samenzwering wordeo de volgende hijzonder- heden gemeld Een zekere (TDonnell. die het heroep als lijkschouwer bekleedt, stelde zich aan het hoofd eener tegen de Chineesche vijande- h.jke beweging, ten einde daardoor zekere particuliere doeleinden te bereiken. Hij wist zijn aanhangers te overtuigen, dat de steden zelf 'egen de Cbineescben mochten optreden en Jat zij bet recht hadden hen uit te wijzen. Re stedelijke autoriteiten van San.l rancisco echter hadden de Chineezen gewapend, ten einde '•en in staat te stellen zich pij een eventuee en aanval van hét gepeupel te verdedigen. O Lonn*. richtte daarom een soort van anti-koeli-liga op, welker doel was de gemeente door een reeks van ontploffingen in opstand te brengen, om dan eenige aanzienlijke burgers, waaronder generaal Barnas, de burgemeester Bartlett, de rechter Sawyer, senator Stanford, en de lieer MorrOw, een vertegenwoordiger van den Staat in bet Congres te vermoorden. Wanneer deze vermoord waren, zou onder de Chineezen eene slachting worden aangericht. De voorbereidende j maatregelen waren reeds in zooverre genomen, j dat de ontpfolfingsmiddelen reeds voor banden waten. Een lijst der veioordeelden was opgesteld en de zorg er over op gedragen aan bet uitvoerend comité- Ten slotte weigerde eenige der samen zweerders aan O'Donnell gehoorzaamheid en gaven den autoriteiten kennis van de op touw gezette plannen. De samenzweerders werden gevangen genomen en de moordwerktuigen in beslag genomen. Een gevaarlijke dievenbende is dezer dagen door de Parijsche politie gevat. Bij een juwelier op den Boulevard Voltaire kwam een man, die voor 5o fr- een horloge aanbood, dat wel 25o fr. waard was- Dat wekte de achterdocht van den juwelier maar hij hield zich alsof hij het aanbod aannam en hij gaf den man «een bediende" mede naar zijn buis, waar deze hem betalen zou. De bediende nu was een in allerijl ontboden inspecteur van politie. Hij speelde zijn rol van juweliersbediende goed en hield zich alsof hij voor eigen rekening ook wel kostbaarheden van den man wilde koopen. Hierover sprekende, kwamen beiden aan een huis op be Boulevard Charonne, waar een vrouw en vier kerels op den man zaten te wachten. Dezen lieten den vermeenden juweliersbediende, toen zij boorden, dat bij van ben koopen wilde, een menigte Oorbellen, ringen, armbanden, kettingen enz. zien, welke hij voor zeer geringen prijs kon krijgen. De inspecteur zocht het een en ander uit, voor 1000 francs en ging toen heen «om geld te halen." Tien minuten later was het huis door de polite overrompeld en de bende, met haar hoofdman, een Duitscher, Sloft genaamd, gevat. Stoft is gernimen tijd de schrik van den Fau- borg St. Antoine geweest. Zijne vrouw werd gebruikt om de slachtoffers te lokken, die dan door de leden beroofd en soms vermoord werden. Twee mannen der bende, Italianen, hebben hunne medeplichtigen aangewezen als de daders van verscheidene roofaanvallen en moorden in Parijs of de voorsteden. In de woning der gevangenen werd eene groote hoeveelheid gestolen goederen, valsche sleutels, wapenen en inhrekursgereedschappen van allerlei aard gevonden, De heer de Caron, een millionair te Brussel, voerde sedert jaren een echtsc-heidings proces tegen zijne echtgenoote dat, zeer tot leedwezen van beide partijen, steeds s'epende bleef. Onover winnelijke afkeer was het motief van de gevraagde scheiding Den tweeden dag dezer maand werd eindelijk de echtscheiding door den rechter uitgesproken en de lieer Caron herdacht tlie gewichtige gebeurtenis met zijn vrienden door een luisterlijk banket. Toen hij in zijne woning kwam vond hij er tot zijne ontsteltenis zijne vrouw, die verklaarde dat zij hem in waanzin liefhad en dat zij niet van hem wildo srlieiden. Den volgenden morgen aanvaardde het paar een tweede huwelijksreisje naar Nizza en van daar uit verzochten de beide echtelingen hunne wedorzijdsche advocaten 0111 tegen de uitgesproken echtscheiding weder te protesteeren. Prins Lodewijk Maria Gesar van Bourbon, kleinzoon van Ferdinand VII, koning van Spanje, is te Londen overleden. Hij stond bekend onder den naam van «graaf Blanco, en werd op aan drang van zuster P.itrocinio in bet geheim door de Spaansche familie en in 1874 officieel door koningin Isabella erkend Toen Altonso XII in 1874 den troon besteeg, werd prins Lodewijk op last van de regeering gevangen gezetaan de tusschenkomst van koningin Isabella had 11 ij zijn invrijheidstelling te danken. De prins leefde zeer geheimzinning in Engeland en Iaat twee broeders van moederszijde na, die, naar men zegt, besloten hebben alles aan het licht te brengen wat dien balling betreft, welke zoo hardnekkig op den achtergrond werd ge houden. «Zeg Henri,"zei een piepjong, pas getrouwd vrouwtje, «je begrijpt, dat niet iedereen behoeft te zien, dat we zoo kort geleden gehuwd zijn; dat geeft maar aanleiding tot zoogenaamde aar digheden en enfin ik denk net te doen als een geposeerde vrouw, die al eenigen tijd gehuwd is. Dus lieve, denk niet, dat ik koel of onhartelijk hen, als ik in tegenwoordigheid van anderen'n weinig kalm en beredeneerd mij voordoe." «Ik kan niet gelooven «lat liet mij gelukken zal, voor een zoo beredeneerd man door te gaan. ik boud zooveel van je Marie, «lat ik dht niet zoo op eens onder stoelen en banken kan steken. Ik'vrees, dat ik die rol niet zal kunnen ver vullen." «Dat moet je toch doen Henri; 't is zoo geheel moeieüjk niet. Ik sta er bepaald op dat ]e je zooveel mogelijk houdt alsol we al 'n paar jaartjes getrouwd zijn." «Nu lieve meid,.ik zal 't probeerenmaar ik weel nog r.let of me dat wel goed lukken zal." Den eersten avond den hesten zat Marie te wachten tot elf, twaalf, een uur haar man was niet te zien. Deze heer zat kaart te spelen in de club tot vier uur in den morgen. Zijn vrouw bracht dien tijd schreiende door. Eindelijk kwam hij thuis ouder het opgestreken zei! van vrouwlief met de koddige vraag: «Nu wat zeg je er van Doe ik niet precies, alsof we ai jaren getrouwd zijn?" Nimmer roerde zij dit onderwerp weer aan, en iedereen mag nu weten dat ze eerst kolt geleden in 't huwelijksbootje stapte. De Amerikanen hebben onlangs een vrij zonderlinge gevangenis gebouwd bestaande uit een ijzeren cylinder van drie verdiepingen, elk van 10 cellen. Deze cylinder is in een toren aangebracht en draait onophoudelijk rond. Eene opening in de muur kan dus onmogelijk door de gevangenen worden gemaakt- Bovendien beeft men op elke verdieping maar een deur in den wand, waar niet meer dan een gevangene te gelijk eene cel kan verlaten. Of deze draaiende beweging den gevangenen nogal bevalt, wordt niet gemeld, doch't is wel te betwijfelen. De door zijne soliditeit spreekwoordelijk geworden en omstreeks bet jaar 1600 gebouwde Pont Neuf te Pa rij 3 is tengevolge van den hoop.en waterstand der Seine gedeeltelijk ingestort. Men zag de zerken van het trottoir kraken en gapen, de politie werd terstond gewaarschuwd, de brug werd afgezet en op deze wijze ernstige ongelukken verhoed. De reusachtige niiddenpijler zakte langzaam op zijde en de twee bogen die er op rnsten zouden in de Seine gestort zijn als niet de stads-ingenienrs een leger van werklieden hadden bijeengebracht om steenen en aarde weg teruimen, zoodat de last die er op drukte min der werd. De meeste moeite bad men iriet de gasleiding, twee werklieden waren bijna geslikt onder het afsluiten. Onder en bij de brug liggen vele schepen, men berekent als de bogen invie len, het water plotseling 2 meters stijgen zou, zoodat de grootste voorzichtigheid is aanbevolen. Als een bewijs boe in zekere kringen te Berlijn gespeeld wordt, wordt medegedeeld dat uit de boeken van den kunsthandelaar Lepke, die zich van liet leven heeft beroofd, gebleken is, dat bij in den tijd van 3 jaren meer dan een millioen Mark met liet spel verloren heeft. Zij» zaak leverde groote winsten op, alleen in 1882 heeft hij tt5ooo Mark verdiend, doch tegen zulke verliezen in het spel was de kas van Lepke niet bestand. HVIUIEII LU K E STA (Semccnle ScBiaisrcn. Ingeschrev. van 18 21 Dec. 1885. Geboren en OndertrouwdGeene. Getrouwd: Pieter Wit en Sophia Lamberta Carsten. Overleden: Geene. tScaectóe Ksjpe. Ingeschrev. van 11 18 Dec. 1885. Geboren: Cornelia, dochter van Coruelis Quak en Neeltje Visser. Overleden Klaas IJ ven, 62 jaren, echtge noot van Willempje Blom, eerst gehuwd ge weest met Anije van Twuijver. Jan Smit, 35 jaren, zoon van Thijs- en Neeltje Breed. Marktberichten. HOORN, 17 Docember. Aangevoerd: Kleine Graskaas hoogste prijs f 29 50. Idem Hooikaas f Comm. hooikaas f 30- Middelb. hooikaas f 33.Aangevoerd 192 stapels Wogendo 51.319 K. G. iïOOB.V, 19 December. Aangevoerd: 3 II. L. Rogge f 6.a 7. f 7.50 a 8.50 Gerst f 4.25 a 5. Haver f 4.a 4 50 Witte Erwten f a Groene f9a 10. j Grauwe f 11.a 12 Yale f 10— a 12.— Geelo Boonen f a Bruine f 9.50 a 11.25 57 j Witte f 11.a 12. Paard°n f G.a 7. Mosterdzaad f 15.a Karweizaad f 25.a Koolzaad f a 10 Paarden f 40.a 230. Koeien I a 12 Kalveren f 12.:— a 22. Schapen f - Springranimen f a 120 Lammeren f 14 a 12. 11 Varkens f 10.a 14 Zeugen f 30 a 130 Bigden f 3.50 a 7. 3 Bokken f 1.a 4. 12 Tarwe 15 64 12 2 Geiten f 1.50 a 100 Kippen f .80 a 150 Eenden f .70 a 1422 Koppen Boter, 5.2. lood. f .47 a 120 II. L. Aardippeiea t 1.90 a KG. Roode Aaibeziën f a Zwarte f a 2750 Kipeiera-i f 5.50 a Eenrtoicren f a manden Peren f a Appelen f a KG. Hazelnoten p U)1T'G. f a De handel was matig. ALKMAAR, 25 Docember Aangevoerd: 2.25 -.80 -.52 0.50 per P. f f 1 50 a 50.— a 140.— 1G.— a 23 20.- a 28.— 0.3C a 0.46 13.— a 18.— I Koe 98 vette Kalveren f 7 Nuchtere Kalveren f 164 Schapen f 17.3 vette Varkens 5 magere Varkens PGRMEREND, 22 December. Aangevoerd ICaas. Aangevoerd I9G stapels Kleine on 4 stapels Middelbare. Prijs Kleine f 29.50 a Middelbare f 25.a per 50 KG. Boter f 1.—y a f 1.10 per KG. Votto Runderen f' .70 a .73 per KG. Handel stug. Votto Kalveren minder in prijs; f .72 a .80 per KG. Handel stug. Nuchtere Kalveren f 16.a f22.Handel vlug. Vette Varkens t --.30 a .44 per KG. Handel stug. Schapen, hoogcr in prijs. Handel stug. Kipeierea f 6.a 7. 1133 Ganzan f 1.75 a 2.10 130 Zwanen f 4.50 a 6. Hervormde Gemeente Schagen. Beurllijst voor de vacature te Schagen, 1885. Van 4 Ocfober tot 27 December 1885. 25 (MerstmiS.) Ds. Korverzee te Zijpe, voormiddags 91/* ure. Ds. v. d. Hoeven, van St. Maarten, namiddags l1/. ure. 't Sant, van den Helder, avonds G1 /3 uur. AciverSeiitiën. Degene, die in do gemeente SCIIAGEN nog wenscht deel te nemen in het «ïï2l3.©F- Msag'e VeefoildS, waaraan verbonden is ecnföEMerïSIage verzekering vaar JfSraBdsCl&asïe, gelieve zich voor den 1 JANUARI 1880 aan te melden bij den Directeur 27 31 JEeïi algemeen aBsgocdcr- Itend middel tegesi de oplossende ca vcrzaelatende aq L Uj VAN KlUEPELÏEN IlOLM, Apothekers te Zeist. Prijs per flesclije 20 Cent. ïfcepot !>'j ïüeercn Apothekers te Schagen, W. A. Hazcu, te Alkmaar, A. Conijn Az., te Helder, Jelgersma, en verder in de bekende Depots. I 1 ;Ai - «g cn Zijn verkrijgbaar in den Boekhandel vati I WiNKEL te Sehagsn.

Schager Courant | 1885 | | pagina 3