m Algemeen Advertentie- DOADERDAG nie e w s- Landbouwblad. 14 JAMJAIU. Ao 1886. 30ste Jaargang. Jfê 1050. NATIONALE MILITIE. De Schoone Weduwe. i J. WINKEL, Gemeente Schagen Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Schagen, noodigen bij beze belanghebbenden uit, die over den jare 1885 van de gemeente iets te vorde ren hebben, hunne rekening vóór of op den len Februari a. s., ter plaatselijke Secretarie in te leveren. Schagen, 5 Januari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LANGENBERG. de Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen; Brengen, ter voldoening aan de derde alinoa van Art- 26 der Wet op de Nationale Militie van den 19 Augustus 1861, (Staadsblad No-72), ter kennisse van de belanghebbenden, dat het overeenkomstig Art. 25 dier Wet afgesloten Inschrijvings-Register van 1885, met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst, op heden ter Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd tot en met den 20en dezer maand, van des morgens 9 tot des namiddags 4 ure. Schagen, den 12en Januari 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd; G. LANGENBERG, de Secretaris, DENIJS. TE SCHAGEN, Binnenlandsch I\iemvs. SCIIAGER Dit blad verschijnt tweemaal per week Woens dag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's middags 12 ure, worden Advertentiën in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ingezonden stukken één dag vroeger. Roman van E. H. v. Eedenroth. 72.) Zo8 en T wi n t ig s t e H oofd s tnk. SLOT. Hot was Ella als droomde zijgisteron nog be dreigingen van Sternheim, welke den ontzettenden indruk hadden achtergelaten, dat de vloek der onteeren. do verdenking voor altijd op haar rustte en haar eer aan ieder prijs gaf, die haar wilde aanvallen heden het bericht, dat haar onschnld bewezen wasZij was inderdaad op den heer Röning eenigzins vertoornd, dat hij zich niet de moeite had gegund, haar deze blijde boodschap zoo uitvoerig mode te deelon, dat zij met geheel haar hart daar aan kon gelooven 1 Zij liet den prins het schrijven van König lezen. Nu behoefde sij er niet meer voor te blozen, om zich aan gravin Mariette to tyton voorstellen, en de menschen onder de oogen te komen. Nu mocht zij het vrij laten blijken^ hoe vreeselijk voor baar do aanklacht was geweest, juist omdat het Willi Barning was geweest, dien deze aanslag had gegolden. Zou zij gisteren fjot hare verdediging een ieder gezegd hebben, dat Barning haar dierbaar was, men zou het voor een geslepeb leugon hebben gehouden, die dienen moest om de verdonking le bestrijden' dat zij den mode-erfgenaam vaiji haar voamogon haatte. Nu kou zij ronduit verklagen, hoe men haar plan, om Willi ie betrappen, wanneer hij weder in haro nabijheid rondsloop, zekorljijk had opgomerkt en gebruikt tot den lagen aansljag. Onschuldig< verklaard Erjwaren bewijzen govonden voor hare onschuld; maar h6e en door welk wonder? Mot brandend ongeduld wacjhtte zij nu op hetgeen de post haar kon brengijn. Toen er tweo dagon verstreken waren, zonder Jlat een brief voor haar was gekomen, vroeg zij per! telegraaf om ophelde ringen. Het deed baar hoogsSt onaangenaam aan, dat NVilli Barning haar nietr eons een gelukwensch toezond, dat hij niets van zlich deed liooren. Was het niet ductor König geweest, ilie haar het bericht had gezonden, zij zou er aan bobben getwijfeld, of bij zieh wol good bad uitgedrnjkt. Ook beden had de post iioggcon briof voor haar UITGEVER: Laan, Wijk D, No. 5. Schagen, 13 Jan. '80. Door Heeren Regenten van het Gere formeerde Weeshuis alhier zijn tot Biunen- Vader en Moeder dezer inrichting benoemd: H. Zot en Echtgenoote, than» nog in betrek king als Huismeester en Huismeesteres, in h«t Oude Mannen- en Vrouwenhuis alhier. Als eene bijzonderheid deelde men ons mede dat in het oude Mannen- en Vrouwen huis alhier, thans verpleegd worden 12 mannen en vrouwen, die te zamen 906 levensjaren tellen, of gemiddeld 751/, jaar per hoofd. En wat zekerlijk een groot voorrecht mag genoemd worden, is ook dit, dat de „Oude van dagen" allen zich in eene uitstekende gezondheid mogen verheugen. Uit de gemeente Wieringervraard deelt men mede, dat de Kerkeraad der Herv. Gemeente aldaar, het besluit heeft genomen, de kerkelijke viering van den Nieuwjaarsdag, niet meer te doen plaats hebben. Bij de spoorbrug aan het Koegras had Maandagmiddag een ernstig ongeluk plaats, dat evenwel in de gevolgen nog al vrij goed is afgekomen. Dria spoorwegarbeiders vervoerden namenlijk over de spoorbaan op een „Lorry 3 rails, te zamen wegende ongeveer 800 kilo. Onder het rijden hoeft het kindje van den gebracht. Ella zat in een prieel en bemerkte niet dat er reizigers voorbijgingen, die zooeven met do boot waren aangekomen. Baar hoordo zij eensklaps de klank eener stom, die haar het bloed wild door de aderen joeg; zij hoorde, dat men haar naam noemde, dat men naar haar vroeg; er naderden vootstappen; zij zag op, en wederom govoelde zij zich voor een oogenblik verlamd, dooh spoedig vloog zij van haar zitplaats op, bleef weder staan, aarzelde, doch haar hart dreef haar naar don man, die, bevonde van ontroering, haar naderde, maur mocht zij hot wagen „Ella," riep Willi Barning, „mag ik Zij stak hem beide handen toehet was haar aan te zien, dat haar hart hem begroette als iemand, die mot vurig verlangen werd verwacht. „Ik wilde u liever persoonlijk do blijde boodschap brengen, dat uw naam ook voor de wereld van elke smet gezuiverd is," zcidol hij, terwijl hij iiare handen in de zijnen drukte, als wilde hij daarmede te kennen geven, wat zijn mond nog niet durfde uitspreken, en bij govoelde aan haren handdruk dat zij hem verstond. „Het was eene hemelsche boschikking," zoo ging hij voort, „dat het mij nog vergund werd, ren schnl. dige te bewegen de waarheid te biechten. Gij weet, dat Ilm zich bij zijne gevangeneming een kogel door het hoofd heeft gejaagd. De verwonding was niet doodelijk. Hij werd naar het gasthuis gebracht, maar de smarten die hij leed, werkten op zijn gemoed eerder verbitterend, dan dat hij tot eene berouwvolle beken tenis ie bewegen zou zijn geweestbij schimpte op de artsen, di8 hem niet wilden laten sterven. Het schot had zij oogen gekwetst, men had hem verbonden, hij wist niet dat ik behoorde tot degenen, die zich inspanden, de wonden te genezen, en hem to redden. Hot gelukte mij, een splintor to verwijderen, die hem veel pijn veroorzaakte en do gozichtszonuw van hot rechteroog verwond had toen hij mindor leed, maar in den waan verkeerde dat bij blind was, en daarom het leven vervloekte, nam ik hem hot verband van het andere oog, om hem te toonen, dat hij gered was. Hij zag mij en ontstelde in hevige mate, toen hij begreep mij te moeten danken; vanaf dit uur gaf bij zijn trots op en bekende, dat graaf Sternheim hem had overgehaald, mij te vermoorden, en hem te helpen u te overvallen." Ella keek hem mot een onbeschr jfelijkcn blik aan. Prijs per jaar 3.Franco per post ƒ3.60 Afzonderlijke nummers f 0.05. Advertentiën van één tot vijf regels f 0.75 iedere regel meer f 0.15. Groote letters wor. den naar plaatsruimte berekend. spoorwachter aldaar, dat f/mede mocht rijden," het ongeluk dwars over do rails voor de lorry te vallen, zoodat het voertuig over haar heen glijdt. Het kind bracht het er evenwel ongedeerd af en bekwam gelukkig slechts een paar schampschoten uitwendig aan het lichaam. Zondagmorgen wilde een jongen op de Kromboomsloot te Amsterdam een dienstmeisje met een sneeuwbal werpen, waarin hij ecu steen gekneed had. Op het oogenblik echter, dat hij wilde gooien, greep de dienstbode hem aan en wreef, zonder te weten wat er in den bal was geborgen, den jongen daarmede zoodanig in 't gelaat, dat het bloed hem uit neus en wangen sprong. Waarschijnlijk door de koude bevangen, viel Zaterdagavond een schoenpoetser, die sinds geruimen tijd zijne standplaats onder het Westerdoks-viaduct te Amsterdam had, aldaar bewusteloos neder. Toen men hem opnam, bleek hij reeds overleden. Het lijk is naar zijn huis vervoerd. Zaterdagavond werd onder de gemeente Heenvliet bij de schuur, grenzende aan de woning vau den arbeider Simon Kwak, het lijk gevonden der jeugdige vrouw van dezen arbeider, vreeselijk verwond aan hals, aangezicht en handen. Kwak, die zijne werkzaamheden buiten 's huis had, was afwezig, en werd van zijn werk geroepen, om te vernemen wat er gebeurd was. Na de lijkschouwing is het lijk „Zoo is het dus uwe kunst," jubeldo zij, „waaraan ik het te danken heb, dat mijne eer van uwe schandelijke verdenking bovrjd is geworden „Ik dank God daarvoor. Maar Ilm heeft mij nog meer gezegd, wat ik nooit gedroomd, nooit verwacht zou hebben wanneer bij niet uit uwe woorden, uit uw gedrag, Ella, liad opgemaakt, dat gj mij niet de deur zoudt hebben gewezen,wanneer gj mij betrapt hadt Ella bloosde nu hevig. „Nu," zeide zij op beslisten toon, „ik zou u govraagd hebbon, waarom gij niet openlijk kwaamt „Mocht ik dat, Ella?" „Ja! Gj waart ook niet in bet gehoim gokomon, toen gj er aan twijfeldet, dat ik berouw gevoelde over de woorden, die ons van elkander vervreemd hadden. Het geheimzinnige maakte mij achterdochtig ik dacht, dat gj Helene zocht." Ella sprak deze woorden met bevende stem uit; het kostte haar moeite, hare schande te bekonnen, maar haar trots versmaadde bet, uit valsche schaamte hem in het onzekere te laten over haar gedrag. Willi zette groote oogen op; nu was veel voor hem dnidoljk geworden, maar door eene ontdekking, dio hem gelukkig maakte. Had zijjaloersch kunnen zijn, dan had z j hem toon reeds bemind, toen bij haar nog het bewijs niet had geleverd, boe zelfs hare haat hem er niet toe kon bewogen, eon aanklacht tegen haar in te stellen. Er waren geen woorden noodig, om Ella on Willi te doon gevoelen, dat z j niet weder geschcidon kon den worden, dat hunne harten, dio in 't geheim naar elkander verlangd haddeD, olkandor nu eindelijk gevonden hadden, maar het kwam tot geene verklaring nog. De een scheen van den ander het verlossende woord to verwachton, maar het werd niet uitgesproken. De pauzen, dio nu in hun onder houd ontstonden, begonnen pijnlijk te worden; zou deze ontmoeting geen andoren uitslag bobben, dan dat twee bloodvorwanten vrede mot elkander sloten, dat twee personen, dio door gebourtonisson vau elkander vervreemd waren, elkaudor wedorkeerig recht lioten wedervaren De zon was ondergegaan; elk oogenblik kon do bel van het pensionaat, de logeergasten aan tafel roepon; dat zou voor Willi bet sein geweest zijn, om afscheid te nemen. Het was Ella, als moest hij haar verkeerd beoordeelcn, wanneer zij liet duldde, dat bij

Schager Courant | 1886 | | pagina 1