u PRIJS-BILJARTEI, S. KEET Dz,, Kleermaker to Schgcn, SPAANS Comp. CORRESPONDENTIE. f C.50 a 12.— f a f 9.— a 12— 'f 4.- a 18.— t a Hervormde Gemeente Schagen. Advertentiën. Zondag 14 Spaart A. S. «les namiddags ten -1 «are, om en FBEMIÜ, O. van HAM. Gemeente Schagen. Gemeente lijpe. Marktberichten. gemaakte Kinderpakjes, van af f2.50 per pakje, Ilecren Costumes voor bet Aan nemen, alsook voor Huwelijk en Fantasie. Bamcs-fjomcrmantcl«i, paarlen. Kenners schatten dit kleedingstukje waarbij de schoonste Savooische juweelen wer den gebruikt, op eene waarde van 4 millioën lire- Steden die zich ter bewoning aanbieden, vindt men niet weinigen in de kleinere Staten van Amerika. In een enkel nummer van een Amerikaansch blad treft men 6 advertentiën van zulke steden aan, die aichzelven ter bewo ning aanprijzen. Terre Hante noemt zich de welvarendste stad in Indiana: zij heeft reeds 33ooo inwoners, de belastingen zijn lahg en er worden scholen, bibliotheken en een opera gezelschap (gebouw gevonden de kolen zijn er goedkoop, en hpt water is er zuiver en zacht. Waupaca in Wisconsin, kan nog slechts op een bevolking van 25oo bogen- Dit stadje recommandeert zich voor kolonisatie aan prac- tische mannen met kapitaal. Hel bekoorlijkst weet zich echter Danville, Illinois, voor te doen. Danville heeft idooo inwoners en de bevolking neemt hand over hand toe, niettegenstaande de immigratie zeer gewenscht schynt. De stad vormt het centrum van negen spoorwegen, kolen 60 cents per [f 1 -5o] per ton, Vrij aan huis en «onze scholen en kerken zijn onovertroffen en onze menschen gezellig, gastvrij en hoogst be schaafd. Wij moeten slechts fabrieken hebben, en hebben zullen we ze!« Omtrent het door ons gegeven verslag der vergadering van den gemeenteraad te Zijpe, 11. gehouden, deelt de heer G. Nobel, lid van dien raad, ons ter toelichting mede, dat door ZEd., betreffende het dagelijks doen stoppen van een trein Amst.-IIelder aan de halte Oudesluis, is bedoeld, dat er dagelijks, in afwijking van nu (nu er enkel zoogenaamde markttreinen stopper!) een trein stopte natuurlijk in beide richtingen, zonder bepaaldelijk aan te geven welke treinen zouden stoppen; het meest zouden zijns inziens daarvoor in aan merking komen 's morgens do eerste trein van den Plelder, en 's avonds do laatste trein op één na van Amsterdam. de Bed. Bruine Boonon Geelo Witte v 1 Paarden v Mosterdzaad Karweizaad Koolzaad 3 Paarden Koeien 114 Kalveren Schapen Springrammon 118 Lammeren 34 Varkens Zengon 102 Biggen 2 Bokken Geiten 55 Kippen Eenden 1573 Koppen Boter, 5.2. lood. II. L. Aardappelen KG. Roodo Aalbcziën Zwarte 5900 Kipoieren Eendoioren manden Peron Appelon f 5.75 a 7. f 15.50 a f 22.50 a f Q - f 70.a 150. f a - f a f 16.— a 22— f 10.- a 17— f -.- a f 4.- a 8— f 1.a 4. f a f -.80 a 2— f -.- a -._ f .50 a .60 f -.- a f a f 3.— a 3.50 f a f -.- a f a KG. Hazelnoten p 100 KG. f a Do handel was matig. ALKMAAR, 8 Maart. Aangevoerd: 4 Koeien f 110.— a 200.— 103 vette Kalveren f 45.a 110. 65 Nuchtere Kalveren f 4.a 16. Schapen f a 91 vette Varkens per P. t .44 a —.57 6 magere Varkens f 14.a 18. PURMEREND, 9 Maart. Aangevoerd: Kaas. Aangovoerd 49 stapels Kleine en 2 stapels Middelbaro. Prijs Kleine f 27.50 a Middelbaro f 18.a per 50 KG. Boter f 1.10 a f 1.20 per KG. Vetto Runderen f —.70 a .78 per KG. Handel vlug. Vette Kalveren hooger in prijs; f .86 a 1. per KG. Handel vlug. Nuchtere Kalveren f 12.a f22..Handel vlug. Vette Varkens t --.46 a .50 per KG. Handel vlug. Schapen, prijshoudend. Handel vlug. Kipeicren f 3.— a 3.75 Ganzen f a Zwanen f 4.50 a ï5o M., enz. Men kan hieruit eenigzins nagaan, welke waarde kleinere of grootere menageriën soms kunnen vertegenwoordigen, en tevens geeft deze prijslijst een maatstaf voor de bezwaren die aan het vangen, Overvoeren en onderhouden van vreemde en wilde dieren verbonden zijn. Voor eenige dagen heeft zich in de groote menagerie van Hagenbeek een ongewoon geval voorgedaan. Al sedert eenigen tijd hadden zich bij een der grootste olifanten, sporen van dol heid vertoond, zoodat er besloten werd het dier te dooden. Vroeget was er een Engelsch jachtliefhebber geweest, die 1000 Mark had aangeboden, als hij eens een zieken olifant mocht doodschieten. Wat wonder dus, dat er nu een telegram aan den bewusten jager werd afgezonden. Deze kwam dan ook, maar zag van zijn plan af om een schot op het dier te wagen. Men heeft daarop den olifant twee kettingen om den hals gelegd en deze door takels toegehaald, zoodat het kolossale dier na 10 minuten gewurgd was. De waarde van den olifant werd geschat op 12000 M. De lange moeielijke rit van Sliwnitza naar Pinot vermoeide de Bulgaarsche heidukken. Aan den zoom van een boscli mochten zij rust houden en hunne voren aanleggen. Lachend keken zij naar den borrelenden inhoud der ketels. De heiduk Radanow roerde met ijver en zaak kennis de groote stukken vleesch om, die in den ketel lagen, waarover hij het toedcht had. Plotseling vertoonde zich aan den gezichteinder de bevelhebber. Er wordt alarm geblazen, de paarden brieschen en stampen. Daar klink', het ■commando «opstijgen Juist dachten de man schappen hunne portie te zullen krijgen, maar, jawel, het was opstijgen. Bliksemsnel sprongen zij op, en het eenige wat zij van den inhoud der ketels genoten, was de geurige damp, die zij hun als afscheidsgroet nazonden. Ook de heiduk Radanow bleef niet achterwege, maar hij vond het zonde en jammer de zoo met ongeduld verwachte portie in den steek te laten. Ilij rukte een prachtig, gezwollen stuk vleesch uit den ketel, stak het in de zadeltascli en was sn een oogenblik op den rug van zijn stampen den krijgsmakker. De anders zoo tamme bruin begon eensklaps te slaan en te steigeren, zoodat hij het zelfs den heiduk, die zoo goed met hem terecht kon, wel wat te bont maakte. Het arme paard had nooit de warmtetheorie bestudeerd, en de hooge tem peratuur van het geredde stuk vleesch, die zich aan zijn lijf mededeelde, was de oorzaak dat geen trekken aan den teugel hielp. De bruin stormde uit hel gelid en rende in dollen galop langs den zoom van het boseh. Vergeefs prote steerde de heiduk tegen deze eigendunkelijke manoeuvre. Het paard scheen doof te zijn ge worden en de voorthollende ruiter hoorde ook «iet het gevloek der officieren en het gelach zijner kameraads. Zoo was hij ongeveer een halve mijl voort- gerend, toen hij hij eene opening in iiet bosch een regiment Servische dragonders tegenover zich zag. In zijn verwarring meende hij eerst dat het zijn eigen regiment was, maar toen hij nader bij den vijand kwam, zag hij zich in den val. De Servische ruiters, die daar in eene afwach tende positie stonden, waren nog meer verbaasd toen zij een enkelen Bulgaar op zich zagen af komen, maar zij dachten dat het een deserteur was, of verwachte parlementair. De vaandeldrager van het regiment wenkte toen de heiduk naderde, want ieder dacht dat de Bulgaarsche soldaat den commandant zocht. Vriendelijk scheen hij hem met zijn vaandel te willen beduiden «Kom hier, mijnheer de heiduk, kom hier." De Bulgaar hield dit zwaaien met het vaandel voor spotternij. Met een krachtigen greep rukte hij den Sersischen ruiter het vaandel uit de hand, stiet zijn bruin de sporen in de zijden, deed hem door een ruk aan den teugel omkeeren, cn fluisterde hem in 't oor; «Als je nu lust in rennen hebt, ren dan wat je kunt." De bruin vloog dan ook heen, en eer de Serviërs aan vervolging dachten, was de heiduk hun reeds ver vooruit. Vau een heuvel af zag hij zijn regiment; met vroolijk brieschen en veidubbelde snelheid rende de bruin op de nog altijd lachende manschappen toe. De heiduk Radanow houdt halt voor het front. Het vleesch is nu afgekoeld, daarom gehoorzaamt het paard. Hij drukt het vaandel tegen zijne zijde, zoodat alleen de punt van den stok zicht baar is voor de strenge oogen van den bevel hebber, die toornig uitroept: «Waar kom jij vandaan, ezelskop?" De heiduk Radanow ontrolt het vaandel en houdt het den bevelhebber voor, zeggende «Daar in het bosch heb ik. Serviërs gezien, en ik ben er op afgereden om hun vaandel te veroveren. Hier is het." De bevelhebber zette groote oogen op, en haalt zijne portefeuille uit en schrijft den naam van den heiduk op waarna hij hem vriendelijk op den schouder klopt. Toen eenige dagen later vorst Alexander zelf den dapperen Bulgaar de gouden medaille op de horst hechtte, was het hart, dat in die borst klopte, reeds zoo gezwollen van roem en trotschheid, dat hij oin alles ter wereld niet van de geredde vlees'chportie zou gesproken hebben. Een verschrikkelijke misdaad is te Ant werpen Zondag aan het licht gekomen. Een lief meisje, Josephine Maria genaamd, en 12 jaren oud, was de trots der echtgeuooten Danys te Merxem, eene gemeente in de nabijheid van Antwerpen. Zaterdagmorgen zonden de ouders hun dochtertje net aangekleed naar Antwerpen om bij haar oom en tante, die eene vleeshouwers- zaak hebben, het vleesch voor den volgenden dag te halen. Toen het meisje des morgens bij haar oom en tante kwam, waren deze druk aan het verhuizen en het verzoek van het kind om ook te mogen helpen met het overbrengen van minder zware stukken werd gaarne toegestaan. Tegen 11 uur ging het meisje weder naar de nieuwe woning en kreeg een boodschap van haar tante aan de knecht mede, dat hij zich des middags maar met een boterham met vleesch moest behelpen. Door de drukte dacht de tante niet tneer aan haar nichtje en toen zij het kind om 3 uur nog niet weder gezien had, ging zij naar de nieuwe woning om te vernemen of het zich aldaar bevond. De knecht deelde echter mede, dat Josephine om half twaalf reeds was vertrokken. De tante dacht dat het meisje zonder iets te zeggen naar hare ouders te Merxem was teruggekeerd en ontstelde hevig toen Zondag morgen de vader kwam om het vleesch te halen en naar zijn kind te informeeren. Men vreesde onmiddelijk het ergste en het is begrijpelijk dat alles in huis in rep en roer was. De vrouw van den slager viel in onmacht, terwijl de vader van het verdwenen kind aan wanhoop ten prooi was. In alle richtingen werd naar het kind een onder zoek ingesteld en de politie werd van de zaak verwittigd. Men zocht en vroeg overal, maar niets was van het arme kind te ontdekken. Zondagmiddag speelden eenige schipperskinderen op een hoop planken, die aan de kade van het Zuiderdok opgestapeld lagen, toen zij onverwachst tusschen een paar planken het lijk van een kind ontdekten. Onmiddelijk stond een groote volksmenigte rondom het lijkje, verscheidene politieagenten snelden toe en ook het parket was spoedig ter plaatse. Spoedig constateerde men, dat het lijkje dat van Josephine was-Uit een onderzoek door geneeskundigen ingesteld bleek dat de lieve kleine, daags te voren nog het geluk harer ouders en de vreugde harer familie, door een monster verschrikkelijk werd mishan deld en daarna geworgd. Een nieuw touw, dat de oninensch om den hals van het onschuldig meisje heeft geslagen en dat hij dicht getrokkken heelt totdat zijn slachtoffer Bezweken was, lag naast het afzichtelijk lijk, dat geheel met blaaurve plekken, tengevolge der mishandelingen, was bedekt. Een streng onderzoek is onmiddelijk ingesteld, doch heeft nog tot geen resultaat geleid. Slechts één persoon heeft zich aangedaan, die het meisje Zaterdag om T2 uur aan den «Tramway maritime," Oude Leenwerui, heeft gezien. De plaats, waar het lijkje gevonden werd, kon geen spoor van de worstelingen dragen, daar de grond door de vorst zeer hard was. Het is dus niet zeker, dat de afschuwelijke aanslag en de moord juist daar werden gepleegd. Mogelijk heeft hel monster zijn verschrikkelijk werk elders ten uitvoer gebracht en het lijk van zijn slachtoffer op bedoelde plaats nedergelegd. Er berusten vermoedens op een dokwerker. Van hooge geboorte. Eeu proces in Panna baart in Italië veel opzien. Ongeveer 3o jaren geleden werd aldaar in het vondeling-gesticht een knaapje opgenomen, dat den naam van Hercules verkreeg en flink opgroeide. Zijn afkomst was in duis ternis gehuld, maar een beambte aan het von delingenhuis geloofde toch de sluier van het geheim op te kunnen lichten, hetgeen hem dan ook na eenige jaren en veel moeite gelukte. [Iet kind was intusschen man geworden, die het beroep van soldaat had gekozen. Bovengenoemde beambte deelde aan den laatsten zijn ontdekking mede en het gerecht werd er mee in kennis gesteld. De eerste maal kwam men niet verder, maar zij kwamen in hooger beroep. Nu is aan het licht gekomen, dat Hercules de wettige zoon is van den Markies Celio Calcagnini Esteuse en van diens vrouw Cristina. Men had de moeder het pasgeboren kind ontnomen, zeggende dat het dood was, en demoeder heeft dus niet geweten, dat taar zoon zich in het vondelingengesticht bevond. Waarom de vader aldus handelde, schijnt nog een raadsel te zijn. De markies Celio werd veroordeeld zijn zoon te erkennen en hein de geleden geldelijke schade te vergoeden. Op een gemaskerd bal, dat den 24sten Februari aan het hof te Rome plaats had, droeg koningin Margaretha een schortje van zwarte kant, met briljanten en smaragden gestikt- De kleine zakjes waren gemaakt van 4 c-M. groote smaragden. Tot banden dienden diihbelsuoerige kettingen van echte oosterscbe BeuriJijst voor de vacature te Scliaqen, 1886 Van 3 Januari tot en met 28 Maart. 14 Ds. van 't Sant, Helder, voormid dags 10 ure. 21 y Ds. van der Hoeven, Valkoog, namiddags lx/a ure. 28 rt Ds. Homan, Eenigenbnrg, voor middags 91/3 ure. BUKGUKLMKU STAM). bestaande uit 2 Zilveren HORLOGES, bi j Ingeschreven van 6 tot en met 9 Maart 1886. Geboren: Pieter Johannes, zoon van Volkert Bakker en van Guurtje Meeldijk. Ondertrouwd en Getrouwd: Geeno. Overleden: Everwijn Meijer, oud 60 jr, 7 md. Levenloos aangegeven kind van Hendrik Boekei en Trijntje Hos. Ingeschreven van 26 Febr. Maart 1S36. Geborens Jannetje, dochter van Klaas Kaan en Elisabeth Christina Jimmink. Klaas zoon van Aldert de Graaf en Maartje Groot. Vrouwtje, dochter van Lourens van Buwren en Pietertjo Oom. Adriana, dochter van Klaas Boer en Aartje van Stralen. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Hendrik Johannes Hauer, jonk man, Ambtenaar bij 's Rijks Belastingen, 31 jaren wonende te Hilversum en Aafje Kuiken, jongedochter, Onderwijzeres, 24 jaren, wonende te Zijpe. Overleden: Catharina Maria Breed, zonder beroep, 56 jaar, echtgenoote van Willem Prins. Gcrarda Hout, zonder beroep, 58 jaren, wed. van Klaas Ligthert. HOORN, 4 Maart. Aangevoerd: Kleine Graskaas hoogste prijs f 28. Idem Hooikaas fComm. hooikaas f Middelb. hooikaas f Aangevoerd 32 stapels Wegendo 8.588 K. G. HOORN, 6 Maart. Aangevoerd: II. L. Rogge f st 3 yi Tarwe f 6.50 a 8.— 9 j> Gerst f 4.25 a 5.— 15 V Haver f 3.25 a 4.75 Witte Erwten f 8.50 a 10— A A 7) Groene f 9 50 a 13.— l V Grauwe v f 13.- a 15. 7) Vale f 8.25 a 14.— heeft de eer zijne geachte begunstigers te berichten, dat hij thans eenen ongekonden voor raad kan aanbieden. Ontvangen de nieuwste en fijnste (Uil ta®-* liïllg', en andere Komerstolf'ess, wor den tot de minst mogelijke prijzen, ook per cl, verkocht. Ruim assortiment Ileeren- en Kinderen, gekleede en fantasie Hoeden, Petten, Lakenscho Rouwbanden, enz. enz. De PLATTELANDSCITE BANK- fgP«^ VEREENIGING, gevestigd te Bar- singerlorn, onder do firma SPAANS Comp. geeft voortdurend gelden in deposito tegen 4, 4'/3 en 4s/4 pCt. 's JAARS, al- naar gelang der voorwaarden welke bij het deponeeren der gelden worden overeengekomen. Zij belast zich ook voortdurend met liet koopen %n vevkoopen van BINNEN- en BUI- TENLANDSCHE effecten, coupons enz., en discontecrcn van handelspapier, het verschaffen van voorschotten enz. Het kantoor wordt gehouden te Barsinger- horn, eiken werkdag van 10 tot 12 ure, en op den wekelijkschen marktdag te Se hagen, ten huize van CORNs. KOS, firma KNIKKER, van 10 tot 12 uur.

Schager Courant | 1886 | | pagina 3